www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 6:40 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Święta.
PostNapisane: Śr gru 08, 2010 2:09 pm 
Hipcio napisał(a):
Nadchodzi powoli czas potocznie nazywany Świętami Bożego Narodzenia.

Trzeba zadać sobie pytanie. Czy chodzimy we wierze, czy w religijnej poprawności? Wiara wychodzi do świata, fanatycy odgradzają się od niego murem religijnej poprawności. Zamykają się w domu i dziękują Bogu, że nie są oni tacy jak świat.

Fanatyzm nie przekazuje Prawdy za pomocą Prawdy lecz za pomocą osądu, potępiania, pogardy innych, plucia na innych. To nie jest Ewangelia to jest obrażanie ludzi.

Powinniśmy głosić Słowo Boże a nie złą nowinę o jakimś kościele czy denominacji.

Prawda mówi tylko przez miłość. Nie mówi przez zaprzeczanie, negację, odrzucenie, uprzedzenie, plucie na kogoś.

Jezus powiedział: gdybyście zrozumieli co to znaczy miłosierdzia chcę a nie ofiary poznania Boga a nie całopaleń nie potępialibyśmy niewinnych.

Jakże często idąc za przykładem faryzeuszy czyni się z innych ofiarę piekła, zamiast dzielić się prawdziwą wonią poznania Jezusa Chrystusa.

W takim dzieleniu Bóg nie używa nawracania za pomocą plucia na innych. Bóg nie używa fanatyzmu ani fundamentalizmu ani perswazji. Bóg używa swoje Słowa, Słowo Boże mówione we wierze i miłości zawsze tchnie Duchem.

Jest tak dlatego, że Bóg nie czyni nic bez swojego Słowa, mieszka w swoim Słowie. A Słowo stało się ciałem i zamieszkało miedzy nami.

Przepraszam, ale o co Ci chodzi?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Święta.
PostNapisane: Śr gru 08, 2010 2:46 pm 
Bardzo mi sie podoba to co napisales Hipciu, czy moge skopiowac Twoja wypowiedz i zacytowac na innym forum ?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Święta.
PostNapisane: Śr gru 08, 2010 3:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 04, 2010 5:37 pm
Posty: 26
Lokalizacja: Wrocław
Możesz skopiować.

Może rzeczywiście lepiej będzie, gdy kiedyś otworzę całkiem nowy temat na temat fanatyzmu. Czy taki został założony?

Kiedy się nawróciłem myślałem ze problem fanatyzmu dotykać może życia np. ekstremistów islamskich. Im dłużej jednak żyje zauważam że pojawić się on może: w nurcie ewangelicznym a nawet ewangelikalnym, ba spotkać go można pośród katolików.

Przepraszam za moje wtrącenie się w ten wątek, skoro na początku pytanie było skierowane do Wawelskiego Smoka.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Święta.
PostNapisane: Śr gru 08, 2010 4:14 pm 
Dzieki Hipciu, lece wklejac dalej. :) Oczywiscie, z zaznaczeniem, ze to Twoja wypowiedz stad, a o fanatyzmie zaloz watek, bo i ja mam czasem takie zapedy.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Święta.
PostNapisane: Śr gru 08, 2010 4:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 04, 2010 5:37 pm
Posty: 26
Lokalizacja: Wrocław
Moją intencją było wkleić mój post w wątek o Świętach i pytania, które zostało skierowane tam do Wawelskiego Smoka. Odpowiedź Wawelskiego Smoka na to pytanie mi osobiście się podoba.
Po owocach bowiem ich poznacie. :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Święta.
PostNapisane: Śr gru 08, 2010 4:30 pm 
no i fajnie, ale watek o fanatyzmie zaloz. :)


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL