www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:21 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 219 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N lut 26, 2006 9:34 pm 
Offline

Dołączył(a): N lut 26, 2006 7:10 pm
Posty: 30
witam Wszystkich :D jestem tu nowa :D :D

czy moglibyście polecić mi jakieś zespoły chrześcijańskie??
znacie takie zespoły jak Anastasis albo The Living Stones? co o nich myślicie?
a może macie jakieś linki gdzie można pobrać jakieś fajne uwielbienia??
Pozdrawiam:)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 26, 2006 9:56 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Hej nowa!! :D Jest tu Bea, to moze byc i Lea :wink:
Anastasis to straszny lomot, a TLS to flaki z olejem wg mnie. Osobiscie czegos takiego nie slucham, szkoda uszu...
Moze przerzucisz sie na Missio Musica albo Chor z Bieszczad... :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 27, 2006 12:08 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 13, 2005 9:37 pm
Posty: 25
E tam Itur nie jest tak źle z Anastasis słuchałam ich koncertu. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lut 27, 2006 7:24 am 
Lea napisał(a):
witam Wszystkich :D jestem tu nowa :D :D

czy moglibyście polecić mi jakieś zespoły chrześcijańskie??


Witam nową. Oczywiscie, ze możemy polecić - problem w tym, że akurat moje polecenia mogą nie przypaść do gustu.
Osobiście nie lubię muzyki "chrześcijańskiej" imitujacej agresywną świecką muzykę.
Niedługo dojdzie do paranoi, że powstanie "chrzescijański" Death Metal :shock:
Ja osobisice preferuję powroty do korzeni - bardzo lubię słuchać chorału gregoriańskiego ale także muzyki prawosławnej - szczególnie w ykonaniu Mnichów z góry Atos...

Zdrówko


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 27, 2006 9:59 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
Witaj, Lea :)
Od siebie mogę ci polecić dwie strony muzyczne:

http://www.hillsong.com/hma/bin/view.pl ... page=index

http://www.gospeljoy.pl/

Może coś z tego ci się spodoba. Pozdrowienia
szelka

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lut 27, 2006 10:26 am 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
Hubertoku jesteś do tyłu, chrześcijański Black Metal i wszystkie pochodne jak je zwią już istnieje :lol:

Wracając do rockowych kapel typu Anastasis (zmartwychwstanie)
to nawet mam ich płytkę , posiadają jakiś poziom nie powiem :P

Fundamentem tego typu zespołów jest to że nawracają się one już podczas grania ciężkiej muzyki , więc po nawróceniu pozostają przyu tym co lubią , zmieniają "tylko" przesłanie..
Oczywiście nie wszystkim to się podoba no ale niektórzy nie lubią zupki ogórkowej a inni od dziecka odczuwają wstręt do owocowej nie trzeba się przejmować..

Z innych kapel polskiego podwórka mamy chyba najbardziej znane 2 Tm 2,3 i mniej znane jak Pneuma.
Ale najbardziej z tego polecam prawdziwy "hard core" w wykonaniu zespołu "Houk".
Mało ludzi kojarzy ale jest to pierwszy polski zespół który wystapił w MTV (chyba jeszcze przed Hey'em) jakieś kilkanaście lat temu i muzyka moim zdaniem przewyższa albo przynajmniej dorasta polskie świeckie rodzynki podobnej muzyki jak KNŻ czy Illusion. Ich wokalistą był Maleo, jeden z artystów Jarocina (Izrael,Armia,Moskwa) który potem złapał kontakt z Davidem Pierce'm z No Longer Music - holenderski punkowy band niosący przesłanie Ewangelii wsród terrorystów IRA , wsród Amsterdamskiej trudnej młodzieży ,skinheadów, anarchistów i gdzież ich jeszcze nie było.
No i potem przeniósł to samo na nasz grunt zresztą sami zobaczcie: www.houk.kdm.pl

Tylko nie słuchajcie tego przy babci :wink:

aha i jeszcze są zagraniczne o wiele bogatsze formacje , a kto nie słyszał o P.O.D. (Payable on death) ?

_________________
Dlaczego zbiorowisko atomów miałoby mieć zdolność myślenia? Nikt zdaje się nie mieć na to żadnej odpowiedzi. Sedno w tym, że nie ma naukowej odpowiedzi. Michael Ruse
Dałem się zwieść każdej fałszywej odpowiedzi, każdą z nich gruntownie zbadałem, by odkryć zawarty w niej fałsz. C.S.Lewis


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lut 27, 2006 10:45 am 
Szukający Sceptyk napisał(a):
Hubertoku jesteś do tyłu, chrześcijański Black Metal i wszystkie pochodne jak je zwią już istnieje :lol:


Rzeczywiście stara konserwa ze mnie :oops:


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 27, 2006 5:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2005 7:55 pm
Posty: 77
Lokalizacja: Starachowice
Może Cię to zainteresuje
ftp://media.chs.pl/
http://www.polskiecentrum.com/home.htm

_________________
Oto miłujesz prawdę chowaną na dnie duszy I objawiasz mi mądrość ukrytą.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 27, 2006 6:27 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 17, 2005 3:13 pm
Posty: 99
goraco polecam Matt Redman, Hillsong, Delirious, Eoghan Heaslip, Tim Hughes, rozne wydawnictwa Vineyard Music.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 28, 2006 4:50 pm 
Offline

Dołączył(a): N lut 26, 2006 7:10 pm
Posty: 30
super :D :D :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 28, 2006 5:24 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Jest taki gostek, co równo hardcorowo zapodaje. Georg Friedrich Haendel się nazywa. Normalnie kapcie lecą!

Kupiłem Smoczycy na urodziny płytkę z oratorium "Mesjasz" w wykonaniu orkiestry wiedeńskiej Concentus Musicus pod dyrekcją Niclausa Harnoncourta i chóru Arnolda Schoenberga. W tej edycji jest cały tekst oratorium, który zawiera wyłącznie Słowo Boże bardzo interesująco połączone w całość.

Haendel napisał jeszcze kilka dobrych kawałków: "Izrael w Egipcie", "Izrael w Babilonie", "Jefta", "Samson" i inne. Polecam! Można słuchać przy babci ("Babcia - friendly").

To tak dla równowagi. A swoją drogą podzielam zdanie hubertoka w kwestii paranoi zwanej "chrześcijańską muzyką death, black itp". Sceptyku, czy istnieją już chrześcijańskie kapele satanistyczne? Bo ja też jestem do tyłu... :lol:

Niedawno na "chrześcijańskim" kanale TV widziałem gości z grupy chrześcijańsko-rockowej, którzy mieli trupie czachy wymalowane na gitarach (a jak!) i mówili, że to symbolizuje... śmierć starego człowieka. :shock: :D

Ja się normalnie nie zdziwię, jak chrześcijańskie czarownice zaczną latać na chrześcijańskich miotłach wołając, że Duch wieje, kędy chce!

Patrząc na to, jak się zachowują te wszystkie "kapele" (a przynajmniej znaczna ich większość), jakie uwielbienie przyjmują od swoich fanów, jak łudząco przypominają światowe odpowiedniki i jak bardzo unikają zwiastowania o grzechu i konieczności upamiętania to zastanawiam się, czy "chrześcijańska muzyka rockowa" służy wierzącym do nawracania świata, czy światu do nawracania wierzących poprzez tzw. "efekt gotowania żaby"...

Życzę wszystkim duchowej wrażliwości i poznania, żeby się nie dali ugotować. Albowiem, jak powiedział jeden z klasyków gatunku:

"Rock and roll has always been the devil's music" [David Bowie]

Pod rozwagę:
http://www.christianhelps.org/rockmusic.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 28, 2006 5:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
No a "Alleluja" z "Mesjasza" to juz powala na kolana!! :lol:
Ostatnio taka jedna "chrzescijanska" kapela poprzedzala premiere "Underworld 2: Evolution" - mrocznego filmu o wampirach... Ponoc muzyka zespolu miala wprowadzic widzow w nastroj filmow z tego cyklu... :shock: :shock:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 28, 2006 6:36 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
Wstęp
Ostatnio media internetowe podały wiadomość o nawróceniu gitarzysty metalowej grupy Korn Brian'a Welch'a , który prowadzi teraz zupełnie inne życie i zapewne zaprezentuje niedługo nową twórczość , oczywiście nową w wersji tekstowej.
Info -> http://www.kosciol.pl/article.php?story ... query=korn
Strona artysty -> www.HeadToChrist.com

Replika Smokowi Cześć I

Smok Wawelski napisał(a):
Jest taki gostek, co równo hardcorowo zapodaje. Georg Friedrich Haendel się nazywa. Normalnie kapcie lecą!

Klasyka jest świetna. Wiele osób słuchających cięższej muzyki równoczesnie słucha muzyki klasycznej. Wiąże się to z tym że są to osoby znające się na muzyce, wrażliwe na nią , i to zapewne w ilości ponad przeciętną Kowalskiego.
Cytuj:
To tak dla równowagi. A swoją drogą podzielam zdanie hubertoka w kwestii paranoi zwanej "chrześcijańską muzyką death, black itp". Sceptyku, czy istnieją już chrześcijańskie kapele satanistyczne? Bo ja też jestem do tyłu... :lol:

Są zespoły folkowe śpiewające o podtekstach erotycznych no ale te są jak najbardziej cacy bo przecież ciszej grają..
Cytuj:
Niedawno na "chrześcijańskim" kanale TV widziałem gości z grupy chrześcijańsko-rockowej, którzy mieli trupie czachy wymalowane na gitarach (a jak!) i mówili, że to symbolizuje... śmierć starego człowieka. :shock: :D

Jedna czarna owca w stadzie zawsze się zdarzy. I o czym to świadczy?
Cytuj:
Patrząc na to, jak się zachowują te wszystkie "kapele" (a przynajmniej znaczna ich większość), jakie uwielbienie przyjmują od swoich fanów, jak łudząco przypominają światowe odpowiedniki

To jakieś nieporozumienie.
Smok tłumacz angielskiego też przypomina świecki odpowiednik.
Gorzej Smok tańczący na weselu przypomina w tańcu świecką modę zupełnie te same ruchy i światowe trendy.

Utożsamianie się ze swoim idolem jest tak oczywiste że upatrywanie się czegoś złego w tym świadczy o niepoczytalności. Ciekawe jakby zareagował chrześcijanin gdy na odpowiedź że bardzo lubi książki Sienkiewicza dostałby odpowiedź Ty grzeszniku! Pewnie jeszcze chciałbyś mieć od niego autograf! Co za uwielbienie w stosunku do człowieka :lol:

Podziękowanie oklaskami artyście za udany występ jest częścią zabawy tak jak oklaski i gwizdy w teatrze po komediowej operetce.
Cytuj:
i jak bardzo unikają zwiastowania o grzechu i konieczności upamiętania to zastanawiam

Znowu niezrozumienie bo raczej uprzedzenie nie będę na razie poruszał.
Zespoły w których grają chrześcijanie mogą być albo zespołami o pozytywnym przesłaniu wtedy mogą się ograniczyć choćby do opisu radości życia zupełnie jak muzyka żydowska albo opisywać trudy życia i jego codzienność,
albo nastawiają się na ewangelizację i wtedy nie unikają nawet zwiastowania o grzechu.
Takie zastrzeżenia wynikają z ciasności myślenia.
Wspomniany już Maleo na jednym ze swoich koncertów opowiada świadectwo:
"Tak jak już mówiłem..
Pan Bóg nie pokazał mi swojej mocy abym ze strachu przed nim klęczał[..]
choć byłem cały w grzechach
On troskliwie się nade mną pochylił,
pochylił się nad moją nedzą
i pokochał mnie takim jakim jestem.
Dlatego ja mogę powiedzieć że
Uwiodłeś mnie Panie swoją miłością a ja dałem się uwieść.
Bo choćby moje kłamstwa, moja pycha i mój egoizm były twarde jak Szeol,
to jego moc jest większa niż to.
Pan Jezus powiedział że prostytutki i złodzieje wchodzą pierwsi do Królestwa Niebios.
W takim razie myślę że jest też nadzieja dla mnie.[..]
Dzięki Ci Panie Jezu."

po czym następuje czad i piosenka w której padają Słowa:

"..my jesteśmy z Boga , zwyciężamy świat ,
większy ten co w nas niż ten którego zna świat,
kto nie umie kochać ten umarły jest.
To jest najważniejsze żeby kochać się ,
miłość nie zna lęku , miłość większa jest niż strach,
gdy kochamy braci Bóg jest zawsze w nas.

Miłość mocniejsza niż smierć ,
jej zazdrość twarda jak Szeol,
Uwiodłeś mnie Panie miłością a ja dałem się
dałem się uwieść."
Cytuj:
się, czy "chrześcijańska muzyka rockowa" służy wierzącym do nawracania świata, czy światu do nawracania wierzących poprzez tzw. "efekt gotowania żaby"...


A o tym powiemy w części drugiej :lol:

_________________
Dlaczego zbiorowisko atomów miałoby mieć zdolność myślenia? Nikt zdaje się nie mieć na to żadnej odpowiedzi. Sedno w tym, że nie ma naukowej odpowiedzi. Michael Ruse
Dałem się zwieść każdej fałszywej odpowiedzi, każdą z nich gruntownie zbadałem, by odkryć zawarty w niej fałsz. C.S.Lewis


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 28, 2006 6:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 16, 2005 9:30 am
Posty: 142
Lokalizacja: Wroclaw
Z klasyków "głębszy" wydaje mi się J.S. Bach.
Z nowości, a zwłaszcza przywołanego tu Pierce'a to wszystkie jego płyty są do pobranie za free na http://www.steiger.org/nlm.htm Przyznam jednak, że lepiej się to ogląda niż słucha. W ogóle z Piercem jest ciekawa sprawa, dlatego że on zaczął od służby ewangeliczune, a zespół stworzyą jako jeden ze sposobów dotarcuia do młodych. I ci młodzi klękają na jego wezwanie na ziemi i przychodzą masowo do upamiętania.
Z moich ulubionych koniecznie Adrian Snell - niestety jego płytry są za funty: http://www.crossrhythms.co.uk/products/ ... Solo/7493/ z kawałkami MP3. Polecam także jazzowego Philla Driscola

_________________
******************************
www.csg.com.pl
www.talent.org.pl
www.wizjadlaizraela.org
www.creationism.org.pl
******************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 28, 2006 7:14 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
Cześć II Jakim celom służy chrześcijański rock?
Powyższy Darek "Maleo" Malejonek pierwszy raz o Ewangelii usłyszał w Jarocinie właśnie na koncercie zespołu punkowego No Longer Music który wtedy odwiedził Polskę jak sam opowiada:
"Po raz pierwszy widziałem taki dziwny koncert rockowy. Na początku było wszystko normalne, to znaczy była muzyka, a potem odbyło się coś na zasadzie pantomimy, która mówiła o misji Jezusa Chrystusa, o tym, że On jest Zbawicielem wszystkich ludzi, że oddał za nas życie i zmartwychwstał. W tym momencie otworzyły mi się oczy. Wraz z innymi ludźmi uczestniczącymi w koncercie przyjąłem do serca Jezusa jako mojego Zbawiciela."

Zaś jego celem prowadzenia zespołu 2Tm 2,3 jak sam mówi jest:

"Jest w Starym Testamencie taki fragment, kiedy król Dawid szedł na wojnę z Filistynami i nie miał miecza. Kiedy poprosił kapłana o miecz, ten powiedział: "Jest tylko miecz Goliata, którego zabiłeś". A wtedy Dawid wziął miecz i powiedział: "Jest to najlepszy miecz." Zobaczyłem, że muzyka rockowa jest takim mieczem Goliata, który Bóg dał w moje ręce. Dzięki muzyce rockowej możemy teraz ewangelizować młodych ludzi i wyrywać ich ze szponów ciemności, bo muzyka rockowa ma wielki wpływ na ludzi. Do tej pory była ona właściwie w rękach diabła. Wierzę w to, że wielu młodych ludzi nawróci się dzięki muzyce rockowej. Ja oddałem cały swój zespół, całe moje życie temu celowi."

Wszystko to jest bardzo podobne do tego co głosi David Pierce i posłużę się jego ideologią by pokazać dlaczego uważam że ma rację.
Otóż David zwrócił kiedyś uwagę na to w jaki sposób Jezus głosił Ewangelię ludziom. Nie prezentował górolotnych myśli czy filozoficznych rozważań. Używał prostych , zrozumiałych dla wszystkich analogii , odnosił się do rzeczy codziennie znanych słuchaczom stąd mamy w przypowieściach owieczki, królów , ziarna gorczycy , pasterza.
Dzisiaj taka "forma" ewangelii jest często niezrozumiała dla młodego człowieka.
Dlatego by trafić do ludzi z przesłaniem należy użyć języka dla nich zrozumiałego. Takim językiem jest muzyka rockowa.
Jest ona tak bardzo przepełniona niechrześcijańskimi treściami i atmosferą że wielu wyklucza jakąkolwiek możliwość połączenia słów "chrześcijański" i "rockowy".
Ale z muzyką jest jak z nożem . Kroimy nim chleb , ale w rękach mordercy może zabić drugiego człowieka.
To że znamy drugie zastosowania nie uniemożliwia zastosowania pierwszego.

David lecąc kiedyś samolotem zapoznał pewnego pastora. Po miłej wymianie zdań zaprosił go na koncert swojego zespołu.
W odpowiedzi usłyszał że raczej nie będzie to możliwe bo pastor wraz z kościołem czynią tylko to co napisane jest w Biblii a więc i Boga chwali tylko po biblijnemu
-Czyli jak ? zapytał David
Śpiewamy Bogu tylko a 'capella .. :shock:
Hm ciekawe -odparł David - a gdzie w Biblii jest napisane że można latać samolotem?

Nie chodzi o absurd takiego twierdzenia, każdy kto zna Biblie wie że w psalmach używane były wszystkie ówczesne instrumenty.
Chodzi o sam fakt powoływania się na Biblię gdy ktoś odwołuje się do formy.
Forma z czasem się zmienia , zmienia się sposób naszego ubierania, język komunikacji międzyludzkiej , zwyczaje,
i sens polega tylko na zachowaniu treści.
Usilne próby zachowania formy prowadzą do absurdów.
Nikt już dzisiaj nie używa na nabożeństwach cymbałów i lutni.
Za to używa się gitar i mikrofonu.

Nosił Smok razy kilka :wink:

Koncerty,ewangelizacje i pantonimy Pierce'a doprowadziły do nawrócenia setek,tysięcy młodych ludzi do wiary w Jezusa.
Ciekawe iloma duszyczkami może pochwalić się Smok :wink:

_________________
Dlaczego zbiorowisko atomów miałoby mieć zdolność myślenia? Nikt zdaje się nie mieć na to żadnej odpowiedzi. Sedno w tym, że nie ma naukowej odpowiedzi. Michael Ruse
Dałem się zwieść każdej fałszywej odpowiedzi, każdą z nich gruntownie zbadałem, by odkryć zawarty w niej fałsz. C.S.Lewis


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 219 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL