www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 5:31 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: wybory
PostNapisane: Pt maja 15, 2015 3:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
GrainTrader napisał(a):
Szelko myślę, że za daleko inputujesz mi coś , czego ani nie powiedziałem , ani nie napisałem, ani nie wywiodłem tokiem rozumowania
( Wywnioskowałaś z mojego wpisu, że budowanie samolotów jest niebiblijne?):D WOW:) sam bym na to nie wpadł;P


Kochany bracie, my się w ogóle nie rozumiemy. Niczego ci nie imputuję, a zwłaszcza na temat samolotów :) Próbuję na przejaskrawionych przykładach pokazać, w jaki sposób błędne założenie może doprowadzić do niewłaściwych wniosków, a ty ciągle się obruszasz na te przykłady lub na te wnioski i z nimi walczysz.

Najwyraźniej muszę najpierw sama zmienić metodę docierania do odbiorcy, bo ta, którą przyjęłam zupełnie się nie sprawdza :) Może jak pogadamy osobiście, to się więcej wyjaśni.

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: wybory
PostNapisane: Pt maja 15, 2015 4:42 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
GT napisał(a):
Napisałem, że nie znajduję tego w Biblii, co nie znaczy, jak przeczytasz wcześniejsze moje wypowiedzi, że jeśli ktoś mnie przekona swoją argumentacją (lub sam Duch Św.) to nie zmienię zdania
To może zanim się spotkacie należałoby postawić Grain Traderowi pytanie w rodzaju: "Co według Ciebie znaczy znaleźć coś w Biblii?". To pytanie wydaje się kluczowe, jeśli macie wejść na tę samą płaszczyznę dyskusji. Czyli najpierw zdefiniować pojęcia, których używamy, a potem się nimi posługiwać. Bo na razie chyba szelka przyjęła taktykę celowej przesadni, próbując pokazać rozmówcy błąd w jego założeniach (a błąd widać). Trzeba będzie bardziej wprost, bo GT skupia się nie na powodzie przesady, tylko na samej przesadzie. :)

Życzę owocnej i pełnej miłości dyskusji.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: wybory
PostNapisane: Śr maja 20, 2015 11:31 am 
Offline

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 9:05 pm
Posty: 138
Smok Wawelski napisał(a):
Moim zdaniem to nie jest problem z kategorii "wolno - nie wolno" ze względu na przykazanie (bo sztywnych wytycznych w tej sprawie nie ma). Bardziej byłbym skłonny twierdzić, że każdy w sumieniu musi rozsądzić, na ile "chcę - nie chcę" i dlaczego.

Ja Cię nie próbuję przekonywać, żebyś myślał to, co ja, ponieważ nie rozmawiamy o sprawach doktrynalnych i pierwszorzędnych. Dobrze, że nie będziemy się nawzajem osądzać z powodu pójścia lub nie pójścia do wyborów. Jeden z nas może uznać, że w pewnych sytuacjach nie pójście będzie grzechem zaniechania, a drugi może uznać, że każde pójście na wybory będzie kompromisem z "tym światem", bo nie istnieje coś takiego, jak wybór "mniejszego zła". Obydwóch stanowisk można bronić na podstawie Słowa Bożego, ale podstawą będzie bardziej ogólne przesłanie w Nim zawarte i kierunek interpretacyjny niż jasno przedstawiana w Nim doktryna.


Może zbyt zawile lub niezrozumiale polemizuję, ale chodzi mi dokładnie o to samo, zatem podpisuję się pod tym dwoma łapami:D;)

_________________
GrainTrader


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: wybory
PostNapisane: Śr maja 20, 2015 1:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 25, 2011 9:51 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Puławy
ja nie głosuję bo żaden kandydat nie jest prawdziwym uczniem Chrystusa. Ale wśród poprzednich kandydatów również nie było takich. Wielu zachwyca się np panem Kukizem. Nie mógłbym na niego zagłosować - nie tylko że na dziś dzień nie jest uczniem Chrystusa, ale dlatego też że w niektórych sprawach popiera zło. Np legalizacja prostytucji to zło, to legalizacja grzechu. Gdybym zagłosował na tego człowieka to poparł bym też legalizację grzechu.

Spotkałem się z wypowiedzią pewnego chrześcijanina, który napisał że pójdzie na wybory - skreśli wszystkich kandydatów, dostawi kratkę - zaznaczy ją a obok niej napisze : Jezus Chrystus. Jest to mądre rozwiązanie w przypadku gdyby w Polsce był przymus wyborczy jak np w Belgii.

_________________
WYZNANIE WIARY : biblijny binitarianizm, kondycjonalizm, anihilacjonizm

https://binitarianizm-biblijny.blogspot.com/ , https://binitarianizm123anihilacjonizm. ... kreca.html

, http://mieczducha888.blogspot.com/2020/ ... ra_27.html ,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: wybory
PostNapisane: Cz maja 21, 2015 11:16 am 
Offline

Dołączył(a): Wt sty 21, 2014 11:45 am
Posty: 30
Przy okazji nadchodzących wyborów warto zwrócić uwagę na to wydarzenie z jeszcze jednej perspektywy. Przypomnijmy sobie polskich „proroków” i środowiska ewangeliczne, które dokonały duchowego rozróżnienia pomiędzy "domem Dawida" (Platforma Obywatelska) a "domem Saula" (Prawo i Sprawiedliwość). Dom Dawida miał być dla Polski wielkim błogosławieństwem. Jak wyglądały rządy PO i gdzie dziś jest "polski Dawid" wszyscy dobrze wiemy.

Ludzie z ruchu wstawienniczego wielokrotnie wypowiadali się w autorytatywny sposób ("stanąłem przed Bogiem" "Bóg mi powiedział" itp.) w sprawach, które z perspektywy kilku lat brzmią co najmniej nieodpowiedzialnie. Część ich sloganów, proroctw brzmi bardzo groteskowo w obliczu tego jak dziś wygląda sytuacja polityczno-społeczna w naszym kraju.

Sam główny orędownik tego ruchu w jednym z wywiadów nie ukrywał nazwisk ludzi, którzy mieli ogromny wpływ na jego rozwój duchowy m.in.: Mike Bickle, Reinhard Bonnke, Rick Joyner, John Arnott. A o służbie Benny Hina wypowiedział się, że: "jego posłudze towarzyszy Boża obecność".

Warto też zwrócić uwagę, że główna krytyka "łowców zwiedzeń" również pochodzi z tych środowisk. Ciekawe powiązania.
Marian Biernacki stwierdził, że "Smoleńska teologia" liderów ruchu Polska dla Jezusa to nic innego jak nowoapostolska kabała.

_________________
http://www.zwiedzenie.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: wybory
PostNapisane: Cz maja 21, 2015 2:33 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn kwi 13, 2015 6:34 pm
Posty: 22
MieczDucha napisał(a):
ja nie głosuję bo żaden kandydat nie jest prawdziwym uczniem Chrystusa. Ale wśród poprzednich kandydatów również nie było takich. Wielu zachwyca się np panem Kukizem. Nie mógłbym na niego zagłosować - nie tylko że na dziś dzień nie jest uczniem Chrystusa, ale dlatego też że w niektórych sprawach popiera zło. Np legalizacja prostytucji to zło, to legalizacja grzechu. Gdybym zagłosował na tego człowieka to poparł bym też legalizację grzechu.

Spotkałem się z wypowiedzią pewnego chrześcijanina, który napisał że pójdzie na wybory - skreśli wszystkich kandydatów, dostawi kratkę - zaznaczy ją a obok niej napisze : Jezus Chrystus. Jest to mądre rozwiązanie w przypadku gdyby w Polsce był przymus wyborczy jak np w Belgii.




ja też nie chcę iść na wybory,ale gdy nie pojdę ktoś może za mnie użyć kartki z nazwiskami


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: wybory
PostNapisane: Cz maja 21, 2015 3:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
kaleb napisał(a):
Przy okazji nadchodzących wyborów warto zwrócić uwagę na to wydarzenie z jeszcze jednej perspektywy. Przypomnijmy sobie polskich „proroków” i środowiska ewangeliczne, które dokonały duchowego rozróżnienia pomiędzy "domem Dawida" (Platforma Obywatelska) a "domem Saula" (Prawo i Sprawiedliwość). Dom Dawida miał być dla Polski wielkim błogosławieństwem. Jak wyglądały rządy PO i gdzie dziś jest "polski Dawid" wszyscy dobrze wiemy.

Ludzie z ruchu wstawienniczego wielokrotnie wypowiadali się w autorytatywny sposób ("stanąłem przed Bogiem" "Bóg mi powiedział" itp.) w sprawach, które z perspektywy kilku lat brzmią co najmniej nieodpowiedzialnie. Część ich sloganów, proroctw brzmi bardzo groteskowo w obliczu tego jak dziś wygląda sytuacja polityczno-społeczna w naszym kraju.

Sam główny orędownik tego ruchu w jednym z wywiadów nie ukrywał nazwisk ludzi, którzy mieli ogromny wpływ na jego rozwój duchowy m.in.: Mike Bickle, Reinhard Bonnke, Rick Joyner, John Arnott. A o służbie Benny Hina wypowiedział się, że: "jego posłudze towarzyszy Boża obecność".

Warto też zwrócić uwagę, że główna krytyka "łowców zwiedzeń" również pochodzi z tych środowisk. Ciekawe powiązania.
Marian Biernacki stwierdził, że "Smoleńska teologia" liderów ruchu Polska dla Jezusa to nic innego jak nowoapostolska kabała.


W kontekście niniejszego wątku można obejrzeć poniższe wideo i przeczytać artykuł.
https://www.youtube.com/watch?v=Gol2TjQHYIU o wyborze mniejszego zła gdy Marian Kowalski z Ruchu Narodowego nie przeszedł
https://www.youtube.com/watch?v=-ISUk0pIgLE głosowanie zgodnie z głosem serca na jedynego słusznego niedomagającego kandydata, bo i tak każdy niedomaga
http://proteologia.com/2015/05/19/krole ... atriotyzm/ autorska wersja dominionizmu Mateusza Wicharego

Jedni czekają na powrót Króla i zaprowadzenie przez Niego Królestwa, inni sami się biorą za jego zaprowadzanie.

_________________
Znalazłem Prawdę !!!
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie (Jana 14,6).
www.tiqva.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: wybory
PostNapisane: Cz maja 21, 2015 6:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
PP napisał(a):
Jedni czekają na powrót Króla i zaprowadzenie przez Niego Królestwa, inni sami się biorą za jego zaprowadzanie.
Najlepsze jest to, że ci, którzy sami się biorą za jego zaprowadzenie, chcą je zaprowadzić rękami ludzi, którzy są poza Królestwem i mają krańcowo różne poglądy na to, których wybrać. To jest jakaś paranoja.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: wybory
PostNapisane: N maja 31, 2015 12:23 pm 
Offline

Dołączył(a): N lut 08, 2015 6:57 pm
Posty: 16
Moim zdaniem sprawa jest prosta, skoro nie wiem jak długo tu będę to warto jest próbować robić cokolwiek i nie zastanawiać się, czy to ma sens. Jak jadę samochodem to widząc zielone światło nie zwalniam, bo nie wiem za ile się zmieni na czerwone. Nie wiem, czy jest potrzeba takiego prężenia szarych komórek nad tym tematem. Nasz wpływ na wybory był niewielki, mój kandydat otrzymał marginalne poparcie ale skoro uczciwie i rzetelnie na to pracował, to warto było oddać na niego głos.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: wybory
PostNapisane: Pn cze 01, 2015 12:11 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn gru 15, 2014 10:50 pm
Posty: 62
Witaj Kamil
Moim zdaniem robienie czegokolwiek i nie zastanawianie sie czy ma to sens nie ma sensu w swietle Slowa

_________________
Gdyż Pan wodzi oczyma swymi po całej ziemi, aby wzmacniać tych, którzy szczerym sercem są przy nim. 2 Krn. 16:9.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: wybory
PostNapisane: Pt cze 12, 2015 3:11 pm 
Offline

Dołączył(a): N lut 08, 2015 6:57 pm
Posty: 16
Witaj, nie zrozumieliśmy się. Piszę o zastanawianiu się nad sensem podejmowania prób działania, bo można powiedzieć, że nie ma sensu wychodzić z domu i tyle.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: wybory
PostNapisane: Wt cze 23, 2015 4:05 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Tak jeszcze na chwilę, bo to dotyczy wyborów, w poniższym linku jest oświadczenie
http://www.chnnews.pl/index.php/pl/kraj ... ckich.html
Wiecie o co chodzi ? Bo ja nie za bardzo. To nic ważnego ale jakoś tak mnie zaintrygowało.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: wybory
PostNapisane: Wt cze 23, 2015 10:29 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn gru 15, 2014 10:50 pm
Posty: 62
witaj
Niestety nie dziwi mnie to oświadczenie i chyba wiem z czego ono wynika. Znam osobiście jednego z liderów tego ruch, byłem kiedyś w zborze prowadzonym przez niego.Znam i doświadczyłem "wizji" jaka przyświeca temu ruchowi.Nauki głoszone w zborze o którym wspomniałem są zbieżne z naukami i wizją Kościoła głoszonymi przez takich ludzi jak Rick Warren itp. Doświadczyłem także "zdrowej uległości autorytetom" a raczej jej braku.

_________________
Gdyż Pan wodzi oczyma swymi po całej ziemi, aby wzmacniać tych, którzy szczerym sercem są przy nim. 2 Krn. 16:9.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: wybory
PostNapisane: Śr cze 24, 2015 9:05 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 18, 2013 3:27 pm
Posty: 251
wujcio napisał(a):
Tak jeszcze na chwilę, bo to dotyczy wyborów, w poniższym linku jest oświadczenie
http://www.chnnews.pl/index.php/pl/kraj ... ckich.html
Wiecie o co chodzi ? Bo ja nie za bardzo. To nic ważnego ale jakoś tak mnie zaintrygowało.

Najogólniej chodzi o to, że ludzie z tego ruchu popierali PO, współpracowali z politykami PO i mówili, że pojawienie się tej partii, to wola Boża, że politycy PO to są praktycznie wierzący, bo razem się z nimi modlą i razem szukają woli Bożej przy podejmowaniu decyzji, że mają proroctwa, iż PO to "Dom Dawida", który zastąpi PiS, czyli "Dom Saula", itd., itp.

Teraz muszą się wytłumaczyć, dlaczego ich proroctwa się nie spełniają, a jak się nie ma argumentów, to trzeba zmieszać z błotem hejterów, co się przecież nie wiadomo czego i nie wiadomo po co czepiają. Jakby już sobie w kościele nie można było fałszywie poprorokować... :lol:

_________________
"Tak mówi Pan Bóg: Nie z waszego powodu to czynię, domu Izraela, ale dla świętego imienia mojego, które bezcześciliście wśród ludów pogańskich, do których przyszliście." Ks. Ezechiela 36:22, BT.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: wybory
PostNapisane: Śr cze 24, 2015 5:07 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
To raczej nie zorientuje się o co chodzi, bo wydaje się, że istota sprawy to poznanie, ale takie dokładne, ze szczegółami, co było mówione.
Jak napisano: po owocach ich poznacie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL