www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:37 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn maja 16, 2016 8:37 am 
Offline

Dołączył(a): Cz gru 25, 2014 10:24 am
Posty: 45
wik napisał(a):
asique napisał(a):
więc trudno już w tym znaleźć jeszcze czas na takie obcowanie z Duchem Św, aby wpływać ewangelizacyjnie na choćby najbliższe otoczenie.



Niekoniecznie, jak byłem u nich na nabożeństwie bo była jedna osoba która nawróciła się przez działalność społeczną ludzi z tego Kościoła.

_________________
"Wtedy Szadrach, Meszach i Abed-Nego odpowiedzieli królowi Nebukadnesarowi: My nie mamy potrzeby odpowiadać ci na to. Jeżeli nasz Bóg, któremu służymy, może nas wyratować, wyratuje nas z rozpalonego pieca ognistego i z twojej ręki, o królu. A jeżeli nie, niech ci będzie wiadome, o królu, że twojego boga nie czcimy i złotemu posągowi, który wzniosłeś, pokłonu nie oddamy."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt maja 17, 2016 1:01 am 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 24, 2015 12:27 am
Posty: 121
Wracając do tematu pastora w życiu politycznym myślę ,że jest więcej argumentów "przeciw" niż "za". Po pierwsze myślę ,że pasterz w kościele jest powołany do karmienia trzody Słowem Bożym. Ciekawy przykład dali apostołowie którzy tak bardzo chcieli głosić Słowo Boże ,że nawet wyznaczyli diakonów do obsługi stołów. Owszem apostoł to nie pasterz jednak ich przykład jest zastanawiający. W tym świetle politykujący pasterz to taki co zamiast ziarna sieje żwir. Po drugie każdy chrześcijanin stojący przed możliwością sprawowania nad kimś władzy musi wystrzegać się by nie ulegać tej pożądliwości choćby ubranej w najpiękniejsze szaty "niesienia sprawiedliwości". Po trzecie Pan Jezus wykluczył możliwość sprawowania władzy metodami siłowymi w Jego Kościele, a więc tym bardziej moim zdaniem nie przystoi pastorowi rządzić w rozumieniu stanowienia prawa metodami siłowymi - jeżeli takiego prawa nie ma w pasterz w Kościele to tym bardziej w świecie. Wydaje mi się ,że chrześcijanin w polityce doświadcza napięcia pomiędzy prawami bożymi i chęcią ich stanowienia a lojalnością wobec ziemskich władz i ich praw. Po czwarte historia pokazuje ,że jak Kościół zajmował się szerzeniem chrześcijaństwa przez "wychowanie elit narodu" to one instytucjonalnie kwitło: powstawały szkoły, szpitale, zakony zakładały ogrody i pola, ale ludzie nawracali się powierzchownie dla ziemskich korzyści. Transformacja społeczeństwa przez edukację, ochronę zdrowia, ekonomię i ekologię rozumianą jako racjonalne użytkowanie ziemi nie są ideami nowymi wymyślonymi przez Ricka Warrena, ale były prowadzone już od IV w. n.e choćby przez dwór Konstantyna. Co ciekawe wiele tego co zrobiono było jak najbardziej dobre, ale ceną za upolitycznienie Kościoła był upadek prawdziwej wiary. Kościół dobrze chciał zbawienia dusz, ale wybrał złe środki.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 23, 2016 8:19 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2005 7:16 am
Posty: 20
Wysłuchałem ich ostatnią sesję niedzielną, czyli ichniejsze nabo w internecie. Można powiedzieć że głoszona była akurat rzeczywiście ewangelia ale w bardzo specyficzny sposób. Było o grzechu i sprawiedliwości i potrzebie nawrócenia. Ale sposób dziwny, może jestem uprzedzony? Jak to napisane, po owocach ich poznają. Teologia była niby ok, ale w tym wszystkim jak to się mówi ..Ducha mi brakło". Czy w tym coś jest? Chojecki otwarcie zaprzecza działaniom mocy Ducha w dzisiejszych czasach, twierdząc że owe przejawy przeminęły wraz z apostołami co jest oczywista nieprawdą. Jego widownią są w większości i to na pewno w zdecydowanej (wiem po uczestnictwie w jednej z sesji chata) niewierzący czyli katolicy i reszta. Czy ta publika rozumie właściwie przesłanie Ewangelii i odróżnią ja od owocu jakim może być patriotyzm? Tak w ogóle, czy patriotyzm czyli przedkładanie własnych celów nad umiłowanie ojcowizny jest biblijny? Wydaje się że patriotyzm jest czymś dobrym w kontekście wieży Babel i rozproszenia przez Boga ludów aby każdy miał i uprawiał własna ojcowiznę. Czy patriotyzm ma granice jakimi są patriotyzm ojczyzny niebiańskiej? Czy mamy zbrojnie przeciwstawiać się gdy chcą gwałcić nasze żony i córki? Problem leży w tym czy jest to zawarte jasno w Słowie ( np ucieczka w inne miejsca na ziemni, imigracja itp) czy tez tu jest już czyste prowadzenie Ducha świętego indywidualnie jak zresztą mówi o tym Słowo Rzym. 8:14. Bo ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi.
Widać gołym okiem ze ludzie owładnięci przez szatana , elita świata, siedzący w skórzanych fotelach z cygarem i whisky w rekach, których podwładni czyli zdeprawowana finansjera oszukując i zniewalając ludzi dąży do rozpętania wojny której celem jest w ogólnym sensie zniszczenie wartości chrześcijańskich na świecie. Czy zatem "krzyk" Chojeckiego jest "głosem wołającego na pustyni" czy to kolejny zwodziciel mający własne cele i zaprzeczający "mocy Bożej" ?
Jakie jest wasze zdanie o ile żyjecie jeszcze na tym forum?
Dla mnie negatywnym i odstręczającym jest w działalności pastora Chojeckiego współpraca z katolikami i odżegnywanie się od Słowa które mówi Mar. 16:17 A takie znaki będą towarzyszyły tym, którzy uwierzyli: w imieniu moim demony wyganiać będą, nowymi językami mówić będą, Węże brać będą, a choćby coś trującego wypili, nie zaszkodzi im. Na chorych ręce kłaść będą, a ci wyzdrowieją.
Jakie są wasze na ten temat przemyślenia i odczucia duchowe?

pzdr
wik


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt maja 24, 2016 10:48 am 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 24, 2015 12:27 am
Posty: 121
Jakiś czas temu wysłuchałem wiele kazań i wykładów Pawła Chojeckiego. W tych w których głosił Ewangelię nie doszukałem się niczego złego. Głoszenie Ewangelii jest z pewnością rzeczą chwalebną, ale nie podoba mi się wpisywanie w treść Ewangelii jakichś prywatnych przekonań np. patriotycznych - nie dlatego ,że patriotyzm jest zły, ale dlatego ,że jest ludzi i możemy mieć na jego temat różne zdanie. Uważam ,że Ewangelia jest częścią Słowa Bożego a patriotyzm nie koniecznie, dlatego nie mam nic przeciwko jeżeli ktoś go głosi, ale jestem przeciwko takiemu głoszeniu Ewangelii w której prywatne poglądy stawia się na równi ze Słowem Bożym. Takie działanie jest wprowadzaniem w błąd słuchaczy.

Przypuszczam ,że jego specyficzny sposób głoszenia wynika z specyficznego rozumienia przykazania czci rodziców. Pastor twierdzi ,że dotyczy ono nie tylko najbliższej rodziny, ale kraju w ogólności. Ponieważ zachowywanie tego przykazania wiąże się błogosławieństwem, dlatego Chojecki uważa ,że ciągłe niepowodzenie protestantyzmu wśród Polaków wynika właśnie z braku czci rodziców rozumianych jako Ojczyznę.

Paweł Chojecki jest rzeczywiście cesalcjonistą (tzn, że wierzy ,iż niektóre dary Ducha ustały po spisaniu Biblii) oraz wierzy w nieutracalność zbawienia, jednak wielu chrześcijan o podobnych poglądach nie łączy głoszenia Ewangelii z dodatkami w stylu patriotyzm, więc nie ma problemu mieszania Słowa Bożego z ludzkim, a wydaje mi się ,że takie niebezpieczeństwo może zachodzić kiedy chrześcijanin jest gorącym zwolennikiem jakieś ludzkiej idei. Nazywa się to eisegezą http://biblia.wiara.pl/doc/599028.Eisegeza.

Patriotyzm może być jedną z lepszych ludzkich idei na tym świecie, ale moim zdaniem nie jest częścią przesłania Słowa Bożego więc jako chrześcijanie możemy mieć różne zdanie. Pytania które zadałeś są ciekawe ale moim zdaniem wykraczają poza temat czy pastor może być politykiem - o czym tu rozmawiamy. Nie piszę tego dlatego by gasić dyskusję, ale po to by nie robić bałaganu na forum. Wik może załoszysz nowy wątek np. "Czy chrześcijanin powienien być patriotą?" z pytaniami które Cię nurtują?

Pozdrawiam
Robert


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt maja 24, 2016 12:04 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
wik napisał(a):
Widać gołym okiem ze ludzie owładnięci przez szatana , elita świata, siedzący w skórzanych fotelach z cygarem i whisky w rekach, których podwładni czyli zdeprawowana finansjera oszukując i zniewalając ludzi dąży do rozpętania wojny której celem jest w ogólnym sensie zniszczenie wartości chrześcijańskich na świecie. Czy zatem "krzyk" Chojeckiego jest "głosem wołającego na pustyni" czy to kolejny zwodziciel mający własne cele i zaprzeczający "mocy Bożej" ?

Zaintrygowalo mnie sformulowanie pogrubione przeze mnie w twoim cytacie. Dlatego nieco abstrahujac na chwile od osoby pastora Chojeckiego (wszakze mysle, ze i tak pozostajac w mysli tego watku), chcialbym napisac pare mysli odnosnie angazowania sie chrzescijan w polityke, patriotyzmu, oraz prób naprawiania spoleczenstwa i ratowania „wartosci chrzescijanskich“:

Pismo mówi o stanie "wartosci chrzescijanskich na swiecie" w taki sposób: "My wiemy, że z Boga jesteśmy, a cały świat tkwi w złem." (1.Jana 5:19)

Skoro Pismo stawia taka diagnoze, to jak my jako wierzacy tutaj moglibysmy chciec zawalczyc, jakie wartosci ochronic? Czy Pismo rzeczywiscie nakazuje nam, zebysmy naprawiali swoja ziemska ojczyzne? Przeciez „my oczekujemy, według obietnicy nowych niebios i nowej ziemi, w których mieszka sprawiedliwość“ (2.Pt.3:13), a nie naprawienia i zachowania jakiejkolwiek innej ojczyzny. Mamy oczekiwac tej niebianskiej ojczyzny (Flp.3:20, Hebr.11:14)!

Oczywiscie lepiej jest, jesli w danym kraju w spoleczenstwie ludzie zyja bardziej niz mniej moralnie. Lepiej jest oczywiscie, jesli spoleczenstwo zamiast promowac i chwalic sie zlem, uwaza przykladowo aborcje, homoseksualizm itd. za cos zlego. Jako wierzacy oczywiscie mówimy, ze grzech jest grzechem i ze slusznie ludzie uwazaja te rzeczy za zle.

Ale musimy tez zawsze brac pod uwage, ze...

1.) ...równiez ludzie uznajacy slusznie konkretne grzechy za takowe i stroniacy od tych grzechów, nie zostana przez to zbawieni! Np. zdecydowana wiekszosc Rosjan uwaza, ze homoseksualizm jest perwersja i/lub strasznym grzechem. Czy to znaczy, ze Rosja – kraj przepelniony przykladowo korupcja – ma „lepsze karty“ przed Swietym Bogiem? Czy to usprawiedliwia powszechna w wielu takich, „konserwatywnych“ kregach wrogosc, wyzwiska i nawet fizyczna przemoc wobec homoseksualistów?! Czy TAKA nienawisc do grzechu innych wynika z milosci Bozej i podoba sie Bogu? Kazdy - równiez bardzo moralnie prowadzacy sie czlowiek - musi zaufac biblijnemu Jezusowi, uznac ze wlasne zaslugi sa przed Bogiem jak szata splugawiona, wyznac Mu swoje grzechy i porzucic je! Zadna moralnie wysoka poprzeczka nie mozna zasluzyc sobie na zbawienie.

2.) ...Rzymski Katolicyzm glosi w rzekomej transsubstancjacji oplatka eucharystycznego innego Jezusa, w którym nie ma Zbawienia oraz inna Ewangelie opierajaca sie na łasce przyjmowanej za posrednictwem sakramentów (bo przeciez zgodnie ze zrozumieniem rzymskokatolickim sa one „widzialnym znakiem niewidzialnej łaski“). Zatem zamiast „bronic wartosci“ ramie w ramie z Rzymskimi Katolikami nalezy im jak wszystkim grzesznikom glosic w milosci Prawde Slowa Bozego, prowadzaca ku upamietaniu – upamietaniu równiez z rzymskokatolickiego balwochwalstwa. W przeciwnym wypadku sugerujemy takim osobom conajmniej, ze nie sa „az tacy zli, jak ci inni“, zamiast pokazac im prawde o ich rzeczywistym stanie przed Bogiem, którego koncem jest wieczne potepienie.

3.) …dla Boga patriotyzm poganskich narodów - formulujac to delikatnie - nie ma nader wielkiej wartosci: „Oto narody są jak kropla w wiadrze i znaczą tyle, co pyłek na szalach wagi, oto wyspy ważą tyle, co ziarnko piasku.“ (Iz. 40:15)

4.) ...tego swiata nie naprawimy! Jest on przeznaczony na zaglade (2.Pt.3:7), poniewaz Ziemia jest „niereformowalna“, nie do naprawienia, pelna bezprawia. Jezus przyszedl zbawic grzeszników, a nie naprawiac spoleczenstwo (1.Tm.1:15). Dlatego zamiast reformowac grzeszników, nalezy glosic im poselstwo Ewangelii o KONIECZNOSCI stania sie indywidualnie nowym stworzeniem (czyli narodzenia sie na nowo). Problem polega na tym, ze grzesznicy staraja sie zaprowadzic „pokój i bezpieczenstwo“ w ojczyznie po swojemu (1.Tes.5:3), zamiast ukorzyc sie przed Bogiem Zywym, proszac go o Jego Pokój i Zbawienie dla ich osobistego zycia.

wik napisał(a):
Jakie jest wasze zdanie o ile żyjecie jeszcze na tym forum? Dla mnie negatywnym i odstręczającym jest w działalności pastora Chojeckiego współpraca z katolikami i odżegnywanie się od Słowa które mówi Mar. 16:17 A takie znaki będą towarzyszyły tym, którzy uwierzyli: w imieniu moim demony wyganiać będą, nowymi językami mówić będą, Węże brać będą, a choćby coś trującego wypili, nie zaszkodzi im. Na chorych ręce kłaść będą, a ci wyzdrowieją.
Jakie są wasze na ten temat przemyślenia i odczucia duchowe?

Wprawdzie nie "zyje na forum", tylko w rzeczywistosci, ale pozwole sobie mimo wszystko wyrazic swoje zdanie:

Taka wspólpraca z Katolikami jest niebezpieczna i nalezy od niej stronic (patrz wyzej).

A fragment Pisma Swietego zapisany w Ewangelii Marka 16:17 nadal jest w pelni aktualny: Jezus mówil o wierzacych pod Nowym Przymierzem i nie ma ani jednego powodu, zeby watpic w Jego slowa, lub aby podejmowac próby ich relatywowania.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr maja 25, 2016 9:40 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 24, 2015 12:27 am
Posty: 121
Moim zdaniem masz wiele racji, choć ja nie odnosiłbym Słowa z Iz. 40:15 do patriotyzmu jako takiego.
Czy Paweł Chojecki jest głosem od Boga czy też nie to pewnie czas pokaże po owocach.

Pozdrawiam
Robert


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 30, 2016 5:57 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2005 7:16 am
Posty: 20
michael napisał(a):
wik napisał(a):
asique napisał(a):
więc trudno już w tym znaleźć jeszcze czas na takie obcowanie z Duchem Św, aby wpływać ewangelizacyjnie na choćby najbliższe otoczenie.



Niekoniecznie, jak byłem u nich na nabożeństwie bo była jedna osoba która nawróciła się przez działalność społeczną ludzi z tego Kościoła.



Jak to mówi przysłowie, " I ślepej kurze czasami trafi się ziarno". Jak wiemy Boga na szczęście nie interesuje kto głosi ale liczy się serce tego do kogo trafia ziarno Ewangelii. Kościół Nowego Przymierza z Lublina prowadzony przez Pawła Chojeckiego dość intensywnie prezentuje swoją działalność w internecie, więc można obserwować co robią i to ocenić. Z tego co widać w necie to jedyna ewangelizacja publiczna to pantomina w wykonaniu członków kościoła. Ilu się nawróciło w wyniku tejże?... nie wiadomo. Natomiast ostatni news o ich działaniach to "Śluby panieńskie" w wykonaniu i reżyserii członków kościoła. Każdy może to sobie obejrzeć na YouTubie. Wykonanie tego jak na amatorów jest moim zdaniem świetne. Ale nie wrażenia estetyczne mnie tu obchodzą. Śluby panieńskie nie ma z ewangelią nic wspólnego. Wystawienie takiego przedstawienia w profesjonalny sposób to mega zaangażowanie wielu sił kościoła, który zamiast skupić się na ewangelizacji, skupia swe siły, jak to odczytuję w tym przypadku, na patriotycznych działaniach. Ważąc zaangażowanie Chojeckiego i jego kościoła pomiędzy ewangelizację ludzi, a działania patriotyczne wynik jest mocno kontrowersyjny. Chojecki twierdzi, że taki patriotyzm i ewangelia ma ścisły związek. Mnie to w ogóle nie przekonuje. Jak na tym etapie moje uważanie jest takie że Chojecki jest fałszywym prorokiem i prowadzi swój kościół po "pustyni zamiast po trawach zielonych".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 30, 2016 6:20 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2005 7:16 am
Posty: 20
RobertZ napisał(a):
W tym świetle politykujący pasterz to taki co zamiast ziarna sieje żwir. Po drugie każdy chrześcijanin stojący przed możliwością sprawowania nad kimś władzy musi wystrzegać się by nie ulegać tej pożądliwości choćby ubranej w najpiękniejsze szaty "niesienia sprawiedliwości". Po trzecie Pan Jezus wykluczył możliwość sprawowania władzy metodami siłowymi w Jego Kościele, a więc tym bardziej moim zdaniem nie przystoi pastorowi rządzić w rozumieniu stanowienia prawa metodami siłowymi - jeżeli takiego prawa nie ma w pasterz w Kościele to tym bardziej w świecie. Wydaje mi się ,że chrześcijanin w polityce doświadcza napięcia pomiędzy prawami bożymi i chęcią ich stanowienia a lojalnością wobec ziemskich władz i ich praw. Po czwarte historia pokazuje ,że jak Kościół zajmował się szerzeniem chrześcijaństwa przez "wychowanie elit narodu" to one instytucjonalnie kwitło: powstawały szkoły, szpitale, zakony zakładały ogrody i pola, ale ludzie nawracali się powierzchownie dla ziemskich korzyści. Transformacja społeczeństwa przez edukację, ochronę zdrowia, ekonomię i ekologię rozumianą jako racjonalne użytkowanie ziemi nie są ideami nowymi wymyślonymi przez Ricka Warrena, ale były prowadzone już od IV w. n.e choćby przez dwór Konstantyna. Co ciekawe wiele tego co zrobiono było jak najbardziej dobre, ale ceną za upolitycznienie Kościoła był upadek prawdziwej wiary. Kościół dobrze chciał zbawienia dusz, ale wybrał złe środki.


Działania Chojeckiego i jego kościoła są prezentowane skwapliwie w internecie na youtubie. W świetle tego co prezentuje Chojecki twoje uwagi są bardzo trafne. Obserwując z ciekawości ich medialne wystąpienia mogę stwierdzić, że ulegają co raz to większym wpływom świata. Parę miesięcy temu komentarze Kowalskiego nie zawierały "mięsa". A teraz w ich codziennych komentarzach pan Kowalski już bez skrupułów rzuca słowa na k...., skur......, , a Chojecki temu przyklaskuje twierdząc że tak samo mówił śmiało i agresywnie Jezus, mówiąc o np. grobach pobielanych. Mój duch spienia się na takie słownictwo i uważam że to obrzydliwość tego świata. Co wy na to?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 30, 2016 6:51 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2005 7:16 am
Posty: 20
[quote="RobertZ"]Jakiś czas temu wysłuchałem wiele kazań i wykładów Pawła Chojeckiego. W tych w których głosił Ewangelię nie doszukałem się niczego złego. Głoszenie Ewangelii jest z pewnością rzeczą chwalebną, ale nie podoba mi się wpisywanie w treść Ewangelii jakichś prywatnych przekonań np. patriotycznych - nie dlatego ,że patriotyzm jest zły, ale dlatego ,że jest ludzi i możemy mieć na jego temat różne zdanie. Uważam ,że Ewangelia jest częścią Słowa Bożego a patriotyzm nie koniecznie, dlatego nie mam nic przeciwko jeżeli ktoś go głosi, ale jestem przeciwko takiemu głoszeniu Ewangelii w której prywatne poglądy stawia się na równi ze Słowem Bożym. Takie działanie jest wprowadzaniem w błąd słuchaczy.
/quote]

Ja też wysłuchałem wiele kazań Chojeckiego i w jego teologi nie ma niby nic do zarzucenia. Ale jak sam zauważyłeś wpisywanie w ewangelię treści prywatnych czyli patriotycznych jest nie "ten tegos". Chojecki od lat więcej się interesuje polityką niż mocą ewangelii. Taka prywatna skłonność ma zdecydowany wpływ na to co głosi. Zatem jeśli prywata Chojeckiego przeważa nad Prawdą Ewangelii to Chojecki jest fałszywym prorokiem czyli zwodzicielem? Czy moja dedukcja jest ok?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 30, 2016 10:42 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 24, 2015 12:27 am
Posty: 121
Twój wniosek wydaje mi się słuszny, jednak to czy Paweł Chojecki świadomie używa Biblii by wpisywać w nią swoje przekonania to wie tylko on i Pan Bóg. Mnie się wydaje ,że może tak czasami robić motywowany silną patriotyczną namiętnością - coś podobnego dzieje się czasami jak chrześcijanie bardzo czegoś pragną więc podczas czytania Biblii wszędzie widzą wskazówki ,że to jest bożą wolą wobec nich. Niekoniecznie taka osoba jest od razu zwodzicielem, ale jeżeli nie opanuje swoich silnych pragnień to w końcu wezmą one górę nad kierowaniem się bożymi przykazaniami i zdrowym rozsądkiem i nie muszą to być jawnie złe pragnienia. To taka diabelska wyższa szkoła uwodzenia. Jeżeli podobny proces zachodzi w życiu Pawła Chojeckiego to bardzo niebezpieczne ponieważ teraz rośnie pokolenie które nauczono kierować się swoimi pragnieniami i marzeniami więc nauczanie przemawiające do pożądliwości trafi do ich serc, to przy braku rozeznania i duchowej ślepocie uwiedzie wielu jak różne wersje zmodyfikowanej ewangelii np. taka ewangelia sukcesu odniosła tak duży sukces bo mówiła do pragnień w człowieku. Może to dziwne ale przed II wojną światową wielu letnich chrześcijan w Niemczech zaczęło ulegało hitleryzmowi, nawet do tego stopnia ,że prześladowali niemieckich chrześcijan którzy się im sprzeciwiali. Co ciekawe wielu stało się gorszymi niż wcześniej kiedy żyli bez Boga. Nie sądzę ,że polskim patriotom grozi jakaś polska wersja hitleryzmu, ale ten historyczny przykład pokazuje jak straszne są skutki odrzucenia łaski Pańskiej na rzecz ludzkich wymysłów. Byłbym jednak ostrożny w nazywaniu Pawła Chojeckiego zwodzicielem, choć mam do niego pewne zastrzeżenia o których tu napisałem. Nie upieram się przy tym co napisałem - są to tylko moje przemyślenia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 02, 2016 4:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 18, 2013 3:27 pm
Posty: 251
Polscy prawicowi katolicy zauważyli, że współpraca z pastorem Pawłem Chojeckim psuje im opinię wśród innych katolików...

http://prawy.pl/32097-protestancki-kon- ... walskiego/

_________________
"Tak mówi Pan Bóg: Nie z waszego powodu to czynię, domu Izraela, ale dla świętego imienia mojego, które bezcześciliście wśród ludów pogańskich, do których przyszliście." Ks. Ezechiela 36:22, BT.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 03, 2016 12:42 am 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 24, 2015 12:27 am
Posty: 121
Takie są niestety uroki polityki. Najpierw cię wykorzystają, a potem zdradzą. Choć poddałem pewne działania Pawła Chojeckiego krytyce to jednak współczułbym bym mu jakby taki scenariusz miał miejsce i to nie ze względu na poglądy polityczne ale ze względu na samą sytuację.

P.S. Przy okazji chciałbym się ustosunkować do pytań zadanych jakiś czas temu przez wika:
1. "Czy patriotyzm jest biblijny?"
Patriotyzm wyraża się w różnych rzeczach, więc należało by rozważyć konkretny aspekt w świetle tego jak ocenia to nauka biblijna. Patriotyzm jest lepszy niż globalizm ponieważ uniemożliwia pełną realizację zła które jest w człowieku. Wieża Babel była pierwszym globalnym osiągnięciem ludzkości i wyrazem jej buntu.
2. "Czy patriotyzm ma granice jakimi są patriotyzm ojczyzny niebiańskiej?"
Ma, moim zdaniem istnieją granice posłuszeństwa władzy świeckiej.
3. "Czy mamy zbrojnie przeciwstawiać się gdy chcą gwałcić nasze żony i córki?"
Myślę ,że ludzie mają prawo się bronić, a zwłaszcza bliźnich ale nie uzasadniałbym tego na siłę biblijnie.

Pozdrawiam
Robert


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt cze 14, 2016 5:51 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 27, 2013 6:59 pm
Posty: 151
Cytuj:
O sekcie P. Chojeckiego i grupach rekonstrukcyjnych P. Godziny wspierających okupacyjne wojska USA.


https://youtu.be/tmmQGYOvZjA?t=8m55s

_________________
Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. Ale ty bądź czujny we wszystkim, cierp, wykonuj pracę ewangelisty, pełnij rzetelnie służbę swoją.
2Tym. 4, 3-5


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt cze 14, 2016 8:59 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 16, 2015 8:20 pm
Posty: 31
Nie podobają mi się wypowiedzi tego pastora. :(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr cze 15, 2016 10:34 am 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 24, 2015 12:27 am
Posty: 121
Materiał filmowy jest drugą znaną mi krytyką działalności politycznej pana Chojeckiego ze strony katolickiej. Z materiału wynika ,że to krytyka ze strony tradycjonalistów katolickich i jakoś mnie to nie dziwi. Choć nie podoba mi się przypisywanie mu antypolskości - to jest nieprawda. Przy okazji możemy zobaczyć jak postrzega nas społeczeństwo. Czy zaszkodzi mu to jako politykowi to czas pokaże. Mnie natomiast interesuje by nie zaszkodziło to ewangelicznym chrześcijanom. Pozdrawiam RZ


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL