www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 6:40 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N maja 07, 2006 3:55 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn gru 26, 2005 2:31 pm
Posty: 78
Lokalizacja: małopolska
Rozmawiałam niedawno ze Świadkami Jehowy i przyparli mnie do muru argumentami przeciwko spożywaniu krwi i transfuzji.Zaczęłam się zastanawiać i doszłam do wniosku,że oni rzeczywiście mają rację! W Dziejach Apostolskich jest napisane:"Powstrzymajcie się od miesa ofiarowanego bałwanom,OD KRWI,od tego co zadławione (czyli zabite bez wykrwawienia), od nierządu.."Spożywanie krwi postawiono tu na równi z nierządem i bałwochwalstwem,a więc czymś ,czego w żadnym wypadku nam nie wolno sie dopuszczać.Również Jakub w Dz.Ap15:19 mówi:"Każde zwierze zabijane na pokarm powinno być należycie wykrwawione.Nie nadaje się na pokarm zwierze uduszone,zdechłe w potrzasku,ani takie które padło"Jakub cytuje tu 3Ks.Wyjścia 9:3 ;a w 3 Mojż.17:10.zabroniono spożywania. JAKIEJKOLWIEK KRWI.Dlatego ŚJ nie zezwalaja na transfuzje tłumacząc to tak.Jeżeli pacjent w szpitalu nie może przyjmować pokarmów przez usta,odżywia się go dożylnie.Czy wobec tego ten kto nigdy nie wziął krwi do ust ale przyjąłby ją przez transfuzje byłby posłuszny nakazowi aby :"wstrzymywać się od krwi"?Dla porównania podaja taki przykład:"gdyby lekarz zabronił komuś picia alkoholu-czy ktoś taki byłby posłuszny temu zaleceniu gdyby przestał pić alkohol ale wstrzykiwał go sobie bezpośrednio do żył"? No kurcze blade maja racje!!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 07, 2006 4:05 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt cze 21, 2005 6:51 pm
Posty: 273
Tuniu pamietaj:
KAZDE SLOWO NIESIE ZA SOBA DUCHA W KTORYM JEST WYPOWIADANE.
JEZELI ZAAKCEPTUJESZ TEGO DUCHA ,PRZYJMIESZ GO W SWOJE SERCE ,TO W NIM-W TYM DUCHU- TWOJ UMYSL ZACZNIE SIE ZGADZAC Z WYPOWIADANYM SLOWEM.
Dlatego mamy przemieniac swoj umysl poprzez czytanie Slowa Boga ,a nie zapoznawanie sie z jego interpretacja (tutaj swiadkowska),i poprzez Ducha Swietego,a nie poprzez ducha(duchowosc) jakiegos wyznania(tutaj swiadkow).
Moja rada pokutuj i pros Boga ,aby uwolnil Ci od ducha swiadkow ,ktory zamieszkal w Twoim mlodym sercu-o czym swiadczy odczucie wrazenie! Pros o Ducha Swietego .
A ,gdy otrzasniesz sie z wrazenia, wtedy wroc do Slowa Bozego i napelniona Duchem Swietym SAMODZIELNIE ODCZYTAJ WSZYSTKIE FRAGMENTY O KRWI(NIE MYSLAC O SWIADKOWSKIEJ INTERPRETACJI!)
Bedzie to wymagalo troche wysilku ,ale wierze ,ze wiele Bozego blogoslawienstwa przez to doswiadczysz!
Czego Ci zycze i pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 07, 2006 5:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Sekta, która wyrosła na ziarnie fałszywego proroctwa o powtórnym przyjściu Chrystusa w 1914 roku, nie zasługuje na zaufanie.
Przepowiadanych wydarzeń (Armagedon, itp.) było więcej. Żadna data się nie spełniła. Wieża z Brooklynu jest fałszywym prorokiem.
Poszli za herezjami Ariusza, wedle których Syn jest stworzonym bogiem, a nie prawdziwym Bogiem, zrodzonym z Ojca. Duch Święty nie jest dla nich Osobą, tylko mocą.

Gdy mówisz Świadkowi Jehowy o konieczności nowego narodzenia, patrzy na Ciebie, jak na dziwoląga, co jest skutkiem ślepoty duchowej i fałszywego nauczania o wielkiej rzeszy i małej trzódce. Takiej bzdury o niebiańskich wybrańcach w liczbie 144000 i reszcie wybawionych, o ziemskim powołaniu, nie ma w żadnym kościele chrześcijańskim.
Pycha, ignorancja i infantylizm religijny - trzy słowa, według których najkrócej można scharakteryzować tą organizację.

Co do krwi, spytaj Świadków, dlaczego akceptują niektóre leki wytwarzane na bazie preparatów uzyskanych z krwi? A najlepiej w ogóle nie pytaj, bo to daremny trud.
Postanowienie soboru jerozolimskiego z Dz 15 nie dotyczy transfuzji krwi, która, jeśli już jest stosowana, to na okoliczność ratowania życia ludzkiego. Przypomnij sobie o przypadkach uzdrawiania Jezusa w dzień sabatu, a potem wyobraź sobie sytuację w szpitalu - oto rodzina Świadków Jehowy stoi nad łóżkiem, w którym leży ich małe dziecko i umiera, bo rodzice uznali, że spełniają wolę Bożą, zabraniając lekarzom użycia transfuzji krwi. Krew dziatek na rękach, a gęba i głowa pełna bzdur prosto z Brooklynu. Tego chcesz dla swego życia i swojej przyszłej rodziny?

Tuniu, niebezpiecznie dryfujesz, ściąga Ciebie, może nawet tego nie czujesz?

Mam do Ciebie prośbę i proste pytanie. Pamiętasz czas, w którym narodziłaś się na nowo, przyjęłaś Jezusa do swego serca, a On przebaczył Ci wszystkie grzechy i otrzymalaś pokój, który przewyższa wszelki rozum? Możesz potwierdzić - tak, tego doświadczyłam?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N maja 07, 2006 6:26 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
Cytat: "W swojej historii organizacja Strażnicy nauczała następujące "rewelacje":

Wścieklizna nie istnieje - G23 1/1 p. 214

Zarazki nie wywołują chorób - G24 1/16 p. 250

Szczepionki są nieużyteczne - G31 2/4 p. 294

Lekarze to agenci szatana - G31 8/5 pp.727,728

Szczepionki powodują demonizm - G31 2/4 p.293

Aspiryna wywołuje choroby serca - G35 2/27 pp.343,344

Szczepionki są okrutnym żartem - G39 5/31 p.3

Krew jest 'pożywieniem' - W51 7/1 p.415

Cechy dziedziczne są przekazywane przez transfuzje - W61 9/15 p.564

(G = Przebudźcie się!, W = Strażnica, skróty używane przez ŚJ. Po skrócie występuje rok wydania)"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N maja 07, 2006 10:07 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz cze 02, 2005 7:44 pm
Posty: 269
Tunia03 napisał(a):
Rozmawiałam niedawno ze Świadkami Jehowy i przyparli mnie do muru argumentami przeciwko spożywaniu krwi i transfuzji.Zaczęłam się zastanawiać i doszłam do wniosku,że oni rzeczywiście mają rację! W Dziejach Apostolskich jest napisane:"Powstrzymajcie się od miesa ofiarowanego bałwanom,OD KRWI,od tego co zadławione (czyli zabite bez wykrwawienia), od nierządu.."Spożywanie krwi postawiono tu na równi z nierządem i bałwochwalstwem,a więc czymś ,czego w żadnym wypadku nam nie wolno sie dopuszczać.Również Jakub w Dz.Ap15:19 mówi:"Każde zwierze zabijane na pokarm powinno być należycie wykrwawione.Nie nadaje się na pokarm zwierze uduszone,zdechłe w potrzasku,ani takie które padło"Jakub cytuje tu 3Ks.Wyjścia 9:3 ;a w 3 Mojż.17:10.zabroniono spożywania. JAKIEJKOLWIEK KRWI.Dlatego ŚJ nie zezwalaja na transfuzje tłumacząc to tak.Jeżeli pacjent w szpitalu nie może przyjmować pokarmów przez usta,odżywia się go dożylnie.Czy wobec tego ten kto nigdy nie wziął krwi do ust ale przyjąłby ją przez transfuzje byłby posłuszny nakazowi aby :"wstrzymywać się od krwi"?Dla porównania podaja taki przykład:"gdyby lekarz zabronił komuś picia alkoholu-czy ktoś taki byłby posłuszny temu zaleceniu gdyby przestał pić alkohol ale wstrzykiwał go sobie bezpośrednio do żył"? No kurcze blade maja racje!!


Tuniu, nie mają :). Przede wszystkim ważny jest kontekst całego tego wydarzenia, jak również znajomość wierzeń Żydów. Otóż rabini żydowscy w pewnym okresie czasu zastanawiali się nad kwestią zbawienia pogan. Powstało pytanie, czy poganie muszą stać się prozelitami by zostać zbawionymi? Czy muszą dać się obrzezać i przestrzegać Zakonu Mojżeszowego? Wczesny judaizm doszedł do wniosku, że nie. Że poganie mogą być zbawieni bez konieczności zachowania Zakonu, jednakże muszą przestrzegać tzw. praw noahickich. Istnieją różne wersje owych praw noahickich, jednak mniej więcej pokrywają się one z tym co zapisane jest w 15 rozdziale Dziejów Apostolskich (zakaz spożywania krwi, zakaz bałwochwalstwa, nierządu itp). Dlatego gdy apostołowie spotkali się w Jerozolimie by przedyskutować podobną kwestię, ich odpowiedź była zgodna z ówczesnym żydowskim poglądem. Parafrazując, ich decyzja brzmiała następująco: "poganie nawracający się do Chrystusa nie muszą przestrzegać Zakonu. Nawet sami nasi nauczyciele nie nakazują tego. Jednak by ich nie gorszyć, by zamknąć im usta, nakażmy poganom by zachowywali tzw. prawa noachickie. Wówczas nawet nasi nauczyciele nic im nie będą mogli zarzucić, a my przecież dokładnie wiemy, że usprawiedliwienie nie jest z Zakonu lecz z wiary w Jezusa. Świadectwem tego jest Duch Święty udzielony poganom nie przestrzegającym przecież Zakonu." Taką interpretację (sugerującą danie tychże nakazów z powodów nie gorszenia Żydów) potwierdza także sam Paweł. Jedno z przykazań z DzAp 15 zakazywało bowiem spożywania mięsa ofiarowanego bałwanom. Jednak w 1 Kor. 8:1-13 oraz 10:14-33 Paweł stwierdza, iż celem takiego przykazania jest po prostu nie gorszenie innych. To moje "dwa centy" :).

_________________
None but Jesus...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 08, 2006 6:59 am 
Tunia03 napisał(a):
.zabroniono spożywania. JAKIEJKOLWIEK KRWI.Dlatego ŚJ nie zezwalaja na transfuzje tłumacząc to tak.Jeżeli pacjent w szpitalu nie może przyjmować pokarmów przez usta,odżywia się go dożylnie.


BUUUUUUUHAHA :!: :!: :!:

Pacjentów odzywia się dozylnie wieloma rzeczami ALE NIE KRWIĄ. Podaje im się najcześciej roztwory na bazie sodu.
Krew słuzy do PRZETACZANIA a nie SPOZYWANIA :shock:
NIGDY nie podaje się pacjentowi do dożywiania dozylnego KRWI. Jak można tak bredzić....

Przetaczanie krwi jest w przypadku zagrozenia zycia - na przykład wykrwawienia pacjenta.
Zamiast słuchać takich bredni lepiej poczytaj trochę czasopism medycznych aby zrozumieć "odżywianie" organnizmu za pomocą układu krwionosnego i jaką rolę spełnia tam krew

Zdrówko


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 08, 2006 7:51 am 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 30, 2006 4:19 pm
Posty: 47
Lokalizacja: Słupsk
Po pierwsze, to trzeba zacząć od tego, że świadkowie Jehowy cichaczem wycofują się od tej błędnej doktryny. W Stanach Zjednoczonych przegrali już kilka procesów - niektóre z nich kosztowały ich kilka milionów dolarów.
Jednak przeciętni, szeregowi śJ nie zdają sobie z tego sprawy.
Co ciekawe, śJ wolno już przyjmować poszczególne frakcje krwi, ale nie wolno im przyjmować krwi w całości! Czyż to nie obłęd?
Wewnątrz tej organizacji powstała kilkanaście lat temu tajna opozycja, która działa na rzecz zniesienia tej błędnej nauki. Oto link do niej:

http://www.ajwrb.prv.pl/

Ciekawie na temat krwi wypowiedział się były członek Ciała Kierowniczego R. Franz:
http://www.ajwrb.org/polish/rozne/SCF9.html

W ogóle to warto przeczytać całą jego książkę o działaniach organizacji śJ od wewnątrz pod tytułem "Kryzys sumienia". Mam ją w wersji ebook. Jak byś chciała przeczytać ją to mogę Ci podrzucić na maila. Oto mój adres:

lwikjudy@gazeta.pl

Zanim podejmnie się jakąś decyzję należy zapoznać się z dwoma stronami medalu.

Ciekawe artykuły na temat śJ można znaleźć na stronce Słowa Nadziei:

http://www.sn.org.pl/

Tunia03, nie mówię, że Ci odradzam zostanie świadkiem Jehowy, ale uczciwość intelektualna nakazuje, aby zapoznać się ze wszystkimi faktami. :)

pzdr. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 08, 2006 7:58 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn gru 26, 2005 2:31 pm
Posty: 78
Lokalizacja: małopolska
lis napisał(a):
Mam do Ciebie prośbę i proste pytanie. Pamiętasz czas, w którym narodziłaś się na nowo, przyjęłaś Jezusa do swego serca, a On przebaczył Ci wszystkie grzechy i otrzymalaś pokój, który przewyższa wszelki rozum? Możesz potwierdzić - tak, tego doświadczyłam?

Tak pamiętam czas w którym przyjęłam Jezusa do swego serca-nie wiem jednak czy odpuścił mi wszystkie grzechy. Pokój również nie zagościł w moim sercu bo nie potrafię żyć bez sakramentów w KK ,nie mogę żyć również w KK.
Nie odpowiedzieliście na słowa biblii gdzie w NowymTestamencie apostołowie zabraniają spożywania krwi, atakujecie tylko ŚJ. Ja wiem,że to jest sekta ale w niektórych sprawach ich nauka pokrywa się z biblią.Akurat sprawa krwi wydaje mi się zgodna z tym co przeczytałam w Dziejach Ap.Tam jasno stoi napisane, że nie wolno spożywać krwi.HUBERTOKSprawa odżywiania dożylnego była podana tylko jako przykład-jasna sprawa, że nie podaje się pacjentowi do dożywiania dozylnego KRWI. Nie zrozumiałeś tej myśli a taki jesteś inteligentny!? :lol: Powiem więc prostymi słowami-jeśli chory nie może jeść to aby dostarczyć jego organizmowi potrzebnych do życia substancji podaje się je dożylnie i takie odżywianie dożylne spełnia swoją funkcje. A zatem jeśli zabrobiono spożywania krwi przez usta to wprowadzenie jej poprzez transfuzję do organizmu spełni tą samą rolę-bo krew tą czy tą drogą dostanie się do organizmu(nie do żołądka)!
ArielxVEwentualnie Twój argument mogą przyjąć do wiadomości-muszę go jeszcze przemyśleć choć trzyma się kupy.Dzięki.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 08, 2006 8:01 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn gru 26, 2005 2:31 pm
Posty: 78
Lokalizacja: małopolska
Terebint napisał(a):
Tunia03, nie mówię, że Ci odradzam zostanie świadkiem Jehowy, ale uczciwość intelektualna nakazuje, aby zapoznać się ze wszystkimi faktami. :)

pzdr. :)

Nie chcę zostać ŚJ!!!!! To sekta .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 08, 2006 8:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Tak pamiętam czas w którym przyjęłam Jezusa do swego serca-nie wiem jednak czy odpuścił mi wszystkie grzechy. Pokój również nie zagościł w moim sercu bo nie potrafię żyć bez sakramentów w KK ,nie mogę żyć również w KK.


Dziwne jest Twoje wyznanie. Przez wiarę rodzimy się, jako dzieci Boże. To oznacza, że:
1. musisz wierzyć, że Bóg istnieje.
2. musisz wierzyć, że krew Chrystusa przelana została za grzechy świata, w tym Twoje.
3. musisz wierzyć, że jeśli przychodzisz do Pana, On nie odrzuca Ciebie.


Jezus powiedział również: pokutujcie i wierzcie ewangelii.
To z kolei oznacza, że wiara bez pokuty jest bez wartości przed Bogiem. Stare życie jest przeszkodą w uzyskaniu pojednania z Bogiem, którego owocem jest wspomniany pokój odrodzonego serca. Stąd konieczność pokuty, a nie samej wiary. Oba czynniki należy rozumieć, jako procesy, a nie jednorazowe zjawiska.

Pokuta oznacza nie tylko żal za grzechy i ich wyznanie, ale niejednokrotnie zachodzi potrzeba:
pojednania z bliźnimi
zadośćuczynienia za krzywdy, w tym zwrotu ukradzionego mienia
pozbycia się przedmiotów związanych z bałwochwalstwem, czy okultyzmem
innych uczynków, do jakich Duch Święty zachęca

Wierzę, że kto szczerze w postawie pokuty i wiary w ewangelię Jezusa Chrystusa nawraca sie do Boga - otrzyma pokój.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 09, 2006 7:12 am 
Tunia03 napisał(a):
HUBERTOKSprawa odżywiania dożylnego była podana tylko jako przykład-jasna sprawa, że nie podaje się pacjentowi do dożywiania dozylnego KRWI. Nie zrozumiałeś tej myśli a taki jesteś inteligentny!? :lol: Powiem więc prostymi słowami-jeśli chory nie może jeść to aby dostarczyć jego organizmowi potrzebnych do życia substancji podaje się je dożylnie i takie odżywianie dożylne spełnia swoją funkcje. A zatem jeśli zabrobiono spożywania krwi przez usta to wprowadzenie jej poprzez transfuzję do organizmu spełni tą samą rolę-bo krew tą czy tą drogą dostanie się do organizmu(nie do żołądka)!


Pozwól więc że wykażę ci oczywisty błąd LOGICZNY tego rozumowania. Jest to wnioskowanie odwrotne od kierunku sylogizmu i dlatego nie daje gwarancji prawdziwości.

Prosty przykład:
------------------------

Jeśli pada jest mokro
padało
jest mokro

w logice masz to zapisane tak:

p->q
p
---
q

W rozumowaniu świadków ten sylogizm jest jednak odwrócony i wnioskuje się nie z przesłanek
Oni nam proponują coś takiego

Jeśli padało jest mokro
jest mokro
a więc padało

A to może ale nie musi być prawdą - mogła jechać cysterna z wodą...

Zdrówko


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 10, 2006 7:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
TUNIA rozmawiałem na temat krwi (KRWAWA SPRAWA) tutaj:

http://www.biblia2.fora.pl/viewtopic.php?t=728&start=0

mozesz się zapoznać.

:D Pozdrawiam

_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6
Obrazek
"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 21, 2006 6:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
Co takiego jest we krwi ,że Bóg powiedział -zabronił spożywania krwi.
Owszem powie ktos życie ciała jest we krwi ,ale co jest we Krwi

Jeśli dzis bedziemy bolec nad tym ,że ktos umrze bo mu nie podano transfuzji to co z tymi ,którzy umierali zanim odkryto transfuzje?

Bóg jest WINIEN???

To co jest we krwi zagraża człowiekowi i nie ma co mówic ,że tylko
o jedzenie chodzi ,bo transfuzja jest bezpośrednim karmieniem
organizmu.


Moja znajoma miała cesarskie ciecie jedno ,drugie i ona powiedziała ,że czuje jakby ktoś inny był w niej ,że jej mysli są teraz takie,jak by kiedyś wogóle nie pomyslała.
Słyszała tez pielęgniarki ,która mówiła
jedna do drugiej : ide podać zlewki" tak nazwała transfuzje.

Dla mnie jest to wampiryzm jest to picie dzudzej krwi ,która ma dac mi zycie ?
I jak to jest ,że można latac w kosmos a nie moga wynaleźć zastępczej krwi?
Zydzi w obliczu smierci ... nie chce ich oceniac ,ale modle sie by mnie
to nie spotkało .
To są naprawde zlewki od ludzi niemoralnych, dewiantów itp
to jest takie ogólno światowe cudzołóstwo ...?
Dlaczego jest tak wiele chorób przenoszonych właśnie przez krew,dlaczego zarazaja sie homoseksualiści ,komu na tym zalezy ,żeby mieszac krew.
Dlaczego krew Abla WOŁA? i czy tylko jego?

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 21, 2006 7:34 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
To co jest we krwi zagraża człowiekowi i nie ma co mówic ,że tylko
o jedzenie chodzi ,bo transfuzja jest bezpośrednim karmieniem
organizmu.


Jest jeszcze gorzej, niż myślisz i przed czym ostrzegasz - każde wyjście na ulicę grozi wpadnięciem pod samochód, albo upadkiem dachówki na Twoją głowę.

Co do karmienia organizmu przez transfuzję, to nawet brooklyńscy jehowcy wycofali się z tak absurdalnej argumentacji. Ignorancja nie boli i da się z tym żyć, prawda?
:lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 23, 2006 12:01 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Tunia03 napisał(a):
Nie odpowiedzieliście na słowa biblii gdzie w NowymTestamencie apostołowie zabraniają spożywania krwi, atakujecie tylko ŚJ. Ja wiem, że to jest sekta ale w niektórych sprawach ich nauka pokrywa się z biblią. Akurat sprawa krwi wydaje mi się zgodna z tym co przeczytałam w Dziejach Ap. Tam jasno stoi napisane, że nie wolno spożywać krwi

Tuniu, spożywaniu krwi został poświęcony cały wątek:

http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtop ... sc&start=0

Transfuzja ratuje życie ludzkie. Życie wołu należy ratować nawet w Szabat (czyli łamiąc jedno z ważniejszych przykazań), a tu chodzi o człowieka. Poza tym, argumentacja, że transfuzja jest "spożywaniem krwi", jest mocno naciągana.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL