www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:35 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Plan Daniela
PostNapisane: Cz sty 29, 2015 2:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 7:19 pm
Posty: 142
Wiem, że książka R. Warrena była już wspominana w kilku miejscach, natomiast założyłem ten temat, że tak powiem w celach praktycznych i już tłumaczę o co mi chodzi. Wiadomo, że sam autor jak i ludzie, którzy z nim współpracowali przy tym "dziele" są już wystarczającym argumentem przeciwko korzystaniu z tej książki. Kto jeszcze tego sobie nie uświadomił, niech zajrzy chociażby tutaj: http://zwiedzenie.blogspot.com/2015/01/ ... radcy.html . Z drugiej jednak strony wiemy, że książka ta zaczyna być w Polsce bardzo popularna zarówno w kręgach tzw. ewangelicznych jak i katolickich i świeckich chyba też. Czy ktoś z Was przeczytał jednak tę książkę ? A moje pytanie zadałem dlatego, aby ustalić na ile jawnie promuje ona jakieś formy mistycyzmu, jogi czy innych zwodniczych praktyk? Czy każdy (nieświadomy tego) uczestnik kursu (planu Daniela) jest bezsprzecznie narażony na niu ejdżowskie praktyki ? Czy może raczej pozycja ta w sposób zawoalowany wprowadza czytelników w świat mistycyzmu ? Czy znacie ludzi, którzy ten "kurs" już przeszli? Czy w jakiś sposób się zmienili, oczywiście nie mam tu na myśli pytania ile centymetrów im ubyło w pasie, ale na ile popłynęli w mistycyzm, czy jakąś inną formę duchowości kontemplacyjnej ?
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL