www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:24 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr mar 21, 2018 6:51 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Robaczku,

Sorry, ale nie będzie dyskusji, dopóki nie odpowiesz na poprzednio zadane pytania. Na podstawie Pisma.

Na temat sakramentów jako rzekomych "widzialnych znaków niewidzialnej łaski" i konieczności pośredników w ich udzielaniu możesz sobie przeczytać w Dziejach Apostolskich 8:22. Piotr nie "spowiadał" Szymona. "Komu odpuścicie" wszyscy znają i już o tym pisaliśmy na tym forum. Ten werset bynajmniej nie mówi o spowiednikach ani kapłanach jako pośrednikach. Zresztą apostoł Piotr się nie uważał ani za jednego, ani za drugiego. Nie mówi również o sakramentach, bo wtedy jeszcze ich nie wymyślono.

Tutaj podstawą dyskusji jest Pismo Święte. Kiedy już odpowiesz na zaległe pytania, to przyjdzie czas na rozmowę o tym, do czego jest potrzebny pośrednik, skoro jedynym Pośrednikiem jest Jezus i kiedy skończyło się kapłaństwo ludzkie według nauczania Biblii.

Większość z nas była katolikami, więc daruj sobie opowieści o "dobrej spowiedzi" u księdza. Złośliwości na temat "wielbicieli" również możesz sobie darować. Są przejawem słabości argumentów.

Czekamy na odpowiedzi zadane we wcześniejszym toku dyskusji. Dalsze konsekwencje braku jej prowadzenia na podstawie Słowa Bożego znasz.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr mar 21, 2018 7:20 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Smok Wawelski napisał(a):
Dalsze konsekwencje braku jej prowadzenia na podstawie Słowa Bożego znasz.

Wiem, ze "Wszystkich, którzy chcą pobożnie żyć w Chrystusie Jezusie, spotkają prześladowania".

Czekam az wyjasnisz sam swoim wielbicielom (nazywam rzeczy po imieniu), Twoje "wystarczy tylko przystąpić do sakramentu spowiedzi" jest manipulacja.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr mar 21, 2018 9:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Czekam na Twoje odpowiedzi na pytania zadane wcześniej. Nie prowokuj, bo i tak nic z tego nie będzie. Ludzie, którzy żyją pobożnie w Jezusie Chrystusie, nie mają problemu z odwoływaniem się do Jego Słowa w bronieniu swoich poglądów. Ci, którzy zamiast Słowa Bożego używają do tego ludzkich nauk, nie żyją ani pobożnie, ani w Jezusie Chrystusie.

Podobnie ci, którzy cytują wersety wyrwane z kontekstu, które w kontekście całkowicie obnażają ich przewrotność.

robaczek2 napisał(a):
Wiem, ze "Wszystkich, którzy chcą pobożnie żyć w Chrystusie Jezusie, spotkają prześladowania".
No, to zobaczmy, o kim pisze Paweł:

"Tak jest, wszyscy, którzy chcą żyć pobożnie w Chrystusie Jezusie, prześladowanie znosić będą. Ludzie zaś źli i oszuści coraz bardziej brnąć będą w zło, błądząc sami i drugich w błąd wprowadzając. Ale ty trwaj w tym, czegoś się nauczył i czego pewny jesteś, wiedząc, od kogoś się tego nauczył. I ponieważ od dzieciństwa znasz Pisma święte, które cię mogą obdarzyć mądrością ku zbawieniu przez wiarę w Jezusa Chrystusa. Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany" [II Tym. 3:12-17]

Bierz do ręki Pisma natchnione przez Boga i dyskutuj na ich podstawie. Okaże się, czy jesteś tutaj prześladowany, czy jesteś człowiekiem złym i oszustem, który sam błądzi i innych w błąd wprowadza.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr mar 21, 2018 9:43 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Skoro Robaczku nazywasz rzeczy po imieniu to proszę odpowiedz na już wcześniej zadane pytania:

1. Kim jest królowa niebios z Jr 7:18 i 44:17-25
2. Pytanie zadane przez ppajda: Jeśli Maria nie zgrzeszyła, to gdzie jest o tym napisane w Biblii?
3. Pytanie zadane przez ppajda: Jeśli Maria nazywa Boga swoim Zbawicielem, to z czego Bóg ją miałby zbawić (skoro według Ciebie nie zgrzeszyła)?
4. Pytanie zadane przez TS: Jeśli Maria nie zgrzeszyła, to po co składała ofiarę za grzech w świątyni po urodzeniu Jezusa?

Mam nadzieje, że staniesz na wysokości zadania i odpowiesz na postawione pytania Z mojej strony ustosunkuje się do twoich. Jeżeli nie odpowiesz na powyższe 4 pytania uznam to za koniec rozmowy i już nie będę odpowiadał na twoje posty uznając, że brak Ci argumentów.

Robaczek2 napisał(a):
Dobra. Mam pytanie:
Czy to sumienie Cie ruszylo, ze prosisz o zignorowanie cytatu, ktory wyrwany z kontekstu oznacza zaprzeczenie tego co dal Kosciolowi Chrystus? Jezeli to sumienie to chwala Panu.

Robaczku nie miałem na myśli paragrafu 1129 kkk, który mówi co mówi, że bez sakramentów nie ma zbawienia co uważam za Herezję. Prosiłem abyś zignorował moje ostatnie zdanie w którym przypisałem Ci nie twój wpis. Do tego właśnie ruszyło mnie sumienie.

Robaczek2 napisał(a):
Jakos nie znam slow Pawla gdy mowi ze ... jest zyjacym w swietosci, sprawiedliwosci i nienagannie'
Wszak napisales:

Pax napisał(a):
"Rownież proszeę Ciebie o ustosunkowane się do słów Pawła w których mówi dość wyraźnie, że jest wiernym sługą godnym naśladowania, majacym czyste sumienie, żyjacym w świętości, sprawiedliwości i nienaganie."

Robaczek2 napisał(a):
Czy moglbys mi podac cytat, prosze?

Wierny sługa

"Dziękuję więc temu, który mnie umocnił, Chrystusowi Jezusowi, naszemu Panu, że uznał mnie za wiernego, przeznaczając mnie do posługi; Mnie, który przedtem byłem bluźniercą, prześladowcą i gnębicielem, ale dostąpiłem miłosierdzia, bo czyniłem to nieświadomie, w niewierze." 1 Tym 1:12

Godny naśladowania

"Bądźcie moimi naśladowcami, jak i ja jestem naśladowcą Chrystusa." 1 Kor 11:1

Mający czyste sumienie, żyjący w świętości, sprawiedliwości i nienagannie

"Wy i Bóg jesteście świadkami, że zachowywaliśmy się w świętości, w sprawiedliwości i nienagannie pośród was, którzy wierzycie. Wiecie bowiem, że każdego z was, jak ojciec swoje dzieci, zachęcaliśmy i pocieszaliśmy, i zaklinaliśmy; Abyście postępowali w sposób godny Boga, który was powołał do swego królestwa i chwały. 1 Tes 2:10-12

"Paweł, patrząc uważnie na Radę, powiedział: Mężowie bracia, aż do dziś żyłem przed Bogiem z zupełnie czystym sumieniem." Dz 23:1

Mając nadzieję w Bogu, że będzie zmartwychwstanie, którego i oni oczekują, zarówno sprawiedliwych, jak i niesprawiedliwych.I sam się usilnie staram, aby zawsze mieć sumienie bez skazy wobec Boga i ludzi. Dz Ap 24:15-16

---

Kto popełnia grzech, jest z diabła, gdyż diabeł od początku grzeszy. Po to objawił się Syn Boży, aby zniszczyć dzieła diabła. Każdy, kto się narodził z Boga, nie popełnia grzechu, bo jego nasienie w nim pozostaje i nie może grzeszyć, gdyż narodził się z Boga. Po tym poznaje się dzieci Boże i dzieci diabła: Każdy, kto nie czyni sprawiedliwości, nie jest z Boga, jak i ten, kto nie miłuje swego brata.” 1 Jan 3:8-10

A wiemy, że Bóg nie wysłuchuje grzeszników, ale jeśli ktoś jest czcicielem Boga i wypełnia jego wolę, tego wysłuchuje” Jan 9:31
Robaczek2 napisał(a):
Pytanie jest proste:
Moze jest ktos na tym forum kto nie jest? (grzesznikiem) bo o tym jest mowa w wypowiedzi Pawla. Pawel jest, ja jestem

Może Cię to zdziwi ale dzięki łasce Bożej już nie jestem grzesznikiem lecz dzieckiem Bożym. Pawła słowa wyrwałeś z kontekstu o czym pisałem Tobie w poście z Wt mar 20, 2018 10:26 pm.

Jeżeli nie odpowiesz na podstawie Słowa Bożego na co najmniej 4 wspomniane pytania uznam to za knoiec naszej rozmowy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 22, 2018 1:47 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Pax vobiscum napisał(a):
1. Kim jest królowa niebios z Jr 7:18 i 44:17-25
2. Pytanie zadane przez ppajda: Jeśli Maria nie zgrzeszyła, to gdzie jest o tym napisane w Biblii?
3. Pytanie zadane przez ppajda: Jeśli Maria nazywa Boga swoim Zbawicielem, to z czego Bóg ją miałby zbawić (skoro według Ciebie nie zgrzeszyła)?
4. Pytanie zadane przez TS: Jeśli Maria nie zgrzeszyła, to po co składała ofiarę za grzech w świątyni po urodzeniu Jezusa?
....................................
już nie jestem grzesznikiem .


Alez tu sie narobilo roznych tematow.
a) krolowa niebios jest jedna z bogin wymyslonych przez ludzi w roznych kulturach. Cos typu Zeus, zloty cielec, Ra lub Wisznu.
b) nigdzie
c) od grzechu pierworodnego. Maria byla czlowiekiem
d) to nie byla ofiara za grzech tylko zydowska tradycja oczysczenia.

Dzieki za jasna odpowiedz - juz nie jestem grzesznikiem. Ciekawe czy jest takich wiecej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 22, 2018 3:09 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Smok Wawelski napisał(a):
Podobnie ci, którzy cytują wersety wyrwane z kontekstu, które w kontekście całkowicie obnażają ich przewrotność.

100 % racji Smoku. I jako rezultat tej przewrotnosci pojawiaja sie przeinaczenia typu "Wystarczy tylko przystąpić do sakramentu spowiedzi i ewentualnie przejść przez Drzwi Święte w Rzymie'". Czy masz zamiar przyznac sie teraz do manipulaacji czy gdy sie znajdziesz po drugiej stronie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 22, 2018 3:23 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Pax vobiscum napisał(a):
zachowywaliśmy się w świętości, w sprawiedliwości i nienagannie pośród was,

Dzieki za cytaty. Co prawda "zachowywalismy sie ... posrod was' ma troche inny wydzwiek niz Twoje " żyjacym w świętości, sprawiedliwości i nienaganie" zwlaszcza w swietle "jestem pierwszym (grzesznikiem)" ale przyznaje Ci racje.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 22, 2018 3:27 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Pax vobiscum napisał(a):
Robaczku nie miałem na myśli paragrafu 1129 kkk, który mówi co mówi, że bez sakramentów nie ma zbawienia co uważam za Herezję.

A juz myslalem, ze ruszylo Cie sumienie. Czy masz zamiar przyznac sie do manipulacji o ktorej napisalem teraz czy dopiero po drugiej stronie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 22, 2018 4:40 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lut 24, 2016 5:28 pm
Posty: 26
Witam. Napisałeś że Maria nazywa Jezusa swoim Zbawicielem bo Jezus zbawił ją
robaczek2 napisał(a):
c) od grzechu pierworodnego. Maria byla czlowiekiem


No cóż. Kościół do którego należysz twierdzi inaczej
Bulla Piusa IX z 1854 roku
"(...) ogłaszamy, orzekamy i określamy, że nauka, która utrzymuje, iż Najświętsza Maryja Panna od pierwszej chwili swego poczęcia – mocą szczególnej łaski i przywileju wszechmogącego Boga, mocą przewidzianych zasług Jezusa Chrystusa, Zbawiciela rodzaju ludzkiego – została zachowana jako nietknięta od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego, jest prawdą przez Boga objawioną, i dlatego wszyscy wierni powinni w nią wytrwale i bez wahania wierzyć".

Jest to dogmat wiary Kościoła Rzymsko-Katolickiego w który Ty najwyraźniej nie wierzysz.

PS. Nieznajomość dogmatów KK nie jest tylko Twoim problemem. Większość Katolików nie ma zielonego pojęcia czego naucza ich Kościół i w co muszą wierzyć aby mieli szansę pójść do czyścca (wg ichniej nauki).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 22, 2018 5:37 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
quezob napisał(a):
została zachowana jako nietknięta od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego, jest prawdą przez Boga objawioną

Jeszcze tylko kwiestia jak to sie stalo. I dlatego odpowiedzialem odsylajac do Dunnsa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 22, 2018 5:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
robaczek2 napisał(a):
100 % racji Smoku. I jako rezultat tej przewrotnosci pojawiaja sie przeinaczenia typu "Wystarczy tylko przystąpić do sakramentu spowiedzi i ewentualnie przejść przez Drzwi Święte w Rzymie'". Czy masz zamiar przyznac sie teraz do manipulaacji czy gdy sie znajdziesz po drugiej stronie?
Po pierwsze, ja nie napisałem niczego na temat "dyspozycji" lub "niedyspozycji". Nie napisałem również, że wystarczy przystąpić do sakramentu spowiedzi bez względu na to, czy ktoś wierzy czy nie wierzy w jego skuteczność i czy jest "w odpowiedniej dyspozycji". Strzelasz w powietrze.

Po drugie, nawet przystąpienie do spowiedzi "w odpowiedniej dyspozycji" jest uczynkiem polegającym na działaniu dwóch osób ludzkich. Co jest jawnie sprzeczne z nauczaniem Biblii. Biblia mówi, że zbawienie jest wyłącznie przez wiarę, a nie przez żadne uczynki [Rzym. 3:20-26; Ef. 2:1-10 i inne]. Przystępowanie do sakramentów jest wg. krk warunkiem uzyskania zbawienia, ale nawet przystępowanie do spowiedzi "w odpowiedniej dyspozycji" nie powoduje, że Jezus działa przez kapłana, ponieważ On jest JEDYNYM Pośrednikiem do Ojca [I Tym. 2:5]. Dlatego po odpuszczenie grzechów należy zwrócić się do samego Jezusa, a nie przychodzić do konfesjonału. Zresztą sam Pan Jezus tak mówi, a apostoł Piotr najwyraźniej nie zrozumiał słów Pana "po katolicku", bo Szymonowi kazał się zwrócić bezpośrednio do Pana, a nie przyjść do spowiedzi [Dz. Ap. 8:22].

Ponadto sakrament rzekomo działa "ex opere operato" czyli niezależnie od woli czy pobożności przyjmującego i udzielającego.

Ex opere operato
(łac. „na podstawie dokonanej czynności”) Obiektywna owocność i skuteczność sakramentów, która jest niezależna od postawy lub zasług przyjmującego, czy szafarza.

https://opoka.org.pl/biblioteka/T/trans ... opere.html

Dopiero niedawno wprowadzono pojęcie "ex opere operantis" dotyczące "usposobienia":

Ex opere operantis
(łac. „na podstawie tego, czego dokonał działający”) Usposobienie podmiotu konieczne przed przyjęciem sakramentu, które jednak działa nie jako przyczyna, lecz raczej jako warunek pełnej skuteczności łaski Bożej (zob. DH 781, 1451, 1601-1613; ND 1309, 1311-1323, 1410).

Tutaj jest kilka słów człowieka wiedzącego, o co chodzi, ale nie nawijającego "makaronu na uszy".

http://swieckiteolog.blogspot.com/2013/ ... erato.html
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ex_opere_operato
http://w2.vatican.va/content/pius-xii/e ... r-dei.html

Czyli "usposobienie" to jest stosunkowo nowy wynalazek, którego nie znano w krk aż do roku 1947.

Gdzie w Biblii jest napisane o kapłanach w Nowym Przymierzu innych niż Arcykapłan według porządku Melchizedeka? O pośrednikach innych niż sam Jezus? Gdzie jest napisane o sakramentach? Gdzie jest napisane, że to sam Chrystusa działa w sakramencie spowiedzi?

"Wystarczy przystąpić do spowiedzi". Katolik błędnie sądzi, że jeśli przystąpi do spowiedzi (nawet szczerze i tak dalej), to dozna odpuszczenia grzechów ze względu na moc sakramentu. Nie dozna, a nawet najbardziej szczere postanowienie poprawy nic nie zmieni, ponieważ nie ma mocy do przemiany pochodzącej z nowego narodzenia pochodzącego wyłącznie z aktu świadomej wiary.

robaczek2 napisał(a):
to nie byla ofiara za grzech tylko zydowska tradycja oczysczenia.
No, to przeczytajmy, co mówi Pismo:

"A gdy się skończą dni jej oczyszczenia po urodzeniu syna czy córki, przyprowadzi przed wejście do Namiotu Zgromadzenia do kapłana roczne jagnię na ofiarę całopalną i młodego gołąbka lub synogarlicę na ofiarę za grzech. Kapłan ofiaruje to przed Panem i dokona za nią przebłagania, i będzie oczyszczona od upływu swojej krwi. Takie jest prawo dotyczące tej, która urodziła chłopca lub dziewczynkę. A jeżeli nie stać jej na jagnię, to weźmie dwie synogarlice lub dwa młode gołąbki: jednego na ofiarę całopalną, a drugiego na ofiarę za grzech. Kapłan zaś dokona przebłagania za nią i będzie czysta" [III Mojż. 12:6-8]

"A gdy minęło osiem dni, aby obrzezano dziecię, tedy nadano mu imię Jezus, jak je nazwał anioł, zanim się w żywocie poczęło. A gdy minęły dni oczyszczenia ich według zakonu Mojżeszowego, przywiedli je do Jerozolimy, aby je stawić przed Panem, jak napisano w zakonie Pańskim, iż: Każdy pierworodny syn będzie poświęcony Panu, i aby złożyć ofiarę według tego, co powiedziano w zakonie Pańskim, parę synogarlic albo dwa gołąbki" [Łuk. 2:21-24]

Rozumiesz słowa "za grzech"?

robaczek2 napisał(a):
I dlatego odpowiedzialem odsylajac do Dunnsa.
Odsyłaj do Biblii. Takie są tutaj zasady.


Ostatnio edytowano Cz mar 22, 2018 7:46 pm przez Smok Wawelski, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 22, 2018 6:18 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lut 24, 2016 5:28 pm
Posty: 26
robaczek2 napisał(a):
Jeszcze tylko kwiestia jak to sie stalo. I dlatego odpowiedzialem odsylajac do Dunnsa.


Ale mi nie chodzi o żadnego Dunnsa czy kogokolwiek innego. Ty sam stwierdziłeś że Maria potrzebowała Zbawiciela bo grzech pierworodny na niej ciążył. Ja Ci pokazałem że wg nauki KK napisałeś nieprawdę. Maria wg tej nauki nie była splamiona tym grzechem. Zaprzeczasz w takim razie dogmatom wiary Kościoła do którego należysz. Gdyby Kościół egzekwował wykluczania odstępców od wiary to wykluczony zostałbyś i Ty za wierzenia niezgodne z nauką Kościoła.

My wszyscy tutaj próbujemy Ci pokazać że Twoja wiara nie ma oparcia w Piśmie, a ja ze swojej strony pokazałem Ci nawet że nie ma oparcia w dogmatch KK. Ale tak jest w większości przypadków jeżeli chodzi o wierzenia Katolików. Kościół i jego dogmaty sobie a wierzący sobie (nie mówiąc już o Biblii). Naszym celem nie jest zagonienie Ciebie w róg i wykazanie Ci z wyższością że nie masz racji w tym w co wierzysz. Sam widzisz że zostały zadane Tobie proste pytania na które nie jesteś w stanie odpowiedzieć na podstawie Pisma aby obronić to w co wierzysz. Obyś kiedyś przejrzał na oczy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 22, 2018 9:42 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Smok Wawelski napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
pojawiaja sie przeinaczenia typu "Wystarczy tylko przystąpić do sakramentu spowiedzi
Nie napisałem również, że wystarczy przystąpić do sakramentu spowiedzi.

Mozna sie roznic w takim czy innym rozumieniu tego czy innego fragmentu Biblii. Prawdopodobnie sa katolicy, ktorzy uwazaja, ze "wystarczy tylko przystapic do sakramentu spowiedzi" ale nikogo wypowiadajacego sie na tym forum nie uwazam za ograniczonego umyslowo wiec odebralem Twoja wypowiedz jako manipulacje. A teraz to juz po prostu klamstwo.
Poruszasz duzo innych zagadnien. Przepraszam ale nie jestem w stanie na wszystko odpowiadac.
Osmiele sie uznac jako prawde stwierdzenie ze posrednikami kazdego z nas w drodze do Boga byli nasi rodzice.
Czy uznajesz to stwierdzenie za prawde?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 22, 2018 9:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
robaczek2 napisał(a):
Osmiele sie uznac jako prawde stwierdzenie ze posrednikami kazdego z nas w drodze do Boga byli nasi rodzice. Czy uznajesz to stwierdzenie za prawde?
Uznaję to stwierdzenie za próbę manipulacji pojęciami. Rodzice nie odpuszczali nam grzechów uczynionych przeciwko Bogu, nie udzielali sakramentów i nie pełnili funkcji kapłańskiej w kościele. Można sobie wymyślić dowolny rodzaj pośrednictwa i próbować go użyć w taki sposób jak próbujesz to zrobić. Ale to jest tylko mydlenie oczu.

Biblia mówi, że Jezus jest JEDYNYM Pośrednikiem do Ojca. Mam nadzieję, że jako osoba nie uważająca się za ograniczoną umysłowo rozumiesz słowo "jedyny".

Proszę o biblijne argumenty, a nie o mydlenie oczu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 22, 2018 10:32 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Smok Wawelski napisał(a):
Biblia mówi, że Jezus jest JEDYNYM Pośrednikiem do Ojca.

Kwestia definicji slowa posrednik.
Bede sie tlumaczyl u Tego, ktory jedynie jest Prawda z mojego: "Osmiele sie uznac jako prawde stwierdzenie ze posrednikami kazdego z nas w drodze do Boga byli nasi rodzice."
I Ty tez.
Jednego z nas dotyczy zdanie: "ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL