www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:00 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lis 17, 2015 3:44 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 7:40 am
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław
Coraz więcej się słyszy o zmianie nazw kościołów z np. "Kościół zielonoświątkowy Syloe" na "centrum chrześcijańskie...", budziło to we mnie jakiś taki niepokój, pojawia się pytanie czy my się wstydzimy że jesteśmy kościołem...znajomi którzy popierają takie zmiany twierdzą że to lepiej brzmi "marketingowo" że nie odstrasza "klientów"....no i podpinają werset:
filipian 1.18
"...byle tylko wszelkimi sposobami Chrystus był zwiastowany..."

jakoś mi się to nie klei a ostatnio zauważyłam że jeden z kaznodziei którego szanuję jego wspólnota też ma taką nazwę, to jakiż "trend" brzydko mówiąc w chrześcijaństwie czy co?
a może to ja się zbyt czepiam?

_________________
"Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem." księga Micheasza 6.8


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lis 17, 2015 7:03 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 9:05 pm
Posty: 138
agape76 napisał(a):
znajomi którzy popierają takie zmiany twierdzą że to lepiej brzmi "marketingowo" że nie odstrasza "klientów


A co to, "Biedronka", że klientów trzeba naganiać??? to kościół, a nie sklep. Marketingowców to już amerykańskie centra sobie powynajdywały, żeby "klientów " sobie nagonić. Wiemy jakiego ducha to "centra".

_________________
GrainTrader


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lis 18, 2015 10:21 am 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 24, 2015 12:27 am
Posty: 121
Nie wydaje mi się ,że sama zmiana nazwy zboru z kościoła na centrum chrześcijańskie jest zła. Np. słowo Kościół pochodzi z łaciny, gdzie castellum oznacza twierdzę. Te słowo dostało się do języka polskiego przez czeski. Tak więc samo słowo nie jest najlepszym tłumaczeniem dla biblijnego słowa eklezja w znaczeniu zgromadzenie, wspólnota. Żeby było śmieszniej to jest zwykle niereligijne słowo. Ważne jest jednak czym kierują się chrześcijanie przy wyborze nazwy dla zboru. Nie wydaje mi się aby motywacja przyciągania ludzi za wszelką cenę była właściwa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL