www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 2:59 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 222 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn gru 05, 2016 11:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 03, 2013 12:12 am
Posty: 101
Czy "Boży generałowie" to książka warta przeczytania?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz gru 08, 2016 11:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
10 lat temu bardzo mi się podobała. Zachęcała mnie do modlitw o ewangelizacje w mocy. Autor jest związany z Ruchem Wiary i jego komentarze co do biografii przebudzeniowców trzeba mocno filtrować. Niedawno wyszła reedycja w miękkiej okładce.

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt gru 09, 2016 8:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 03, 2013 12:12 am
Posty: 101
Dziękuję za odpowiedź T.S.CHRISTWEAPON.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So gru 17, 2016 12:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Właśnie skończyłem biografię Davida Wilkersona. Chciałbym polecić ją wszystkim ,którzy pragną być posłani przez Boga dla zdobywania dusz, jak również dla wszystkich cierpiących. Pojawiły się też nowe wydania klasyki chrześcijańskiej: ''Oni mówią innymi językami'' oraz ''Najszczęśliwsi na świecie'' Najtaniej w Arosie: http://aros.pl/ksiazka/david-wilkerson-biografia

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz kwi 20, 2017 1:37 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 24, 2015 12:27 am
Posty: 121
Witajcie :D

Czy ktoś może czytał książkę autorstwa F. Violi "Pod czyim jesteś autorytetem"?

http://poznajpana.pl/wp-content/uploads/2014/10/Autorytet.pdf

Będę też wdzięczny za Wasze opinie, uwagi dot. tej pozycji.

Pozdrawiam
Robert


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 21, 2017 7:53 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Swego czasu jakiś zbór z Niemiec finansował wyjazd z Polski na konferencję z Violim. Mój znajomy pojechał. Opowiadał że Violi reklamował niejakiego cudotwórcę Davida Herzoga, który przyzywa aniołów odtłuszczaczy, aby pomóc w błyskawicznym tempie schudnąć ''misiaczkom'' Jest też złoty pył i nowe zęby. Nie wiem czy bym polecał książkę kaznodziei, który poleca magików związanych z Ruchem Wiary.

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 21, 2017 2:01 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 24, 2015 12:27 am
Posty: 121
Dobrze wiedzieć. Dzięki za informacje. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr cze 28, 2017 4:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 19, 2013 11:29 am
Posty: 67
Proszę o choćby krótką opinie jeśli ktoś czytał poniższe pozycje :
1.Michael Perl - Mężczyzna jakiego pragnie twoja żona
2.Debi Pearl - Kobieta jakiej pragnie twój mąż
Dzięki z góry.

_________________
/ Krzysztof z Warszawy
"Indywidualny tok nauczania nie jest tutaj przewidziany, bo nikt nie ma na to czasu." :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr cze 28, 2017 7:50 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
seismic napisał(a):
Proszę o choćby krótką opinie jeśli ktoś czytał poniższe pozycje :
1.Michael Perl - Mężczyzna jakiego pragnie twoja żona
2.Debi Pearl - Kobieta jakiej pragnie twój mąż
Dzięki z góry.


Serdecznie polecam! Czytałam wprawdzie tylko tę dla Pań ale zrewolucjonizowała ona moje podejście do małżeństwa, które niestety, było usłane z mojej strony zrzędzeniem, buntem i feminizmem.
Książkę dla Panów czytał mąż przyjaciółki i sobie chwalił.
Ale ostrzegam! Twarda to mowa... :D Polecam tym którzy naprawdę chcą się uczyć.

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So sty 27, 2018 10:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 19, 2013 11:29 am
Posty: 67
Czy czytał ktoś książkę "Niebo istnieje naprawdę"? Jakiś czas temu była głośna w kręgu chrześcijan. Czy rzeczywiście warta przeczytania?

Jeżeli się nie mylę, jest tam wątek w którym chłopiec miał kontakt ze zmarłymi (co nie zbyt mi się podoba ale może to tylko sen - nie wiem, więc pytam ).

_________________
/ Krzysztof z Warszawy
"Indywidualny tok nauczania nie jest tutaj przewidziany, bo nikt nie ma na to czasu." :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So sty 27, 2018 10:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Nie dawno był film w TVP, na podstawie książki w reżyserii Randalla Wallacea( współpracownika Mela Gibsona) dla mnie średni.Marna reklama dla książki. Mam nagrany z telewizji w HD. Jak ktoś chce mogę udostępnić.

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 03, 2018 6:32 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Nie przegladalem wszystkich wypowiedzi i nie wiem czy ktos wymienil "Poemat Boga Czlowieka" Marii Valtorty. Dla mnie to pozycja numer 1 od zawsze. Zwlaszcza scena gdy Zmartwychwstaly przychodzi do Matki.

Mam pytanie co prawda nie o ksiazke a o piosenke: Czy nie-katolicy sluchaja roznych piosenek w ktorych przewija sie motyw "Ave Maria"? Nigdy? - Czasem? - Czesto?. I co o tym myslicie.
Ja bardzo czesto siadajac przed komputerem wybieram na you tube nagranie np Filipinek, Anny German, Rubika, i tysiaca innych.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 03, 2018 6:47 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 12, 2011 6:21 pm
Posty: 137
Witaj serdecznie robaczku,

Książki nie znam, dlatego mnie zaintrygował Twój wpis. Niedaleko pogrzebałam, żeby się zniechęcić do niej. Oto cytaty z wikipedii:

Cytuj:
"Poemat Boga-Człowieka (wł. Il Poema dell'Uomo-Dio) – wielowątkowa seria opowieści na temat życia Jezusa Chrystusa, autorstwa Marii Valtorty. Dzieło liczy siedem ksiąg w szesnastu tomach o objętości około czterech tysięcy stron. W nowszych wydaniach nosi również alternatywny tytuł: Ewangelia, jaka została mi objawiona (wł. L'Evangelo come mi è stato rivelato). Książka została opublikowana w języku włoskim w 1956. Oparta jest na ponad 15 tysięcy stron odręcznych zapisków Marii Valtorty z lat 1943–1947. W tym okresie miała doświadczyć wizji, w których objawiał się jej Jezus Chrystus i Maryja.

Poemat Boga-Człowieka jest szczegółowym zapisem historii życia i działalności Jezusa, podyktowanym - według autorki - przez niego samego, w celu uzupełnienia luk w ewangeliach. Dzieło jest zbliżone tematyką do pism Nowego Testamentu. Zawiera wiele treści zgodnych z Objawieniem chrześcijańskim oraz informacji dotyczących religii żydowskiej, początków Kościoła, kultury i topografii starożytnej Palestyny. Ponadto obfituje w nieobecne w tekstach kanonicznych wypowiedzi i zdarzenia z życia Chrystusa, Maryi oraz innych biblijnych postaci.

Początkowo Poemat Boga-Człowieka otrzymał przychylne opinie kilku biskupów katolickich, ale oficjalne stanowisko Stolicy Apostolskiej w stosunku do nadprzyrodzonego pochodzenia treści książki jest niezmiennie negatywne. W 1992 sekretarz Konferencji Episkopatu Włoch Dionigi Tettamanzi zażądał oficjalnie od wydawcy włoskiego, aby na pierwszej stronie dzieła określono wyraźnie, iż "wizje i dyktanda, jakie są zapisane, nie mogą być uznane za mające pochodzenie nadprzyrodzone, lecz powinny być uważane za formę literacką, jaką autorka posłużyła się dla opowiedzenia po swojemu o życiu Jezusa"


Wybacz robaczku szczerość, ale to mi wystarczy, żeby nie zaprzątać sobie głowy tymi oasłymi tomami.

Pozdrawiam Cię w imieniu Pana Jezusa
Zielona


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 03, 2018 9:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
robaczek2 napisał(a):
Mam pytanie co prawda nie o ksiazke a o piosenke: Czy nie-katolicy sluchaja roznych piosenek w ktorych przewija sie motyw "Ave Maria"? Nigdy? - Czasem? - Czesto?. I co o tym myslicie.
Myślimy, że ręce opadają. :roll: Wzywanie zmarłych fizycznie jest grzechem [V Mojż. 18:10-11; I Kron. 10:13-14]. A ze światem duchowym nie ma żartów. Wolę piosenki zwracające się do Jezusa. On zmartwychwstał i żyje. Zwracanie się do zmarłych jest obrzydliwością dla Boga, więc dla nas też. W jakiejkolwiek formie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 03, 2018 11:26 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Smok Wawelski napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Mam pytanie co prawda nie o ksiazke a o piosenke: Czy nie-katolicy sluchaja roznych piosenek w ktorych przewija sie motyw "Ave Maria"? Nigdy? - Czasem? - Czesto?. I co o tym myslicie.
Myślimy, że ręce opadają. :roll: Wzywanie zmarłych fizycznie jest grzechem [V Mojż. 18:10-11; I Kron. 10:13-14]. A ze światem duchowym nie ma żartów. Wolę piosenki zwracające się do Jezusa. On zmartwychwstał i żyje. Zwracanie się do zmarłych jest obrzydliwością dla Boga, więc dla nas też. W jakiejkolwiek formie.

Dzieki Smoku.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 222 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL