www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 9:15 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 15, 2007 5:55 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Nie chodzi o to, że chodzisz systematycznie, ale "chadzasz zawodowo" poproszona przez Twoje zwierzchnictwo, sama o tym pisałaś:
http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtop ... 87&start=0

wiek dziecka jest jak najbardziej odpowiedni moim zdaniem do tego, co Ci zaproponowałam, pojęcie jako takie o świecie już posiada i jako taką "siatkę pojęć" również, więc masz się do czego odnieść w porównaniach

zastanawiam się tylko, czy jest sens bycia na całych takich obrzędach...może fragment wystarczy
- i oczywiście w obecności któregoś z rodziców oraz bez uczestnictwa w poszczególnych zachowaniach typu klękania wtedy, gdy wszyscy, itp. niech sobie postoi i poczuje na własnej skórce jak traktowany jest widz w takich miejscach, to też czegoś ją nauczy...
czy Ty boisz się tego?
może wolisz kontunuować na priv? ale może ktoś bardziej doświadczony to przeczyta i poradzi Ci coś trafniejszego;
...ja mam tylko 10 lat doświadczeń w pracy z dziećmi w wieku szkolnym... :wink:

może być też tak, że nie masz zwyczajnie ochoty żeby chodzić do tego kościoła na mszei nie chcesz, żeby Twoja córka tam chodziła - powiedz jej o tym, powiedz, że chodziłaś, bo był to Twój obowiązek zawodowy, który kłóci się z Twoimi przekonaniami osobistymi! ale są w życiu sytuacje, kiedy nikt nas nie pyta o przekonania i trzeba wykonać polecenie pracodawcy...
wyraź jej jasno i zaproponuj powrót do rozmowy za jakiś czas...

-a pytałaś czego ona się spodziewa po tej wizycie? czego oczekuje? może chce pozyskać koleżanki, które od niej się odsunęły? może można te pragnienia zamienić na coś bardziej konstruktywnego?

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 16, 2007 7:06 am 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
Jeśli chodzi o "zawodowe" bywanie na mszy, moje dzieci nie są świadome tego, że jesteśmy akurat w kościele katolickim. Mówimy im, że idziemy do pracy i już. Zresztą- to się rzadko zdarza.
Co do reszty...może rzeczywiście "fragment" wystarczy.
Córka ma ochotę zobaczyć coś, co dla niej jest owiane tajemnicą, a więc zaciekawia, w dodatku koleżanki ją namawiają...Niech więc zobaczy, że to nie jest takie ekscytujące.
Dzięki za porady, ani_isza! :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 16, 2007 8:38 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
Lepiej wytłumacz córci, że jak ksiądz wyciągnie z tabernakulum fałszywego chrystusa eucharystycznego i ogłosi go "barankiem, który gładzi grzechy świata", to będzie musiała wraz ze wszystkimi uklęknąć przed nim i oddać mu chwałę, chyba że ma odwagę stać gdy inni klękają. (Jest to złamanie 1-go przykazania).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 16, 2007 9:26 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Marck5 napisał(a):
Lepiej wytłumacz córci, że jak ksiądz wyciągnie z tabernakulum fałszywego chrystusa eucharystycznego i ogłosi go "barankiem, który gładzi grzechy świata", to będzie musiała wraz ze wszystkimi uklęknąć przed nim i oddać mu chwałę, chyba że ma odwagę stać gdy inni klękają. (Jest to złamanie 1-go przykazania).


hm...jeżeli ktoś tworzy sobie obraz, przedmiot lub jakiś inny atrybut bóstwa i ndaje mu znaczenie kultowe lub imię podobne do Imienia Mojego Boga: HaSzem, to nie moja sprawa i nie zamierzam się temu kłaniać i przyklaskiwać, mam nadzieję że inni też nie...

a złamane jest raczej przykazanie dotyczące posłuszeństwa wobec Boga (czyli sprzeniewierzanie się Jemu i "nie-miłowanie Go"="nienawidzenie Go"):

«Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz miał bogów innych oprócz Mnie. Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi. Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu - tych, którzy Mnie nienawidzą, a który okazuje łaskę w tysiącznym pokoleniu tym, którzy Mnie miłują i strzegą moich przykazań.
Nie będziesz brał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, bo nie dozwoli Pan, by pozostał bezkarny ten, kto bierze Jego imię do czczych rzeczy.
" (BT Powt.Pr. 5:6-11)

lepiej uczyć się na przykładzie Izraelitów, czym kończyło się kłanianie "innym rzeczom" i "bóstwom" (których nawet wymienianie było zabronione-taką były obrzydliwością dla Adonai), a nie Jedynemu Bogu... żeby nie powielać ich błędów...poczytać można sobie też np.: z księgi Jeremiasza i Izajasza, jeżeli ktoś brzydzi się "pięcioksiągiem"... 8)

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 16, 2007 4:03 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
Marck5 napisał(a):
Lepiej wytłumacz córci, że jak ksiądz wyciągnie z tabernakulum fałszywego chrystusa eucharystycznego i ogłosi go "barankiem, który gładzi grzechy świata", to będzie musiała wraz ze wszystkimi uklęknąć przed nim i oddać mu chwałę, chyba że ma odwagę stać gdy inni klękają. (Jest to złamanie 1-go przykazania).


Z radością oznajmiam, że moje dziecko jest juz uświadomione! :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL