www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 11:16 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 180 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 17, 2009 11:19 pm 
Nie odpowiedziałeś na moje pytanie... więc dopóki Ty nie odpowiesz na moje, ja Twoje też będę ignorować. Może zobaczysz, jak utrudniasz w ten sposób dyskusję.

Cytuj:
Preparaty dwuskładnikowe, (środki estragenowo-gestagenowe)


Cytuj:
Zasada ta dotyczy także tabletek jednoskładnikowych.


właśnie dlatego zadałam to pytanie:
Cytuj:
Czy jesteś kobietą? Czy byłeś kiedykolwiek na ginekologicznym badaniu i jakie masz doświadczenie z tabletkami antykoncepcyjnymi?

... widzę, że nie słyszałeś o trzyskładnikowych tabletkach... nie wiem też, czy wiesz, ile już mamy generacji tabletek. Więc jednak chyba się trochę za mało na tym znasz.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 17, 2009 11:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
omnibus napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Moje refleksje są następujące: Jeśli chodzi o antykoncepcję hormonalną - jest to jakby nie było jakaś ingerencja w gospodarkę hormonalną żony, co może być odbierane przez jej organizm lepiej lub gorzej. O tym warto pamiętać tytułem zdrowego rozsądku. Świadomość skutków ubocznych (o której pisała Ani_Isza) jest ważna i jeśli są one niepożądane, to wtedy lepiej zrezygnować.


Myśle że lepiej byłoby zrezygnować z powodu w jaki sposób działa tabletka.

Mechanizm działania tabletki:

Preparaty dwuskładnikowe, (środki estragenowo-gestagenowe)
Zawarty w tych preparatach etynyloestradiol hamuje wydzielanie FSH uniemożliwiając dojrzewanie pęcherzyków Graffa i tym samym komórek jajowych. Natomiast gestageny (również obecne w tabletkach) hamują owulację, czyli uwolnienie komórki jajowej. Zmieniają też śluz szyjki macicy, utrudniając wnikanie plemników do dróg rodnych kobiety. W ten sposób hormonalne środki antykoncepcyjne uniemożliwiają zapłodnienie i powstanie zarodka. Dodatkowo składniki tabletek antykoncepcyjnych, działając razem, utrudniałyby zagnieżdżanie zapłodnionej komórki jajowej w błonie śluzowej macicy, gdyby taka komórka się pojawiła. W tym wypadku działają wczesnoporonnie.

Źródło : http://pl.wikipedia.org/wiki/Tabletka_antykoncepcyjna

Zasada ta dotyczy także tabletek jednoskładnikowych.


Nie każdy może, nie każdy chce, nie każdy musi stosować regularnie antykoncepcję hormonalną.

Chyba wiem skąd te informacje o działaniu wczesnoporonnym 8) podejrzewam że stąd, że "niedopuszcza do zagnieżdzenia".
W opisie napisano, że "wywołuje zmiany w endometrium" [patrz np. jednofazowy preparat tu]:

http://apteka.epacjent.pl/58387,yasmine ... 1-szt.html

* Działanie:

"Jednofazowy doustny preparat antykoncepcyjny. W preparacie zastosowano etynyloestradiol i drospirenon. Mechanizm działania polega na zahamowaniu owulacji i wywołaniu zmian w endometrium."[...]


Skoro PREPARAT zahamowuje owulację, tzn., że jajo nie otrzymuje hormonu który doprowadza je do dojrzałości komórkowej [jajo jest niedojrzałe, nie rozwija się].
Skoro równocześnie w trakcie trwania jednego cyklu owulacyjnego proces dojrzewania jaja jest związany ze stopniowym rozrostem i pogrubianiem się endometrium [śluzówki macicy], to zmiana podstawowa jaką widzę, to będzie powstrzymanie tego rozrostu endometrium.

GENERALNIE w zbyt płytkim endometrium zapłodnione jajo się nie zagnieździ. Skoro jednak nie było wcześniej zapłodnienia, to i tak nie ma się CO zagnieżdżać.

Jeżeli jednak samo jajo nie jest dojrzałe do zapłodnienia, to brak naturalnego rozrostu endometrium jest efektem towarzyszącym jako konsekwencja, a nie celowym działaniem poronnym tego leku.
Zaczyna się tu od jaja, a reszta postępuje - wraz z powstrzymaniem rozwoju jaja, reszta też się nie uaktywnia. W ten sposób lek "wywołuje zmiany w endometrium". Ja uczyłam się o tym procesie na lekcji biologi [jeszcze w klasie 7 wtedy]. Polecam lekturę starych podręczników, jeśli ktoś nie jest pewien jaka jest kolejność fizjologiczna w tym procesie. Pisze to bez żadnej ironii, a celowo wskazuję na najprostszy opis, który w tym podręczniku przeznaczony był dla uczniów mających zdaje się 13 lat.

Moim zdaniem nie każdy MUSI być ekspertem w każdej dziedzinie naukowej. Dobrze jednak jeśli temat, który dotyczy nas bezpośrednio zbadamy i zweryfikujemy "ludowe źródła informacji", bo nie ma podstaw, żeby uważać, że przepisana w celach antykoncepcyjnych tabletka, regularnie stosowana, to narzędzie mordu na płodzie. W przeciwieństwie do tabletek poronnych, które bywają podawane celowo w okolicznościach wyjątkowych w czasie pomocy ambulatoryjnej np.w sytuacjach podejrzenia o gwałt- ale z tego co wiem, to jest to z pacjentkami konsultowane, więc ze względu na sumienie każda ma możliwość odmówienia ich przyjęcia.


A jeżeli wystąpią nieprzewidziane okoliczności i środek antykoncepcyjny nie jest przyswajany [np. zatrucie pokarmowe] to wystarczy skonsultować się z ginekologiem, jeśli nie wystarcza opis z ulotki.
Najprościej powstrzymać się wtedy od współżycia. Osobiście nawet nie wiem kto miałby przyjemność w TAKICH okolicznościach na "romanse", zwłaszcza jeśli dolegliwości dopadają "dwukanałowo" i nie wiadomo, z której strony wtedy najpierw podstawiać miskę. Mało zachęcająca sytuacja na dobrowolne współżycie, więc i nie ma po co mnożyć argumentów [które mi osobiście przypominają katolicką propagandę].

Dodam może jeszcze, że w sytuacji, gdy kobiecie brak samodyscypliny i "zapomina" wziąć tabletkę antykoncepcyjną, zgodnie z zasadami stosowania, a jest to jedyna metoda - to z własnej winy zaburza i zmniejsza skuteczność działania zapobiegawczego, a wtedy już nie jest to WINA BRAKU SKUTECZNOŚCI ANTYKONCEPCJI HORMONALNEJ JAKO ŚRODKA, tylko wina użytkownika.

Może prościej jest uwzględnić fakt, że ktoś kto sięga po tę formę antyk. najzwyczajniej celowo wcześniej może nie starać się o poczęcie, więc uwzględnia to wcześniej. Sięgając więc po antyk. hormonalną NIE UŻYWA LEKU ANTYKONCEPCYJNEGO W CELACH WYWOŁĄNIA PORONIENIA. Tylko się nim ZABEZPIECZA.

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Ostatnio edytowano Pt gru 18, 2009 12:14 am przez ani_isza, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 18, 2009 12:13 am 
Offline

Dołączył(a): N lis 29, 2009 8:24 pm
Posty: 16
ani_isza napisał(a):
Sięgając więc po antyk. hormonalną NIE UŻYWA LEKU ANTYKONCEPCYJNEGO W CELACH WYWOŁĄNIA PORONIENIA.


Przecież to nie ma sensu. Jak można zakładać że przyjmując t.antyk. przyjmuje się je w celu wywołania poronienia. Jest tylko stwierdzenie że za Wiki „Dodatkowo składniki tabletek antykoncepcyjnych, działając razem, utrudniałyby zagnieżdżanie zapłodnionej komórki jajowej w błonie śluzowej macicy, gdyby taka komórka się pojawiła. W tym wypadku działają wczesnoporonnie.” Czyli może wystąpić dodatkowe działanie jeśli inne zawiodą.

_________________
Lecz ci, którzy ufają Panu, nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły, biegną, a nie mdleją, idą, a nie ustają. Izaj. 40:31


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 18, 2009 12:24 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
:shock:
omnibus napisał(a):
Jest tylko stwierdzenie że za Wiki „Dodatkowo składniki tabletek antykoncepcyjnych, działając razem, utrudniałyby zagnieżdżanie zapłodnionej komórki jajowej w błonie śluzowej macicy, gdyby taka komórka się pojawiła. W tym wypadku działają wczesnoporonnie.”

A ktoś zamierza komuś stosującemu t.antyk. wprowadzać np. pozaustrojowo taką zapłodnioną komórkę jajową do endometrium? Czyli ktoś kogoś ubezwłasnowalnia, więc Twoim obowiązkiem jako obywatela jest to zgłosić najlepiej od razu na Prokuraturze.
omnibus napisał(a):
Czyli może wystąpić dodatkowe działanie jeśli inne zawiodą.
Mam wątpliwości, czy był sens tłumaczenia czegokolwiek w tym temacie i marnowania mojego czasu.
ps.: Kiedyś wierzono, że dziewica może zajśc w ciążę gdy usiądzie na krześle na którym wcześniej siedział mężczyzna, zwłaszcza jeśli było ono jeszcze ciepłe... :wink:

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 18, 2009 12:55 am 
Offline

Dołączył(a): N lis 29, 2009 8:24 pm
Posty: 16
ani_isza napisał(a):
:shock:
omnibus napisał(a):
Jest tylko stwierdzenie że za Wiki „Dodatkowo składniki tabletek antykoncepcyjnych, działając razem, utrudniałyby zagnieżdżanie zapłodnionej komórki jajowej w błonie śluzowej macicy, gdyby taka komórka się pojawiła. W tym wypadku działają wczesnoporonnie.”

A ktoś zamierza komuś stosującemu t.antyk. wprowadzać np. pozaustrojowo taką zapłodnioną komórkę jajową do endometrium? Czyli ktoś kogoś ubezwłasnowalnia, więc Twoim obowiązkiem jako obywatela jest to zgłosić najlepiej od razu na Prokuraturze.
omnibus napisał(a):
Czyli może wystąpić dodatkowe działanie jeśli inne zawiodą.
Mam wątpliwości, czy był sens tłumaczenia czegokolwiek w tym temacie i marnowania mojego czasu.
ps.: Kiedyś wierzono, że dziewica może zajśc w ciążę gdy usiądzie na krześle na którym wcześniej siedział mężczyzna, zwłaszcza jeśli było ono jeszcze ciepłe... :wink:


Aha zrozumiałem czyli jesli widze że jest napisane "uniemożliwia macicy przygotowanie do zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej" to tak naprawde źle widze bo wg. Ciebie coś takiego nie wystepuje. Czyli nie ma problemu.
Ok zrozumiałem.

_________________
Lecz ci, którzy ufają Panu, nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły, biegną, a nie mdleją, idą, a nie ustają. Izaj. 40:31


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 18, 2009 1:04 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
omnibus napisał(a):
"uniemożliwia macicy przygotowanie do zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej"
A skąd ma się wziąć ta zapłodniona komórka jajowa, skoro t. antyk. są po to, żeby jej [komórki jajowej] nie było [bo jej niedojrzałość, bądź nieuwolnienie się jej, do tego się sprowadzają]? A jeśli jej "nie ma" [komórki jajowej] w postaci niezbędnej do zapłonienia - zgodnie z działaniem t. antyk. , to CO ma zostać zapłodnione i CO ma się zagnieżdżać? UFO?
ps.: No i nie ma plemników, bo śluz szyjkowy jest tak gęsty, że się nie dostają do środka : )

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 18, 2009 1:10 am 
Offline

Dołączył(a): N lis 29, 2009 8:24 pm
Posty: 16
ani_isza napisał(a):
omnibus napisał(a):
"uniemożliwia macicy przygotowanie do zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej"
A skąd ma się wziąć ta zapłodniona komórka jajowa, skoro t. antyk. są po to, żeby jej [komórki jajowej] nie było [bo jej niedojrzałość, bądź nieuwolnienie się jej, do tego się sprowadzają]? A jeśli jej "nie ma" [komórki jajowej] w postaci niezbędnej do zapłonienia - zgodnie z działaniem t. antyk. , to CO ma zostać zapłodnione i CO ma się zagnieżdżać? UFO?


A czy stosowanie t. antyk. daje 100% pewność że nie dojdzie do zapłodnienia ? Znasz 100% pewną metodę antykoncepcji ?

_________________
Lecz ci, którzy ufają Panu, nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły, biegną, a nie mdleją, idą, a nie ustają. Izaj. 40:31


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 18, 2009 1:18 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
U nas daje.

ps.: Nie jesteś rzeczowy, a ponieważ nie chcesz się w tym temacie czegoś dowiedzieć, powtarzasz tylko w kółko "komunikat z viki w odcinkach" to raczej uprawiasz propagandę w tym temacie.

Mam ciekawsze zajęcia niż udział w prowokacjach w stylu "katolickim".

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 18, 2009 1:36 am 
Offline

Dołączył(a): N lis 29, 2009 8:24 pm
Posty: 16
ani_isza napisał(a):
U nas daje.

ps.: Nie jesteś rzeczowy, a ponieważ nie chcesz się w tym temacie czegoś dowiedzieć, powtarzasz tylko w kółko "komunikat z viki w odcinkach" to raczej uprawiasz propagandę w tym temacie.

Mam ciekawsze zajęcia niż udział w prowokacjach w stylu "katolickim".


Z mojej strony to nie jest żadna prowokacja. Nie wiem dlaczego chcesz mi na siłę przypiąć łatkę „katolicka prowokacja”. To są moje wątpliwości i tyle. A ten ostatni to nie był komunikat z Wiki a informacja o działaniu konkretnych tabletek (zresztą bardzo drogich i jak to mówią jednych z lepszych).

_________________
Lecz ci, którzy ufają Panu, nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły, biegną, a nie mdleją, idą, a nie ustają. Izaj. 40:31


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 18, 2009 11:23 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Omnibusie, dyskusja toczy się tak żywo, że zgubiłem Twój post skierowany do mnie. Przepraszam niniejszym.

Po przeczytaniu wymiany postów z siostrami nie bardzo wiem, o co Ci chodzi. Merytorycznie posługujesz się wyłącznie cytatami z Wikipedii (i ulotką z jednego leku), co sugeruje, że raczej nie jesteś ginekologiem. Mam wrażenie, że Ani_Isza dość obszernie wyjaśniła, o co chodzi ze "zmianami w endometrium". I w ostateczności zadajesz pytanie "Czy znasz 100% pewna metodę antykoncepcji?" - to rzeczywiście w tym momencie wygląda trochę bardziej ideologicznie, a mniej merytorycznie. No i niestety kojarzy się z katolickim podejściem do sprawy, z czym mieliśmy tutaj już do czynienia.

Nie wiem, czy jest to prowokacja i może Ani_Isza zbyt pochopnie wyciągnęla taki wniosek.

Moim zdaniem jeśli dana tabletka wywołuje skutki uboczne w postaci poronienia, to należy z niej zrezygnować. Ale należy się najpierw dokładnie dowiedzieć, czy wywołuje i w jakich warunkach. A z tym pytaniem należy sie zwrócić do specjalistów, zamiast kierować się ulotkami lub wikipedią.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 18, 2009 12:43 pm 
omnibus napisał(a):
Z mojej strony to nie jest żadna prowokacja. Nie wiem dlaczego chcesz mi na siłę przypiąć łatkę „katolicka prowokacja”. To są moje wątpliwości i tyle. A ten ostatni to nie był komunikat z Wiki a informacja o działaniu konkretnych tabletek (zresztą bardzo drogich i jak to mówią jednych z lepszych).

Mówisz o Yasminelle, które zostały przez nas (zwłaszcza przez Iszę) wzięte pod lupę i wnioski, o których pisze Isza zostały wyciągnięte (to samo powiedziała mi lekarka właśnie). Widzisz więc, że po prostu (przykro mi to stwierdzić) wymądrzasz się w temacie o którym nie masz pojęcia, bo co to za pojęcie - cytat z wikipedii i skrótowy opis ze strony głównej Yasminelle? Nigdy tabletki nie widziałeś na oczy :lol:
Mam też wrażenie też, że mało wiesz na temat kobiecej fizjologii.
Więc rzeczywiście sens dyskusji z Tobą staje pod znakiem zapytania...


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 18, 2009 2:33 pm 
Offline

Dołączył(a): N lis 29, 2009 8:24 pm
Posty: 16
Drodzy chrześcijanie, przecież napisałem wam że to nie jest z mojej strony żadna prowokacja. Piszę po raz kolejny że są to moje wątpliwości co do działania. Widzę że ten temat działa na niektórych jak płachta na byka.

Smok Wawelski napisał(a):
Moim zdaniem jeśli dana tabletka wywołuje skutki uboczne w postaci poronienia, to należy z niej zrezygnować. Ale należy się najpierw dokładnie dowiedzieć, czy wywołuje i w jakich warunkach.


Zgadzam się.

_________________
Lecz ci, którzy ufają Panu, nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły, biegną, a nie mdleją, idą, a nie ustają. Izaj. 40:31


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 18, 2009 2:39 pm 
omnibus napisał(a):
Drodzy chrześcijanie, przecież napisałem wam że to nie jest z mojej strony żadna prowokacja. Piszę po raz kolejny że są to moje wątpliwości co do działania. Widzę że ten temat działa na niektórych jak płachta na byka.

Drogi chrześcijaninie, jak widzisz najpierw robisz zamieszanie, potem się okazuje, że nie masz argumentów, a kiedy Ci się to napisze odwracasz uwagę od problemu i kierujesz ją na rzekome byki :lol: I oczywiście nie odpowiadasz na pytania, ani nie odniosisz się do tego, co zostało wytłumaczone. Chyba więc czas przyznać, że pewnych rzeczy nie wiedziałeś i uzupełnić wiedzę. Po prostu :)


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 18, 2009 2:59 pm 
Offline

Dołączył(a): N lis 29, 2009 8:24 pm
Posty: 16
Mała Mi napisał(a):
Chyba więc czas przyznać, że pewnych rzeczy nie wiedziałeś i uzupełnić wiedzę. Po prostu :)


Tak przyznaje, dlatego pytam i rozmawiam. Wielu rzeczy nie wiem. Ale dalej mam wątpliwości.

Smoku ale jest jeden problem, chodzi mi o to stwierdzenie:
„ Dodatkowo składniki tabletek antykoncepcyjnych, działając razem, utrudniałyby zagnieżdżanie zapłodnionej komórki jajowej w błonie śluzowej macicy, gdyby taka komórka się pojawiła”.
To nie jest skutek uboczny a przedstawione jest to jako dodatkowe działanie.

_________________
Lecz ci, którzy ufają Panu, nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły, biegną, a nie mdleją, idą, a nie ustają. Izaj. 40:31


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 18, 2009 6:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
omnibus napisał(a):
Smoku ale jest jeden problem, chodzi mi o to stwierdzenie: „Dodatkowo składniki tabletek antykoncepcyjnych, działając razem, utrudniałyby zagnieżdżanie zapłodnionej komórki jajowej w błonie śluzowej macicy, gdyby taka komórka się pojawiła”.
To nie jest skutek uboczny a przedstawione jest to jako dodatkowe działanie.

O ile dobrze widzę, mowa jest o składnikach, które działając razem mogą wywołać określone skutki. Nie wszystkie tabletki mają identyczne składniki i nie zawsze działają one razem. Stąd prawdopodobnie tryb przypuszczający "utrudniałyby (...) gdyby". Co do szczegółów, należy się skontaktować ze specjalistą, co już obaj uzgodniliśmy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 180 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL