www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:50 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr cze 01, 2016 3:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
Smoczka napisał(a):
O obdarowanie modlę się sama w domu, prosząc o to Boga. Wiem, że Duch Święty daje jak chce i kiedy chce.

To wszystko, o co chodzi (pomijając te rzeczy, które już słusznie na wszelki wypadek nadmienił powyżej mój umiłowany brat w Panu).

Tak więc trzymaj: usilnie proś Pana, ufaj Jego Słowu i patrz w tym wszystkim wyłącznie na Dawcę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr cze 01, 2016 4:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
Moim zdaniem nie zrozumieliście się tutaj:

krecik napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Fakt, że istnieją fałszywe proroctwa, nie dowodzi nieistnienia prawdziwych. Wręcz przeciwnie. Fakt istnienia fałszu nie dowodzi nieistnienia prawdy. Wręcz przeciwnie. Fakt istnienia zwiedzenia nie dowodzi nieistnienia prawdziwego biblijnego nauczania.


[...]
Zawsze myślałem że fałszywki, wszelkiego rodzaju podróbki, pieniędzy, żywności, ubrań, części do aut, są wskazówką że wcześniej istniały oryginały. Analogicznie jest też w kwestiach duchowych. No chyba że źle Cię rozumiem ?


Kreciku, według mnie nie zauważyłeś podwójnego przeczenia: NIE dowodzi NIEistnienia prawdziwych. Czyli ISTNIEJĄ prawdziwe. Czyli powiedzieliście to samo :)

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr cze 01, 2016 4:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 08, 2016 12:31 pm
Posty: 53
@Smok Wawelski
Wydaje się że napisałeś dwa sprzeczne wnioski, oto one :

Fakt, że istnieją fałszywe proroctwa, nie dowodzi nieistnienia prawdziwych.
ORAZ
Wcześniejsze istnienie oryginałów nie wyklucza ich obecnego istnienia.

Dobra piszę jeszcze raz:
Według mojego zrozumienia to skoro istnieją podróbki pieniędzy, ciuchów i etc. to są też podróbki w sferze duchowej.

_________________
Nie ma bowiem żadnego znaczenia to, czy się jest obrzezanym, czy nie. Ważne jest jedynie to, żeby być nowym stworzeniem (Ga 6;15)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr cze 01, 2016 4:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
szelka napisał(a):
NIE dowodzi NIEistnienia prawdziwych. Czyli ISTNIEJĄ prawdziwe. Czyli powiedzieliście to samo
Hm, jeśli krecik miał na myśli, że kiedyś istniały prawdziwe, ale teraz już nie istneją, to nie powiedzieliśmy tego samego. W odniesieniu do darów Ducha teoria o ich istnieniu kiedyś i nieistnieniu dzisiaj jest zwana cesacjonizmem. Ja się pod nią nie podpisuję. Bez podwójnego zaprzeczenia. :)

Oryginał musiał powstać zanim ktoś zrobił jego podróbkę - to jest oczywiste, ponieważ inaczej nie byłoby czego podrabiać. Tak zwana "oczywista oczywistość". Oryginał mógł powstać w przeszłości i nadal pozostaje w użyciu albo powstać w przeszłości i już nie pozostaje w użyciu (zaginął, został wycofany z obiegu, został zniszczony etc.). W pierwszym przypadku jest sens robić dzisiaj jego podróbki, żeby kogoś zmylić. W drugim przypadku nie ma sensu (chyba, że w celach kolekcjonerskich lub podobnych). Stąd ilustracja o bezcelowości podrabiania banknotów, które wyszły już z obiegu.

krecik napisał(a):
Wydaje się że napisałeś dwa sprzeczne wnioski, oto one :

Fakt, że istnieją fałszywe proroctwa, nie dowodzi nieistnienia prawdziwych.
ORAZ
Wcześniejsze istnienie oryginałów nie wyklucza ich obecnego istnienia.
One nie są sprzeczne. Pierwszy wniosek dotyczy czasu teraźniejszego w obydwóch częściach zdania. Można to również traktować jako ogólną zasadę. Stąd w drugiej części zdania podwójne zaprzeczenie.

Drugi wniosek mówi o istnieniu oryginałów KIEDYŚ czyli WCZEŚNIEJSZYM. Czas przeszły. Druga część zdania dotyczy stanu OBECNEGO (czas teraźniejszy).

krecik napisał(a):
Według mojego zrozumienia to skoro istnieją podróbki pieniędzy, ciuchów i etc. to są też podróbki w sferze duchowej.
Owszem. Dlatego mamy fałszywą i prawdziwą Ewangelię, fałszywe i prawdziwe proroctwa, fałszywe i prawdziwe nauczania i tak dalej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr cze 01, 2016 4:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 08, 2016 12:31 pm
Posty: 53
@Smok Wawelski
No to jesteśmy jednak jednomyślni, użyliśmy tylko innych określeń :D

_________________
Nie ma bowiem żadnego znaczenia to, czy się jest obrzezanym, czy nie. Ważne jest jedynie to, żeby być nowym stworzeniem (Ga 6;15)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr cze 01, 2016 5:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 08, 2016 12:31 pm
Posty: 53
Smoczka napisał(a):
Ja tak jeszcze na chwilkę chciałabym powrócić do tematu mówienia językami, jeśli mogę?
U nas w zborze jeden starszy brat niedawno otrzymał dar języków, a modlił się o ten dar przez całe życie. Teraz jest po siedemdziesiątce, także jest nadzieja! Ale jednocześnie....ja bym chciała nie czekać aż tak długo :lol: :oops: . Jestem nawrócona od 5 lat i jeszcze nie doświadczyłam chrztu Duchem Świętym, a pragnę aby Bóg ubłogosławił mnie darami Ducha. Mam pytanie, czy usilnie starając się o dary to oznacza usilnie Boga o nie prosić w modlitwie? Czy powinnam się modlić o konkretny dar czy ogólnie? Bo też na ten temat słyszałam różne opinie. Ja to bym chciała mieć i dar języków, i dar tłumaczenia i prorokowania.... Może zle się modlę lub proszę? Doradzcie...I jeśli mogę prosić to też pomódlcie się o mnie w tej kwestii.


Być może jestem dziwny, ale uważam że szatkowanie czyjejś wypowiedzi nie jest dobre, staram się tego unikać. Dlatego cytuję Cię jeszcze raz bo mam jeszcze coś do dodania...

Spoko, ja też jestem tutaj młodym użytkownikiem i wielu rzeczy nie wiem :?

Z tego co piszesz to można jednak wysnuć wniosek że wysuwasz żądania, określając rodzaj Darów jakie chciałabyś mieć. Jednak pomińmy tę kwestię :)

Chciałbym dodać to że przyczyną długiego nieotrzymania chrztu Duchem Świętym może być to że człowiek skupia się bardziej na samym Darze niźli na Dawcy. Piszę to bo taki błąd popełniałem sam...
A mój brat w Chrystusie zwierzył się mnie, że tak bardzo chciał mieć dar języków, iż zaczął udawać, bo uważał się za kogoś gorszego.

_________________
Nie ma bowiem żadnego znaczenia to, czy się jest obrzezanym, czy nie. Ważne jest jedynie to, żeby być nowym stworzeniem (Ga 6;15)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 02, 2016 6:30 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Dary Ducha trzeba przyjąć jak dziecko. Bez zbytniego analizowania, myślenia, oczekiwania nie wiadomo czego. Znam ludzi, którzy całe życie czekają, bo myślą, że to będzie coś nadzwyczajnie nadnaturalnego. Myślenie akurat tu bardziej przeszkadza, niż pomaga. O ile trzeba używać rozumu, jeśli chodzi o nauczanie (i sprawdzać, jak się rzeczy mają), o ile trzeba rozsądzać pororoctwa, o tyle dary Ducha trzeba przyjąć dziecięcą, świeżą wiarą. Kiedy zaczęłam modlić się językami, nawet nie wiedziałam, co to jest. Po prostu otworzyłam usta i się modliłam. Nie huknęło, nie czułam "gorąca", nie błyskało :wink: To się stało tak po prostu. Do tego potem dary Ducha ujawniają się właściwie ...niezależnie od naszej woli. Mówisz coś, a potem się okazuje, że prorokowałeś. Wiesz coś, a nawet nie zorientowałeś się, że to był dar rozpoznawania duchów. Myślę, że błąd wielu ludzi polega na ich mylnym wyobrażeniu działania darów. Być może Pan już coś im dał, a oni czekają, czekają...
Jeśli mogę coś doradzić (choć i ja niewiele wiem...), to: módl się o innych, miej w sercu pomaganie im, życzliwość, staraj się codziennie z Bogiem w modlitwie rozmawiać, zbliżać do Niego (przez Słowo, modlitwę), a reszta przyjdzie sama.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 02, 2016 8:13 am 
Offline

Dołączył(a): Pn gru 15, 2014 10:50 pm
Posty: 62
Witajcie
W relacji z Ojcem, Synem, Duchem myślę że myslenie raczej nie przeszkadza.

_________________
Gdyż Pan wodzi oczyma swymi po całej ziemi, aby wzmacniać tych, którzy szczerym sercem są przy nim. 2 Krn. 16:9.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 02, 2016 9:34 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Jeśli nie zastępuje ducha i dziecięcej ufności do Boga, to nie. Ale niestety może zastąpić. Wtedy relacja z Ojcem, Synem i Duchem staje się religią, Słowo Boże martwą literą, a kościół - szkołą biblijną.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 02, 2016 2:40 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn gru 15, 2014 10:50 pm
Posty: 62
Witajcie
Dziecieca ufność nie stoi w sprzeczności z byciem dojrzalym w mysleniu a wrecz przeciwnie pozwala ta ufność zachować., a bycie dojrzalym w mysleniu nie jest niebezpieczne aby zastąpić Ducha .Tacy mamy być w relacji z Panem wg słów Pawla z 1 Koryntian 14.20

_________________
Gdyż Pan wodzi oczyma swymi po całej ziemi, aby wzmacniać tych, którzy szczerym sercem są przy nim. 2 Krn. 16:9.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 02, 2016 3:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Ja nie napisałem, że dziecięca ufność stoi w sprzeczności z byciem dojrzałym w myśleniu. Napisałem, że może stać i czym to grozi. A I Kor. 14:20 mówi o tym, jak używać w kościele darów Ducha, o które należy zabiegać. Należy używać ich myśląc dojrzale również o innych obecnych, którzy mogą być w sprawie charyzmatów "idiotes" czyli w dzisiejszym naszym języku potocznym "niekumaci" (patrz kontekst).

Nasza dojrzałość w myśleniu jest dobra pod warunkiem, że umysł jest odnowiony, żebyśmy "umieli rozróżnić, co jest wolą Bożą, co jest dobre, miłe i doskonałe" [Rzym. 12:2]. Można się powoływać na dojrzałość w myśleniu, ale bez połączenia tego z czystością przed Panem i dziecięcą ufnością do Boga myślenie staje się cielesne i prowadzi na manowce ludzkiej filozofii.

Poza tym, nie rozmawialiśmy o tym, co przeszkadza albo nie przeszkadza w relacji z Bogiem. Rozmawialiśmy o czymś zupełnie innym.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 02, 2016 3:55 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Owieczka napisał(a):
... dary Ducha ujawniają się właściwie ...niezależnie od naszej woli. Mówisz coś, a potem się okazuje, że prorokowałeś. Wiesz coś, a nawet nie zorientowałeś się, że to był dar rozpoznawania duchów.
Jeśli mogę coś doradzić (choć i ja niewiele wiem...), to: módl się o innych, miej w sercu pomaganie im, życzliwość, staraj się codziennie z Bogiem w modlitwie rozmawiać, zbliżać do Niego (przez Słowo, modlitwę), a reszta przyjdzie sama.
Ja powiem na to Amen ! :D
Tak ostatnio sobie rozmyślałem i naszła mnie myśl, że to nie jest tak, że ja chcę być prowadzony przez DŚ, ale w istocie to chcę prowadzić DŚ.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 02, 2016 4:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 08, 2016 12:31 pm
Posty: 53
wujcio napisał(a):
Owieczka napisał(a):
... dary Ducha ujawniają się właściwie ...niezależnie od naszej woli. Mówisz coś, a potem się okazuje, że prorokowałeś. Wiesz coś, a nawet nie zorientowałeś się, że to był dar rozpoznawania duchów.
Jeśli mogę coś doradzić (choć i ja niewiele wiem...), to: módl się o innych, miej w sercu pomaganie im, życzliwość, staraj się codziennie z Bogiem w modlitwie rozmawiać, zbliżać do Niego (przez Słowo, modlitwę), a reszta przyjdzie sama.
Ja powiem na to Amen ! :D
Tak ostatnio sobie rozmyślałem i naszła mnie myśl, że to nie jest tak, że ja chcę być prowadzony przez DŚ, ale w istocie to chcę prowadzić DŚ.

Natomiast ja w pełni nie mogę zgodzić się z taką tezą. Bezwzględna aprobata stanowiska że ludzka wola nie ma znaczenia, zmienia naturę Ducha Świętego. Który charakteryzuje się delikatnością, tym że przekonuje, lecz jednak nie gwałci.
Uważam że człowiek musi wyrazić przyzwolenie, w zakresie manifestacji Ducha Świętego, podobnie jak to żeby Panem człowieka był Chrystus.

Do rady Owieczki oczywiście się przychylam :)

_________________
Nie ma bowiem żadnego znaczenia to, czy się jest obrzezanym, czy nie. Ważne jest jedynie to, żeby być nowym stworzeniem (Ga 6;15)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 02, 2016 4:50 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
krecik napisał(a):
wujcio napisał(a):
Owieczka napisał(a):
... dary Ducha ujawniają się właściwie ...niezależnie od naszej woli. Mówisz coś, a potem się okazuje, że prorokowałeś. Wiesz coś, a nawet nie zorientowałeś się, że to był dar rozpoznawania duchów.
Jeśli mogę coś doradzić (choć i ja niewiele wiem...), to: módl się o innych, miej w sercu pomaganie im, życzliwość, staraj się codziennie z Bogiem w modlitwie rozmawiać, zbliżać do Niego (przez Słowo, modlitwę), a reszta przyjdzie sama.
Ja powiem na to Amen ! :D
Tak ostatnio sobie rozmyślałem i naszła mnie myśl, że to nie jest tak, że ja chcę być prowadzony przez DŚ, ale w istocie to chcę prowadzić DŚ.

Natomiast ja w pełni nie mogę zgodzić się z taką tezą. Bezwzględna aprobata stanowiska że ludzka wola nie ma znaczenia, zmienia naturę Ducha Świętego. Który charakteryzuje się delikatnością, tym że przekonuje, lecz jednak nie gwałci.
Uważam że człowiek musi wyrazić przyzwolenie, w zakresie manifestacji Ducha Świętego, podobnie jak to żeby Panem człowieka był Chrystus.
Myślę, że nie zrozumiałeś. Oczywiście, że człowiek musi wyrazić zgodę na prowadzenie przez DŚ - na tym m.in. polega nawrócenie, że chcemy być posłuszni Bogu. Decydujemy się, że Jezus jest naszym Panem.
Natomiast "nam" z Owieczką, ( jeśli się mylę to Owieczka mnie poprawi) chodzi o inny moment, mianowicie chcemy być prowadzeni przez Ducha, ale problemem jest jak to z naszej strony ma wyglądać. W jaki sposób nie blokować tego prowadzenia i odkryć po fakcie, że to DŚ nas prowadził.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 02, 2016 5:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
wujcio napisał(a):
Natomiast "nam" z Owieczką, (jeśli się mylę to Owieczka mnie poprawi) chodzi o inny moment, mianowicie chcemy być prowadzeni przez Ducha, ale problemem jest jak to z naszej strony ma wyglądać. W jaki sposób nie blokować tego prowadzenia i odkryć po fakcie, że to DŚ nas prowadził.
Wujciu, precyzja tej wypowiedzi zrobiła na mnie duże (i pozytywne bardzo) wrażenie. Tak trzymać. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL