www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 10:56 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 219 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 12, 2006 5:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
tinmoa napisał(a):
Marck5 - dzięki za linka - fajna strona :)

Cieszę się się że jesteś zadowolona z linka. Zajrzyj jeszcze na angielskojęzyczną : http://www.ocwf.com/Repertoire/Song_Lib ... brary.html
Tam ze środkowej kolumny można ściągać wszystkie tracki ułożone alfabetycznie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 16, 2006 11:50 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 20, 2005 2:35 pm
Posty: 330
A'propos dobrej muzyki to przyjaciel muzyk - Robert Kasprowicz podesłał mi kilka swoich płytek "Moja twierdza".
Jeśli ktoś lubi spokojne, akustyczne ballady chrzęścijańskie z gitarą to polecam i piszcie na mego maila. Cena płyty 15zł, mam ich kilka i nic nie zarabiam więc nie jest to ogłoszenie komercyjne.. :wink:

Nagrywana jest nagrywarką komputerowa więc chodzi poprawnie na sprzęcie, który czyta płyty CD-R.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 21, 2006 12:14 am 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
I ja dołączę swoje 3 grosze na ten temat jako były niewolnik rocka i to tego cięższego jak i psychodelicznego,a także zarówno niejakiego Mozarta czy innych tego typu.
Gdzieś tam w zamierzchłej przeszłości tego tematu padło pytanie ''dlaczego ludzie tak garną się do Chrystusa na takich koncertach''.
Wg.mnie głównie dlatego,że prawie każdy młody człowiek chciałby mieć takiego zbawiciela-luzaka,który,choć pogada nieco o grzechu to jednak pozwala posłuchać czadowej muzyki i poszaleć na koncertach jak przed nawróceniem.Ludzie potrzebują takiego luzackiego Jezusa,co to za wiele nie wymaga.Stąd taka popularność takiej lekkiej,łatwej i przyjemnej ''ewangelii''.
Potem(jakieś 2%)przyłączają się do lokalnej wspólnoty chrześcijańskiej i po kilku latach przeważnie nie ma po nich śladu.No,chyba,że głosi się tam takiego samego luzackiego Jezusa,jak na koncertach.
Ci,którzy pozostają przy Jezusie przechodzą przez masę zawodów i rozczarowań ''Jezusem'',jakiego bardzo chciało by zatrzymać ich ciało,a tu po drodze dowiedzieli się o konieczności śmierci starej natury(i to,o zgrozo!!!,na krzyżu)Ooooojjj!!!Jak to boliii!!!
Przecież nie o takie chrześcijaństwo im chodziło.Miało być rockowo i koncertowo,czyli tak samo jak przed nawróceniem,tylko słowa inne.Ale co tam słowa.Przecież tu nie o nie chodzi,tylko o ten dreszczyk przebiegający po kręgosłupie,o ten odlot przy solówce.
Ci,którzy mimo krzyża pozostaną przy Panu próbują potem wyjaśnić kolejnym rzeszom młodzych ludzi zafascynowanym luzackim Jezusem,że to nie jest On.Że prawdziwy Jezus jest inny.O wiele piękniejszy ale i o wiele świętszy.
Przeważnie bez skutku. :(
Wiem jedno napewno.Ktoś,kto zacznie rozkoszować się Panem przestanie rozkoszować się śpiewaniem i graniem o Panu.
Sam będzie śpiewał i grał w swoim sercu!:D

I pytanie na koniec:
Dlaczego chrześcijanie po nawróceniu słuchają chrześcijańskiej muzyki w stylu dokładnie takim samym jak słuchali w świecie?
Tzn,jak ktoś wcześniej lubił blues,to słucha ''chrześcijańskiego'' bluesa,a jak ktoś zafascynowany był przed nawróceniem rockiem,to potem słucha ''chrześcijańskiego'' rocka.No ,dlaczego? :idea: :?:

_________________
adam


Ostatnio edytowano Wt mar 21, 2006 12:22 am przez Adam, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 21, 2006 12:18 am 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
Acha...,uprzedzając zwykle następujący po takich wywodach ''atak'',pragnę zaznaczyć,że nie mam nic przeciwko śpiewaniu i graniu Bogu na chwałę.Chodzi mi tylko o poukładanie rzeczy na ich właściwym miejscu i o przypisanie muzyce właściwej jej pozycji.Czyli bez ściemniania,udawania a szczególnie bez świętoszkowatego przeduchawiania i bez nadawania muzyce nienależnej jej rangi i znaczenia.

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 21, 2006 7:57 am 
Adam napisał(a):
padło pytanie ''dlaczego ludzie tak garną się do Chrystusa na takich koncertach''.
Wg.mnie głównie dlatego,że prawie każdy młody człowiek chciałby mieć takiego zbawiciela-luzaka,który,choć pogada nieco o grzechu to jednak pozwala posłuchać czadowej muzyki i poszaleć na koncertach jak przed nawróceniem.Ludzie potrzebują takiego luzackiego Jezusa,co to za wiele nie wymaga.


Chyba trafiłeś w sedno sprawy. Z ogromną przykrością :wink: muszę się z Tobą zgodzić. Niestety wielu ludziom (nie tylko na koncertach) serwuje się Jezusa-Luzaka - w Wieczerniku za moich czasów to była norma ":dzizas jest kul" - to było wręcz hasło wywoławcze....
Niestety nie jest tak, że chrześcijaństwo wygląda jak reklama Heyah
"Ja tu jestem królikiem" :wink:

Szacuneczek :lol:


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 21, 2006 11:09 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 16, 2005 9:30 am
Posty: 142
Lokalizacja: Wroclaw
Macie wiele racji i zgadzam się z tym, że Jezus nie może być luzakiem bo wtedy traktowany jest po luzacku czyli bylejak.

Nie znam tylko związku formy i treści muzyki, bo co to jest blues albo jazz albo rock and roll? Czy samo pochodzenie FORMY czy stylu powoduje jego infamię w kręgach chrześcijańskich? Czy opakowanie ma jakiś wpływ na zawartość? Jak daleko trzeba sięgać by muzyka już mogła stać się salonowo (czy raczej kościelnie) poprawna? Przeciez za daleko nie wolno się cofać, bo powstała w czasach np. konwkisty lub walk o władzę trzech papieży? Kto odważy się ułożyć śpiewnik "poprawnych" piosenek? Może Adam?

_________________
******************************
www.csg.com.pl
www.talent.org.pl
www.wizjadlaizraela.org
www.creationism.org.pl
******************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 21, 2006 8:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 20, 2005 2:35 pm
Posty: 330
PROTEKTOR napisał(a):
Nie znam tylko związku formy i treści muzyki, bo co to jest blues albo jazz albo rock and roll? Czy samo pochodzenie FORMY czy stylu powoduje jego infamię w kręgach chrześcijańskich? Czy opakowanie ma jakiś wpływ na zawartość?


A czy ubranie dziewczyny ma wpływ na to jaka ona jest?!
Nie, nie ma, ale skromna dziewczyna nie ubierze się jak prostytutka!

Forma świadczy często o treści. W piosenkach może nie zawsze o treści samych tekstów, ale o treści w sercach muzyków i słuchaczy.

Ktoś kto rozkoszuje się pokojem Pana i Jego delikatną obecnością prawdopodobnie nie będzie szukał agresywnych rockowych rytmów, pełnego krzyku rapowania, czy tp.

A spisu "jedynych słusznych" pieśni chrześcijańskich nikt nie ułoży i nikt nie wytyczy sztywnej granicy pomiędzy dobrą i złą muzyką. Podobnie jak nikt nie wytyczy takiej granicy między przyzwoitym, a nieprzyzwoitym ubiorem.
Ale nie zmienia to faktu, że istnieje coś takiego jak "nieprzyzwoity ubiór", tak jak i istnieje niechrześcijańska FORMA muzyki..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 21, 2006 9:49 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
Pięknie to ująłeś,Robson.

Protektor,wmieszałem tu pytanie o preferowane style muzyczne,nie dlatego ,że niekóre uznaję za lepsze a inne za gorsze.Taki podział oczywiście mam,tak samo jak chcąc czy nie chcąc dzielimy ludzi(gdzieś na dnie podświadomości)na lepszych i gorszych.
Oczywiście takie podziały odbywają się w naszej cielesnej naturze.Chrystus nie ma z nimi nic wspólnego.
Jest coś ciekawego w tym,że ludzie przenoszą do nowego życia ze starego swoje upodobania i gusta muzyczne(i nie tylko).Skoro w świecie rajcował mnie rock,i po nawróceniu rock rajcuje mnie nadal,to którą z moich natur dokarmiam słuchając ''rocka chrześcijańskiego''?Tę starą czy tę nową?
Jeśli przed nawróceniem lubiłem ostrą jazdę samochodem(często łamiąc przepisy)i po nawróceniu lubię ją nadal,to którą z dwóch natur w sobie taką jazdą dokarmiam i pasę?
Tak więc pytam fanów wszelakiej kontrowersyjnej muzyki ''chrześcijanskiej''-Czy słuchając waszej ulubionej muzyki zaspokajacie potrzeby starego czy nowego stworzenia?
Hmmmm....z tym,że nie każdego stać na szczerą odpowiedź.Nawet samemu sobie.
Ale to już nie moja sprawa. :wink:

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 06, 2006 10:45 am 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
Hmm.. ciekawe czy już czytaliście.
Kościelne nabożeństwa w Hameryce z rockową muzyka U2.
Tak , tak:

http://muzyka.onet.pl/mr,1326609,1,425,artykul.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 06, 2006 1:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2005 3:02 pm
Posty: 68
Czesc Lea,

Polecam płyty Terry'ego MacAlmona (piękne uwielbianie). Mam rowniez plyte Michaela Smitha i rowniez bardzo mi sie podoba, wiec tez polecam.

Pozdrowki,

Maggda


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 06, 2006 1:41 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Szukający Sceptyk napisał(a):
Kościelne nabożeństwa w Hameryce z rockową muzyka U2. Tak , tak

Oto fragment wywiadu z Bono:

Question: For all that, U2 has often been seen as a Christian rock band.

Bono: We really f--ked that up, though. We really f--ked up our corner of the Christian market. I think carrying moral baggage is very dangerous for an artist. If you have a duty, it's to be true and not cover up the cracks. I love hymns and gospel music, but the idea of turning your music into a tool for evangelism is missing the point.

Music is the language of the spirit anyway. Its first function is praise to creation--praise to the beauty of the woman lying next to you, or the woman you would like to lie next to you. It is a natural effusive energy that you shouldn't put to work. When those people get up at the Grammys and say, "I thank God," I always imagine God going, "Oh, don't--please don't thank me for that one. Please, oh, that's an awful one! Don't thank me for that--that's a piece of [crap]!"

http://www.beliefnet.com/story/67/story_6758_4.html

Wyrazów wykropkowanych chyba nie muszę tłumaczyć...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 06, 2006 3:58 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
Z tego samego wywiadu:

"It's true. I often wonder if religion is the enemy of God. It's almost like religion is what happens when the Spirit has left the building. "

A to akurat ma sens prawda?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 06, 2006 5:59 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Moze ma sens dla znajacych jezyk angielski, dla nieznajacych nie ma sensu zadnego... :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 06, 2006 8:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Szukający Sceptyk napisał(a):
Z tego samego wywiadu:

"It's true. I often wonder if religion is the enemy of God. It's almost like religion is what happens when the Spirit has left the building. "

A to akurat ma sens prawda?

Ma. Tylko nie ma związku z muzyką chrześcijańską. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 07, 2006 6:18 am 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 07, 2006 6:14 am
Posty: 9
Korzystając z okazji zapraszam na stronę z kilkoma piosenkami o Bogu i życiu z nim. Są to raczej piosenki refleksyjne i spotkałem się z ludzmi, którzy nie zauważają w nich treści 'religijnych', ale mam nadzieję, że tutaj nie będzie z tym problemu :)

http://muzyka.akwarele.com


Tomik


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 219 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL