www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:50 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz maja 08, 2014 9:28 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 20, 2013 12:04 pm
Posty: 5
znalazłam taki artykuł , czy ktoś zgłębiał już wiedzę na ten temat czy mam wyrzucić z domu wszystko co mam z tym kocurem? jak myślicie?



Usta oddane Szatanowi

Jej charakterystyczną cechą jest to, że przypominająca kotka postać nie ma pyszczka. Pewnie mało kto zwraca na to w ogóle uwagę, ale nie umknęło to czujnemu oku polskich egzorcystów. W ocenie diecezjalnego egzorcysty z Białegostoku, to właśnie zdradza, iż Hello Kitty ma ścisłe związki z Szatanem. - Hello Kitty to zabawka i postać z bajki demoniczna. Na pierwszy rzut oka - sympatyczny kotek. Twórca tej postaci miał syna czy córkę... Dziecko było bardzo chore na nowotwór jamy ustnej. Poprosił jakiegoś demona o uzdrowienie. Dlatego kotek nie ma ust - wyjaśniał.

Nim jednak przerażeni pobiegniecie wyrwać waszemu dziecku Hello Kitty z rąk, warto zweryfikować źródła wiedzy współczesnych polskich egzorcystów. Niestety ten z Białegostoku, o którym mówi dziś cała Polska (a przy takich tematach należy spodziewać się, że jutro ks. Popielnicki może rozsławić nasz kraj także poza granicami...) swoją wiedzę na temat zagrożeń okultystycznych zdaje się czerpać głównie z internetu. I to ze stron raczej niezbyt wiarygodnych.

Historię o tym, że Hello Kitty zostało stworzone jako dar dla złych mocy w zamian za uzdrowienie ciężko chorego dziecka rozpowszechnił bowiem serwis ScaryForKids.com, który sam o sobie pisze, że powstał tylko po to, by zbierać najbardziej mrożące krew w żyłach historie z sieci. Jednak niekoniecznie prawdziwe. Właśnie tam opisana jest legenda, według której postać Hello Kitty została stworzona w latach 70-tych przez pewną chińską matkę, o której wspomina ks. Popielnicki.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt maja 09, 2014 12:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Wiele jest w sieci na ten temat. Np. takie dementi http://natemat.pl/58017,hello-kitty-to- ... nternetowi

Jednak zdziwiłem się bardzo, gdy wszedłem dziś na Wikipedię, a tam czytam:

Oprócz zabawek dla dzieci, producent Hello Kitty oferuje także produkty dla młodzieży, m.in. koszulki o nazwie „Demon” z wizerunkiem Hello Kitty i z napisem „Lick it up”[3][4], co jest efektem współpracy z heavy metalowym zespołem Kiss[5].

W oficjalnym sklepie producenta można kupić niezbyt ciekawe produkty z hello kitty http://www.sanrio.com/index.cfm?fuseact ... ring=demon

Jak się okazuje, miły kotek nie zawsze jest miły. Nie wiem, ile jest prawdy o związkach powstania kotka z Szatanem, być może żadnych, ale ww. związki Hello Kitty z KISS i produkty promowane przez producenta o nazwie DEMON, nie są legendami i powinny dać każdemu do myślenia.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt wrz 13, 2016 12:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Jeszcze ten artykuł warto przeczytać w temacie. http://www.fronda.pl/a/hello-kitty-a-co ... 31945.html

Problem chyba leży zatem nie w samym rysunku kotka bez ust, co w polityce firmy Sanrio, która produkt Hello Kitty kieruje tak samo do małych dzieci, jak też do dorosłych. Liczy się bowiem kasa... Dzieci dorastają i wybiorą wiele rzeczy z wizerunkiem kotka, rzeczy ściśle związanych z grzechem...

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL