www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:05 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz cze 09, 2016 10:01 am 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 24, 2015 12:27 am
Posty: 121
Witam serdecznie,

Ostatnio wielu moich znajomych chrześcijan, zwłaszcza młodych dziewczyn wyświetliło post na facebooku do którego podaję link http://karolinabaszak.com/cechy-prawdziwego-mezczyzny/. Przeczytałem ten artykuł i przyszło mi pytanie do głowy co mówi Biblia na temat wzorowego mężczyzny, jaki on powinien być. Czytałem swego czasu różne książki z księgarni chrześcijańskiej, ale autorzy nie zgadzają się z sobą w kwestii tego co stanowi męskość. Dlatego chciałbym prosić Was o zamieszczenie waszych przemyśleń, najlepiej popartych Biblią. Jakie cechy wg. Was powinien mieć mężczyzna chrześcijanin? Jeżeli to możliwe to prosiłbym przy wymienieniu cechy o zamieszczenie krótkiego opisu lub przykładu z życia, by można było wiedzieć co macie dokładnie na na myśli.

Pozdrawiam
Robert


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 09, 2016 5:32 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 18, 2006 7:21 pm
Posty: 246
Według Pisma Świętego prawdziwy mężczyzna to taki, który urodził się mężczyzną. Jest już w 100% prawdziwy :)

Natomiast jakimi cechami powinien sie charateryzować?

Tutaj warto sięgnąć do Pisma Świętego i na jego podstawie szukać, co ono mówi na ten temat. Myślę, że może to być ciekawy temat, ku wspólnemu zbudowaniu. Nie tylko mężczyzn ale również i kobiet.

_________________
Początkiem mądrości jest bojaźń Pana
Przyp.9:10


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 09, 2016 6:05 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Rozumiem, że młode chrześcijanki ustawiają kryteria pod kątem przyszłego męża, ok. nic w tym złego nie widzę. Ustalą jaki powinien być, po czym będzie selekcja: pkt 1) spełnia, pkt 2) spełnia, pkt 3) nie spełnia ! Następny proszę :D
To może zmieńmy temat ( bo one się pewnie wstydzą) - nie jaki powinien być mężczyzna, tylko jakiego bym chciała męża :D

Problem w tym, że Słowo pokazuje nam różnych mężczyzn, którzy byli oddani Bogu, i on ich za to wynagrodził, np. Łk 16:20 bw "Był też pewien żebrak, imieniem Łazarz, który leżał u jego wrót owrzodziały. I pragnął nasycić się odpadkami ze stołu bogacza, a tymczasem psy przychodziły i lizały jego rany"
Ale rozumiem, że im o taki wzór nie chodzi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt cze 14, 2016 2:47 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 08, 2016 12:31 pm
Posty: 53
Oczywiście charakterystyka w tym artykule jest godna uwagi. Dlatego chciałbym nacisk położyć na inteligencję...
Moim zdaniem powinna ona oprócz bycia elokwentnym i dowcipnym, wyrażać się umiejętnością MILCZENIA...oczywiście nie w każdej sytuacji. Do położenia nacisku nad panowaniem ponad swoim językiem skłaniają mnie moje porażki. Bo nierozważnymi słowami wyrządziłem wiele krzywdy...Czego bardzo żałuję.

„Więcej wart jest cierpliwy niż bohater, a ten, kto opanowuje siebie samego, więcej znaczy niż zdobywca miasta.”
[Prz 16;32].

_________________
Nie ma bowiem żadnego znaczenia to, czy się jest obrzezanym, czy nie. Ważne jest jedynie to, żeby być nowym stworzeniem (Ga 6;15)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt cze 14, 2016 4:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
RobertZ napisał(a):
Ostatnio wielu moich znajomych chrześcijan, zwłaszcza młodych dziewczyn wyświetliło post na facebooku do którego podaję link http://karolinabaszak.com/cechy-prawdziwego-mezczyzny/. Przeczytałem ten artykuł i przyszło mi pytanie do głowy co mówi Biblia na temat wzorowego mężczyzny, jaki on powinien być.

Z autoryzowanego opisu znajdujacego sie na stronie powyzej zalinkowanej wnioskuje, ze osoba prowadzaca ten blog nie jest osoba odrodzona (a jesli jest, to nalezy za nia ronic lzy przed Panem). Rozumiem, ze w takim przypadku jej spojrzenie na temat "wzorca mezczyzny" nie wynika z analizy Slowa Bozego.
krecik napisał(a):
Oczywiście charakterystyka w tym artykule jest godna uwagi. Dlatego chciałbym nacisk położyć na inteligencję...
Moim zdaniem powinna ona oprócz bycia elokwentnym i dowcipnym [...]

Wnioski podane w artykule nie wynikaja najwyrazniej bezposrednio z Pisma. Dlatego uwazam, ze warto calkowicie odlozyc na bok to, co ta pani napisala (a nawet to, co my wierzacy sami myslimy, ze powinno cechowac mezczyzne odrodzonego - bo rozumiem, ze tylko takim obrazem jestesmy zainteresowani), a zamiast tego powolywac sie (zgodnie z tematem watku zreszta) na Pismo, wyciagajac z niego wnioski na temat "wzorca mezczyzny". Osobiscie bede wdzieczny za te (moim zdaniem jedynie wlasciwe dla uczniów Mesjasza) podejscie do tematu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr cze 15, 2016 1:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 10:23 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Gdańsk
Dla mnie najważniejszym kryterium jest to, czy mężczyzna podąża za Chrystusem. W Słowie Bożym jest napisana rola kobiety i mężczyzny. Człowiek wierzący jest nowym stworzeniem w Chrystusie.

_________________
On zaś odpowiedział: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go. - Ewangelia Łukasza 11:28


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr cze 22, 2016 2:56 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 24, 2015 12:27 am
Posty: 121
Witam :D

To co napisaliście to oczywiście jest prawda. Ewa streściła samo sedno zagadnienia. Wujcio trysnął humorem, Przebudzony75 zadał słuszne pytanie a ppajda zauważył ,że zalinkowany przeze mnie artykuł nie jest autorstwa odrodzonej dziewczyny. Mnie nie tyle interesuje jakich mężów szukają wierzące dziewczyny, ale raczej jaki powinien być mężczyzna wg. Biblii - można poczytać jakieś książki chrześcijańskie na ten temat, ale jeśli jakiś pogląd nie wynika z Pisma to można je umieścić w kategorii "Fantastyka" albo "Powieści obyczajowe i romanse" :lol: nie mniej dziękuję Wam za odpowiedzi i myślę ,że jak coś interesującego znajdę to dam znać na forum.

Pozdrawiam
Robert


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL