www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:29 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn mar 26, 2018 11:49 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
Ostatnio obiły mi się o uszy powyższe tematy. Co to dokładnie jest i jak to działa? Przyznaję, że jestem jak na razie nieobeznany w tych tematach. Wygląda na to, że są one skupione pod nadrzędnym hasłem "medycyny manualnej". Po powierzchownym zapoznaniu się z kilkoma informacjami spontanicznie znalezionymi w sieci wydaje mi się to tu i ówdzie dziwne, jednak nie umiem tego sprecyzować. Przykładowo przeczytałem, że "osteopatia uznaje i akceptuje zależność pomiędzy ciałem, psychiką i umysłem zarówno w stanie określanym jako zdrowie jak i w stanie chorobowym", co brzmi z duchowego punktu widzenia podejrzanie. Czy tylko mnie się to wydaje podejrzane? Co to w praktyce oznacza? Wie ktoś więcej? A co z chiropraktyką i kręglarstwem, oraz akupresurą? Czy tam jest podobnie/inaczej? Będę wdzięczny za dodatkowe, konkretne informacje w tych tematach - oczywiście z duchowej, biblijnej perspektywy. Chciałbym zachęcić do pisania w wątku szczególnie tych, którzy wiedzą więcej w tych tematach, rozumieją ewentualnie istniejące różnice pomiędzy tymi czterema dziedzinami i/lub mają jakieś doświadczenia w powyższych dziedzinach ze swojego życia (być może z przeszłości), czy też z obserwacji.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 27, 2018 6:53 pm 
Offline

Dołączył(a): So wrz 09, 2017 9:29 pm
Posty: 2
W przeszłości korzystałem z usług chiropraktyka (kręgarza), mam problemy z kręgosłupem i zawsze kręgarz był moją ostatnio deską ratunku. Zawsze taki zabieg pomagał w zadziwiający sposób. Wypytywałem panią kręgarz, która jest panią doktor (nawet była ordynatorem w szpitalu) na czym polega jej nastawianie, masaż i wszystkie czynności które wykonuje. Opowiadała także, że każdy krąg jest odpowiedzialny za funkcjonowanie danego narządu organizmu (np. serce, nerki, płuca). Niestety nie ma na to dowodu medycznego, aby potwierdzić teorie (wiarę) pani doktor. Miała także wyleczyć mnie i miało być tylko lepiej. Niestety, tak nie jest. Rozmawiałem z neurologiem o chiropraktyce, z medycznego punktu widzenia i z własnego doświadczenia, pan neurolog negatywnie wypowiedział się o takich praktykach i przekazał mi swoją wiedzę. Podczas kolejnej wizyty u panu kręgarz, mówiłem jej o mojej rozmowie z neurologiem. Straciła uśmiech na twarzy. Chiropraktyka jest bardzo niebezpieczna, grozi paraliżem, udarem lub nawet śmiercią (jest dużo takich przypadków). Pewnego dnia postanowiłem zbadać owe kręgarstwo (chiropraktykę). Dowiedziałem się, że fundamentem chiropraktyki jest okultyzm. Twórca, lub pierwszy badacz David Palmer kontaktował się z duchem, który przekazał mu wiedzę oraz naukę o chiropraktyce. Podaję link do zapoznania się:

http://www.zywawiara.pl/artykuly/art-1418.html

http://eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/uzdrawia.htm

Jeśli chodzi o szamanizm, znachorstwo, akupunkturę, różdżkarstwo, jasnowidztwo, bioenergoterapie, to mam kolegę, który zajmuję się tym. Ciężko coś z niego wydobyć informacje na temat jego zdolności. Teraz wiem, że to wszystko ma związek z okultyzmem. Bardzo dużo osób do niego przychodzi. Dziwne też, jest to, że potrafi zdiagnozować chorobę w kilka sekund patrząc na daną osobę (nawet wystarczy tyko zdjęcie). Czasami mam wątpliwość w jego umiejętności. Po nawróceniu do naszego Pana Jezusa Chrystusa, nie korzystam z usług szamanów itp.

Może moja wypowiedz nie jest zbyt wartościowa, ale może komuś przyda się.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn gru 10, 2018 3:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
Natknąłem się na ciekawy artykuł na temat osteopatii na stronie internetowej Edzarda Ernsta, wybitnego naukowca w dziedzinie alternatywnej medycyny. Tutaj LINK do oryginalnego wpisu w języku angielskim, a tu LINK do mojego tłumaczenia tego wpisu na polski (miejscami zapewne nieco niezgrabne, ale myślę, że zrozumiałe).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL