www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:20 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Homeopatia
PostNapisane: Wt mar 21, 2006 9:34 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn gru 26, 2005 2:31 pm
Posty: 78
Lokalizacja: małopolska
Interesuje mnie opinia kościołów protestanckich na temat homeopatii. Ostatnio podupadłam trochę na zdrowiu i w internecie wyłapałam dużo pozytywnych opinii o tej formie leczenia. KrK uważa, że ma to związek z okultyzmem czy Wy też tak myślicie?? Chciałabym spróbować ale z kolei nie chce mieć nic wspólnego z diabłem brrrrrrrrrrr!!!! :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 21, 2006 9:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Tu jest kazanie na temat homeopatii http://www.zbor.org/sermons/Homeopatia.html
Podobnych rzeczy jest wiecej, ale trzeba pogrzebac.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 21, 2006 9:46 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lis 01, 2005 6:53 am
Posty: 4
Ja słyszałam podobne opinie, podaje Ci adres strony z ciekawym artykułem na ten temat :)
http://www.zbor.org/sermons/Homeopatia.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 21, 2006 9:49 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Ups! Nastapilo zdublowanie linkow, ale chyba nic nie szkodzi :lol:
Polecam jeszcze ksiazke Samuela Pfeifera: "Czy zdrowie za wszelka cene? - Medycyna alternatywna a wiara chrzescijanska". Jest tam rozdzial o homeopatii. Autor jest lekarzem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 21, 2006 9:54 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Jeszcze moze byc to http://www.kulty.info/art/333
Na tej stronie jest kilka innych artykulow o homeopatii. Oczywiscie krytycznych i negujacych jej skutecznosc.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 21, 2006 9:59 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lis 01, 2005 6:53 am
Posty: 4
Na potwierdzenie tego, że jest to "medycyna nie zdrowa duchowo" może być również fakt, że twórcą jej jest człowiek będący masonem.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Samuel_Hahnemann


Ostatnio edytowano Wt mar 21, 2006 10:07 pm przez obserwator, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: re
PostNapisane: Wt mar 21, 2006 10:00 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn gru 26, 2005 2:31 pm
Posty: 78
Lokalizacja: małopolska
A jednak ma.... no szkoda- w takim razie nie skorzystam z pomocy demonów. Ale jakżesz trzeba być teraz czujnym, nigdy nie wiadomo kto się za czymś kryje.Bardzo dziękuję za linki.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 21, 2006 10:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Tunia, konczylas kursy superszybkiego czytania czy co... ? :roll: :wink: Juz wszystko przeczytalas, ksiazke tez?? :shock: :wink: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: re
PostNapisane: Wt mar 21, 2006 10:16 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn gru 26, 2005 2:31 pm
Posty: 78
Lokalizacja: małopolska
Nie, weszłam na pierwszy link przeleciałam go mniej więcej bo to bardzo obszerne kazanie i mam już pewnośc że nie wolno mi tego próbować. A tak w ogóle to ja nie rozumię o co chodzi z tymi masonami. Ja już kilka razy czytałam w internecie o nich i dalej nie jarzę. Czy mógłby mi ktoś to wytłumaczyć na chłopski rozum?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 21, 2006 11:19 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
Homeopatia to najlepszy interes naszych "ciekawych" czasów. SzS juz się dawno temu na ten temat wypowiadał i zdania nie zmienił:

Cytuj:
To jest właśnie prawdziwa bolączka. Jak takie rzeczy trafiły do obiegu.
Wprawdzie o homeopatii to ja nie wspominałem ale pasuje ona do moich przykładów paranauk. Też nie ma zadnego uzasadnienia naukowego a przyzwolenie na jej sprzedaż wiąże sie tylko z tym że nie jest .. szkodliwa.
Jeden z francuskich lobbystów homeopatii dostał nawet Ig-Nobla czyli przeciwieństwo nagrody Nobla, przyznawanego za ignorancje w nauce i najgłupsze naukowe teorie.
link o homeo: http://www.kulty.info/zagadnienia/homeopatia.php

Co do bioenergoterapii to naprawde wychodzę z podziwu jak ludzie powiedzmy po studiach w ogóle mogą wierzyć w jakies przekazywanie energii. Jedyne energie jakie mogłyby towarzyszyć takiemu "uzdrowicielowi" to ciepło ale ono nie ma zadnych własciwości leczniczych. W polskiej "Kawie czy herbacie" słyszałem kiedyś na własne uszy wypowiedź lekarza że cieszy się ze współpracy z bioenergoterapeutą bo niezwykle dobrze działa na psychikę pacjenta. Oj psychologami to oni sa świetnymi , każdy szarlatan musi robić wrazenie na pacjentach inaczej zarobek niski..


Ale jakby to powiedział prof. Ostrowski
"Trwałość homeopatii można porównać jedynie z trwałością astrologii. Astrologię, którą ogłupia się i nasze społeczeństwo poprzez poranne komunikaty, określił redaktor naczelny Nature - John Maddox - stekiem kłamstw. Ma się ona równie dobrze jak medycyna niekonwencjonalna. Trzeba stwierdzić z zadowoleniem, że w wielu instytucjach naukowych usiłuje się dowieść nonsensowności terapii homeopatycznej, ale skutki tych obiektywnych dowodów są mniej więcej takie, jak przedkładanie społeczeństwu dowodów, że palenie tytoniu jest szkodliwe."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: re
PostNapisane: Śr mar 22, 2006 7:44 am 
Tunia03 napisał(a):
A tak w ogóle to ja nie rozumię o co chodzi z tymi masonami. Ja już kilka razy czytałam w internecie o nich i dalej nie jarzę. Czy mógłby mi ktoś to wytłumaczyć na chłopski rozum?


Masoneria to po prostu wszyscy wrogowie chrześcijaństwa dość dziwnie ezoteryczni i gnostyczni - na mój gust to jedne z głównych sprężyn francuskiej rewolucji. Wczoraj w KAI czytałem, że francuscy masoni protestowali w obronie laickości Republiki i wydarzenie poinoć bez precedensu bo się ujawnili w większości.

Katoliccy papieże potępili masonerię ponad sto lat temu. Przynależność do lozy masońskiej równa się odejściu od katolicyzmu a w moim przekonaniu takżę odejćiu od chrześcijaństwa i zjęcie mniej lub bardziej jawnej postawy antychrzescijańskiej. WRogami religii jako takiej nie są - w swoim wydaniu czczą jakiegoś Wielkiego Architekta Wszechświata...

Pozdrawiam

ps. poszukaj w google a na pewno znajdziesz sporo informacji w temacie


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 11, 2009 7:53 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz cze 02, 2005 7:44 pm
Posty: 269
Witam,

Czy ktoś z Was ma jakieś potwierdzone informacje na temat spirytystycznych kontaktów twórcy homeopatii, Samuela Hahnemanna? Interesują mnie rzetelne źródła.

_________________
None but Jesus...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 11, 2009 8:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 4:19 pm
Posty: 97
Cytuj:
Witam,

Czy ktoś z Was ma jakieś potwierdzone informacje na temat spirytystycznych kontaktów twórcy homeopatii, Samuela Hahnemanna? Interesują mnie rzetelne źródła.


Bardzo interesujące ja nie wiem gdzie można znaleźć takie źródła ale przyłączam się do prośmy "przedpisacza" :D

_________________
NAJBARDZIEJ ŚLEPY JEST TEN, KTO NIE CHCE WIDZIEĆ.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 12, 2009 5:34 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Homeopatia jest metodą leczenia, która jest "duchowa", a więc ma swój kontekst religijny. To powienien wiedzieć każdy, kto się na nią decyduje. Jeśli powierzamy komuś naszego ducha lub duszę pod opiekę, to uważajmy, komu zawierzamy. Podaję tekst znawcy homepoatii dra Boppa. Jest tutaj sporo źródeł, do których można dotrzeć:

http://www.alopsis.gr/modules.php?name= ... ge&pid=308

Źródła polskojęzyczne:

http://www.sluzbazdrowia.biz/html/more3772a.php
http://www.rp.pl/artykul/2,284843_Homeo ... _weza.html
http://www.psychomanipulacja.pl/tem/homeopatia.htm

Niektórzy mylą termin "homeopatia" ze środkami naturalnymi, dlatego dobrze jest sprawdzić, czy lek posiada jakąś potencję (wtedy jest rzeczywiście wytworzony metoda homeotaptyczną).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 12, 2009 9:54 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz cze 02, 2005 7:44 pm
Posty: 269
Dziękuję Smoku, poczytam. Jakby jeszcze Ci coś "wpadło w rękę", to też proszę o wrzucenie tej informacji.

_________________
None but Jesus...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL