www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:09 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt maja 10, 2016 7:24 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 25, 2011 9:51 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Puławy
Często czytając Biblię dostrzegam, dostrzegamy rzeczy, nauki które są budujące, zachęcające ale nie są może odpowiednie na oddzielny wątek, więc pomyślałem że przydałoby się takie miejsce gdzie można dodać to co Pan Jezus często ukazuje nam i co może być budujące dla innych.
Często tak jest że czyta się jakiś fragment, werset i 100 razy, a dopiero za 101 Pan coś pokazuje nowego w danym np wersecie. Myślę że to też odpowiednie miejsce aby wpisywać też wersety, które szczególnie nas poruszają w danym czasie.

_________________
WYZNANIE WIARY : biblijny binitarianizm, kondycjonalizm, anihilacjonizm

https://binitarianizm-biblijny.blogspot.com/ , https://binitarianizm123anihilacjonizm. ... kreca.html

, http://mieczducha888.blogspot.com/2020/ ... ra_27.html ,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt maja 10, 2016 7:36 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 25, 2011 9:51 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Puławy
jakiś czas temu dane mi było zobaczyć coś budującego :

" I rozległ się głos z nieba: To jest mój umiłowany Syn, w którym mam upodobanie " - Mateusz 3:17 Uwspółcześniona Biblia Gdańska

, więc Pan słyszy że jest umiłowanym Synem, a mimo tego wszystkiego - co robi szatan ? ...... : " Wówczas przystąpił do niego kusiciel i powiedział: Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz, aby te kamienie stały się chlebem. " - Ewangelia Mateusza 4:3 UBG

, " I powiedział mu: Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, jest bowiem napisane: Rozkaże o tobie swoim aniołom i będą cię nosić na rękach, abyś nie uderzył swojej nogi o kamień. " - Mateusz 4:6 UBG

skoro szatan chciał zasiać wątpliwość wobec Pana że jest Synem Bożym, to o ile bardziej będzie chciał nam wmówić, że np Bóg nie jest Miłością, albo że nas nie kocha. O ile bardziej będzie nam próbował zasiać wątpliwości że jesteśmy dziećmi Bożymi. O ile bardziej nam będzie chciał wmówić że jesteśmy potępieni i że nie ma dla nad już ratunku, że nie ma dla nas już oczyszczenia we krwi Syna. O ile bardziej diabeł nam będzie starał się zasiać wątpliwości, zachwiać naszą wiarą. Jeśli zaatakował samego Syna i nie raz chciał Panu wmówić, że nie jest Synem to i nam tak bezczelnie będzie próbował zabrać najbardziej fundamentalne prawdy jak Bóg który jest miłością, że nie jesteśmy dziećmi Bożymi, że nie ma dla nas przebaczenia we krwi Syna i wiele innych.

_________________
WYZNANIE WIARY : biblijny binitarianizm, kondycjonalizm, anihilacjonizm

https://binitarianizm-biblijny.blogspot.com/ , https://binitarianizm123anihilacjonizm. ... kreca.html

, http://mieczducha888.blogspot.com/2020/ ... ra_27.html ,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt maja 10, 2016 9:34 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
MieczDucha napisał(a):
skoro szatan chciał zasiać wątpliwość wobec Pana że jest Synem Bożym, to o ile bardziej będzie chciał nam wmówić, że np Bóg nie jest Miłością, albo że nas nie kocha. O ile bardziej będzie nam próbował zasiać wątpliwości że jesteśmy dziećmi Bożymi. O ile bardziej nam będzie chciał wmówić że jesteśmy potępieni i że nie ma dla nad już ratunku, że nie ma dla nas już oczyszczenia we krwi Syna. O ile bardziej diabeł nam będzie starał się zasiać wątpliwości, zachwiać naszą wiarą. Jeśli zaatakował samego Syna i nie raz chciał Panu wmówić, że nie jest Synem to i nam tak bezczelnie będzie próbował zabrać najbardziej fundamentalne prawdy jak Bóg który jest miłością, że nie jesteśmy dziećmi Bożymi, że nie ma dla nas przebaczenia we krwi Syna i wiele innych.

Tym bardziej szatan chce zasiac watpliwosci wmawiajac, ze Jezus to nie Jahwe, który przyszedl w ciele. A tymczasem:

"A urodzi syna i nadasz mu imię Jezus [JHWH zbawia]; albowiem On zbawi lud swój od grzechów jego." (Mt.1:21)

"Po tym poznawajcie Ducha Bożego: Wszelki duch, który wyznaje, że Jezus [JHWH zbawia] Chrystus przyszedł w ciele, z Boga jest. Wszelki zaś duch, który nie wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, nie jest z Boga. Jest to duch antychrysta, o którym słyszeliście, że ma przyjść, i teraz już jest na świecie." (1.Jana 4:2-3)

"I Ja - mówi Pan [JHWH] - będę jego murem ognistym wokoło i będę chwałą pośród niego! Biada, biada! Uciekajcie z Kraju Północy - mówi Pan [JHWH], gdyż rozproszyłem was na cztery strony świata - mówi Pan [JHWH]. Biada! Chrońcie się na Syjonie, którzy jeszcze mieszkacie u córki babilońskiej, gdyż tak mówi Pan [JHWH] Zastępów, którego chwała mnie posłała, o narodach, które was złupiły, że kto was dotyka, dotyka źrenicy mojego oka. Oto ja podniosę rękę przeciwko nim i staną się łupem własnych niewolników, i poznacie, że posłał mnie Pan [JHWH] Zastępów. Wykrzykuj z radości i wesel się, córko syjońska, bo oto Ja przyjdę i zamieszkam pośród ciebie - mówi Pan [JHWH]. W owym dniu przyłączy się do Pana wiele narodów i będą moim ludem, i zamieszkają wśród ciebie, i poznasz, że Pan [JHWH] Zastępów posłał mnie do ciebie. I weźmie Pan [JHWH] Judę w posiadłość dziedziczną, jako swój dział w ziemi świętej, i znowu obierze Jeruzalem. Niech umilknie przed Panem [JHWH] wszelkie ciało, gdyż Pan [JHWH] już rusza ze swojego miejsca świętego." (Zach.2:9-17)

Mnie te wersety bardzo buduja, bo ukazuja Jezusa tym, kim jest naprawde, a nie obdzieraja go z chwaly, która Mu sie nalezy. A nalezy czcic Jezusa, który przeciez jest Bogiem, tak samo jak Ojca (Jana 5:23), prawda?

A co "MieczDucha" na to? Mieczu, jak uwazasz, dlaczego w powyzszym tekscie z Zachariasza JHWH posyla JHWH? Wyglada na to, ze jest ich w tekscie dwóch, prawda? Kto wedlug Ciebie jest tym JHWH, który wedlug powyzszego tekstu ma przyjsc na ziemie i zamieszkac posród Izraela?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N maja 29, 2016 3:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 25, 2011 9:51 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Puławy
Ci, którzy mieć będą szczere i dobre serca, nie załamią się nawet w najtrudniejszych czasach, ani w najgorszych miejscach i okolicznościach, ale nawet w takich okolicznościach będą wydawać dobre owoce w Chrystusie, nie uschną, nie pójdą na grzeszne kompromisy : " Lecz to, które padło na dobrą ziemię, to są ci, którzy szczerym i dobrym sercem usłyszeli słowo i zachowują je, i wydają owoc w cierpliwości. " - Ewangelia Łukasza 8:15 Uwspółcześniona Biblia Gdańska


kto szczerym i dobrym sercem przyjmuje/będzie przyjmował Słowa, ten nie odpadnie od wiary, nie zgorszy się, nie będzie nienawidził innych wierzących i nie będzie ich wydawał : " A posiany na miejscach skalistych to ten, który słucha słowa i natychmiast z radością je przyjmuje. 21 Nie ma jednak w sobie korzenia, lecz trwa do czasu. Gdy bowiem przychodzi ucisk albo prześladowanie z powodu słowa, zaraz się gorszy. " - Ewangelia Mateusza 13:20-21 UBG ..................... " Wtedy wydadzą was na udrękę, będą was zabijać i będziecie znienawidzeni przez wszystkie narody z powodu mego imienia.
10 A wówczas wielu się zgorszy, będą się wzajemnie wydawać i jedni drugich nienawidzić. " - Ewangelia Mateusza 24:9-10 UBG

, dobrze modlić się, prosić o szczere i dobre serce, aby takim sercem przyjmować Słowo.


@ppajda - w tym wątku nie będę odnosił się do tego, bo to nie miejsce. W innym miejscu, odpowiednim do tego mogę się odnieść, więc gdzieś tam porusz temat, pozdrawiam Dominik

,

_________________
WYZNANIE WIARY : biblijny binitarianizm, kondycjonalizm, anihilacjonizm

https://binitarianizm-biblijny.blogspot.com/ , https://binitarianizm123anihilacjonizm. ... kreca.html

, http://mieczducha888.blogspot.com/2020/ ... ra_27.html ,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 30, 2016 10:30 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Mieczu ducha, już od dawna próbujesz tutaj lawirować, żeby nie odpowiedzieć na pytania, które dawno zadaliśmy Ci z Rafałem na temat antytrynitarnych herezji, które głosisz. Nie robisz tego i udajesz jakiegoś nauczyciela, choć podważasz fundamentalne prawdy, skarżąc się na to, że inni to robią.

Dlatego daję Ci propozycję nie do odrzucenia. Dostaniesz swój "ogródek" w dziale Archiwum i tam będziesz mógł sobie pisać do woli, jeśli ktokolwiek z Tobą będzie chciał dyskutować. Ale zaczniesz od odpowiedzi na pytania zadane Ci o naturę Ducha Świętego. Brak odpowiedzi na zadawane pytania stanowi złamanie regulaminu tego forum i nie można tolerować wilka, który się przebiera w owczą skórę i próbuje nauczać.

Krótko mówiąc, jedynym miejscem Twoich wpisów będzie od tej pory "ogródek". Jeśli wpiszesz się gdziekolwiek indziej, po prostu pożegnasz się z tym forum.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 30, 2016 11:25 am 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): Cz mar 24, 2005 10:56 pm
Posty: 212
Stało się:

viewtopic.php?f=3&t=1860

Admin


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL