www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:29 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Książka i DVD
PostNapisane: So sty 10, 2015 10:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Witam, czy ktoś z Was miał doczynienia z projektem ''Więcej niż fan'' Czy warto po to sięgać?

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn sty 12, 2015 2:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 18, 2013 3:27 pm
Posty: 251
Czytałem książkę Kyle Idelman o tym tytule i jest całkiem dobra. Jest to ciekawa próba rekontekstualizacji fragmentów ewangelii o codziennym niesieniu krzyża (np. Ew.Mat.16:24-26), która w dość przystępny sposób dociera do współczesnych ludzi, szczególnie do młodzieży.
Idelman to nie jest to jakiś szczególnie konserwatywny autor, ale chyba czytanie tej książki przynosi więcej pożytku niż szkody.

Co do reszty projektu... nie wiem. Nie interesowałem się i nie uczestniczyłem, więc nie mogę się wypowiedzieć.

_________________
"Tak mówi Pan Bóg: Nie z waszego powodu to czynię, domu Izraela, ale dla świętego imienia mojego, które bezcześciliście wśród ludów pogańskich, do których przyszliście." Ks. Ezechiela 36:22, BT.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn mar 09, 2015 8:57 am 
Offline

Dołączył(a): Wt sty 21, 2014 11:45 am
Posty: 30
jako ciekawostkę można powiedzieć, że autor książki Kyle Idleman (Więcej niż fan - o naśladowaniu Chrystusa) zaangażowany był w produkcję (zagrał nawet epizod pastora) w filmie "Piosenka" (The Song 2014).

Warto wiedzieć, że producentem wykonawczym całej tej inicjatywy była stacja TBN (Trinity Broadcasting Network). Ciekawe połączenie. Film reklamowany był przez samego Kyla jako chrześcijański. Czy jest to produkcja chrześcijańska sami musicie ocenić.

Zastanawiające jest też to, że pastor kładący tak duży nacisk na "naśladowanie Jezusa" jest współodpowiedzialny za powstanie produkcji, która ani słowem nie wspominam o Jezusie, w dodatku współpracuje z telewizją, która totalnie wypacza prawdę Ewangelii.

_________________
http://www.zwiedzenie.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn mar 09, 2015 1:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 18, 2013 3:27 pm
Posty: 251
Ogólnie Kyle Idleman to jest bardzo niejednoznaczna postać. Jest to pastor prowadzący "megakościół", który kiedyś przygotowując kazanie świąteczne, uświadomił sobie, że kilka tysięcy z jego wiernych przychodzi do kościoła tylko w specjalne dni, więc może to być jedyne kazanie, które usłyszą w tym roku. Zastanawiał się, co powiedziałby Jezus i postanowił poszukać fragmentów ewangelii, opisujących przemawianie do tłumów... i trafił na fragmenty ewangelii o "niesieniu krzyża".

W książce "Więcej niż fan" zdarzają się aluzje do pewnych bardziej lub mniej kontrowersyjnych nauk (np. raz wspomina książki Ricka Warrena), ale, jak już pisałem, ogólne przesłanie książki jest chyba całkiem dobre.

_________________
"Tak mówi Pan Bóg: Nie z waszego powodu to czynię, domu Izraela, ale dla świętego imienia mojego, które bezcześciliście wśród ludów pogańskich, do których przyszliście." Ks. Ezechiela 36:22, BT.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn mar 14, 2016 2:51 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 7:40 am
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław
ja jestem jak najbardziej na nie, znajoma poczytała mi przez telefon i podesłała kilka zdjęć z "przewodnika" napisanego na podstawie tej książki "więcej niż fan" dla grup domowych żeby przybliżyć co w nim jest i czym autor się kieruje...dla mnie to dramat. To tylko kilka zdjęć, jeśli jeszcze chcielibyście więcej to powrzucam później...ps. oczywiście książka i przewodnik są tego samego autora.


Załączniki:
P3130232.JPG
P3130232.JPG [ 156.18 KiB | Przeglądane 14817 razy ]
P3130233.JPG
P3130233.JPG [ 109.29 KiB | Przeglądane 14817 razy ]
P3130234.JPG
P3130234.JPG [ 149.09 KiB | Przeglądane 14817 razy ]

_________________
"Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem." księga Micheasza 6.8
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn mar 14, 2016 3:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 7:40 am
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław
jeszcze kilka .....


Załączniki:
11.JPG
11.JPG [ 155.14 KiB | Przeglądane 14811 razy ]
12.JPG
12.JPG [ 140.76 KiB | Przeglądane 14811 razy ]

_________________
"Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem." księga Micheasza 6.8
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn mar 14, 2016 3:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 7:40 am
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław
i jeszcze to.


Załączniki:
1.JPG
1.JPG [ 150.4 KiB | Przeglądane 14811 razy ]

_________________
"Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem." księga Micheasza 6.8
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn mar 14, 2016 6:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 18, 2013 3:27 pm
Posty: 251
No to nieźle popłynął... a sama książka wydawała się całkiem dobra. :shock:

_________________
"Tak mówi Pan Bóg: Nie z waszego powodu to czynię, domu Izraela, ale dla świętego imienia mojego, które bezcześciliście wśród ludów pogańskich, do których przyszliście." Ks. Ezechiela 36:22, BT.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn mar 14, 2016 6:27 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 7:40 am
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław
to kolejna franczyza "chrześcijańska" z serii: pt. "sposób na..." smutne tu można jeszcze poczytać :

https://www.facebook.com/WiecejNizFan/

http://wiecejnizfan.pl/

_________________
"Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem." księga Micheasza 6.8


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn mar 14, 2016 8:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Książka wydaje się ciekawa i wciągająca, ale nie każda fajna książka jest fajna, i nie każdy fajny film jest fajny. Okazuje się, że fajna książka i fajny film staje się lepem dla ideologii która kryje się za fajną książką, czy fajnym filmem. Książka ma być fajna, nawet pozornie zgodna ze Słowem Bożym, program jaki jest w tle już nie musi być zgodny i najczęściej nie jest Ewangelią, bo i tak serca zostały skradzione fajnością i pozorną zgodnością ze Słowem fajnego filmu, czy fajnej książki która jest tylko pilotem dla czegoś więcej. Ten mechanizm doskonale widzimy w filmie War Rooms. W książce, sam autor, naśladowca Jezusa obchodzi Halloween, zauważyliście to ? Małe potknięcie, ale daje sporo do myślenia...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL