www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 12:32 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 222 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: re
PostNapisane: N sty 04, 2009 7:19 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2005 2:43 pm
Posty: 367
Nie oczywiscie , ze nie wszystkich Zydow Mesjanskich. To, ze jeden zbladzil, nie znaczy, ze wszyscy wyznaja takowe credo.
Link z innymi wyznaniami wiary pobieznie przejrzalem i nie znalazlem nic niewlasciwego.
Zgodne jest to ze swiadectwami nawroconych rabinow, ktore czytalem.
(JHWH jako zlozona jednosc, boskosc i czlowieczenstwo Jezusa)
Kiedys prenumerowalem gazetke ,,Winnica", ale nie wiem na jakim oni stoja stanowisku.
Znalazlem artykuly A. Fruchtenbauma, przeczytam to powiem cos wiecej

http://www.poznajpana.org/articles.asp? ... uchtenbaum


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 05, 2009 6:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Tomaszu, Żydzi Mesjańscy odrzucający trójjedyną naturę Boga są uznawani za heretyków przez środowiska mesjańskie zrzeszone np. w Stanach w kilku organizacjach jak MJAA, czy IAMCS.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 09, 2009 11:37 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 20, 2005 2:35 pm
Posty: 330
Ponieważ wątek jest na temat książek a nie uznania Trójcy porzez Żydów pozwole sobie polecić świadectwo "Stokroć tyle otrzyma" Abrahama Silbersteina. Wzruszające i budujące świadectwo nawrócenia autora, napisane ciekawie i w żywy sposób.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 10, 2009 8:50 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
Smok Wawelski napisał(a):
Tomaszu, Żydzi Mesjańscy odrzucający trójjedyną naturę Boga są uznawani za heretyków przez środowiska mesjańskie zrzeszone np. w Stanach w kilku organizacjach jak MJAA, czy IAMCS.
Nie stwierdziłem bowiem, że uczynki twoje są doskonałe przed moim Bogiem.
Pamiętaj więc, czego się nauczyłeś i co usłyszałeś, i strzeź tego, i upamiętaj
się” (Obj. 3:2-3 przed moim Bogiem Smoku KTO to MÓWI ???


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 10, 2009 9:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
KTO to MÓWI ???

Kto to mówi?
Jednorodzony BÓG, Ojciec Odwieczny, PAN i BÓG mój, Alfa i Omega, Początek i Koniec, Stwórca nieba i ziemi, Arche [władca, przyczyna sprawcza] stworzenia, Zbawiciel świata, Jahwe Zbawiciel.

Krótko: mówi Syn do Ojca.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 10, 2009 9:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Henryk napisał(a):
Pamiętaj więc, czego się nauczyłeś i co usłyszałeś, i strzeź tego, i upamiętaj się” (Obj. 3:2-3 przed moim Bogiem Smoku KTO to MÓWI ???

To mówi Jezus jako Syn Boży, dla którego Ojciec jest Bogiem w inny sposób niż dla ludzi, ale nie oznacza to, że Ojciec jest od Niego istotą wyższą. Chodzi o autorytet, podobnie jak Mojżesz był równy faraonowi jako człowiek, a jednak Bóg powiedział do niego:

"I rzekł Pan do Mojżesza: Oto ustanawiam cię bogiem dla faraona, a brat twój Aaron będzie twoim prorokiem" [II Mojż. 7:2]

Ojciec jest również w inny sposób Ojcem dla Syna niż dla ludzi, i dlatego Jezus powiedział:

"Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego, do Boga mego i Boga waszego" [Jan 20:17]

zamiast powiedzieć po prostu: "Wstępuję do Ojca naszego i do Boga naszego". Odpowiedziałem Ci na pytanie. Jeśli nadal za wszelką cenę chcesz szerzyć swoje antytrynitarne herezje, to z pewnością nie w tym wątku. Nie ma sensu poświęcać wszystkich wątków na dyskusję o Boskości Jezusa z osobami, dla których walka z biblijnym nauczaniem o trójjedyności Boga przesłania wszystkie inne tematy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 29, 2009 10:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
ps.: wybujał Henryk-Herbatnik-Misjonarz?

NIE POLECAM KSIĄŻKI-rozmowy Estery Wieji z Kazimierzem Barczukiem: "Przeszłość i przyszłość w świętach biblijnych", wyd. koinonia, 2008r. [cena 23,90 zł]

W przedmowie nie zostaje sprecyzowany odbiorca refleksji, nie wiem, czy jej autorka jest Żydówką. Nie wiem kto jest nazywany "LUDEM". Nie wiem do kogo zwraca się autorka w zdaniu:"[Bóg] Nakazuje ludziom radować się i cieszyć, celebrować i obchodzić święta oraz ogłaszać święte zgromadzenie, czyli społeczność ludzi ze sobą przed Bogiem" [s 11]. Czy zakłada się, że czytelnik sam domyśli się, że obcować z Bogiem może tylko człowiek nowonarodzony? Że polecenia zachowywania świąt spisanych w Księdze Prawa obejmują Żydów etnicznych [i prozelitów]? Czy może również domyślać się należy, że każdy chrześcijanin jest odbiorcą tych sugestii jako [zamienny] "lud Boży"?
Nie precyzyjne to wszystko, a na 3,5 stronicach PRZEDMOWY są i takie uogólnienia:
"Sam Bóg mówi, że to Jego święta [Kpł 23:2], w czasie których ludzie będą przestrzegać Jego wskazań [Ez 44:24]." [s 12] Nic o "erze mesjańskiej" nie zostało napisane przed, ani po tym zdaniu, nie ma więc wskazówki kogo i jakiego czasu dotyczy Ez.44:24.

"Obchodząc święta, wyczekujemy Mesjasza, który przyjdzie po raz drugi [...] Zatem chrześcijanie, podobnie jak Żydzi, powinni czuć się w równym stopniu zobowiązani, by pamiętać o świętach Pana." [s 12-13]
Czy chrześcijanie [kogokolwiek by to oznaczało] nie mogą oczekiwać Mesjasza NIE ZACHOWUJĄC tych świąt danych jako znak dla Izraela? [apostołowie dali wierzącym z innych narodów wolność w tym temacie: Dz.15;Rzym 14; Kol 2; i wreszcie 1Kor 7:18].
"Konstantym z Nicei, władca rzymski, wywodzący się z pogan, nawrócił się na chrześcijaństwo. Dzięki jego przywództwu chrześcijanie nie byli już prześladowani w Rzymie" [s 13] To na szczęście ostatnia "perełka" jaką zauważyłam w PRZEDMOWIE.

Dalej to już wypowiedzi K. Barczuka. Po WSTĘPIE, który można już domyślnie odnieść do refleksji nawróconego Żyda, jest rozdział pierwszy: SZABAT.
Treść rozdziału poprzedzają trzy wskazania z Biblii, które jak rozumiem, należy odnieść do "zachowywania szabatu" - Ks. Rodz. 2:1-3, Ks.Powt.Prawa 5:12-14 i Ks.Izaj. 58:13-14.[s 17]
Moim zdaniem wskazanie i powoływanie się dalej w treści na Ks. Rodzaju jest co najmniej nieporozumieniem...

"Ten dzień jest dniem stawania przed Panem [Ez.46:9] i studiowania Jego Słowa". [s 19] Uważam, że dla Żyda są ważniejsze argumenty ZA wskazane w TORZE, niż powoływanie się na proroctwo z Ez. 46:9, dotyczące ery mesjańskiej i tego co dopiero nastąpi...

Generalnie nie wszystkie opisywane tam święta są świętami biblijnymi, tylko raczej wywodzącymi się z tradycji judaistycznej.

Przykład: chanukah [rozdz.9]. Podane jest źródło historyczne [z księgi apokryficznej-1 Ks.Machabejskiej, o wzmiance w drugiej Ks.Machabejskiej już nie wspomniano]. Jest też wskazanie, że w Ew. Jana odnotowano fakt o tym święcie. Ale mój wniosek: nie jest ono ustanowione dla Żydów przez JHWH.
Można też było wspomnieć jaki był cel ustanowienia tego święta i co z niego zrobiono później. Natomiast powoływanie sie na cud dotyczący rozmnożenia nieskażonej oliwy [s 103] jako na pewnik, który nie jest nawet w tych Księgach Machabejskich wspomniany, to już nadużycie, a wystarczyło wspomnieć, że to dorobiona legenda [która dzisiaj obrosła komercją].
A w delikatnych sugestiach [s 108-109], że do tego święta można odnieść wskazania o tym, że Mesjasz jest światłością dla Pogan i ludu Izraelskiego, wydaje się brakować odniesień w słowach Mesjasza. Mesjasz o sobie jako "światłości świata" mówił przy innym święcie. Gdzie rzeczywiście upamiętniano m.in. fakt, że ON sam prowadził Izrael oświetlając im w nocy drogę na pustyni [święto NAMIOTÓW- Jan 8:12].
Podobnie podano tu święto PURIM, tyle, że jego opis jest akurat w księdze "kanonicznej". Ale znów moja uwaga:ustanowiono je już poza TORĄ, gdzie spisano wszystko, co zostało NADANE Izraelowi jako znaki Przymierza.

To nie wszystkie uwagi, ale po co o tym tutaj detalicznie pisać [np. nadinterpretacja "Święta Drzew"]. Sygnalizuję tylko czego się spodziewać. A czego nie.

Uważam, że jak na książkę-wywiad ze "znawcą kultury żydowskiej" [opis z ostatniej strony okładki] to jednak można było oczekiwać większej rzetelności. Szkoda.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 18, 2009 3:03 pm 
Offline

Dołączył(a): N sty 18, 2009 10:07 pm
Posty: 445
Witam!
Widzę że temat nie cieszy się powodzeniem.
Ja mam jednak pytanie odnośnie dość już starej książki Davida Pawsona "Normalne narodziny chrześcijanina".
Czy ktoś mógłby wydać jakąś recenzję?
Pozdrawiam!
Gabi

_________________
2Tm 3:16 "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 09, 2009 10:17 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Polecam goraco niesamowita ksiazke "Oczekiwali miasta" Lidii Buksbazen, historia nawroconej zydowskiej rodziny. Wiecej informacji tutaj: http://tiny.pl/hxg8b


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 14, 2009 11:54 am 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Film dot. m.in. rodziny, adpopcji dzieci, homoseksualizmu - w Szwecji - na samym dole strony " Bez komentarza " Cyt. " Ten film trzeba obejrzeć. Od początku do końca. Rezygnujemy z komentarza. Wnioski każdy musi wyciągnąć sam. "
http://nowasol.kz.pl/content/blogsection/14/195/11/22/
PS.
Rzeczywiści trzeba obejrzeć do końca. Ja jestem w szoku.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 01, 2010 9:31 pm 
Offline

Dołączył(a): N sty 18, 2009 10:07 pm
Posty: 445
Cytuj:
Ja mam jednak pytanie odnośnie dość już starej książki Davida Pawsona "Normalne narodziny chrześcijanina".
Czy ktoś mógłby wydać jakąś recenzję?


Czy ktos czytal? Prosze o komentarz.

_________________
2Tm 3:16 "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 01, 2010 11:00 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 31, 2010 10:03 am
Posty: 268
Moim zdaniem ciekawa. Rozwiewa zludzenia, ze nawrocenie to podniesienie reki itp.
Konkretnie przedstawia etapy nowonarodzenia- upamietanie, wiara, chrzest i przyjecie Ducha sw.
Chrzest Duchem autor nie wiaze tylko z darem jezykow, niemniej jednak uznaje, ze kiedy Duch zstepuje na czlowieka to czlowiek WIE to na pewno.(choc oznaka chrztu to nie tylko jezyki, ale proroctwo czy wielbienie Boga)
W sumie jedna z lepszych ksiazek na rynku, zajmujacych sie ta tematyka.
Dostepne w necie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 02, 2010 2:47 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
A gdzie w Biblii mamy cokolwiek na temat "etapów" nowego narodzenia? Inny problem z teorią Pawsona to powiązanie nowego narodzenia z chrztem Duchem Świętym, z którego wynika, że ci, którzy nie zostali ochrzczeni Duchem Święty, są nieodrodzeni - nawet, jeśli się nawrócili, mają świadomość otrzymania Ducha Świętego i od lat wydają owoc Ducha. Te dwie tezy Pawsona utkwily mi w pamięci, a jeśli źle je pamiętam, to proszę mnie poprawić. Jeśli je dobrze pamiętam, to moim zdaniem są niebiblijne i mogą narobić niepotrzebnego zamieszania - szczególnie w umysłach młodych wierzących. Z tezą o niewystarczalności "podniesienia ręki" do staiwrdzenia, czy ktoś się narodził na nowo, zgadzam się jak najbardziej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 02, 2010 5:58 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Z tego, co ja czytałam, to Pawson nowym uważa, że nowe narodzenie to proces rozciągnięty w czasie złożony z tych czterech etapów, o których pisał Makabi. I o ile wiara jest koniecznym warunkiem usprawiedliwienia, o tyle chrzest Duchem jest koniecznym dowodem na bycie zbawionym. I w tym momencie również mam wątpliwości- bo co z tymi, którzy nie zostali ochrzczeni Duchem? Oni nie mają "pieczęci", dowodu zbawienia- czy mogą być go więc pewni? No i co z tekstami, które łączą wiarę ze zbawieniem, nie wspominając o chrzcie w Duchu? Pawson uważa, że żaden list nie oddaje pełnej prawdy o nowym narodzeniu i trzeba tę prawdę wyczytać po trochu w każdym z listów. Natomiast udowadnia, że tekst "ci, którzy nie mają Ducha Chrystusowego nie jego są" dotyczy nie tych, którzy nigdy nie otrzymali Ducha( więc nie są Jego), a tych, którzy Ducha otrzymali, ale potem przez cielesny sposób bycia Go tracą czy zasmucają- więc "nie są Jego"...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 02, 2010 7:36 pm 
Offline

Dołączył(a): N sty 18, 2009 10:07 pm
Posty: 445
Dzięki, gdyby ktoś jeszcze chciał się wypowiedzieć to zachęcam.

_________________
2Tm 3:16 "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 222 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL