www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 10:24 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt paź 12, 2010 5:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Witaj na forum J.S.
Jack Son napisał(a):
i gdy wyłączyłem muzykę usłyszałem wewnętrzny delikatny głos Boga: "Słuchaj sobie wtedy, jak mnie nie ma".
Zrozumiałem poczucie humoru mojego Pana.
Okazało się, że nie jestem jedynum słuchaczem. Zapomniałem o Jego zdaniu.

:lol:
Często zapominamy, a raczej zapominamy się - w tym co robimy [czyli zapominamy przy tym o "Bożym świecie" i tracimy dla czegoś głowę] :oops: Oby było tego w nas co raz mniej i na co raz krócej...
Jack Son napisał(a):
Czy muzyka jest ważna dla mnie? Dla mojej cielesności tak. Czy jestem do niej przywiązany? Okazało się, że tak, bo gdy tylko przestałem słuchać, pojawił się głód uzależnienia z którym musiałem walczyć i się rozprawić. Skoro jestem teraz wolny, to czy będę słuchał muzyki? Tak, gdy tylko Boga przy mnie nie będzie
Jak często planujesz, że JHWH nie będzie przy Tobie? 8)
ps.: Chyba tylko wtedy, gdy Ty przy Nim nie będziesz [z własnej woli, świadomie i celowo]? Ale czy będziesz jeszcze żył?

"Wytrwajcie tedy we Mnie do końca, to i Ja będę trwał w was. Jak latorośl nie wszczepiona w winny krzew nie może sama przynosić owocu, tak też i wy, jeśli nie będziecie trwać we Mnie." [J 15:4 Br]

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt paź 12, 2010 6:21 pm 
Offline

Dołączył(a): So wrz 04, 2010 6:13 pm
Posty: 35
ani_isza napisał(a):
Jak często planujesz, że JHWH nie będzie przy Tobie? 8)

Właśnie tym mocnym akcentem chciałem podkreślić, ze jestem gotowy całkowicie odrzucić słuchanie muzyki, jeśli ona ma mnie zniewalać. Rzeczywiście, Bóg jest wierny i nigdy mnie nie opuści. Ja natomiast musiałbym postradać zmysły aby odwrócić się od Niego. Mam nadzieję, że Jego łaska jest nade mną i wytrwam do końca.
Staram się żyć skromnie zgodnie z poleceniem Pawła do Filipian :"Skromność wasza niech będzie znana wszystkim ludziom: Pan jest blisko. Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie". Flp. 4, 5-7

Jeżeli mogę z czegoś zrezygnować, to po prostu rezygnuję. Jeśli nie potrafię, to znaczy, że jestem zniewolony. Każdy z nas, wierzących, bez względu na to jakie prowadzi życie, powinien dążyć do całkowitego oddania Panu. Na tym polega uczniostwo.
"Czy nie wiecie, że zawodnicy na stadionie wszyscy biegną, a tylko jeden zdobywa nagrodę? Tak biegnijcie, abyście nagrodę zdobyli. A każdy zawodnik od wszystkiego się wstrzymuje, tamci wprawdzie, aby znikomy zdobyć wieniec, my zaś nieznikomy. Ja tedy tak biegnę, nie jakby na oślep, tak walczę na pięści, nie jakbym w próżnię uderzał; ale umartwiam ciało moje i ujarzmiam, bym przypadkiem, będąc zwiastunem dla innych, sam nie był odrzucony".1 Kor. 6, 24-27


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt paź 12, 2010 6:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
AMEN!!!
:D

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr maja 22, 2013 8:12 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 19, 2013 11:29 am
Posty: 67
Mój post o prawach autorskich który tutaj istniał, przeniosłem na nowy topik tutaj:

viewtopic.php?f=8&t=1520&p=46014#p46014

_________________
/ Krzysztof z Warszawy
"Indywidualny tok nauczania nie jest tutaj przewidziany, bo nikt nie ma na to czasu." :)


Ostatnio edytowano Śr maja 22, 2013 1:25 pm przez seismic, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr maja 22, 2013 11:17 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Właściwie dotykasz tutaj problemu, który wykracza daleko poza muzykę i jest bardzo "luźno" traktowany przez wielu chrześcijan - chodzi o tzw. kradzież własności intelektualnej. W którymś wątku rozmawialiśmy już na ten temat. O, znalałem:

http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtop ... 2&start=30

Jeśli jednak chciałbyś poszerzyć temat, to załóż nowy wątek o prawach autorskich, bo tytuł tamtego wątku dotyczył różnych problemów związanych z zarzutami "legalizmu".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL