www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 11:13 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr kwi 22, 2009 2:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 4:19 pm
Posty: 97
W Piśmie Świętym jest zawarty ten cudowny stan nazwany Bożym Odpocznieniem. Bóg dał mi łaskę parokrotnie go doświadczyć, gdy wszystko waliło się z grzmotem na głowę a ja miałam nadnaturalny pokój i radość.
Desperacko szukam tego, próbuję się modlić, czytać Biblię ale... smuty i troski nie odpuszczają.
Jak szukać Bożego Odpocznienia? Na pewno w czystości serca i z pokorą.Czy doświadczyliście w swoim życiu cudownego Odpocznienia? Może właśnie doświadczacie? Jeśli tak napiszcie o tym ,może się zarażę :roll: :lol:

_________________
NAJBARDZIEJ ŚLEPY JEST TEN, KTO NIE CHCE WIDZIEĆ.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 23, 2009 11:49 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Szukanie Bożego odpocznienia w tym zgiełku, jaki mamy wokół, okazuje się nie być takie łatwe. Myślę, że trwałe i niczym nie zagrożone odpocznienie mamy gwarantowane dopiero u Pana, gdy po śmierci (albo po Pochwyceniu) odpoczniemy od dzieł swoich. Jeśli chodzi o odpocznienie "na bieżąco", to praktyczne porady są w 3 i 4 rozdziale Listu do Hebrajczyków. Jeśli chcesz chodzić po wodzie okoliczności, patrz na Pana, a nie na fale. Nie zatwardzaj serca, gdy dziś słyszysz Jego głos. Ja widzę po swoim życiu, że są potrzebne konkretne decyzje oddzielenia czasu dla Pana, czystość serca i wdzięczność za wszystko, co dla nas uczynił - nawet w małych sprawach - wtedy Bóg pokoju będzie z nami, i da nam pokój, który przewyższa wszelki rozum. To jest stan, w którym się raczej bywa niż się jest, ale z czasem i rozwojem bywa się coraz częściej i dłużej. Czego Wam i sobie życzę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 24, 2009 1:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 4:19 pm
Posty: 97
Myślę że odnalezienie Bożego odpocznienia jest poniekąd naszą decyzją.
Czasem, gdy w życiu nam się pali grunt pod nogami, musimy po prostu podjąć DECYZJĘ "Nie poddaję się zwątpieniom, podejmuję walkę... ufam".
Nie jest to proste, przychodzi devil :twisted: i próbuje zrobić wszystko, żeby nas zgnieść i pogrążyć. Czasem czuję się jak na wojnie, bo

Ef 6:12 "Gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich."

To jest bój o nasz pokój, nasze odpocznienie w Bogu, o to czy poddamy się zwątpieniom i strachowi, czy nie.
Na szczęście nie jesteśmy sami w tej walce.

_________________
NAJBARDZIEJ ŚLEPY JEST TEN, KTO NIE CHCE WIDZIEĆ.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL