www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:11 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn mar 16, 2015 11:54 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 10:23 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Gdańsk
Witam. Nie wiem gdzie miałam umieścić ten wątek. Jestem z Gdańska i pragnę mieć społeczność, by wzajemnie się utwierdzić w wierze i się modlić wzajemnie. Jestem świeżo wierzącą i chce wytrwać do końca. Jest tu ktoś z Gdańska lub zna wiarygodny zbór tutaj? Może być nawet Sopot lub Gdynia. Dziękuje i pozdrawiam :wink:

_________________
On zaś odpowiedział: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go. - Ewangelia Łukasza 11:28


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr mar 18, 2015 7:47 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Heloooou :!: :D Nikt z braci czy sióstr z forum UP nie mieszka w Gdańsku lub okolicach???

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr mar 18, 2015 9:04 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 18, 2013 3:27 pm
Posty: 251
Słyszałem dobre opinie o KZ w Wejherowie, ale to jednak 50km od Gdańska. W internecie jest dużo całkiem dobrych kazań ich pastora Pawła Jurkowskiego. Możesz posłuchać, to będziesz wiedziała, czy warto aż tak daleko pojechać.

Z samego Gdańska to najbardziej warty odwiedzenia jest chyba zbór "Nowe życie" (http://www.ccnz.pl/).

To na razie masz dwie sugestie, ale lepiej poczekać aż odezwie się ktoś z Gdańska lub ktoś, kto zna osobiście wierzących z tych okolic.

_________________
"Tak mówi Pan Bóg: Nie z waszego powodu to czynię, domu Izraela, ale dla świętego imienia mojego, które bezcześciliście wśród ludów pogańskich, do których przyszliście." Ks. Ezechiela 36:22, BT.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 19, 2015 2:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
No przecież, brat Marian Biernacki jest pastorem w zborze Nowe Życie w Gdańsku. Prowadzi też bloga http://dzisiajwswietlebiblii.blogspot.com/. Także Ewo możesz sobie poczytać i posłuchać kazań brata Mariana, którego znam osobiście i mogę zaświadczyć, że jest szczerze oddany Bogu. Są oczywiście jakieś tam sprawy, gdzie mam troszkę inne zdanie, ale to w żaden sposób nie wpływa na kręgosłup wiary wyznawanej przez brata Mariana i zapewne cały zbór Nowe Życie.

Pastora Pawła Jurkowskiego również miałem okazję kilka razy widzieć i słuchać. Nie miałbym żadnych obaw czy problemów, aby zbór w Wejherowie również odwiedzić.

Dzięki Mateuszku (w imieniu Ewy) za namiary.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 19, 2015 7:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 16, 2015 8:20 pm
Posty: 31
Baptyści mają w Gdańsku Zbór, gdzie pastorem jest Mateusz Wichary. Też bloga prowadzi i kiedyś słuchałam
chętnie jego kazań.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt mar 20, 2015 11:10 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Jasiu, akurat ten zbór i osobę Mateusza Wicharego omijałbym z daleka i to szerokim łukiem, chyba że chce się razem z nim uczestniczyć w działaniach ekumenicznych. Więcej o tym w tym wątku viewtopic.php?f=1&t=1488

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt mar 20, 2015 11:24 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 16, 2015 8:20 pm
Posty: 31
Rafał napisał(a):
Jasiu, akurat ten zbór i osobę Mateusza Wicharego omijałbym z daleka i to szerokim łukiem, chyba że chce się razem z nim uczestniczyć w działaniach ekumenicznych. Więcej o tym w tym wątku viewtopic.php?f=1&t=1488

Zgadzam się. Toteż już nie czytam jego strony,przestałam słuchać kazań /te z czasów kiedy był w Toruniu są dobre/. Jestem zdecydowaną przeciwniczką takiego działania,jakie obserwuję u p.Wicharego. Pytałeś o Zbory w Gdańsku, więc przypomniał mi się ten.
A za link do wątku - dziękuję. Poczytam chętnie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn mar 23, 2015 7:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 10:23 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Gdańsk
A znacie zbór zielonoświątkowy w Gdańsku na Menonitów? Jest zdrowy?

_________________
On zaś odpowiedział: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go. - Ewangelia Łukasza 11:28


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 26, 2015 2:34 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
http://kzgdansk.org/media

http://lh4.ggpht.com/-9PFPxxEEIk0/VOIJ9 ... C_2665.jpg
http://lh4.ggpht.com/-UMQdvJfUXIE/UbG-Q ... wduchu.jpg
http://lh5.ggpht.com/-kKL93FYr19c/VOSun ... 252529.jpg


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 26, 2015 3:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 10:23 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Gdańsk
Nie fajnie trochę to wygląda.

_________________
On zaś odpowiedział: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go. - Ewangelia Łukasza 11:28


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 26, 2015 6:03 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn mar 23, 2015 3:31 pm
Posty: 12
Witam

Zbór na mennonitów lepiej omijać szerokim łukiem.
Podobnie odradzam drugi zbór baptystów na leczkowej.

Kz na olszynce z tego co słyszałem jest zdrowy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 26, 2015 7:04 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 10:23 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Gdańsk
Tak tylko pytałam. Nie znam tego zboru i nie byłam tam. Adres znalazłam przez internet. Dziękuje za odpowiedzi.

_________________
On zaś odpowiedział: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go. - Ewangelia Łukasza 11:28


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 26, 2015 7:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
Ewa95 napisał(a):
Nie fajnie trochę to wygląda.

Droga Ewo, takie czasy! Wyobrażam sobie jak bardzo zniechęcające może to być dla szczerej, młodej w wierze siostry. Niestety musimy sobie wszyscy jasno zdać sprawę z tego, że żyjemy w momencie kluczowym dla Kościoła Pana Jezusa, będąc świadkami wielkiego odstępstwa. Jeśli mogę Ci coś poradzić, to przede wszystkim pytaj Pana i nie spiesz się zbytnio do tych wszystkich społeczności. Lepiej dla Twojego zbawienia, abyś była poza nimi, niż wewnątrz (Obj. 18:4; II Kor 6:14 -18). Pan Cię może posilać, jak Eliasza na pustyni, jeśli zajdzie taka potrzeba, a też może do Ciebie posłać kogoś wierzącego, z kim będziesz mogła mieć społeczność. Lepiej mieć zdrową społeczność w Duchu św. raz na jakiś czas, niż regularnie mieć styczność ze zborem toczonym przez choroby.

Uważaj na miejsca, w których zamiast wołać do Boga na kolanach, ludzie dobrze się bawią, żyją kolorowo i organizują eventy kulturalne (koncerty muzyczne o wątpliwej wartości duchowej - np. nieodrodzonych ludzi, happeningi, pantomimy i pikniki). To wszystko ma pozór zjednoczenia w miłości ale jest ona oparta zupełnie na ludzkim fundamencie. Przeważnie wystarczy chwilę posłuchać tego, o czym mówią ludzie poza nabożeństwem, żeby się zorientować, gdzie jesteś. Jeśli Jezus nie jest w centrum ich życia, nie jest ich pasją, największą miłością i jedyną perspektywą dla wszystkich rzeczy, to .... uciekaj.

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 26, 2015 7:54 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 10:23 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Gdańsk
Masz racje. Już jakiś czas temu widziałam te zdjęcia z tych eventów, koncertów. Niby to wszystko robią w Duchu Świętym, na chwałę Boga. Ale tak nie jest. Ja widzę, że są niepoważni i tylko sami się bawią. Bóg jest bardzo ciekawy, ale Bóg nie jest atrakcją. Bogu przynosi się chwałę zachowując przykazania i wypełniając je. Nie jakieś cielesne zachowania, jak śpiew i taniec. Cieleśnie nie podobamy się Bogu, tylko czynami z serca. Chrześcijaństwo przynosi radość, nie cielesną przyjemność. Ciało jest wrogie duchu. A prawdziwe chrześcijaństwo jest poważne. Najważniejszy jest krzyż, niesienie go. Dla fałszywych chrześcijan krzyż jest głupstwem. Nad tym zborem zbytnio wcześniej się nie zastanawiałam. Przypomniało mi się o nim teraz, dlatego zapytałam jaki on jest. Teraz wiem, by omijać go szerokim łukiem. Co do zboru w Olszynce, to może go odwiedzę. Trochę daleko mam do niego, mieszkam przy Sopocie. Wiem, że w dolnym mieście w Gdańsku, zwłaszcza na Olszynce jest niebezpiecznie. Znam ludzi, co tylko przechodzili tam i często za nic zostali pobici. Nie wiem. Zapytam o wolę Boga, może da mi ochronę. Kupię rower i będę tam dojeżdżać. Może wybierze dla mnie coś innego. Młoda jestem i mam problem z lenistwem też. Szukam aktualnie pracy. Praca najlepsza na lenistwo.

Co do tych koncertów/eventów chrześcijańskich nie tylko nie są wolą Boga, ale są niepoważne. Aż śmieszne. Jestem nowo narodzona od listopada. Jakbym przed nawróceniem to zobaczyła, to pomyślałam bym, że Ci ludzie zwariowali. Zresztą nadal tak dla mnie wyglądają. Widzę, iż grają nie tylko na instrumentach ale też na emocjach. Ludzie są tam jak w transie. Wystarczy zobaczyć te fotki, które daje na dole w linku. Imprezę nazwali ''Jezus party" Ciężko na to patrzeć.

http://m.trojmiasto.pl/news/Jezus-party ... 87500.html

_________________
On zaś odpowiedział: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go. - Ewangelia Łukasza 11:28


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 26, 2015 9:27 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Podpis pod zdjęciem mówi wszystko:

"Dla młodzieży uczestniczącej w Zimowym Zjeździe Exodus, Jezus bez wątpienia jest idolem".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL