www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 6:59 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wzajemna pomoc
PostNapisane: Śr lis 11, 2009 7:39 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sie 28, 2009 9:17 pm
Posty: 118
Lokalizacja: Polska środkowo-wschodnia
Mam taką kwestię otóż nieraz w życiu w wielu sprawach potrzebujemy porady ,pomocy. Każdy z nas ma jakiś zawód lub doświadczenie. Czy nie można by stworzyć takiego tematu, w którym ktoś kto ma jakiś problem w życiu mógłby na tym forum go zgłosić i ktoś kto zna sprawę dałby odpowiedź.
Przydało by się też może takie zestawienie kto w czym może udzielić porady czy pomocy. Ja np.trochę znam się na ''wykończeniówce''


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 13, 2009 3:17 pm 
Z jednej strony mysle, ze twój pomysl jest ciekawy. Z drugiej strony temat, który tu zalozyles, jest bardzo praktyczny - tak bardzo, ze osobiscie wolalbym umiejscowic go nie na forum, lecz lokalnie wsród chrzescijan - w moim zborze.

I tu przypomina mi sie twoja wypowiedz:
iszq napisał(a):
(...) Znalazłem to forum więc może trochę takiej społeczności ''wirtualnej'' (...)

Uwazam, ze tu tkwi prawdziwy problem i odnosze wrazenie, jakbys uciekal od tego watku, a zarazem od problemu twojego braku przynaleznosci do jakiejs spolecznosci (i konfrontacji z twoim antydenominacyjnym i antyorganizacyjnym pogladem): http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtop ... 3011#33011

Forum nie moze i nigdy nie bedzie w stanie wypelnic braku przynaleznosci do spolecznosci, do zgromadzenia w którym mozemy z bracmi i siostrami sluzyc Panu i szukac Jego. Uwazam, ze taki brak na stale moze bardzo poturbowac duchowo chrzescijanina, a nawet prowadzic do zaniedbania i stracenia zbawienia. Wskazuje Ci na to w tym oto watku - który rzekomo nie ma zwiazku z brakiem przynaleznosci do spolecznosci i twoimi ww "antypogladami" - równiez z tego powodu, poniewaz zauwazylem, ze te twoje poglady przewija sie równiez w innym watku, w którym sie udzieliles: http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtop ... 2980#32980


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 14, 2009 9:02 am 
Offline

Dołączył(a): Pt sie 28, 2009 9:17 pm
Posty: 118
Lokalizacja: Polska środkowo-wschodnia
Ppajda napisał:

Uwazam, ze tu tkwi prawdziwy problem i odnosze wrazenie, jakbys uciekal od tego watku, a zarazem od problemu twojego braku przynaleznosci do jakiejs spolecznosci .

Nie sądzę abym uciekał. A chciałem założyć ten wątek bo mam różne sprawy życiowe na które potrzebuję podpowiedzi np. jak cytować posty innych ,aby były w jaśniejszej ramce bo u mnie wszystko się zlewa w jedną całość a chciałbym być właściwie rozumiany. Może mi odpowiesz .
Druga sprawa to szczepienie noworodków i małych dzieci.Jest wiele wypowiedzi przeciwko [zawierają związek rtęci, mogą powodować autyzm i inne choroby] Chciałbym się dowiedzieć czy mam prawo wyboru tzn. czy mogę odmówić bez konsekwencji prawnych czy przymusu [jak to wygląda od strony prawnej]. Czy ktoś coś wie?
Może też ktoś ma pomysł na jakiś biznes ,może wspólny [ do pewnego stopnia], bo ze względu na pewne problemy ze zdrowiem muszę sobie odpuścić budowlankę- póki co to chyba uderzę w renowację starych mebli ale w moich stronach ciężko ze zbytem [co innego w dużych miastach,no ale lokale są zbyt drogie]


ppajda napisał:


Forum nie moze i nigdy nie bedzie w stanie wypelnic braku przynaleznosci do spolecznosci, do zgromadzenia w którym mozemy z bracmi i siostrami sluzyc Panu i szukac Jego. Uwazam, ze taki brak na stale moze bardzo poturbowac duchowo chrzescijanina, a nawet prowadzic do zaniedbania i stracenia zbawienia.


Wiem, wiem po stokroć wiem , ale skoro jest taki dział na tym forum to dlaczego by nie udzielać sobie porad w zwykłych sprawach życiowych.
Gorliwość niektórych [nieliczni] do ''zaganiania'' mnie do społeczności troszkę mi przypomina zaciąganie dzieci mojego brata przez inne dzieci na religię w podstawówce . Czasem też dostawali ''bęcki''

ppajda napisał:

Uwazam, ze tu tkwi prawdziwy problem i odnosze wrazenie, jakbys uciekal od tego watku, a zarazem od problemu twojego braku przynaleznosci do jakiejs spolecznosci (i konfrontacji z twoim antydenominacyjnym i antyorganizacyjnym pogladem)

Wskazuje Ci na to w tym oto watku - który rzekomo nie ma zwiazku z brakiem przynaleznosci do spolecznosci i twoimi ww "antypogladami"


''Antypoglądami''..... no to odpaliłeś z grubego działa.
Czy Ty masz jakieś zacięcie psychologiczne bo mam wrażenie ,że
rysujesz mój portret psychologiczny i chcesz wyłowić ukrywające się w moim zanadrzu ''chochliki.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 14, 2009 11:38 am 
iszq napisał(a):
Ppajda napisał:

Uwazam, ze tu tkwi prawdziwy problem i odnosze wrazenie, jakbys uciekal od tego watku, a zarazem od problemu twojego braku przynaleznosci do jakiejs spolecznosci .

Nie sądzę abym uciekał. A chciałem założyć ten wątek bo mam różne sprawy życiowe na które potrzebuję podpowiedzi np. jak cytować posty innych ,aby były w jaśniejszej ramce bo u mnie wszystko się zlewa w jedną całość a chciałbym być właściwie rozumiany. Może mi odpowiesz .

Pod nastepujacym linkiem zapisalem dokument pdf zawierajacy zdjecie ekranu, które ilustruje, co musisz wpisac w tresc wiadomosci, zeby cytowac oraz wynik takiego wpisu: http://sites.google.com/site/iztestsite ... ects=0&d=1

Wybacz slaba jakosc zdjecia, ale na naszym domowym komputerze dysponujemy jedynie wordpadem i darmowym pdf-creatorem. Mam nadzieje, ze mimo to ten screenshot bedzie dla Ciebie w miare czytelny.

iszq napisał(a):
ppajda napisał:


Forum nie moze i nigdy nie bedzie w stanie wypelnic braku przynaleznosci do spolecznosci, do zgromadzenia w którym mozemy z bracmi i siostrami sluzyc Panu i szukac Jego. Uwazam, ze taki brak na stale moze bardzo poturbowac duchowo chrzescijanina, a nawet prowadzic do zaniedbania i stracenia zbawienia.


Wiem, wiem po stokroć wiem , ale skoro jest taki dział na tym forum to dlaczego by nie udzielać sobie porad w zwykłych sprawach życiowych.
Gorliwość niektórych [nieliczni] do ''zaganiania'' mnie do społeczności troszkę mi przypomina zaciąganie dzieci mojego brata przez inne dzieci na religię w podstawówce . Czasem też dostawali ''bęcki''

Rozumiem ta twoja wypowiedz tak, ze nie zyczysz sobie dalszej polemiki z Toba na ten temat. Oczywiscie respektuje twoje zdanie i nie bede juz o tym z Toba polemizowal - chyba ze w polemice Ty bedziesz poruszal ten temat ponownie lub cytowal moje wypowiedzi nawiazujace do tego zagadnienia. Tylko w takich przypadkach pozwole sobie na adekwatne reposty.

iszq napisał(a):
ppajda napisał:

Uwazam, ze tu tkwi prawdziwy problem i odnosze wrazenie, jakbys uciekal od tego watku, a zarazem od problemu twojego braku przynaleznosci do jakiejs spolecznosci (i konfrontacji z twoim antydenominacyjnym i antyorganizacyjnym pogladem)

Wskazuje Ci na to w tym oto watku - który rzekomo nie ma zwiazku z brakiem przynaleznosci do spolecznosci i twoimi ww "antypogladami"


''Antypoglądami''..... no to odpaliłeś z grubego działa.
Czy Ty masz jakieś zacięcie psychologiczne bo mam wrażenie ,że
rysujesz mój portret psychologiczny i chcesz wyłowić ukrywające się w moim zanadrzu ''chochliki.

Wyrazenie "antypogladami" ujalem w cudzyslów, poniewaz spontanicznie takie wyrazenie nasunelo mi sie, gdy myslalem o twoim przesadnym odrzucaniu organizacyjnych form denominacyjnych oraz liturgicznych. Jak juz napisalem powyzej, nie zamierzam sie na ten temat z Toba spierac. Wszystko, co mialem do powiedzenia, juz powiedzialem i w tym temacie z Toba bede staral ograniczac sie jedynie do repostowania. Niech Bóg Cie blogoslawi!


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 15, 2009 12:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
iszq napisał(a):
Nie sądzę abym uciekał. A chciałem założyć ten wątek bo mam różne sprawy życiowe na które potrzebuję podpowiedzi

Konkretny temat zawsze możesz założyć. Jak ktoś wie, to podpowie. Czasami ktoś podpowiada nawet jak nie wie, a zwyczajnie chce komuś usłużyć [albo ktoś inny się zdarzy, kto wyczytał bzdury w necie i wtedy samemu trzeba odsiać "zabobon"]. Normalnie-jak w realu 8)
iszq napisał(a):
Druga sprawa to szczepienie noworodków i małych dzieci.Jest wiele wypowiedzi przeciwko [zawierają związek rtęci, mogą powodować autyzm i inne choroby] Chciałbym się dowiedzieć czy mam prawo wyboru tzn. czy mogę odmówić bez konsekwencji prawnych czy przymusu [jak to wygląda od strony prawnej]. Czy ktoś coś wie?

Może ktoś wie.
Ale jakie trzeba mieć kwalifikacje, żeby usatysfakcjonowała Cię odpowiedź w tym temacie? ;) Niektóre informacje można zweryfikować w samej Przychodni dla Dzieci albo u położnej, co jest obowiązkowe, a co nie. Podobnie jest z teorią o autyzmie dziecięcym.

ps.: Prywatnie to ja się nie dziwię, że ktoś nie podaje np. kim jest z wykształcenia, bo pewnie zaraz by zostało to źle zrozumiane, że się wywyższa [bo ma wyższe], albo ktoś chce uniknąć rozpoznania, albo ktoś może chcieć tu tylko pisać i budować się [ a nie żeby go wszyscy wykorzystywali do darmowych kosztorysów, albo do wystawiania recept po znajomości, albo do dawania korepetycji za darmo-a pewnie wiesz, że bywają i tacy: chętni TYLKO do brania,jak w bezpłatnej jadłodajni]. Wybacz za wyolbrzymienie w przykładzie, ale myślę, że robienie rejestru użytkowników w-g kompetencji zawodowych nie koniecznie jest trafionym pomysłem. Ale jak najbardziej trafione będzie założenie konkretnego tematu i poczytanie odpowiedzi innych. Może wtedy na priv'a odezwie się ktoś chętny do zaoferowania pomocy w konkretnym temacie, albo zaproponuje Tobie zgłoszenie się na priv'a. Jak na razie to działało na tym forum zupełnie dobrze 8)
Albo sam zaczep na priv'a?
JA się nie dziwię "anonimowości" użytkowników, bo FORUM to jest miejsce publiczne - cały świat może czytać. Jak ktoś coś chciał, to napisał o sobie w temacie "Kto jest kim":
http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtopic.php?t=12
Niektórzy poznali się bliżej dzięki forum, ale nie pisaną regułą jest nie podawanie tutaj informacji prywatnych o sobie na wzajem, nawet imion [chyba, że ktoś sam się podpisuje z imienia i/lub sam opisuje swoją prywatność na forum, wkleja swoje zdjęcie, poda namiar do bloga itp.itd.-to jest już jego sprawa].


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 15, 2009 5:36 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sie 28, 2009 9:17 pm
Posty: 118
Lokalizacja: Polska środkowo-wschodnia
Ani- isza ''kumam czaczę''. No cóż ,jeśli temat nie wypali [a raczej tak] to trudno. Trochę chyba przestrzeliłem. :?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 15, 2009 8:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 7:19 pm
Posty: 142
drogi iszq, zerknij na skrzynkę forumową, napisałem tam Tobie w ramach pomocy, tak bardzo prosto, jak cytować w tych białych ramkach. pozdrawiam...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL