www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:46 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz cze 02, 2016 5:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 08, 2016 12:31 pm
Posty: 53
wujcio napisał(a):
Myślę, że nie zrozumiałeś. Oczywiście, że człowiek musi wyrazić zgodę na prowadzenie przez DŚ - na tym m.in. polega nawrócenie, że chcemy być posłuszni Bogu. Decydujemy się, że Jezus jest naszym Panem.
Natomiast "nam" z Owieczką, ( jeśli się mylę to Owieczka mnie poprawi) chodzi o inny moment, mianowicie chcemy być prowadzeni przez Ducha, ale problemem jest jak to z naszej strony ma wyglądać. W jaki sposób nie blokować tego prowadzenia i odkryć po fakcie, że to DŚ nas prowadził.


No to dobrze myślisz że się nie zrozumieliśmy... :) Ale nie można powiedzieć że działanie Ducha Świętego odbywa się bez naszej woli. Raczej należy powiedzieć o sposobach Jego działania, że najczęściej są inne niż dyktuje nam wyobraźnia i wcześniejsze doświadczenia. On jest oryginalny i działa jak Sam chce.

_________________
Nie ma bowiem żadnego znaczenia to, czy się jest obrzezanym, czy nie. Ważne jest jedynie to, żeby być nowym stworzeniem (Ga 6;15)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 02, 2016 6:22 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
krecik napisał(a):
Ale nie można powiedzieć że działanie Ducha Świętego odbywa się bez naszej woli.
Zauważ, co napisała Owieczka
Owieczka napisał(a):
... dary Ducha ujawniają się właściwie ...niezależnie od naszej woli.
Wola jest, myśmy tę wolę już wcześniej wyrazili ( Bóg to przyjął), jeszcze raz, chodzi mi o moment działania DŚ. Robisz coś, mówisz coś, wiesz coś, a potem się orientujesz - ojej to DŚ - to nie ja, to On, mimo, iż w danym momencie miałem swoją wolę ( nie straciłem jej nawet na "chwilę").


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 02, 2016 8:44 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Wujcio- dokładnie wszystko tak, jak napisałeś! Dzięki :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 03, 2016 8:10 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 08, 2016 12:31 pm
Posty: 53
Generalnie zgadzam się z Tobą Owieczko...lecz jednak to poniższe Twoje zdanie jest nieco dziwne...gdyż ja mam odmienne doświadczenie. Teorie poznałem...

„Kiedy zaczęłam modlić się językami, nawet nie wiedziałam, co to jest ”

_________________
Nie ma bowiem żadnego znaczenia to, czy się jest obrzezanym, czy nie. Ważne jest jedynie to, żeby być nowym stworzeniem (Ga 6;15)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 03, 2016 2:12 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Już tłumaczę, Kreciku. Kiedy po raz pierwszy zjawiłam się na pewnym spotkaniu chrześcijańskim, przeżyłam akt nowego narodzenia w Panu Jezusie.Podjęłam decyzję w odpowiedzi na apel- kto chce uznać w Chrystusie Pana i Zbawiciela, i Boga. Podniosłam rękę i parę sekund, jak ta ręka mi się podnosiła, uwierzyłam we wszystko, co wcześniej czytałam w NT, miałam też pragnienie o kogoś się pomodlić. Zaczęłam się modlić i wtedy zaczęłam wypowiadać słowa w nieznanym mi języku. Nie wiedziałam, że to jest "modlitwa językami", bo nikt mi tego nigdy wcześniej nie tłumaczył. Powiedzieli mi po fakcie, co to było :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 03, 2016 3:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 08, 2016 12:31 pm
Posty: 53
Owieczka napisał(a):
Już tłumaczę, Kreciku. Kiedy po raz pierwszy zjawiłam się na pewnym spotkaniu chrześcijańskim, przeżyłam akt nowego narodzenia w Panu Jezusie.Podjęłam decyzję w odpowiedzi na apel- kto chce uznać w Chrystusie Pana i Zbawiciela, i Boga. Podniosłam rękę i parę sekund, jak ta ręka mi się podnosiła, uwierzyłam we wszystko, co wcześniej czytałam w NT, miałam też pragnienie o kogoś się pomodlić. Zaczęłam się modlić i wtedy zaczęłam wypowiadać słowa w nieznanym mi języku. Nie wiedziałam, że to jest "modlitwa językami", bo nikt mi tego nigdy wcześniej nie tłumaczył. Powiedzieli mi po fakcie, co to było :D


Rozumiem Cię...z jednym ale...
Skoro wcześnie byłaś zaznajomiona z NT, to raczej powinnaś wiedzieć o „upiciu się młodym winem”

_________________
Nie ma bowiem żadnego znaczenia to, czy się jest obrzezanym, czy nie. Ważne jest jedynie to, żeby być nowym stworzeniem (Ga 6;15)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 03, 2016 6:04 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Zaznajomienie się z NT a świadomość pewnych rzeczy to dwie różne sprawy. Jako osoba nienawrócona, nieodrodzona przeczytałam NT bo ktoś mi "wjechał na ambit" ("wykształcona osoba powinna znać tę lekturę"). Niewiele z tego rozumiałam, niewiele zapamiętałam. Wydawało mi się to koszmarnie...nudne...
Dopiero po nowym narodzeniu zaczęłam czytać Słowo Boże ze zrozumieniem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL