www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Wt maja 21, 2024 9:21 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 01, 2008 4:33 pm 
Ależ nie korzystanie z intelektu, lecz jedynie korzystanie z intelektu. :)


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 01, 2008 5:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Korzystanie JEDYNIE z intelektu w ogóle nie prowadzi do nowego narodzenia z DUCHA. Natomiast nie widzę, żeby na naszym forum ktokolwiek promował korzystanie JEDYNIE z intelektu. Po prostu Duch Święty przemienia umysł, z którego należy korzystać [Rzym. 12:1-2] OPRÓCZ prowadzenia duchowego. Zamiana jednego na drugie w którąkolwiek stronę prowadzi do poważnych problemów. Wywieranie na kogokolwiek presji w kierunku zamiany duchowości na rzecz czysto intelektualnych dociekań byłoby grzechem i prowadziłoby do duchowej śmierci. Wywieranie na kogokolwiek presji w kierunku porzucenia intelektualnych dociekań na rzecz czystej duchowości również byłoby grzechem i prowadziłoby do duchowego zwiedzenia. Nowe narodzenie z Ducha nie jest równoznaczne z porzuceniem rozumu, a nawet przeciwnie:

"Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością rozumu, abyśmy poznawali Prawdziwego. Jesteśmy w prawdziwym Bogu, w Synu Jego, Jezusie Chrystusie. On zaś jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym" [I Jana 5:20 BT]

I kto to napisał? Autor Księgi Objawienia! Podoba mi się u apostołów właśnie to, że nie "przeginali" ani w jedną, ani w drugą stronę. 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 01, 2008 8:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
ja jeszcze w sprawie "nietykania innych"...

oda napisał(a):
Każdy z nas złoży indywidualną odpowiedzialność przed Bogiem z tego, czy jego czyny były zgodne z wolą Boga, którą Bóg mu przeznaczył, dlatego należy być bardzo ostrożnym w osądzaniu tego co dobre i złe u braci i sióstr w Chrystusie. Jeżeli Bóg pozwoli mi kogokolwiek przekonywać co do tego, co jest dobre a co złe, co jest przyzwoite, a co nie jest, to zrobię to tylko wtedy, gdy będę miała poznanie Jego serca, będzie mi to jawne. Tylko wtedy, gdy Bóg mi objawi to, co tylko On sam wie.
Wpierw poznanie woli Boga dla człowieka, którego mam krytykować, objawienie czystości jego serca, a później dokimazo słów i czynów ludzkich. Wpierw ciężar odpowiedzialności, który musi mnie obciążyć w sprawie brata, lub siostry, a później uzewnętrznienie moich opinii wobec niego. Wpierw miłosierdzie, a później prawda -wtedy nawet bolesna. Wpierw współodczuwanie, braterstwo, pokora, a później dokimazo dobra i zła.

ciężkie zarzuty przeciw trzeźwemu myśleniu i badaniu nauk głoszonych zbudowałaś ODO...więc dla przeciwwagi trochę fragmentów ze Słowa Bożego - tak dla refleksji czytających
w tych miejscach apostołowie niepochlebnie mówili o pewnych osobach, podając ich imiona, ale była to prawda o tych wymienianych:

3 Jan 9; 2Tym 1:15. 4:10. 4:14-15; Flp. 4:2; Gal. 2:11;

wymieniali z imienia osoby, które odeszły od wiary, wyrządziły szkodę im lub innym wierzącym, aby reszta została ostrzeżona i poznawszy imię takiego mogła go unikać;

ja znalazłam potępienie ale dla oszczerstwa i to rozumianego jako:

* złorzeczenie na kogoś (przeklinanie kogoś)
* mówienie nieprawdziwych rzeczy, oskarżeń, kłamstwo o kimś



Mt 5:11 Br "Błogosławieni jesteście, gdy was znieważają, prześladują i obrzucają oszczerstwami z mego powodu."
Mat 5:11 BG Błogosławieni jesteście, gdy wam złorzeczyć będą, i prześladować was, i mówić wszystko złe przeciwko wam, kłamając dla mnie.


Mt 15:19 Br "Z serca bowiem pochodzą złe zamysły, morderstwa, grzechy nieczyste, wyuzdania, kradzieże, fałszywe świadectwa, oszczerstwa."
Mat 15:19 BG Albowiem z serca wychodzą złe myśli, mężobójstwa, cudzołóstwa, wszeteczeństwa, złodziejstwa, fałszywe świadectwa, bluźnierstwa.


1P 3:16 Br "Czyńcie to jednak z całą skromnością, łagodnie, z zachowaniem pełnego spokoju sumienia, a wówczas ci, którzy wypowiadają się źle o waszym postępowaniu w Chrystusie, zostaną zawstydzeni z powodu rzucanych na was oszczerstw."
1P 3:16 BT "A z łagodnością i bojaźnią [Bożą] zachowujcie czyste sumienie, ażeby ci, którzy oczerniają wasze dobre postępowanie w Chrystusie, doznali zawstydzenia właśnie przez to, co wam oszczerczo zarzucają."
1Pe 3:16 BG Aby w tem, w czem was pomawiają jako złoczyńców, zawstydzili się ci, którzy naganę dawają waszemu dobremu obcowaniu w Chrystusie.


Rz 1:30 BT "potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, w tym, co złe - pomysłowi, rodzicom nieposłuszni,"
Rom 1:30 BG Zausznicy, obmówcy, Boga nienawidzący, potwarcy, pyszni, chlubni, wynalazcy złych rzeczy, rodzicom nieposłuszni,


1Kor 5:11 BT "Dlatego pisałem wam wówczas, byście nie przestawali z takim, który nazywając się bratem, w rzeczywistości jest rozpustnikiem, chciwcem, bałwochwalcą, oszczercą, pijakiem lub zdziercą. Z takim nawet nie siadajcie wspólnie do posiłku."
1Co 5:11 BG Lecz teraz pisałem wam, abyście się nie mieszali; jeźliby kto, mieniąc się być bratem, był wszetecznikiem, albo łakomcą, albo bałwochwalcą, albo obmówcą, albo pijanicą, albo ździercą, żebyście z takowym i nie jadali.


Tt 2:3 BT "Podobnie starsze kobiety winny być w zewnętrznym ułożeniu jak najskromniejsze, winny unikać plotek i oszczerstw, nie upijać się winem, a uczyć innych dobrego."
Tit 2:3 BG Także i stare niewiasty niech chodzą w ubiorze przystojnym, jako przystoi świętym; niech nie będą potwarliwe, nie kochające się w wielu wina, poczciwych rzeczy nauczające;

SKRÓTY do nazw Biblii:
1. Br: Biblia Warszawsko-Praska (1997)
2. BT: Tysiąclecia
3. BG: Gdańska


Ostatnio edytowano So mar 01, 2008 8:02 pm przez ani_isza, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 01, 2008 8:01 pm 
Offline

Dołączył(a): N lut 04, 2007 6:42 pm
Posty: 91
Smok Wawelski napisał(a):
Natomiast czytanie tego, co jest napisane, wcale nie jest nieduchowe - po prostu ratuje przed duchowym zwiedzeniem.


No i znowu wsiadłeś na swojego konika :( Świat dzielisz na tych niezwiedzionych - w tym siebie :?- i zwiedzionych - czyli np mnie.
Zrób coś z tym. Mówię serio !

Berejczycy przyjęli Jezusa, naukę o Nim (Logos może znaczyć jedno, albo drugie). Przyjąć naukę apostolska znaczy przyjąć Osobę. Berejczycy przyjęli zatem Jezusa, gdyż Logos tutaj oznacza albo Osobę, albo naukę apostolską, której kulminacją jest przyjęcie Jezusa.
Rozumiem, że dla Ciebie to oni przyjęli wiedzę o Jezusie intelektualnie ,kierując się rozumem, a nie Jezusa osobiście do serca :(
Ten fragment jest oparciem dla Twojej doktryny o zwiedzeniach i dlatego nie widzisz w nim tego co tam jest i traktujesz go jako bicz na wszelkich nauczycieli.
Dla mnie zaś mówi on o początkach wiary ludzi, którzy po przyjęciu Pana sięgnęli do Pism, aby lepiej Go poznać.

_________________
" Ale prześladowania prawie zawsze nowych stronników ofiarom zjednują. " (Wolter)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 01, 2008 8:34 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
o co te zacietrzewienie?

na CZYMŚ tę naszą wiarę opieramy - na Słowie Bożym

jest ono żywe w nas dzięki Duchowi Prawdy, z którego narodziliśmy się na nowo, ale dla szukających dopiero Boga wyznacznikiem jest ich chęć powrotu do NIEGO, serce skruszone, bojażń (to też łaska, bo taki czas jest jeszcze dla każdego niepojednanego z Bogiem ...)

WIARA RODZI SIĘ ZE SŁUCHANIA (ciekawe czego???) [Rzym.10:17]
ALE NAWET GŁOSZĄCY DOBRĄ NOWINĘ OPIERAJĄ SIĘ NA JAKIŚ FAKTACH, SKĄDŚ ZACZERPNĘLI PRZESŁANIE...


polecam do poduszki poniższe fragmenty ze wskazaniem na źródło naszej wiedzy o Dobrej Nowinie i o tym, co mamy w Chrystusie... jest też sprawca zrozumienia: Duch Święty, abyśmy nie przyjęli zwiedzionej ewangelii, badajmy i sprawdzajmy

* A czytał ten urywek Pisma: Prowadzą Go jak owcę na rzeź, i jak baranek, który milczy, gdy go strzygą, tak On nie otwiera ust swoich. (33) W Jego uniżeniu odmówiono Mu słuszności. Któż zdoła opisać ród Jego? Bo Jego życie zabiorą z ziemi. (34) Proszę cię, o kim to Prorok mówi, o sobie czy o kimś innym? - zapytał Filipa dworzanin. (35) A Filip wychodząc z tego /tekstu/ Pisma opowiedział mu Dobrą Nowinę o Jezusie. [Dzieje Apost. 8:32-35 BT]

* Paweł według swego zwyczaju wszedł do nich i przez trzy szabaty rozprawiał z nimi. (3) Na podstawie Pisma wyjaśniał i nauczał (...) [Dzieje Apost. 17:2-3, BT]

* Natychmiast w nocy bracia wysłali Pawła i Sylasa do Berei. Kiedy tam przybyli, poszli do synagogi Żydów. (11) Ci byli szlachetniejsi od Tesaloniczan, przyjęli naukę z całą gorliwością i codziennie badali Pisma, czy istotnie tak jest. (12) Wielu też z nich uwierzyło, a także [wiele] wpływowych Greczynek i niemało mężczyzn. [Dzieje Apost. 17:8-12, BT]

* Pewien Żyd, imieniem Apollos, rodem z Aleksandrii, człowiek uczony i znający świetnie Pisma, przybył do Efezu. (25) Znał on już drogę Pańską, przemawiał z wielkim zapałem i nauczał dokładnie tego, co dotyczyło Jezusa, znając tylko chrzest Janowy. (26) Zaczął on odważnie przemawiać w synagodze. Gdy go Pryscylla i Akwila usłyszeli, zabrali go z sobą i wyłożyli mu dokładnie drogę Bożą. A kiedy chciał wyruszyć do Achai, bracia napisali list do uczniów z poleceniem, aby go przyjęli. (27) Gdy przybył, pomagał bardzo za łaską /Bożą/ tym, co uwierzyli. ( 28 ) Dzielnie uchylał twierdzenia Żydów, wykazując publicznie z Pism, że Jezus jest Mesjaszem. [Dzieje Apost. 18:21-27, BT]


* Czyż nie wiecie, co mówi Pismo... [Rzymian 11:2, BT]

* Wszak mówi Pismo... [Rzymian 10:11, BT]

* To zaś, co niegdyś zostało napisane, napisane zostało i dla naszego pouczenia, abyśmy dzięki cierpliwości i pociesze, jaką niosą Pisma, podtrzymywali nadzieję... [Rzymian 15:4, BT]

* zgodnie z objawioną tajemnicą, dla dawnych wieków ukrytą, (26) teraz jednak ujawnioną, a przez pisma prorockie na rozkaz odwiecznego Boga wszystkim narodom obwieszczoną, dla skłonienia ich do posłuszeństwa wierze, (27) Bogu, który jedynie jest mądry, przez Jezusa Chrystusa, niech będzie chwała na wieki wieków. Amen. [Rzymian 16:25-27, BT]

* Przekazałem wam na początku to, co przejąłem; że Chrystus umarł - zgodnie z Pismem - za nasze grzechy, (4) że został pogrzebany, że zmartwychwstał trzeciego dnia, zgodnie z Pismem; [1Koryntian 15:3-4, BT]

* Ty natomiast trwaj w tym, czego się nauczyłeś i co ci zawierzono, bo wiesz, od kogo się nauczyłeś. Od lat bowiem niemowlęcych znasz Pisma święte, (15) które mogą cię nauczyć mądrości wiodącej ku zbawieniu przez wiarę w Chrystusie Jezusie. (16) Wszelkie Pismo od Boga natchnione /jest/ i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości - (17) aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu. [2Tymoteusza 3:14-17, BT]


* Jezus im odpowiedział: Jesteście w błędzie, nie znając Pisma ani mocy Bożej [Mateusza 22:29, BT]

* Jezus im rzekł: Czyż nie dlatego jesteście w błędzie, że nie rozumiecie Pisma ani mocy Bożej? [Marka 12:24, BT]

* I zaczynając od Mojżesza poprzez wszystkich proroków wykładał im, co we wszystkich Pismach odnosiło się do Niego.
[Łukasza 24:27, BT]

* Potem rzekł do nich: To właśnie znaczyły słowa, które mówiłem do was, gdy byłem jeszcze z wami: Musi się wypełnić wszystko, co napisane jest o Mnie w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach. (45) Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma [Łukasza 24:44-45, BT]

* Takie jest znaczenie przypowieści: Ziarnem jest słowo Boże. [Łukasza 8:11, BT]

* Gdybyście jednak uwierzyli Mojżeszowi, to byście i Mnie uwierzyli. O Mnie bowiem on pisał. (47) Jeżeli jednak jego pismom nie wierzycie, jakżeż moim słowom będziecie wierzyli? [Jana 5:46-6:4, BT]

* Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą. [Jana 17:17, BT]

****************************

Jednakże mówię wam prawdę: Pożyteczne jest dla was moje odejście. Bo jeżeli nie odejdę, Pocieszyciel nie przyjdzie do was. A jeżeli odejdę, poślę Go do was. On zaś, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie. [Jana 16:7-8, BT]

Gdy jednak przyjdzie Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie. (27) Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku. [Jana 15:26-27 BT]

A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem. [Jana 14:23-29, BT]

Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. (14) On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. (15) Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi. [Jana 16:13-15, BT]

*************************

* Weźcie też hełm zbawienia i miecz Ducha, to jest słowo Boże ... [Efezjan 6:17, BT]

8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 01, 2008 9:05 pm 
Offline

Dołączył(a): N lut 04, 2007 6:42 pm
Posty: 91
Grazyna napisał(a):
Mam mętlik w głowie.

Myślę, że dałaś się zasugerować Smokowi, że jestem zwiedziona :(
Rozumiem, że poglądy Smoka są jakimś oparciem dla Ciebie, jednak pamiętaj, że z ich punktu widzenia nie powinnaś oceniać innych.
Cytuj:
Oda, mam wrażenie , że raz mówisz tak, a potem sama sobie przeczysz...Najpierw piszesz:
Cytuj:
Berejczycy szukali Jezusa w Piśmie i sprawdzali czy On jest Mesjaszem, czy o Nim - o Jezusie- jako o Mesjaszu napisano
a potem:
Cytuj:
Jeżeli przyjęli Jezusa - i jest to dziełem Boga - to nie będą sprawdzać Kogo przyjęli! Oczywiście, że nie, to absurd !

Paweł i Sylas głoszą Ewangelię w Berei i tamtejsi Żydzi ją przyjmują to znaczy, że w trakcie głoszenia Ewangelii Ojciec wzbudza w nich wiarę w tego Jezusa jako w Mesjasza i oni przyjmują Go do serca, rodzą się na nowo w Nim. Rodzą się nie w oparciu o Pismo, ale w oparciu o słowa apostołów, które wywołały przeżycie spotkania z Jezusem - sprawił w nich to Ojciec pociągając ich ku Synowi. Później apostołowie - jak sadzę choć wprost nie jest to napisane - zachęcają ich aby udali się do domów i tam, przez następne dni, sięgnęli do Pism i zobaczyli, żeby sami sprawdzili, że ten Jezus, którego przyjęli, jest tym zapowiedzianym w Pismach Mesjaszem, żeby sami skonfrontowali swoje przeżycie, związane z Jego zamieszkaniem w nic , ze Słowami Pisma - gdyż apostołowie dobrze wiedzieli, że słowa Pisma w nowy sposób "zaświecą" nawróconym. Aby przeżycie potwierdzili Pismem i aby to spowodowało w nich pragnienie podporządkowania Jezusowi całej przyszłości. Punktem wyjścia dla Berejczyków jest przeżycie nowego narodzenia, zaś jego uzupełnieniem jest indywidualne sprawdzenie, potwierdzenie, że to przeżycie jest doświadczeniem Mesjasza zpowiedzianego w Pismach.

Czy gdyby nie sprawdzili w Pismach nie mieliby Jezusa w sobie ? Mieliby, ale nie znaliby Go tak dobrze, nie rozwijaliby się duchowo. Wiara w Jezusa jako w Mesjasza nie utrwaliłaby się w nich. "Sprawdzić czy tak się rzeczy mają" niekoniecznie musisz rozumieć w sensie przeciwieństw dobro-zlo,przyjmij -odrzuć. Możesz po prostu sprawdzić coś, aby potwierdzić że Twoje przeżycie jest dobre i jest początkiem nowej drogi, sprawdzić znaczy utrwalić w oparciu o Słowo
To zdanie :"Berejczycy szukali Jezusa w Piśmie i sprawdzali czy On jest Mesjaszem, czy o Nim - o Jezusie - jako o Mesjaszu napisano' rzeczywiście niedokładnie przekazuje moją myśl. Przepraszam :oops: Powinnam napisać tak:" Berejczycy szukali Jezusa w Piśmie i sprawdzali, że On jest Mesjaszem, że o Nim - o Jezusie - jako o Mesjaszu napisano".
W tym sensie także spójrz na to zdanie:"Jeżeli przyjęli Jezusa - i jest to dziełem Boga - to nie będą sprawdzać Kogo przyjęli! Oczywiście, że nie, to absurd " .
Oni nie sprawdzali po to, aby Jezusa odrzucić, albo przyjąć - bo Go już mieli i takie sprawdzanie byłoby absurdalne. Sprawdzali Pisma po to aby w Nim się utwierdzić.
Pozdrawiam i proszę nie klasyfikuj mnie :)

_________________
" Ale prześladowania prawie zawsze nowych stronników ofiarom zjednują. " (Wolter)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 01, 2008 9:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
oda napisał(a):
Berejczycy przyjęli Jezusa, naukę o Nim (Logos może znaczyć jedno, albo drugie). Przyjąć naukę apostolska znaczy przyjąć Osobę. Berejczycy przyjęli zatem Jezusa, gdyż Logos tutaj oznacza albo Osobę, albo naukę apostolską, której kulminacją jest przyjęcie Jezusa.

Widzę, że uparcie zaprzeczasz temu, co jest napisane. To, co pogrubiłem, jest WYŁĄCZNIE TWOIM WYMYSŁEM, ponieważ w tekście nie czytamy, że słowem, które przyjęli Berejczycy, był Jezus. Sama piszesz, że "logos" może znaczyć albo naukę, albo Jezusa, a potem wyprowadzasz z tego dziwny wniosek, że skoro przyjęli naukę, to znaczy że przyjęli Jezusa. A tak po prostu nie jest napisane. Berejczycy przyjęli nauczanie do wiadomości, ale nie uwierzyli apostołom na słowo, dopóki go nie sprawdzili w Pismach, o czym poniżej.

oda napisał(a):
Rozumiem, że dla Ciebie to oni przyjęli wiedzę o Jezusie intelektualnie, kierując się rozumem, a nie Jezusa osobiście do serca :(
Ten fragment jest oparciem dla Twojej doktryny o zwiedzeniach i dlatego nie widzisz w nim tego co tam jest i traktujesz go jako bicz na wszelkich nauczycieli. Dla mnie zaś mówi on o początkach wiary ludzi, którzy po przyjęciu Pana sięgnęli do Pism, aby lepiej Go poznać.

Berejczycy przyjęli usłyszane słowo w sensie Ewangelii, a następnie SPRAWDZILI JE NA PODSTAWIE PISM. Dopiero w wersecie 12, czyli PO TYM, JAK SPRAWDZILI W PISMACH, czy tak się rzeczy mają, Berejczycy uwierzyli:

"(...) przyjęli słowo z całą ochoczością, co dzień osądzając Pisma, czy ma się to tak. Liczni więc z nich uwierzyli (...) [Dz. Ap. 17:11-12 interlinia]

Pogrubiony fragment w oryginale onacza "w efekcie liczni z nich uwierzyli". W efekcie czego? W efekcie sprawdzenia, że Paweł mówi rzeczywiście to, co można potwierdzić w Pismach. Sprawdzili i uwierzyli. Po prostu.

http://www.blueletterbible.org/cgi-bin/ ... ion=KJV#12

Sam tekst Pisma obala Twoje twierdzenie, że Berejczycy najpierw uwierzyli, a dopiero potem sprawdzili, w co uwierzyli. Zresztą gdyby tak zrobili, to byłby to czysty nonsens. Zresztą dokładnie taki nonsens sama proponujesz:

oda napisał(a):
Punktem wyjścia dla Berejczyków jest przeżycie nowego narodzenia, zaś jego uzupełnieniem jest indywidualne sprawdzenie, potwierdzenie, że to przeżycie jest doświadczeniem Mesjasza zpowiedzianego w Pismach.

Czyli "najpierw przeżywamy, a potem sprawdzamy, czy to, co przeżyliśmy, jest doświadczeniem Mesjasza zapowiedzianego w Pismach". Takie postępowanie i taki sposób myślenia jest prosta drogą do wszelkich zwiedzeń. Niestety, coraz bardziej potwierdzasz moje przypuszczenia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 01, 2008 9:28 pm 
Offline

Dołączył(a): N lut 04, 2007 6:42 pm
Posty: 91
ani_isza napisał(a):

oda napisał(a):
Każdy z nas złoży indywidualną odpowiedzialność przed Bogiem z tego, czy jego czyny były zgodne z wolą Boga, którą Bóg mu przeznaczył, dlatego należy być bardzo ostrożnym w osądzaniu tego co dobre i złe u braci i sióstr w Chrystusie. Jeżeli Bóg pozwoli mi kogokolwiek przekonywać co do tego, co jest dobre a co złe, co jest przyzwoite, a co nie jest, to zrobię to tylko wtedy, gdy będę miała poznanie Jego serca, będzie mi to jawne. Tylko wtedy, gdy Bóg mi objawi to, co tylko On sam wie.
Wpierw poznanie woli Boga dla człowieka, którego mam krytykować, objawienie czystości jego serca, a później dokimazo słów i czynów ludzkich. Wpierw ciężar odpowiedzialności, który musi mnie obciążyć w sprawie brata, lub siostry, a później uzewnętrznienie moich opinii wobec niego. Wpierw miłosierdzie, a później prawda -wtedy nawet bolesna. Wpierw współodczuwanie, braterstwo, pokora, a później dokimazo dobra i zła.

ciężkie zarzuty przeciw trzeźwemu myśleniu i badaniu nauk głoszonych zbudowałaś ODO

Każdy kto umie czytać i przeczyta podany przez Ciebie mój cytat może jasno zobaczyć , że nigdzie nie postawiłam zarzutów przeciw trzeźwemu Bożemu myśleniu ! Tylko przeciw tym którzy krytykują innych nie biorąc przy tym za nich żadnej odpowiedzialności, krytykują nie mając pojęcia na czym biblijne rozróżnienie polega . Zaś polega przede wszystkim na nawiązaniu bliskiego kontaktu z Bogiem – w sprawie konkretnej osoby – oraz na otrzymaniu darów współczucia, identyfikacji z problemami drugiej osoby. Polega na wzięciu odpowiedzialności za nią przed Bogiem, polega na trosce o nią, a także na przyjęciu wiedzy o planach Boga dla danej osoby i w świetle tej wiedzy oznajmienie jej, że błądzi. Nie każdy na dany temat, może mieć takie samo poznanie, a zatem także nie zawsze musi mieć prawidłowe rozróżnienie. Paweł i inni apostołowie znali ludzi, o których pisali, brali za nich odpowiedzialność. Każda krytyka dla nich była związana z konkretnym poznaniem znanej im osoby, które to poznanie od Boga otrzymali.
Nie masz aby wrażenia, że ten tekst, który napisałaś, Ciebie dotyczy ?!

_________________
" Ale prześladowania prawie zawsze nowych stronników ofiarom zjednują. " (Wolter)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 01, 2008 9:52 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
Odo- kiedy przyjdzie do ciebie jakaś siostra i zacznie Cię np. nauczać, że dostała objawienie , że np.Chrystus już porwał część wierzących do siebie, to zanim jej powiesz, że błądzi, okaż je współczucie, poznaj ją, weź za nią odpowiedzialność, poczuj to brzemię, poznaj jej serce, a najlepiej ją zaadoptuj...
Cytuj:
Jeżeli Bóg pozwoli mi kogokolwiek przekonywać co do tego, co jest dobre a co złe, co jest przyzwoite, a co nie jest, to zrobię to tylko wtedy, gdy będę miała poznanie Jego serca, będzie mi to jawne

Pomódl sie też najpierw, czy Bóg w ogóle pozwala Ci jej oznajmić, że błądzi, a jeśli- o zgrozo- nie zdołasz poznać jej serca mimo długotrwałych starań i modlitw o obajwienie w tej sprawie, to najlepiej nic jej nie mów...
Niech sobie myśli, że to objawienie ma od Pana...Niech błądzi dalej...

Cytuj:
Myślę, że dałaś się zasugerować Smokowi, że jestem zwiedziona

eee...naprawdę myślisz, że Smok potrzebował moich sugestii? :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 01, 2008 10:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
oda napisał(a):
Paweł i inni apostołowie znali ludzi, o których pisali, brali za nich odpowiedzialność. Każda krytyka dla nich była związana z konkretnym poznaniem znanej im osoby, które to poznanie od Boga otrzymali.


tych z poniższych tekstów też znali osobiście? jakoś nie wynika to z kontekstu każdego z tych fragmentów, a jest w nich wyraźna krytyka

ani_isza napisał(a):
ja znalazłam potępienie ale dla oszczerstwa i to rozumianego jako:

* złorzeczenie na kogoś (przeklinanie kogoś)
* mówienie nieprawdziwych rzeczy, oskarżeń, kłamstwo o kimś



Mt 5:11 Br "Błogosławieni jesteście, gdy was znieważają, prześladują i obrzucają oszczerstwami z mego powodu."
Mat 5:11 BG Błogosławieni jesteście, gdy wam złorzeczyć będą, i prześladować was, i mówić wszystko złe przeciwko wam, kłamając dla mnie.


Mt 15:19 Br "Z serca bowiem pochodzą złe zamysły, morderstwa, grzechy nieczyste, wyuzdania, kradzieże, fałszywe świadectwa, oszczerstwa."
Mat 15:19 BG Albowiem z serca wychodzą złe myśli, mężobójstwa, cudzołóstwa, wszeteczeństwa, złodziejstwa, fałszywe świadectwa, bluźnierstwa.


1P 3:16 Br "Czyńcie to jednak z całą skromnością, łagodnie, z zachowaniem pełnego spokoju sumienia, a wówczas ci, którzy wypowiadają się źle o waszym postępowaniu w Chrystusie, zostaną zawstydzeni z powodu rzucanych na was oszczerstw."
1P 3:16 BT "A z łagodnością i bojaźnią [Bożą] zachowujcie czyste sumienie, ażeby ci, którzy oczerniają wasze dobre postępowanie w Chrystusie, doznali zawstydzenia właśnie przez to, co wam oszczerczo zarzucają."
1Pe 3:16 BG Aby w tem, w czem was pomawiają jako złoczyńców, zawstydzili się ci, którzy naganę dawają waszemu dobremu obcowaniu w Chrystusie.


Rz 1:30 BT "potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, w tym, co złe - pomysłowi, rodzicom nieposłuszni,"
Rom 1:30 BG Zausznicy, obmówcy, Boga nienawidzący, potwarcy, pyszni, chlubni, wynalazcy złych rzeczy, rodzicom nieposłuszni,


1Kor 5:11 BT "Dlatego pisałem wam wówczas, byście nie przestawali z takim, który nazywając się bratem, w rzeczywistości jest rozpustnikiem, chciwcem, bałwochwalcą, oszczercą, pijakiem lub zdziercą. Z takim nawet nie siadajcie wspólnie do posiłku."
1Co 5:11 BG Lecz teraz pisałem wam, abyście się nie mieszali; jeźliby kto, mieniąc się być bratem, był wszetecznikiem, albo łakomcą, albo bałwochwalcą, albo obmówcą, albo pijanicą, albo ździercą, żebyście z takowym i nie jadali.


Tt 2:3 BT "Podobnie starsze kobiety winny być w zewnętrznym ułożeniu jak najskromniejsze, winny unikać plotek i oszczerstw, nie upijać się winem, a uczyć innych dobrego."
Tit 2:3 BG Także i stare niewiasty niech chodzą w ubiorze przystojnym, jako przystoi świętym; niech nie będą potwarliwe, nie kochające się w wielu wina, poczciwych rzeczy nauczające;


dla zainteresowanych KJV powyższych fragm.:


Mat 5:11 KJV Blessed3107 are2075 ye, when3752 men shall revile3679 you,5209 and2532 persecute1377 you, and2532 shall say2036 all manner of evil3956, 4190, 4487 against2596 you5216 falsely,5574 for my sake.1752, 1700
pseudomai [psyoo'-dom-ahee]
Middle voice of an apparently primary verb; to utter an untruth or attempt to deceive by falsehood: - falsely, lie.[oszust, kłamca]

Mat 15:19 KJV For1063 out1537 of the3588 heart2588 proceed1831 evil4190 thoughts,1261 murders,5408 adulteries,3430 fornications,4202 thefts,2829 false witness,5577 blasphemies:988
- false witness,5577 G5577 pseudomarturia [psyoo-dom-ar-too-ree'-ah]
From G5575; untrue testimony: - false witness.[ fałszywie zeznający, fałszywy świadek]


1Pe 3:16
KJV Having2192 a good18 conscience;4893 that,2443 whereas1722, 3739 they speak evil of**2635 you,5216 as5613 of evildoers,2555 they may be ashamed2617 that falsely accuse*1908 your5216 good18 conversation391 in1722 Christ.5547
- *that falsely accuse1908 G1908 epe¯reazo¯ [ep-ay-reh-ad'-zo]
From a compound of G1909 and (probably) areia (threats); to insult, slander: - use despitefully, falsely accuse.[oszczerca, fałszywy świadek, złośliwy – robiący na złość komuś, żeby zaszkodzić]
- **they speak evil of2635 you G2635 katalaleo¯ [kat-al-al-eh'-o]
From G2637; to be a traducer, that is, to slander: - speak against (evil of).[powtarzający kłamstwa, kłamca, ten kto zniesławia opowiadając o kimś nieprawdę]

Rom 1:30
KJV Backbiters,2637 haters of God,2319 despiteful,5197 proud,5244 boasters,213 inventors2182 of evil things,2556 disobedient545 to parents,1118
Backbiters,2637 G2637 katalalos [kat-al'-al-os]
From G2596 and the base of G2980; talkative against, that is, a slanderer: - backbiter.[oszczerca, opowiadający i powtarzający o innych kłamstwa]

1Co 5:11 KJV But1161 now3570 I have written1125 unto you5213 not3361 to keep company,4874 if1437 any man5100 that is called3687 a brother80 be a fornicator,4205 or2228 covetous,4123 or2228 an idolater,1496 or2228 a railer,3060 or2228 a drunkard,3183 or2228 an extortioner;727 with such a one5108 no not3366 to eat.4906
- railer,3060 G3060 loidoros [loy'-dor-os]
From [loidos] (mischief); abusive, that is, a black guard: - railer, reviler.[złorzeczący komuś, przeklinający kogoś, szubrawiec, łajdak -też mówienie obelżywe żeby zaszkodzić komuś, zasiać niezgodę, skłócić]


Tit 2:3 KJV The aged women4247 likewise,5615 that they be in1722 behavior2688 as becometh holiness,2412 not3361 false accusers,1228 not3361 given1402 to much4183 wine,3631 teachers of good things;2567
- false accusers,1228 G1228 diabolos [dee-ab'-ol-os]
From G1225; a traducer; specifically Satan (compare [H7854]): - false accuser, devil, slanderer. [fałszywy oskarżyciel, inaczej diabeł, oszczerca]

a można wiedzieć o co tu walczysz ODO?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 01, 2008 10:08 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
oda:
Cytuj:
Tylko przeciw tym którzy krytykują innych nie biorąc przy tym za nich żadnej odpowiedzialności, krytykują nie mając pojęcia na czym biblijne rozróżnienie polega . Zaś polega przede wszystkim na nawiązaniu bliskiego kontaktu z Bogiem – w sprawie konkretnej osoby – oraz na otrzymaniu darów współczucia, identyfikacji z problemami drugiej osoby. Polega na wzięciu odpowiedzialności za nią przed Bogiem, polega na trosce o nią, a także na przyjęciu wiedzy o planach Boga dla danej osoby i w świetle tej wiedzy oznajmienie jej, że błądzi. Nie każdy na dany temat, może mieć takie samo poznanie, a zatem także nie zawsze musi mieć prawidłowe rozróżnienie. Paweł i inni apostołowie znali ludzi, o których pisali, brali za nich odpowiedzialność. Każda krytyka dla nich była związana z konkretnym poznaniem znanej im osoby, które to poznanie od Boga otrzymali.



6. Dziwię się, że tak prędko dajecie się odwieść od tego, który was powołał w łasce Chrystusowej do innej ewangelii,
7. chociaż innej nie ma; są tylko pewni ludzie, którzy was niepokoją i chcą przekręcić ewangelię Chrystusową.
8. Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!
9. Jak powiedzieliśmy przedtem, tak i teraz znowu mówię: Jeśli wam ktoś zwiastuje ewangelię odmienną od tej, którą przyjęliście, niech będzie przeklęty!
10. A teraz, czy chcę ludzi sobie zjednać, czy Boga? Albo czy staram się przypodobać ludziom? Bo gdybym nadal ludziom chciał się przypodobać, nie byłbym sługą Chrystusowym.
11. A oznajmiam wam, bracia, że ewangelia, którą ja zwiastowałem, nie jest pochodzenia ludzkiego;
List do Galatów 1:6-11


Te dwa cytaty stoja w tak jaskrawym kontrascie do siebie, ze nie warto nawet komentowac.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 01, 2008 10:30 pm 
Smoku, ja naprawdę nie miałem na myśli tego forum gdy pisałem o intelekcie itd. Naprawdę! Ale rozumiem, sam jestem sobie winien tego typu podejrzeń. Nie wróciłbym tu, gdybym myślał że jesteście TYLKO intelektualnie zorientowanymi chrześcijanami. Wiele czytanych tekstów przekonuje mnie o tym że jest zgoła inaczej. Wiedza Twoja, czy czyjaś nie jest żadną złą cechą, jest dobra! Owszem nie podoba mi się nigdy paskudny sposób prowadzenia rozmów, ale tego już nie widać tutaj.
No coż, muszę niestety "odpokutować" swe wcześniejsze zachowania, ktore też w istocie rzeczy nie były wynikiem całkowicie negatywnego myślenia o Was. Jeśli jednak nie uda mi się zmienić Waszego nastawienia do mnie, i przekonania że cokolwiek robię tutaj, robię tylko by Was krytykować, to rzeczywiście nie będę się pojawiał.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 02, 2008 8:39 am 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
nowy napisał(a):
Smoku, ja naprawdę nie miałem na myśli tego forum gdy pisałem o intelekcie itd. Naprawdę! Ale rozumiem, sam jestem sobie winien tego typu podejrzeń. Nie wróciłbym tu, gdybym myślał że jesteście TYLKO intelektualnie zorientowanymi chrześcijanami. Wiele czytanych tekstów przekonuje mnie o tym że jest zgoła inaczej. Wiedza Twoja, czy czyjaś nie jest żadną złą cechą, jest dobra! Owszem nie podoba mi się nigdy paskudny sposób prowadzenia rozmów, ale tego już nie widać tutaj.
No coż, muszę niestety "odpokutować" swe wcześniejsze zachowania, ktore też w istocie rzeczy nie były wynikiem całkowicie negatywnego myślenia o Was. Jeśli jednak nie uda mi się zmienić Waszego nastawienia do mnie, i przekonania że cokolwiek robię tutaj, robię tylko by Was krytykować, to rzeczywiście nie będę się pojawiał.

Chyba niepotrzebnie sie bronisz, bo calkiem madrze napisales. Grazyna miala watpliwosci, a Smok sprecyzowal tylko to, co można zrozumiec dowolnie.
Masz racje, ze sam intelekt, madrosc, nie wystarcza. Tu chodzi o szczegolna madrosc, dostepna również, a może przede wszystkim, prostaczkom:

15. Przeto i ja, odkąd usłyszałem o wierze waszej w Pana Jezusa i o miłości do wszystkich świętych, 16. nie przestaję dziękować za was i wspominać was w modlitwach moich,
17. aby Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam Ducha mądrości i objawienia ku poznaniu jego,
18. i oświecił oczy serca waszego, abyście wiedzieli, jaka jest nadzieja, do której was powołał, i jakie bogactwo chwały jest udziałem świętych w dziedzictwie jego,
19. i jak nadzwyczajna jest wielkość mocy Jego wobec nas, którzy wierzymy dzięki działaniu przemożnej siły jego,
20. jaką okazał w Chrystusie, gdy wzbudził go z martwych i posadził po prawicy swojej w niebie
List do Efezjan 1:15-20


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 02, 2008 10:34 am 
Offline

Dołączył(a): N lut 04, 2007 6:42 pm
Posty: 91
Smoku chcesz mnie tutaj jak widzę złapać na grece ?! Na greckich partykułach men i oun które potwierdzają to co zostało powiedziane w zdaniu poprzednim ?!

Patrzmy wiec razem:
Przyjęli oni Słowo z całą gotowością (ochoczością), co dzień osądzając(badając) Pisma czy to się ma tak <------------ Tutaj masz zdanie poprzedzające, a tutaj następujące--------------->Wielu z tego to powodu (men oun) spośród nich uwierzyło ...

Wg Twojej reguły partykuły men, oun łącza tylko sens drugiej polowy zdania poprzedzającego ze zdaniem następującym !
Czyli ponieważ badali Pisma to badanie spowodowało, że wielu z nich uwierzyło !
Typowy błąd doktrynalny wynikający z dopasowania tekstu do wcześniejszego założenia !
Zdanie drugie wynika z całego zdania pierwszego !
Wielu berejczków ochoczo przyjęło Słowo (Jezusa) i badali Pisma o Nim, z tych dwóch powodów wielu z nich zostało wierzącymi(chrześcijanami).
Czyli wpierw przyjęcie Jezusa -Logosu- później poszerzenie wiedzy o Nim z Pism, a z tego wynikło, że mieli prawo nazwać się wierzącymi( właśnie ci którzy przyjęli Jezusa i badali Pisma)
Sadzę, że te zdania mają głęboki sens jeżeli chodzi o dopiero co narodzonych na nowo. Prawo do nazwania się wierzącym, nowo narodzonym, zyskuje się nie tylko poprzez sam fakt przyjęcia Jezusa , ale także poprzez samodzielne znalezienie Jezusa w Pismach, to one utrwalają w młodym nowym stworzeniu wiarę i czynią z niego wierzącego chrześcijanina. Zarówno samo przyjęcie Jezusa jest niepełne - nie kończy procesu stawania się chrześcijaninem, ale go zaczyna - jak i samo badanie Pism w kontekście Mesjasza także nie wystarcza do stania się wierzącym - obydwa wydarzenia uzupełniają się.
Warto zatem nowonarodzonym tuż po tym jak przyjęli Jezusa kazać przez wiele dni badać Pisma i szukać w nich Mesjasza, aby poznali Go bardzo osobiście, zachwycili się Nim i zawierzyli mu całą swoją przyszłość.

Cytuj:
Takie postępowanie i taki sposób myślenia jest prosta drogą do wszelkich zwiedzeń. Niestety, coraz bardziej potwierdzasz moje przypuszczenia.

Przepuszczenia przecież to juz niezaprzeczalne fakty ! Wielokrotnie ex katedra ogłoszone przez Ciebie :D

_________________
" Ale prześladowania prawie zawsze nowych stronników ofiarom zjednują. " (Wolter)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 02, 2008 10:58 am 
Offline

Dołączył(a): N lut 04, 2007 6:42 pm
Posty: 91
Grazyna napisał(a):
Cytuj:
Myślę, że dałaś się zasugerować Smokowi, że jestem zwiedziona

eee...naprawdę myślisz, że Smok potrzebował moich sugestii? :lol:


Grażynko ja napisałam, że to Ty zasugerowałaś się opiniami Smoka na mój temat i zaklasyfikowałaś mnie tam gdzie i on, stąd podejrzliwie patrzysz na to co piszę, szukając dziury w całym - to tak niestety działa. Dlatego poprosiłam Cię, byś starała się być obiektywna i nie klasyfikowała mnie. Jestem nadal ludzką osoba, a nie "bezosobowa zwiedziona".

Cytuj:
Odo- kiedy przyjdzie do ciebie jakaś siostra...


Widzisz Grażynko ja cały czas o tym pisałam ! Jeżeli ktoś przyjdzie do mnie, lub do mnie napisze, lub Bóg mnie do kogoś pośle, lub się z kimś zetknę niespodziewanie to nie będzie przypadek. Stanie się to, po to, abym tę osobę poznała, aby Bóg pokazał mi jej serce w modlitwie poprzez objawienie. Nie wierzę w przypadki. Wiem, że Pan będzie chciał, abym uzyskała prawidłową postawę wobec tej osoby i muszę się o to modlić i muszę uwierzyć, że Pan da mi tę postawę, że mnie przemieni i pozwoli mi POMOC drugiej osobie. Jeżeli pokaże mi, że ona idzie w błędnym kierunku w stosunku do planu Bożego dla niej i zechce mnie użyć jako PRZYGOTOWANEGO narzędzia, aby wskazać jej inny kierunek ja jej ten kierunek wskażę ! Muszę wiedzieć gdzie popełniła błąd, że zbłądziła, muszę odczuć jej problem i muszę znać drogę wyjścia - to jest odpowiedzialność, którą Bóg mnie obciążył. Może być tak, że mimo moich przestróg ona mnie nie posłucha, a wtedy Bóg każe mi jej zagrozić konsekwencjami w jej życiu - muszę mieć poznanie jakimi - wtedy jej zagrożę. Może być tak, że Bóg każe mi dalej wałczyć o nią i poszukać jej przyjaciół, którzy dla niej są autorytetem i wtedy wykonam wolę Boga - cały czas w przeświadczeniu ciężaru, który z woli Boga niosę, cały czas rozpoznając wolę Pana. A może stać się i tak, że Pan każe mi przed zborem ogłosić o błędzie naszej siostry i to zrobię bojąc się Boga, bardziej niż ludzi.
Jednakże od początku do końca muszę mieć Boże wyczucie, muszę walczyć o poznanie tej osoby, ona musi być cały czas dla mnie bliską mi OSOBA LUDZKA, KTORĄ PAN KOCHA, a nie "obiektem zwiedzenia", tak naprawdę obojętnym mi.
Zgorszenie wywołują ludzie, którzy nie wypełniają woli Boga w swoim życiu, a mogą im pomoc ci, którzy ich pokochają z woli Boga - posłani do nich przez Pana. Nie o osadzenie ich chodzi, nie o zaklasyfikowanie do zwiedzionych, chodzi o pomoc z woli Pana.

Z siostrzanym pozdrowieniem

_________________
" Ale prześladowania prawie zawsze nowych stronników ofiarom zjednują. " (Wolter)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL