www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 7:29 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 13, 2009 11:31 am 
Offline

Dołączył(a): Pn sie 03, 2009 11:35 am
Posty: 81
No wiesz, nikt Cię nie potępił, raczej Ty chciałeś przedstawić "nie picie" jako coś bardziej biblijnego niż "picie". A potem wyraźnie zanegowałeś Pismo poddając w wątpliwość skuteczność leczenia winem, co wyraźnie zalecił Paweł.

Nie jestem pewien na 100% od kiedy zaczyna się stan, który Biblia określa jako "grzech śmiertelny" [prowadzący do śmierci duchowej]. I stąd da dyskusja. Natomiast jestem pewien, że nikomu nie wolno narzucać ani abstynencji ani picia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 13, 2009 12:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 1:25 am
Posty: 43
in_signo napisał(a):
No wiesz, nikt Cię nie potępił, raczej Ty chciałeś przedstawić "nie picie" jako coś bardziej biblijnego niż "picie". A potem wyraźnie zanegowałeś Pismo poddając w wątpliwość skuteczność leczenia winem, co wyraźnie zalecił Paweł.

Nie jestem pewien na 100% od kiedy zaczyna się stan, który Biblia określa jako "grzech śmiertelny" [prowadzący do śmierci duchowej]. I stąd da dyskusja. Natomiast jestem pewien, że nikomu nie wolno narzucać ani abstynencji ani picia.


Wydaje mi sie, ze jasno mowilem o swoich przekonaniach w poruszonej przez Ciebie sprawie - mozesz sie z tym nie zgodzic, i ja na to wplywu nie mam. Wiele rzeczy nie jest zakazanych ale czy to znaczy, ze powinnismy to robic - a moze od pewnych rzeczy mozemy sie wstrzymac ze wzgledu na braci... Ja pracujac z uzaleznionymi wole uwazac by: "ale raczej baczcie, aby nie dawać bratu powodu do upadku lub zgorszenia."

Poza tym wydaje mi sie ze niepotrzebnie wplatujesz tu watek "grzechu smiertelnego" - nie rozumiem co masz na mysli. Czyzby upicie sie jest takim grzechem?!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 13, 2009 12:36 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sie 03, 2009 11:35 am
Posty: 81
Cytuj:
Poza tym wydaje mi sie ze niepotrzebnie wplatujesz tu watek "grzechu smiertelnego" - nie rozumiem co masz na mysli. Czyzby upicie sie jest takim grzechem?!


Owszem, jest takim grzechem.

1Kor 6:9-10 Bw „Albo czy nie wiecie, że niesprawiedliwi Królestwa Bożego nie odziedziczą? Nie łudźcie się! Ani wszetecznicy, ani bałwochwalcy ani cudzołożnicy, ani rozpustnicy, ani mężołożnicy,(10) ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy Królestwa Bożego nie odziedziczą.”

Ga 5:19-21 Bw „Jawne zaś są uczynki ciała, mianowicie: wszeteczeństwo, nieczystość, rozpusta,(20) bałwochwalstwo, czary, wrogość, spór, zazdrość, gniew, knowania, waśnie, odszczepieństwo,(21) zabójstwa, pijaństwo, obżarstwo i tym podobne; o tych zapowiadam wam, jak już przedtem zapowiedziałem, że ci, którzy te rzeczy czynią, Królestwa Bożego nie odziedziczą.”

Jeśli raz się upić to nic złego, to może i raz zamordować? Raz spowodować rozłam w zborze?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 13, 2009 12:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 1:25 am
Posty: 43
in_signo napisał(a):

Owszem, jest takim grzechem.

Jeśli raz się upić to nic złego, to może i raz zamordować? Raz spowodować rozłam w zborze?


I tu jest ten problem: ktoz moze mi powiedziec, gdzie jest granica. Gdzie jestem rozweselony, a gdzie pijany, bo jesli przecholuje i chociaz RAZ przekrocze granice, to juz po mnie. Nie odziedzicze Krolestwa Bozego!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 13, 2009 1:00 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sie 03, 2009 11:35 am
Posty: 81
No i po to właśnie założyłem wątek. Sprawa jest niebagatelna.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 13, 2009 1:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 1:25 am
Posty: 43
To skoro Biblia nie zmusza mnie do picia to ja wybieram nie pic i juz. Dzieki temu nie musze zyc w strachu, ze a nuz sie potkne i po Krolestwie Bozym... Ale chetnie bede sie przygladal temu do jakich wnioskow dojda inni na tym forum.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 13, 2009 7:09 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sie 03, 2009 11:35 am
Posty: 81
Jeśli nie piszesz tego ironicznie, to Ci się chwali, bo jesteś osobą potrafiącą w pełni wziąść odpowiedzialność za swoje czyny. Pozdrawiam i życzę zwycięstwa :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 03, 2009 3:45 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 25, 2006 5:16 pm
Posty: 102
Rozwesela, przynajmniej moje serce! Dlatego lubię pić i piję i bardzo czesto i nie jestem pijakiem i nikogo nie atakuje ani nie wyzywam. Za to czuje sie zrelaksowany i bardzo dobrze mi sie gada z ludzmi. a znam tkich co nie pija i nie widze zeby byli z tego powodu jacys bardziej swieci albo lepsi albo aktywniejsi raczej sa smutni, hahaha. Ale niektórych to gorszy a mnie to gorszy że ich to gorszy !


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 02, 2009 2:00 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 25, 2006 5:16 pm
Posty: 102
Nikt nic nie pisze ? szkoda właśnie pije 3cią tatre, doskonale oczyszcza, filtroje nerki ! Poprawia nastrój. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 05, 2009 7:12 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Którego ty kościoła/zboru jesteś członkiem?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 05, 2009 11:04 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Owieczka napisał(a):
Którego ty kościoła/zboru jesteś członkiem?


Przeca to jest Troll-Prowokator :)

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 06, 2009 11:28 am 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 25, 2006 5:16 pm
Posty: 102
Nie nie jestem prowokatorem. Poprostu lubię bardzo piwo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 06, 2009 1:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Grzesiek napisał(a):
Nie nie jestem prowokatorem. Poprostu lubię bardzo piwo.

Taa jasne a pijąc piwo zawijasz w sreberka... jak świstak... :P

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 06, 2009 3:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 22, 2009 7:10 pm
Posty: 90
Lokalizacja: z Nieba ;)
Grzesiek napisał(a):
Nie nie jestem prowokatorem. Poprostu lubię bardzo piwo.

To nie jest nic zlego, rozumeime cie ze lubisz piwo, bo mysle ze prawie kazdy facet go lubi.
Ale powiedz mi czy 3 piwa to nie jest przesada?
Jak sie czujesz po tych 3?
Czy mozesz po tym prowadzic samochod? i czy czujesz sie napewno w 100% trzezwo? :)
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 06, 2009 4:56 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Grzesiu- a na moje pytanie czemu nie chcesz odpowiedzieć? To jakaś tajemnica?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL