www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 8:15 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
PostNapisane: So gru 18, 2010 3:25 pm 
agnieszkas napisał(a):
To trzeba by bylo powiedziec tym, ktorzy tak robia, bo tutaj na forum chyba nikt tak nie sadzi i nie wiem po co oburzenie, ze mozna sie zle czuc lub czuc sie upokorzonym z tego powodu, chociaz chyba ten problem nikogo z nas nie dotyczy, czy sie myle ?

Dlaczego mielibyśmy rozmawiać tylko o tym, co nas dotyczy? Jeśli taki podział nie wynika z gnostycznego pojęcia duchowości, to z czego wynika?
Cytuj:
to, ze sie poprosi siostry o skromne stroje , to juz sa restrykcje ?

A rozmawiamy o skromnych strojach? Bo mnie się wydawało, że o podziale na część męską i kobiecą w zborze... Agnieszko proszę, czytaj dokładnie to, co piszemy i z TYM dyskutuj.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So gru 18, 2010 3:34 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
No, nie pytałam, tylko coś tam sobie stwierdziłam :D
A w ogóle cieszę się Agnieszko, że piszesz nadal, już się martwiłam, że przeze mnie chcesz opuścić forum.

Jeśli jakiś zbór wprowadza sobie takie podziały męsko- żeńskie, a nie ma ku temu podstaw biblijnych, to o ile jest to tylko taki tam zwyczaj- nie ma problemu. Ale jeśli dopisuje się do tego ideologię( np. my jesteśmy pobożniejsi i bardziej święci, bo u nas siostry nie rozpraszają braci :wink: i znają swoje miejsce, a bracia swoje) albo organizuje się taki podział dlatego, że siostry uważa się za mniej duchową część zboru, to już chyba nie jest O.K.?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So gru 18, 2010 3:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Osobiście uważam, że często zastanawiąjąco zbieżne są w takich społecznościach dwa wątki: "segregacja płciowa" (brawo, Agnieszko! Nazywajmy rzeczy po imieniu 8) ) z powodu "rozpraszania braci przez siostry podczas modlitwy" oraz niebiblijne, przeduchowione nauczanie na temat współżycia małżeńskiego, mające korzenie w gnozie i katolicyzmie (który przejął swego czasu takie teorie właśnie z gnozy). Owocem jednego i drugiego są cielesne próby zwalczania problemów, które się samemu stwarza. I tak następuje mentalna (i nie tylko) "islamizacja" chrześcijaństwa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So gru 18, 2010 4:01 pm 
Owieczka napisał(a):
No, nie pytałam, tylko coś tam sobie stwierdziłam :D
A w ogóle cieszę się Agnieszko, że piszesz nadal, już się martwiłam, że przeze mnie chcesz opuścić forum.
hehe, cieszysz sie, ze bede Cie meczyc, to i ja sie ciesze. :lol:
Cytuj:
Odbieram to jak coś upokarzającego dla kobiet. Ale może nie powinnam?

tutaj nie pytalas , tak ?, bo sie juz zastanawiam co ze mna nie tak, ze ciagle zarzucacie mi , ze nie czytam i nie rozumiem, i "dyskutuje sama ze soba".

Cytuj:
Jeśli jakiś zbór wprowadza sobie takie podziały męsko- żeńskie, a nie ma ku temu podstaw biblijnych, to o ile jest to tylko taki tam zwyczaj- nie ma problemu.

no wlasnie, tak jak jedni pija z jednego kielicha podczas wieczerzy, a inni z wielu kieliszeczkow (tez zreszta klocac sie kto robi lepiej)
Cytuj:
Ale jeśli dopisuje się do tego ideologię( np. my jesteśmy pobożniejsi i bardziej święci, bo u nas siostry nie rozpraszają braci :wink: i znają swoje miejsce, a bracia swoje) albo organizuje się taki podział dlatego, że siostry uważa się za mniej duchową część zboru, to już chyba nie jest O.K.?
pytanie tylko czy ktos sobie tak dopisuje ? przepraszam, bo moze rzeczywiscie cos przeoczylam w tym watku !?


Ostatnio edytowano So gru 18, 2010 4:07 pm przez agnieszkas, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So gru 18, 2010 4:04 pm 
Smok Wawelski napisał(a):
Osobiście uważam, że często zastanawiąjąco zbieżne są w takich społecznościach dwa wątki: "segregacja płciowa" (brawo, Agnieszko! Nazywajmy rzeczy po imieniu 8) ) z powodu "rozpraszania braci przez siostry podczas modlitwy" oraz niebiblijne, przeduchowione nauczanie na temat współżycia małżeńskiego, mające korzenie w gnozie i katolicyzmie (który przejął swego czasu takie teorie właśnie z gnozy). Owocem jednego i drugiego są cielesne próby zwalczania problemów, które się samemu stwarza. I tak następuje mentalna (i nie tylko) "islamizacja" chrześcijaństwa.


Smoku, to chyba Scarlett naleza sie te brawa !? :roll: czy ja znowu czegos nie rozumiem ? :roll:

a jakie to jest to przeduchowione nauczanie na temat wspolzycia malzenskiego te z korzeniami w gnozie i katolicyzmie ?
albo lepiej mi juz nic nie tlumaczcie, bo jestem zmeczona juz.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So gru 18, 2010 6:14 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
agnieszkas napisał(a):
Smoku, to chyba Scarlett naleza sie te brawa !? :roll: czy ja znowu czegos nie rozumiem ? :roll:

Rzeczywiście, źle sobie popatrzyłem na Twój cytat wypowiedzi SL i myślałem, że to Twoje określenie. Przepraszam za pomyłkę. :oops:

agnieszkas napisał(a):
a jakie to jest to przeduchowione nauczanie na temat wspolzycia malzenskiego te z korzeniami w gnozie i katolicyzmie?

To by już chyba było rozpoczęcie nowego wątku. Jeśli ktokolwiek ma ochotę o tym porozmawiać, to niech odpowiedni wątek założy. Współżycie małżeńskie raczej nie jest domeną męskiego przywództwa, tylko harmonii płci obojga. A ze w Kościele jest na ten temat cała masa nieporozumień, to i wychodzą potem z tego "gnostyckie kwiatki" sugerujące, że chrześcijaśkie małżeństwo jest zbyt duchowe, żeby się cieszyć z tego, Pan Bóg dał w tym "cielesnym" zakresie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So gru 18, 2010 7:56 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Cytuj:
Odbieram to jak coś upokarzającego dla kobiet. Ale może nie powinnam?

tutaj nie pytalas , tak ?, bo sie juz zastanawiam co ze mna nie tak, ze ciagle zarzucacie mi , ze nie czytam i nie rozumiem, i "dyskutuje sama ze soba".


Oj, faktycznie, masz rację. Rzeczywiście zapytałam. No to uważasz, że nie powinnam. Może i tak...Tylko wytrwać w tego typu zborze na dłużej chyba jednak byłoby mi ciężko.
Cytuj:
pytanie tylko czy ktos sobie tak dopisuje ? przepraszam, bo moze rzeczywiscie cos przeoczylam w tym watku !?


No, hipotetyczne założenie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N gru 19, 2010 3:04 pm 
Smok Wawelski napisał(a):
Rzeczywiście, źle sobie popatrzyłem na Twój cytat wypowiedzi SL i myślałem, że to Twoje określenie. Przepraszam za pomyłkę. :oops:
no szkoda, ze ja sobie na pochwale nie zasluzylam, ale cos mnie dopadlo ostatnio, przepraszam wszystkich jeszcze raz jesli bylam nieznosna.

owieczka napisał(a):
A w ogóle cieszę się Agnieszko, że piszesz nadal,

Dziekuje owieczko. :)


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL