www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 8:38 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: PALENIE
PostNapisane: Śr maja 18, 2011 10:27 am 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Cytuj:
Nigdy,przenigdy nie było w tym złośliwości,potępienie,dokopania.Tylko chęć pomocy.Współczucie,życzliwość.Nawet przekazywana szorstkim czasem tonem ale w miłosci.

Nie idealizuj, Kristinko, bo Ci nikt wierzyc nie bedzie :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PALENIE
PostNapisane: Śr maja 18, 2011 12:40 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 13, 2007 11:39 am
Posty: 168
Smoku ten werset wskazuje na to ,że powinniśmy być nie tylko "formalnie "członkami społeczności chrześcijańskich ,lecz przyjaciółmi.
Troszcząc się o siebie nawzajem w przyjaźni potrafimy przyjąć "uwagi",które druga osoba kieruje w naszą stronę.
Bardzo często uzasadnione.
Dlatego bądźmy dla siebie przyjaiółmi ,aby pozyskac wielu dla Boga.(dotyczy to także problemów z nałogami).
Formalne zwrócenie uwagi budzi bunt i nienawiść.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PALENIE
PostNapisane: Śr maja 18, 2011 2:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Nie, sewen. Ten werset mówi o czymś zupełnie innym. Wystarczy go po prostu przeczytać. Odnosi się do relacji między Jezusem a uczniami czyli między Panem a Jego sługami, a nie do relacji między członkami Kościoła. Nie można wziąć sobie dowolnego fragmentu Biblii po to, żeby uzasadnić dowolną teorię - nawet jeśli sama teoria jest ok.

Mamy być nawzajem dla siebie braćmi, a nie członkami tej samej organiacji, ponieważ łączy nas krew Chrystusowa, a nie partyjna legitymacja czy deklaracja członkowska. Brat to ktoś więcej niż przyjaciel, choć z jednymi braćmi jesteśmy bliżej, a do innych nam trochę dalej z różnych względów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PALENIE
PostNapisane: Śr maja 18, 2011 3:07 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Axanko..niech nie wierza.Nie idealizuję.
Zmierzam do tego ,że z niektórymi się przyjaźnimy a z innymi nie.
Ale mamy podać wodę nawet wrogowi.
A moi bliscy chcieli mojego dobra.Po prostu.Zaufałam im ,że ich napominanie,czasem krytyka ma na celu tylko i wyłącznie moje dobro.Nawet jak burczeli na mnie to to burczenie było dla mojego dobra.To kwestia zaufania :)
Poza tym jak Duch Świety napominał mnie osobiście to tez było to łagodne,stanowcze, ciepłe.Takie kochane takie pełne miłości,że nawet przez myśl nie przychodziło mi żeby się sprzeciwic.

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PALENIE
PostNapisane: Śr maja 18, 2011 5:42 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
A co bys powiedziala, Kristino, gdyby Cie Duch Swiety tak trzasnal, ze az by w glowie zachuczalo, ze pozbierac sie przez dluzszy okres czasu nie mogla... - czy uwazasz, ze to jest niemozliwe? Nie czepiam sie, tylko tak z ciekawosci... powiedzmy rozwazam :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PALENIE
PostNapisane: Śr maja 18, 2011 9:51 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
:lol: A myslisz,że nie trzasnął?Trzasnął a jakże.Ale nawet w bolesnym karceniu była troska o mnie.Mimo przepłakanych bezsennych nocy,bólu,ognia doswiadczen.
Przeciez nie napisałam,że zawsze się ze mna certolił.Jak trzeba to dostaję po grzbiecie jak nalezy.
Ale On mnie czy Ciebie nie chce zniszczyć tylko ocalic.
I nasze motywy wobec znajomych,przyjaciół,obcych powinny byc właśnie takie....ocalic. :(
Nawet jesli robimy to czasami nieudolnie.

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PALENIE
PostNapisane: Cz maja 19, 2011 7:40 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
kristina napisał(a):
:lol: A myslisz,że nie trzasnął?

No z poprzedniego postu wynikalo jakby ze nie :)

Z reszta sie tez zgadzam. Wlasnie tak i nie zawsze jest wskazane ciagle glaskanie po glowce - na to chcialam uwage zwrocic :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL