www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 7:18 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N sty 20, 2019 10:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2013 5:37 pm
Posty: 8
Lokalizacja: Polska
Witam braci i siostry!
Jakiś czas temu widziałem film na Youtube. Zastanawiam się jak to się ma do rzeczywistości.
Podaję link:
https://youtu.be/WmrC8ckOMBk
Jest to jeden z serii czterech odcinków.

Co sądzicie o autorze. Ma wiele filmów i prowadzi kanał na Youtube "Ewangelizujmy biblijnie".
Chyba przejrzę kilka pozycji z Jego kanału...
Może ktoś już to prześwietlił?

_________________
"A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują." Mt7.14


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn sty 21, 2019 1:22 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
TOMULA napisał(a):
Zastanawiam się jak to się ma do rzeczywistości.
Obawiam się, że nijak się nie ma. To jest egzegeza na zasadzie wyboru słowa (w tym przypadku "zielony", potem skojarzenia go z czymś, jakie nam przyjdzie do głowy, a następnie dowodzenia, że dany werset mówi o tym, co nam przyszło do głowy.

Na tej samej zasadzie moglibyśmy stwierdzić, że w Obj. 9:4 Bóg zabronił szarańczy robić szkodę islamowi... :D

"I zobaczyłem, oto koń płowy [gr. chloros], a temu, który na nim siedział, było na imię Śmierć, a Piekło szło za nim. I dano im władzę nad czwartą częścią ziemi, aby zabijali mieczem i głodem, i zarazą, i przez zwierzęta ziemi" [Obj. 6:8]

Śmierć i piekło [gr. hades] otrzymują w tym proroctwie władzę nad czwartą częścią ziemi. Sprawiają ją zabijając ludzi mieczem, głodem, zarazą i przez zwierzęta ziemi. Islam nie ma władzy nad czwartą częścią ziemi - zgadza się tylko to, że jego populacja wynosi 24% wszystkich mieszkańców. Ale władzę ma tylko w krajach, w których prawo stanowi szariat. Tych krajów jest 13:

https://www.worldatlas.com/articles/isl ... world.html

W pozostałych islam nie rządzi, nie mówiąc już o mniejszościach w Europie i Ameryce:

https://en.wikipedia.org/wiki/Applicati ... by_country

Nie wygląda na to, żeby w sumie islam miał władzę nad jedną czwartą ziemi w tej chwili (a przecież w materiale jest powiedziane, że ten koń już tu jest).

Dalej, nie bardzo wiem, co islam ma wspólnego z głodem, zarazą i zwierzętami ziemi. O ile wiem, jeśli już kogoś się zabija w imię islamu, to raczej mieczem (ewentualnie jeśli to przenośnia, to tylko militarnie). No i chyba najważniejsze. Skoro ten koń tutaj jest, to nas powinno tu już nie być. Ludzie odkupieni, którzy zostali uczynieni kapłanami i będą królować na ziemi, są już w niebie przed złamaniem pierwszej pieczęci [Obj. 5:8-10]. I to nie są dusze [Obj. 6:9-10]. Tymczasem koń zielony pojawia się po złamaniu czwartej. Ja rozumiem, że pieczęcie będą łamane w kolejności od 1 do 7.

TOMULA napisał(a):
Co sądzicie o autorze. Ma wiele filmów i prowadzi kanał na Youtube "Ewangelizujmy biblijnie". Chyba przejrzę kilka pozycji z Jego kanału... Może ktoś już to prześwietlił?
W internecie wszystko można głosić. Mamy wolność słowa. Przejrzyj. Przecież Ci wolno.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn sty 21, 2019 10:37 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2013 5:37 pm
Posty: 8
Lokalizacja: Polska
Dziękuję za rzeczową i konkretną odpowiedź. Widzę, że jednak nie warto się zagłębiać w materiały na tym kanale. A szczególnie, kiedy ma się niewiele czasu wolnego... Chwała Bogu, że dał dla Smoka tak dokładne poznanie w tym temacie (i wielu innych zresztą :D )... Alleluja.

_________________
"A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują." Mt7.14


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 22, 2019 11:22 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Ja nie twierdzę, że na tym kanale wszystko jest złe. Ale jak to zwykle bywa, trzeba uważać i rozeznawać. W razie potrzeby korygować. Akurat eschatologia to jest trudny temat.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 02, 2019 7:25 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 27, 2013 6:59 pm
Posty: 151
TOMULA napisał(a):
Witam braci i siostry!

Co sądzicie o autorze. Ma wiele filmów i prowadzi kanał na Youtube "Ewangelizujmy biblijnie".
Chyba przejrzę kilka pozycji z Jego kanału...
Może ktoś już to prześwietlił?


Jest na Facebooku strona: Ewangelizujmy Biblijnie - Ostrzegamy. Prowadzi tą stronę prawdopodobnie Rafał K.

https://www.facebook.com/Ewangelizujmy-Biblijnie-Ostrzegamy-2039365319442829/

Trochę info o Ewangelizujmy Biblijnie z niej zaczerpnięte:

Cytuj:
Ewangelizujmy Biblijnie - Ostrzegamy
Pastor A. J. ... W swoich filmach przedstawia się, iż należy do Kościoła Zielonoświątkowego niestety tak nie jest... nie był tam pastorem (lecz usługującym) nie wzbudził zaufana wśród ludzi (prowadząc lokalną służbę), opuścił ten kościół mając problem z przywództwem oraz teologią ewangeliczną. Działa obecnie na własną rękę. Jeszcze 3 lata temu był katolikiem uczestniczącym w życiu kościoła katolickiego. Po chrzcie zabiegający intensywnie o stanowisko pastora niestety bez aprobaty ze strony Kościoła Zielonoświątkowego w Kanadzie. Po odejściu z KZ otrzymał licencje pastora w : :Rev. Ron Morin (The Church Planter)
E-mail: ron@thechurchplanter.com
2386 Haines Road, Suite 208
Mississauga ON. L4Y 1Y6
Tel. 416 832 3078


Cytuj:
Ewangelizujmy Biblijnie - Ostrzegamy
Klub Ewangelizujmy Biblijnie ( grupa na fb)
Ewangelizujmy Biblijnie ( kanał na you tube )
Teologia:
Grzechem jest :
1. Nieprzestrzeganie szabatu.
2. Spożywanie wieprzowiny.
Trwanie w tych grzechach prowadzi do utraty zbawienia.
Referencje biblijne :
Rz 2.13 „Gdyż nie ci, którzy zakonu słuchają, są sprawiedliwi u Boga, lecz ci, którzy zakon wypełniają, usprawiedliwieni będą”
3. Zbawienie z łaski to: 
Dzięki śmierci Jezusa na krzyżu Bóg udzielił człowiekowi łaskę z miłości swojej . Ta Łaska to dar Ducha Świętego, celem Łaski Ducha jest święte życie przez wypełnianie i przestrzeganie prawa mojżeszowego z podziałem na aktualne ( 10 przykazań ) i nieaktualne ceremonialne.
4. Teologia tabu dotycząca płaskiej ziemi. NASA okłamuje ludzkość ! Czy ziemia jest kulą ? Pytajcie o to przywództwo tej grupy.


Cytuj:
Ewangelizujmy Biblijnie - Ostrzegamy
... Pastor Artur J. oficjalnie przedstawia się jako płaskoziemca...
Udostępniamy publiczny post i publiczną rozmowę z fb „pełną mądrości” na temat płaskiej ziemi
https://www.facebook.com/2039365319442829/videos/2509310409098053/?story_fbid=2058309677548393&id=2039365319442829&__tn__=K-R


Ciekawe oświadczenie brata Andrzeja:

Obrazek

https://www.facebook.com/andrzej.cyrikas

Tu pan Artur J. atakuje brata Andrzeja za to w co wierzy:

https://youtu.be/_-AZIYwLwwo?t=650

Cytuj:
Ewangelizujmy Biblijnie - Ostrzegamy
Pastor...przedstawił się nam jako wierzący ewangelikalnie. We wrześniu tak było, jednak miesiąc temu sprawdziłem w rozmowie z nim w co wierzy. Pastor nie wierzy że na krzyżu Jezus przebaczył nam wszystkie grzechy: te co były, te co są teraz i te co jeszcze popełnimy. Traktuje on taką dogmatykę za heretyczną , twierdzi że jest to teologia : (raz zbawiony na zawsze zbawiony),prowadząca ludzi do tego, że teraz można grzeszyć jak się chce. My wierzący ewangelikalnie w tym miejscu mamy naukę o uświęceniu o naśladowaniu Jezusa i wypełnianiu przykazań Jezusa . (To Kol 3.) My mamy żyć życiem Jezusa mamy być podobni do Jezusa, ludzie mają w nas widzieć Jezusa. Życie Jezusa ma się objawić w naszym ciele w naszym życiu. Jezus żył świętym życiem. Jak to zrobić jak żyć ? Musimy przyjąć łaskę, umrzeć dla grzechu i żyć dla Jezusa czerpiąc moc nie z siebie, ale z Krzyża z Łaski. Duch Święty w nas przekonuje nas o grzechu jak zgrzeszymy i prowadzi nas do świętego życia. To nie dzięki nam to dzięki Jezusowi, który mieszka w nas możemy życ świętym życiem. Tu chodzi o uniżenie się i poddanie Bogu. Moje Ja umiera. Pastor nie postrzega łaski w zakresie ewangelikalnego chrześcijaństwa, gdzie Jezus wybaczył nam wszystko i usunął przybiwszy do krzyża obciążający nas list dłużny. (Kolosan 2,8-23 Kol 3, 1-17.) Tu masz w pigułce doktrynę ewangelikalną. Dla Pastora Łaska to dar Ducha Świętego, to ta łaska Ducha, która została wylana na wierzącego człowieka to " instrument w ręku człowieka " dzięki któremu jako ludzie wierzący możemy wykonywać prawo. To powrót do starego testamentu. Nasze zbawienie uzależnione jest od tego czy wytrwamy w wypełnianiu przykazań ? To błąd ! Nie przestrzeganie np szabatu , jedzenie wieprzowiny, to bunt wobec Boga w/g Pastora a trwanie w tym buncie prowadzi do utraty zbawienia a odzyskać je można jak się człowiek nawróci i porzuci ten „grzech”( jedzenie wieprzowiny i nieprzestrzeganie szabatu ) w/g niego pełniony, ponieważ jedzenie wieprzowiny traktuje on za przestępstwo wobec Boga. Rz 11,6 mówi jasno, kiedy i jak łaska przestaje być łaską ... jeśli dokładam jakiekolwiek uczynki to już nie jest łaska.
Łaska to niezasłużona przychylność. Rz 4,4 . Pastor wierzy 3 lata, ma prawo się mylić, ma prawo błądzić, ma prawo upadać, nie może jednak narzucać swojej wiary pod grożbą utraty zbawienia i wyrzucania z Klubu Ewangelizujmy Biblijnie, kościoła.
Kościół to wspólnota nie opiera sie na jednostce a na wspólnocie miłości. To nas różni od sekt.
Odpowiedzialność jest taka, aby powiedzieć ostrzec tych co chcą wierzyć ewangelicznie( ewangelikalnie ), że są rzeczy zakryte o których muszą wiedzieć. Jest to fakt że obecnie wyznanie wiary Pastora A. nie mieści się w ramach ewangelicznego chrześcijaństwa i jest to tak ważne, że musimy to ujawnić. Pastor A. skrycie te różnice chowa, nie wiem czemu , przecież ma prawo powiedzieć, że wierzy inaczej niż kościoły ewangelikalne i może taki nieprotestancki kościół zakładać. Nie może jednak wprowadzać ludzi w błąd i przekonywać do swoich racji. Niech przekonuje, ale niech powie, że to nie jest kościół ewangeliczny ale inny. Tak zrobili Adwentyści , Mormoni, szabatarianie to nie jest nazwa obraźliwa to jest to w co wierzą ( jeśli nie przestrzegasz szabatu to w/g Pastora też grzeszysz i tracisz zbawienie ) co ich utożsamia i pokazuje co odróżnia od ewangelikalnych kościołów. To chodzi o zwykłą uczciwość. Nie mam prawa oceniać Pastora wierzeń, ale on nie może atakować za to, że mówimy i pokazujemy różnice w wyznaniu wiary, ludzie nie powinni być wprowadzani w błąd a niestety teraz tak się dzieje, ponieważ Pastor przedstawia się jako ewangelicznie wierzący pastor z KZ , pentekostalnie wierzący. Obecnie pomieszana jest jego teologia jak ją nazwie nie wiem. Myślę, że to teraz jest u niego płynne, łatwo zmienia podstawy wiary raz tak raz tak. Grupa jego wyznawców wiary powinna ustalić swoje wyznanie wiary i spisać je.
Niech ten post przyniesie wolność i pokój .


DEBATA - Pastor Artur Jankowski vs. Rafal Kowalski - co prawda jedno osobowa ale myślę, że uczciwość nakazuje aby zapoznać się z tym co ma do powiedzenia pan Artur w sprawie zarzutów pod jego adresem:

https://youtu.be/hKqLhKskC1o

Tomula. Takie info znalazłem na tej stronie o Ewangelizujmy Biblijie i to co udało mi się znaleźć. Jak na razie daleki jestem od osądzania tego człowieka, jednak zalecam czujność i rozwagę. Myślę, że te informacje są warte tego aby pod tym kontem przyjrzeć się o czym pan Artur naucza i w co wierzy.

ps. cytaty i wklejkę wrzuciłem gdyż nie każdy ma facebooka :wink:

_________________
Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. Ale ty bądź czujny we wszystkim, cierp, wykonuj pracę ewangelisty, pełnij rzetelnie służbę swoją.
2Tym. 4, 3-5


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 02, 2019 5:37 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
Cytuj:
Tu pan Artur J. atakuje brata Andrzeja za to w co wierzy:

https://youtu.be/_-AZIYwLwwo?t=650

Posłuchałem trochę wywodów pana Artura J. i ten fragment stale przychodził mi na myśl:

"Końcem zaś przykazania jest miłość płynąca z czystego serca, z prawego sumienia i wiary nieobłudnej; Od czego niektórzy odstąpili i zwrócili się ku czczej gadaninie; Chcąc być nauczycielami prawa, nie rozumiejąc ani tego, co mówią, ani tego, co stanowczo twierdzą." (1.Tm. 1:5-7)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lut 18, 2019 4:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 8:48 pm
Posty: 36
Chciałbym zauważyć, że pan Artur Jankowski usuwa wszelkie krytyczne komentarze pod swoimi filmami, nawet te z konstruktywną krytyką. Zostawia tylko "słodziaki". Panu Arturowi bliżej do naśladowania Maxa Kolonko niż Jezusa Chrystusa.

_________________
Bliski jest Pan tym, których serce jest złamane. Ps.34


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lut 19, 2019 10:42 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 15, 2016 11:51 am
Posty: 61
Trochę mnie nurtuje temat pastora Artura, dlatego napiszę kilka słów od siebie. Przede wszystkim żeby rozwiać wszelkie wątpliwości: jem schabowe, jestem zwolennikiem heliocentryzmu, chodzę w niedzielę na nabożeństwa.
W sprawie pastora Artura uważam, że zbyt szybko został negatywnie przedstawiony. Owszem większość informacji tutaj na forum jest ze strony facebook i tylko ppajda oraz Adar wyrazili swoją opinię. Ja jednak nie zgodzę się z jednoznaczną negatywną opinią o pastorze Arturze Jankowskim. Nie mam facebooka i mogę tylko wyrazić opinię o tym co przeczytałem na facebooku bez logowania z wcześniej podanego linka „Ewangelizujmy Biblijnie Ostrzegamy”. A przeczytałem tam kilka wypowiedzi i uważam, że sposób w jaki jest ośmieszany, nie jest godny chrześcijanina. Owszem, w kwestii płaskiej ziemi Artur Jankowski dał się wprowadzić w maliny, ale przeciwstawianie mu nauczania Fabiana Błaszkiewicza w moim odczuciu jest absolutnie nie do zaakceptowania. Bez względu na fakt, że w kwestii płaskiej ziemi jezuita Fabian ma rację. Druga sprawa to manipulacja. Proszę zobaczyć na ten link: https://www.facebook.com/2039365319442829/photos/a.2056927777686583/2099558706756823/?type=3&theater Artykuł jest o tym, że są tacy, którzy nie uznają Pana Jezusa za Boga. Proszę przeczytać komentarze pod artykułem, które sugerują, że Artur Jankowski należy do takich ludzi. A to jest nieprawda! Również jest atakowany za to, że przeciwstawia się zwodniczej nauce: raz zbawiony, na zawsze zbawiony. W tej kwestii popieram go na 100%.
Ostatnia sprawa to sposób w jaki odniósł się Andrzej Cyrikas na swoim profilu. Czy nie uważacie, że trochę go poniosło? Bo z tego co ja zrozumiałem z jego wpisu wynika, że ktoś zadzwonił do niego, pomówił Artura Jankowskiego, a pastor Cyrikas nie próbując kontaktować się z Arturem Jankowskim, by zapytać jak się sprawy mają, przestrzega przed nim na swoim profilu i proponuje nie zapraszać i zamykać swoje kaplice (kaplice, a co to takiego?). Mało tego. Widzę, że w Polsce, aby być pastorem zboru o charakterze pentakostalnym, trzeba mieć licencję od wierchuszki KZ. Ja nauczania pastora Cyrikasa posłuchałem kilka razy. Do czasu, aż usłyszałem nauczanie o predestynacji. Podziękowałem, ponieważ w sposób jednoznaczny nie zgadzam się z tym nauczaniem. Uważam, że jest absolutnie niebiblijne (nie rozwijam tematu, który już jest na forum). Ale nie śmiem pomawiać pastora Cyrikasa. A już na pewno nie tworzyłbym anonimowych wpisów oczerniających go. Nie zgadzam się i tyle.
Nie bardzo też rozumiem jak człowiek (podobno Rafał K. – prowadzi tą stronę na FB), który kilka miesięcy wcześniej zaprasza pastora Artura do Polski, chce z nim współpracować, nagle tak atakuje i to jednak w sposób nieczysty, bo anonimowy. Polemika Artura Jankowskiego jest czymś znacznie uczciwszym, niż oczerniające anonimy. Do tego trzeba pamiętać, że osoba prowadząca kanał, stronę, forum jest u siebie i ma prawo pilnować zasad, które sama narzuciła: https://www.youtube.com/watch?v=hKqLhKskC1o
Kończąc. Nie wszystko musi mi pasować z nauczania pastora Artura Jankowskiego. Ale absolutnie jego nauczanie w moim odczuciu nie zasługuje na taki atak. Jakoś nie widzę tak silnego oporu na portalach społecznościowych przed takimi zwodzicielami jak pan Ceroński (raz zbawiony, na zawsze zbawiony), alarmowania wierzących przed przyjmowaniem wyznawców szatana takich jak Heidi Baker, Todd White (dobrze, że mamy aolszę), przed prowadzeniem ku zatraceniu ludzi poprzez ekumenię z diabelskim rzymskim katolicyzmem. A robią to również pastorzy z KZ. W internecie miejsc takich jak UP (Krzysztof Dubis), Tiqva (Dariusz Parfienowicz, Rafał Zbieć) wprost przeciwstawiających się powyższym zwiedzeniom jest coraz mniej. A „nieprawomyślni” pastorzy są z organizacji religijnych usuwani (Paweł Jurkowski i nie tylko).

_________________
I powiedział do niej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, będzie żył. (Ewangelia Jana 11:25)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lut 19, 2019 8:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Mamy tutaj kilka problemów jednocześnie.

Przede wszystkim, należałoby merytorycznie odnosić się do ewentualnych fałszywych nauk kogokolwiek. Co też postarałem się uczynić w niniejszym wątku. Jednoznaczną opinię można wyrazić znając konkretne nauczanie, a nie na podstawie informacji z drugiej ręki. Jak napisałem powyżej, nie wszystkie materiały Artura Jankowskiego są całkowicie błędne, ale w tych, które zdążyłem przejrzeć, wiele błędów się znajduje i o nich piszemy na UP albo w odniesieniu do AJ, albo niezależnie.

Po drugie, możemy z konkretnych powodów polecać lub nie polecać całokształt czyjegoś nauczania. Mieszanka prawdy i fałszu jest fałszem. Są jednak takie kategorie, w których można sobie dać wolność i nie kruszyć kopii o sprawy drugorzędne, które nie rzutują koniecznie na zbawienie i inne fundamentalne doktryny biblijne.

Po trzecie, jeśli się już ktoś zabiera do krytyki czegokolwiek, to powinien zapoznać się z tym, co krytykuje. Albo przynajmniej podyskutować bezpośrednio z osobą, która te poglądy prezentuje. Krytyka własnych wyobrażeń na temat czyichś poglądów nie jest równoznaczna z krytyką tych poglądów. To jest tzw. "strawman", a nie rzetelna dyskusja.

Po czwarte, oczywiście jakiekolwiek manipulacje, oczernianie, pomawianie i wszelkie próby tzw. "przyprawiania komuś gęby" są niegodne dzieci Bożych. A już na pewno nie powinni się tego dopuszczać ludzie uważający się za "służbę ostrzegania" czy ludzie po prostu poważni lub za takich się uważający. Jeśli ktoś chciałby bezpodstawnie sugerować, że AJ odrzuca Boskość Pana Jezusa tylko na podstawie skojarzenia z kimś innym, to byłoby poważne nadużycie.

Styl ostrzegania i dyskutowania jest istotny. Staramy się (ucząc się również na własnych błędach) nie dawać złego świadectwa. Zbyt często takie wewnątrz chrześcijańskie spory (zwłaszcza na forach) uwłaczają Panu Jezusowi. Zbyt wiele agresji, bicia piany i wyżej wymienionych błędów.

Podsumowując, zgadzam się z Twoją oceną. Osobiście nie polecałbym Artura Jankowskiego jako nauczyciela. Mam poważne zastrzeżenia do jego nauczania na temat szabatu, Prawa Mojżeszowego, a o teorii płaskiej Ziemi już się tutaj wypowiadałem. Natomiast krytyka ma swoje granice w sensie zwykłej przyzwoitości. Nie śledzę tego wszystkiego jakoś bardzo wnikliwie, ale sam AJ również zwraca się do innych w sposób niewłaściwy. Może go usprawiedliwiać wyłącznie bardzo krótki staż chrześcijański. Tyle, że krótki staż to nie jest dobra podstawa do rozpoczęcia publicznego nauczania.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lut 22, 2019 10:05 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 15, 2016 11:51 am
Posty: 61
Renegat napisał(a):
Ja nauczania pastora Cyrikasa posłuchałem kilka razy. Do czasu, aż usłyszałem nauczanie o predestynacji.
Muszę sprostować błędną informację i wszystkich przeprosić. Kiedyś usłyszałem jedno z kazań pastora, chyba "Wybrany i powołany" i wyciągnąłem wniosek, że jest zwolennikiem predestynacji. Chwała Panu, że od momentu napisania przeze mnie tej informacji, szybko mnie napomniał. A zrobił w ten sposób: dzisiaj włączyłem nauczanie AC na YT i długo czekać nie musiałem: https://www.youtube.com/watch?v=byAT0WlP4lQ#t=4m8s

_________________
I powiedział do niej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, będzie żył. (Ewangelia Jana 11:25)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lut 22, 2019 12:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
W sumie wątek został założony w konkretnym celu i ma nawet konkretny tytuł. Proponuję z niego nie zbaczać. Choć sprostowanie jest wskazane ze względu na poprzednie wpisy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL