www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:21 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt kwi 03, 2018 7:27 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Cytuj:
Współodkupicielko nasza, Matko Bolesna, Tobie, z krzyża, Syn nas oddał pod wieczną opiekę, czuwaj nad kapłanami sprawującymi święte sakramenty, przez które spływają na nas owoce Odkupienia.

Fragment. Źródło:http://www.papua.misjesac.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=417:-modlitwa-do-matki-bozej-za-kaplanow&catid=42:modlitwa-za-misjonarzy&Itemid=70

Zastanów się, zanim kolejny raz zarzucisz komuś kłamstwo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt kwi 03, 2018 2:51 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Owieczka napisał(a):
Cytuj:
Współodkupicielko nasza, Matko Bolesna, Tobie, z krzyża, Syn nas oddał pod wieczną opiekę, czuwaj nad kapłanami sprawującymi święte sakramenty, przez które spływają na nas owoce Odkupienia.

Fragment. Źródło:http://www.papua.misjesac.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=417:-modlitwa-do-matki-bozej-za-kaplanow&catid=42:modlitwa-za-misjonarzy&Itemid=70

Zastanów się, zanim kolejny raz zarzucisz komuś kłamstwo.

Dzieki za fragment pieknej modlitwy. Jak napisalem: "nigdy nie dosc slow aby chwalic Te, ktora Bog wybral podobnie jak nigdy nie znajde wystarczajacej ilosci slow aby okreslic te ktora kocham"
Klamstwo polega na wmawianiu katolikom, ze traktuja Marie jak Boga.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt kwi 03, 2018 5:31 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Pisałeś, że katolicy nie traktują Maryi jak Boga. Jeśli nawet nazywanie jej "współodkupicielką" (co jest jawną herezją) Cię nie razi, to jesteś całkiem zaślepiony. Jest JEDEN odkupiciel: Jezus Chrystus. Uważasz, że można coś do dzieła zbawienia dokonanego na krzyżu dołożyć?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt kwi 03, 2018 6:32 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Owieczka napisał(a):
Pisałeś, że katolicy nie traktują Maryi jak Boga. Jeśli nawet nazywanie jej "współodkupicielką" (co jest jawną herezją) Cię nie razi, to jesteś całkiem zaślepiony. Jest JEDEN odkupiciel: Jezus Chrystus. Uważasz, że można coś do dzieła zbawienia dokonanego na krzyżu dołożyć?

Nie mozna. Jednak z Jezusem mozemy wspoldzialac lub sie Jemu sprzeciwiac. Kazdy z nas moze pomagac Mu lub przeszkadzac w jego dziele zbawienia.
I w tym sensie kazdy z nas moze byc wspolodkupicielem, posrednikiem, ojcem, nauczycielem lub mistrzem. Podoba mi sie Mateusz 23.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt kwi 03, 2018 7:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 15, 2016 11:51 am
Posty: 61
robaczek2 napisał(a):
Nie wmawiaj sobie i innym klamstw
robaczek2 napisał(a):
Manipulacja.
robaczek2 napisał(a):
Klamstwo
robaczek2 napisał(a):
Klamstwo.
To tylko z kilku ostatnich postów robaczka. Po co robaczku Ty się tak produkujesz w swoich postach? Biblii do potwierdzania swoich tez nie używasz, na proste pytania nie odpowiadasz, z adwersarzy szydzisz, fakty ignorujesz, więc wystarczy tylko odpisywać króciutko: "kłamstwo", "manipulacja". Ech, pokrętna to mowa... ta robaczkowa.

Niestety robaczku obnażyłeś sie całkowicie. Nie będę tutaj powtarzał tego, co wcześniej zostało, na podstawie Słowa Bożego, napisane. Ty po prostu Boga nie znasz. Postawiłeś go w błędnej roli. Słowo Boże w kwestii małżeństwa jest jednoznaczne. Maria (będę dla odróżnienia od demona o imieniu Maryja, który od kilku wieków się pod nią podszywa, pisał jej imię Miriam) jest poślubiona Józefowi. I właśnie z Józefem, Miriam tworzy jedno ciało w oczach Boga. Aż do śmierci jednego z małżonków. W przypadku tego małżeństwa, prawdopodobnie to Józef pierwszy odszedł z tego świata.


robaczek2 napisał(a):
Co oznacza powierzenie urodzenia i wychowania Swojego syna jezeli nie najwyzszy objaw zakochania?
To, ze mialem upodobanie w wielu innych nie oznacza, ze wybralem te jedna, jedyna we wszechswiecie. Moja ukochana zone.
robaczek2 napisał(a):
Powierzenie urodzenia i wychowania Swojego syna jest najwyzszym objawem zakochania
Robaczku namieszałeś. Przyrównałeś swoje małżeństwo do pary Bóg/Miriam. Och, jakie to po ludzku pokrętne. To są właśnie owoce tego zepsutego, u samych korzeni, drzewa - kościół rzymskokatolicki. Para, jak już pisałem, jest inna: Józef - pokorny i bogobojny człowiek, głowa rodziny i Miriam - posłuszna i bogobojna żona.


robaczek2 napisał(a):
Wedlug apokryfow radzicami Maryi byli sw Anna i sw Joachim.
Kolejny przykład zepsutego owocu. Krk tak namieszał, że musi posiłkować się ksiegami, które nie są natchnionym słowem Bożym. A po co? Czy nie wystarczy czytać Biblię tak, jak jest w niej napisane? Jeszcze raz napiszę, co wynika z Biblii: to Józef i Miriam są jednym ciałem. Józef jest z rodu króla Dawida z plemienia Judy. Dlatego Jezus jest synem Dawida. Słowo Boże, jeśli czyta się je od początku do końca, a nie odwrotnie, jest tu jednoznaczne i nie pozostawia żadnych wątpliwości:
Cytuj:
(1) Rodowód Jezusa Chrystusa, syna Dawidowego, syna Abrahamowego. (2) Abraham był ojcem Izaaka, a Izaak ojcem Jakuba, a Jakub ojcem Judy oraz braci jego. (3) A Juda zrodził z Tamar Faresa i Zarę, a Fares był ojcem Ezrona, a Ezron ojcem Arama. (4) A Aram był ojcem Aminadaba, a Aminadab ojcem Naasona, a Naason ojcem Salmona. (5) A Salmon zrodził z Rahab Booza, a Booz zrodził z Ruty Jobeda, a Jobed był ojcem Jessego. (6) A Jesse był ojcem Dawida, króla, a Dawid zrodził z żony Uriasza Salomona. (7) A Salomon był ojcem Roboama, a Roboam ojcem Abiasza, a Abiasz ojcem Azafa. (8) A Azaf był ojcem Jozafata, a Jozafat ojcem Jorama, a Joram ojcem Ozjasza. (9) A Ozjasz był ojcem Joatama, a Joatam ojcem Achaza, a Achaz ojcem Ezechiasza. (10) A Ezechiasz był ojcem Manassesa, a Manasses ojcem Amona, a Amon ojcem Jozjasza. (11) A Jozjasz był ojcem Jechoniasza i braci jego w czasie uprowadzenia do Babilonu. (12) A po uprowadzeniu do Babilonu Jechoniasz był ojcem Salatiela, a Salatiel ojcem Zorobabela. (13) A Zorobabel był ojcem Abijuda, a Abijud ojcem Eliakima, a Eliakim ojcem Azora. (14) A Azor był ojcem Sadoka, a Sadok ojcem Achima, a Achim ojcem Eliuda. (15) A Eliud był ojcem Eleazara, a Eleazar ojcem Matana, a Matan ojcem Jakuba. (16) A Jakub był ojcem Józefa, męża Marii, z której narodził się Jezus, zwany Chrystusem. (17) Tak więc wszystkich pokoleń od Abrahama do Dawida jest czternaście; od Dawida do uprowadzenia do Babilonu - pokoleń czternaście; od uprowadzenia do Babilonu do Chrystusa - pokoleń czternaście. (18) A z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak: Gdy matka jego, Maria, została poślubiona Józefowi, okazało się, że, zanim się zeszli, była brzemienna z Ducha Świętego. (19) A Józef, mąż jej, będąc prawym i nie chcąc jej zniesławić, miał zamiar potajemnie ją opuścić. (20) I gdy nad tym rozmyślał, oto ukazał mu się we śnie anioł Pański i rzekł: Józefie, synu Dawidowy, nie lękaj się przyjąć Marii, żony swej, albowiem to, co się w niej poczęło, jest z Ducha Świętego. (21) A urodzi syna i nadasz mu imię Jezus; albowiem On zbawi lud swój od grzechów jego. (22) A to wszystko się stało, aby się spełniło słowo Pańskie, wypowiedziane przez proroka: (23) Oto panna pocznie i porodzi syna, i nadadzą mu imię Immanuel, co się wykłada: Bóg z nami. (24) A gdy Józef obudził się ze snu, uczynił tak, jak mu rozkazał anioł Pański i przyjął żonę swoją. (25) Ale nie obcował z nią, dopóki nie powiła syna, i nadał mu imię Jezus.(Ew. Mateusza 1:1-25, Biblia Warszawska)
Cytuj:
(24) Dlatego opuści mąż ojca swego i matkę swoją i złączy się z żoną swoją, i staną się jednym ciałem.(Ks. Rodzaju 2:24, Biblia Warszawska)



robaczek2 napisał(a):
Jednak Cale Pismo Swiete jest o ludziach.
Robaczku, w pewnym sensie można tak powiedzieć. Ale tu chodzi o coś więcej. Biblia jest natchnionym słowem Boga... do każdego człowieka.

O Oblubieńcu i oblubienicy na pewno słyszałeś. W naszym świecie oblubienica do oblubieńca również nie potrzebuje pośrednictwa... teściowej. :oops:

_________________
I powiedział do niej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, będzie żył. (Ewangelia Jana 11:25)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt kwi 03, 2018 7:23 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Renegat napisał(a):
Ty po prostu Boga nie znasz

Nie znam - masz 100% racji. Rozumiem, ze Ty znasz. Gratuluje.
Przepraszam, ze nie zapytalem o pozwolenie na porownanie: "Przyrównałeś swoje małżeństwo do pary Bóg/Miriam. Och, jakie to po ludzku pokrętne."
Dobrze, ze nie zyles 20 wiekow temu bo porownanie ojca syna marnotrawnego do Boga tez pewnie by sie okazalo "jakie to po ludzku pokretne"
Przeciez wszyscy wiedza, ze ojciec powinien syna szukac.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt kwi 03, 2018 8:31 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Cytuj:
Nie mozna. Jednak z Jezusem mozemy wspoldzialac lub sie Jemu sprzeciwiac. Kazdy z nas moze pomagac Mu lub przeszkadzac w jego dziele zbawienia.
I w tym sensie kazdy z nas moze byc wspolodkupicielem, posrednikiem, ojcem, nauczycielem lub mistrzem. Podoba mi sie Mateusz 23.


K a ż d y może być współodkupicielem?
Cytuj:
Posłużę się cytatem z ulicy prostej:
Teza o "współodkupicielstwie" apostoła Pawła jest bluźnierstwem, podobnie jak teza o CZYIMKOLWIEK współudziale w odkupieniu ludzkości, będącym wyłącznym dziełem Boga przez Jezusa Chrystusa.

"Przecież brata żadnym sposobem nie wykupi człowiek, ani też nie da Bogu za niego okupu, bo okup za duszę jest zbyt drogi i nie wystarczy nigdy, by mógł żyć dalej na zawsze i nie oglądał grobu" [Ps. 49:8-9]

"W [Chrystusie] mamy odkupienie, przez krew jego, odpuszczenie grzechów, według bogactwa łaski jego" [Ef. 1:7]

"Ja, jedynie Ja, jestem Panem, a oprócz mnie nie ma wybawiciela" [Iz. 43:11]

Biorąc pod uwagę choćby tylko powyższe wersety oraz zasadę, że Pismo samo sobie nie przeczy, należy przystąpić do analizy Kol. 1:24.

"Teraz raduję się w cierpieniach za was i wyrównuję braki utrapień Pomazańca w ciele mym za ciało Jego, którym jest społeczność wywołanych" [Interlinia]

Uczestniczenie w cierpieniach Chrystusowych oznacza umieranie dla własnego "ja" [Flp. 3:7-11] albo przechodzenie przez ogień doświadczeń związanych z prześladowaniami dla Jego imienia [I Piotra 4:12-14].

Zdaniem tłumacza Interlinii [księdza katolickiego zresztą], rozumienie "wyrównywania braków utrapień Pomazańca w ciele Pawłowym za ciało Jezusa, którym jest Kościół" w ten sposób, że cierpienie apostoła nadrabia jakiekolwiek braki w dziele Chrystusa, jest NIEDOPUSZCZALNE.

W przypisie Interlinii do omawianego wersetu czytamy:

"Innego, poprawnego sensu nabiera [to zdanie] w takim układzie: 'wyrównuję braki w ciele mym utrapień Pomazańca za ciało Jego'. Ten dosyć niezręczny układ wyrazów podkreśla brak cierpień Chrystusa w ciele nadawcy listu. Jeśli ktoś, jak na przykład Paweł Apostoł, późno został chrześcijaninem, musi po chrzcie intensywniej uczestniczyć w cierpieniach Chrystusa, by nadrobić swoje wcześniejsze zaniedbania".

Taka interpretacja zgadza się z koniecznością "umierania wraz z Chrystusem" [Rzym. 6:3-5] i "uczestniczenia w cierpieniach jego, stając się podobnym do niego w jego śmierci, aby tym sposobem dostąpić zmartwychwstania" [Flp. 3:10]. Chodzi o walkę z własnym grzechem i znoszenie prześladowań, a nie o współodkupianie innych ludzi.

Cytowany powyżej Psalm 49 mówi, że nie jesteśmy w stanie odkupić [ani współodkupić] żadnego człowieka, bo okup za jego duszę jest zbyt drogi. Droższy niż cokolwiek, co możemy zaoferować - nawet nasze cierpienie. Co więcej, każda propozycja "pomocy" Bogu w tym dziele jest sugestią, że krew Jego Syna wylana na krzyżu Golgoty nie była wystarczająca.

"Protestancki świat" może się najwyżej zdziwić tak błędną, wyrwaną z kontekstu nauczania Biblii egzegezą. Dodajmy, że właściwie jest to eisegeza, czyli egzegeza uprawiana "od tyłu" - najpierw ustalamy, co chcemy udowodnić, a dopiero potem dobieramy pasujący do naszej tezy werset.

Cierpienie nie jest drogą do zbawienia [jest nią wyłącznie wiara w Chrystusa]. Nie jest również przyjęciem swojej cielesności [w rozumieniu skłonności do grzechu], lecz doświadczaniem skażenia wywołanego grzechem pierworodnym [Rzym. 8:18-23].

Jezus nikogo nie potrzebuje do pomocy w swojej misji zbawienia świata. To On przyszedł świat zbawić i każdy, kto weń wierzy, dostępuje odpuszczenia grzechów [Jan 3:16]. My tylko mamy głosić Dobrą Nowinę o Jego dziele na Krzyżu, czynić uczniami wszystkie narody i nauczać je wszystkiego, co On przykazał [Mat. 28:19-20]. Krótko mówiąc, przyprowadzamy grzeszników do Jezusa po to, by zwrócili się do bezpośrednio do Niego, a On staje się ich JEDYNYM pośrednikiem do Ojca [Jan 14:6]. Zamieniając słowo JEDYNYM na JEDYNYM KONIECZNYM dokonuje się gwałtu na tekście Pisma, przypisując człowiekowi udział w dziele dokonanym WYŁĄCZNIE przez Jezusa.

Na koniec trochę matematyki. Jeśli ktoś byłby moim pośrednikiem do Jezusa, a Jezus - pośrednikiem do Ojca, między mną a Ojcem jest 1+1=2 pośredników. Nie chce wyjść inaczej. Dlatego grzesznik sam wzywa imienia Jezusa, w którym jedynie jest zbawienie [Dz.Ap. 4:12]

Źródło:http://www.ulicaprosta.lap.pl/new/artykuly/apologetyka/katolicyzm-ekumenia/56-kult-maryjny-jednak-biblijny

Mateusza 23 przeczytała. Nie ma tam nic o "współodkupicielstwie" innych.
W sumie to jest bardzo proste: Za grzech należy się śmierć. Śmierć baranka, jego krew miała zmyć grzech człowieka, bo zwierzę było niewinne. Ale to nie wystarczało. Jezus zmarł jako Baranek bez skazy (bo tylko w Nim grzechu nie znaleziono), i Jego krew ma moc zmyć nasze wszystkie grzechy. Dzięki wierze w Jezusa i dzieło Golgoty możemy być zbawieni. Ty uważasz, że ta krew i ta wiara to za mało,potrzebni są jeszcze inni odkupiciele. Myśląc tak "depczesz" dzieło krzyża, a Twoja wiara nie jest wiarą zbawczą- bo też nie może być. To tak, jakbyś mówił: Panie Jezu, Twoja krew nie wystarcza do obmycia moich grzechów. Dzięki jedynie Twojej krwi nie będę zbawiony. Twój okup to za mało. Ja potrzebuję jeszcze innych "swpółodkupcieli", z których Maryja jest pierwsza". Dopóki nie zobaczysz, w czym tkwisz, nie będziesz mógł się narodzić na nowo, nie będziesz mógł zostać zbawiony przez wiarę w Jezusa. Życzę Ci, abyś przejrzał. I to szybko, bo czas jest bliski.

Nie będę już z Tobą rozmawiała. Artykuł, który zalinkowałam jest wart przeczytania w całości, polecam. Strasznie błądzisz, Robaczku.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt kwi 03, 2018 9:08 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Owieczka napisał(a):
Artykuł, który zalinkowałam jest wart przeczytania w całości, polecam.

Dzieki. Jest pelno takich propagandowych artykulow. Na rozne tematy. I mnostwo takich, ktorzy sie daja nabrac.
Magicznym slowem, ktorym posluguje sie szatan w kreowaniu pychy w czlowieku jest slowo "tylko" lub "jedyny".
Szatan zwraca uwage na: jeden ojciec, jeden mistrz, jeden nauczyciel, jeden posrednik, trzy "sola" i brzmi dla wszystkich chcacych sie umocnic w swoim "tylko JA" bardzo przekonujaco.
Moze i bladze ale nie ja o tym decyduje. Ty tez nie - nie stawiaj sie w roli Najwyzszego.
Ale jedym z moich ulubionych tekstow jest fragment z "Te Deum": Tobie Panie zaufalem, nie zawstydze sie na wieki.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt kwi 03, 2018 9:45 pm 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): Cz mar 24, 2005 10:56 pm
Posty: 212
Niniejszym z powodu notorycznego łamania regulaminu forum mimo licznych ostrzeżeń konto użytkownika robaczek2 zostało deaktywowane. Jego posty zostaną zachowane jako dowód rzeczowy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr kwi 04, 2018 1:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
robaczek2 napisał(a):
Magicznym slowem, ktorym posluguje sie szatan w kreowaniu pychy w czlowieku jest slowo "tylko" lub "jedyny".
Oczywiście, i dlatego kościół rzymsko-katolicki uważa się za JEDYNY Kościół Chrystusowy:

Sobór Watykański II przypomina, że istnieje tylko jeden i jedyny Kościół katolicki rządzony przez następcę Piotra:

To jest ten jedyny Kościół Chrystusowy... który Zbawiciel nasz po zmartwychwstaniu swoim powierzył do pasienia Piotrowi, zlecając jemu i pozostałym Apostołom, aby go krzewili i nim kierowali... Kościół ten, ustanowiony i zorganizowany na tym świecie jako społeczność, trwa w Kościele katolickim, rządzonym przez następcę Piotra oraz biskupów pozostających z nim we wspólnocie... "

https://gloria.tv/article/8TFcfmoYwsXdA4WqMuJoGCa9w

Natomiast Słowo Boże mówi o JEDYNYM Bogu, JEDYNYM Pośredniku, JEDYNYM Arcykapłanie, JEDNYM Ojcu, JEDNYM Mistrzu i tak dalej. W ogóle nie wspominając o czymś takim jak "kościół rzymsko-katolicki", który rości sobie prawo do bycia "katolickim" (dokonując typowej dla siebie manipulacji pojęciami). Czyli Bóg mówi coś innego, a szatan co innego. To prawda. Zrozumiała dla wszystkich ludzi szczerego serca.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz kwi 05, 2018 8:41 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 15, 2016 11:51 am
Posty: 61
Wiem, że konto robaczka zostało deaktywowane, ale pozwolę sobie na odpowiedź. Nie, żeby się odegrać. Tylko może ktoś z tego skorzysta.
robaczek2 napisał(a):
Renegat napisał(a):
Ty po prostu Boga nie znasz

Nie znam - masz 100% racji. Rozumiem, ze Ty znasz. Gratuluje.
Robaczku, chcę żebyś wiedział, że ja nie gram meczu z Tobą, ani z nikim innym. Nie zależy mi na tym, aby dopiec adwersarzowi. Odniosłem się po prostu do tego, że kreowanie pary Bóg - Miriam jest niebiblijne. Biblijną parą jest Józef - Miriam i w oczach Boga byli jednością w momencie, kiedy Pan Jezus - Bóg - Syn Boży zstąpił na ziemię i stał się człowiekiem. Nie po to Bóg stał się człowiekiem, aby ludzie w jego ziemskiej matce zobaczyli boginię, ale byśmy przez Niego mieli dostęp do samego Boga. Byśmy mogli poznać Boga. My ludzie nie potrzebujemy pośrednika do Pana Jezusa. My potrzebujemy pośrednika do Boga. Jedynym sposobem, w jakim możemy poznać Boga, jest poznanie Jezusa Chrystusa. Nie ma innej drogi. Ludzie w życiu codziennym zawsze szukają najmniejszej ilości pośredników. Do urzędu, najlepiej od razu do burmistrza, zakupy w sklepie, najlepiej dyskont, hala, targ, bo taniej, bo bez pośredników. A do Boga?
Tak robaczku, ja Boga znam. Jest to wielka, dla mnie do dziś niezrozumiała, łaska Jego. I wiem, że znam Go tyle, na ile On mi się da poznać... w Jezusie Chrystusie Panu moim. Całkowicie poznam Go dopiero w wieczności.
Posłuchaj tego nauczania: https://www.youtube.com/watch?v=MxoKmvUiG5E

Ludzie na przestrzeni wieków opisali sobie Boga na wiele dziwnych i niepotrzebnych sposobów. A wystarczy... Jezus Chrystus:
Cytuj:
(15) On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia, (16) ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone. (17) On też jest przed wszystkimi rzeczami i wszystko na nim jest ugruntowane, (18) On także jest Głową Ciała, Kościoła; On jest początkiem, pierworodnym z umarłych, aby we wszystkim był pierwszy, (19) ponieważ upodobał sobie Bóg, żeby w nim zamieszkała cała pełnia boskości (20) i żeby przez niego wszystko, co jest na ziemi i na niebie, pojednało się z nim dzięki przywróceniu pokoju przez krew krzyża jego. (List do Kolosan 1:15-20, Biblia Warszawska)
Cytuj:
(5) Rzekł do niego Tomasz: Panie, nie wiemy, dokąd idziesz, jakże możemy znać drogę? (6) Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie. (7) Gdybyście byli mnie poznali i Ojca mego byście znali; odtąd go znacie i widzieliście go. (8) Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam. (9) Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca? (10) Czy nie wierzysz, że jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie? Słowa, które do was mówię, nie od siebie mówię, ale Ojciec, który jest we mnie, wykonuje dzieła swoje. (11) Wierzcie mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie; a jeśliby tak nie było, to dla samych uczynków wierzcie. (12) Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto wierzy we mnie, ten także dokonywać będzie uczynków, które Ja czynię, i większe nad te czynić będzie; bo Ja idę do Ojca. (13) I o cokolwiek prosić będziecie w imieniu moim, to uczynię, aby Ojciec był uwielbiony w Synu. (14) Jeśli o co prosić będziecie w imieniu moim, spełnię to. (15) Jeśli mnie miłujecie, przykazań moich przestrzegać będziecie. (Ew. Jana 14:5-15, Biblia Warszawska)
Cytuj:
(5) a teraz Ty mnie uwielbij, Ojcze, u siebie samego tą chwałą, którą miałem u ciebie, zanim świat powstał. (Ew. Jana 17:5, Biblia Warszawska)

Akt Bożej łaski - poznanie Boga:
Cytuj:
(25) W tym czasie odezwał się Jezus i rzekł: Wysławiam cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. (26) Zaprawdę, Ojcze, bo tak się tobie upodobało. (27) Wszystko zostało mi przekazane przez Ojca mego i nikt nie zna Syna tylko Ojciec, i nikt nie zna Ojca, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić. (Ew. Mateusza 11:25-27, Biblia Warszawska)

Ku przestrodze tym, którzy szukaja innego pośrednika niż Jezus Chrystus:
Cytuj:
(3) A jeśli nawet ewangelia nasza jest zasłonięta, zasłonięta jest dla tych, którzy giną, (4) w których bóg świata tego zaślepił umysły niewierzących, aby im nie świeciło światło ewangelii o chwale Chrystusa, który jest obrazem Boga. (5) Albowiem nie siebie samych głosimy, lecz Chrystusa Jezusa, że jest Panem, o sobie zaś, żeśmy sługami waszymi dla Jezusa (2 list do Koryntian 4:1-18, Biblia Warszawska)


Miriam matka Jezusa: https://www.youtube.com/watch?v=sVAKy5pJTxA
Królowa Niebios - biblijny demon: https://www.youtube.com/watch?v=mmUpWb_khE4

_________________
I powiedział do niej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, będzie żył. (Ewangelia Jana 11:25)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL