www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 8:06 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz lut 28, 2013 12:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Syn Marnotrawny napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Widzę, Synu, że z całej siły usiłujesz nie zrozumieć czym się różni "chrześcijaństwo" bijące pałką po głowie od chrześcijaństwa, które pałkami nikogo nie bije.
Bicie pałką to tylko jeden aspekt problemu, drugi to szaleństwo intelektualne - gdyby chrześcijaństwo miało taki wpływ na ludzi jak w średnioweczu lub odrodzeniu topewnie dalej byśmy jeździli bryczkami konnymi jak amisze. I tak naprawdę to jest istota problemu. Nie mówię już o narzucaniu swoich poglądów innym ludziom i zmuszania ich do życia "po bożemu"
Opowieści "co by było gdyby" możesz spokojnie odłożyć na półkę. Chrześcijanie nigdy nie narzucali swoich poglądów siłą. Robili to ludzie nazywający siebie "chrześcijanami". Istotą problemu jest to, że nie chcesz uznać prostej rzeczy i świadomie mylisz pojęcia, ponieważ nie chcesz się nawrócić.

SM napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Widzę, że "przypadek z sikaniem" jest jedynym, którym zająłeś się w tym wątku szczegółowo, ponieważ stwierdziłeś, że możesz sobie na nim "poużywać". To się nazywa cyniczne tchórzostwo.
akurat się mylisz (co mnie nie dziwi bo robisz to nader często :P ) - najbardziej jaskrawym przykładem racjonalizacji cudu był przykład szelki ale nie "szydziłem" ze względu na sympatię do uzytkownika :). Po prostu dziwi mnie że nie widzicie absurdalności "umacniania się w wierze" takimi fundamentami.
Piszesz nie na temat. Czyli nadal cynicznie tchórzysz wobec przykładów innych niż te, które Ci "pasują" do szyderstwa.

SM napisał(a):
Se gadaj ile chcesz :P "Bóg zna serca" a nie Smok Wawelski :P A Wieczernik to tylko jeden z moich "chrześcijańskich" epizodów. Musisz wiedzieć, że w Lublinie udzielałem się także wśród "zielonych" a w Kielcach najbardziej "zieloni" nie rozpoznawali we mnie "nieodrodzonego". Nawet owoce miałem pikne... ale nieważne, to już historia, obecnie jestem złym grzesznikiem i wieprzkiem szydercą i jest mi z tym dobrze.
Mogłeś się "udzielać" wśród dowolnej grupy ludzi, którzy nie rozpoznawali w Tobie nieodrodzonego "wieprzka". Nie wiem, jakie "owoce" Ty miałeś, ale najwyraźniej tamci ludzie jakoś się owocami nie interesowali. Widocznie wystarczyło im, że się ktoś "udzielał". Jest mnóstwo takich kościołów, w których z tego powodu jest mnóstwo nieodrodzonych ludzi.

Dobrze, że na Ulicy Prostej stwierdziłeś, że Twoje "chrześcijaństwo" jest fikcją. Szkoda, że jako osoba niewierząca w fałszywe chrześcijaństwo nie szukasz prawdziwego Boga. Ale widocznie tutaj miało wyjść, co tak naprawdę jest w Twoim sercu. Nie trzeba do tego Smoka Wawelskiego. Wystarczą Twoje własne słowa, bo "z obfitości serca mówią usta". Dlatego wylewa się z Ciebie obficie cynizm, szyderstwo i tchórzostwo wobec faktów, z którymi nie potrafisz dyskutować przy równoczesnej odwadze wobec czegoś, co łatwiej ci ośmieszyć. Na postawie własnych słów zostaniesz osądzony. I nie ja to powiedziałem. To tylko cytat z Biblii [Mat. 12:27].


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 28, 2013 1:59 pm 
Offline

Dołączył(a): So wrz 25, 2010 3:14 pm
Posty: 42
Synu M. a jak myślisz, skąd wiesz o tym że jesteś złym grzesznikiem jak napisałeś?
„A On (Duch Św.), gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu i o sprawiedliwości, i o sądzie. O grzechu, gdyż nie uwierzyli we mnie. O sprawiedliwości, gdyż odchodzę do Ojca i już mnie nie ujrzycie. O sądzie zaś, gdyż książę tego świata został osądzony” (Ew. Jana 16, 8-11).
To nie Twój intelekt, który Boga odrzuca Ci to objawił.

Poza tym, nie żeby się czepiać, ale zobacz jak to brzmi:
Zaglądam tu nawykowo - strona ta w dużej mierze uczyniła ze mnie osobę niewierzącą[/quote]

Jak to rozumieć, że niby ludzie Cię uczynili niewierzącym? Ale w co, bo jeśli Biblia mówi, Bóg stworzył niebo i ziemię i Syn Boży umarł za nasze grzechy, to co do tego mają ludzie? Nawet uczniowie Jezusa byli zaskoczeni kiedy On zmartwychwstał, ale to nie ich wiara Go wzbudziła z martwych. Albo wierzysz że Bóg mówi prawde albo wierzysz w kłamstwo, zasłanianie się ludźmi jest nieuczciwe.

Nie Ty jeden masz doświadczenia ze społecznościami które z Bogiem nie miały nic wspólnego, wielu z nas to przerabiało,nieraz bardzo boleśnie, ale co z tego, takie czasy że 'kościoły' odeszły od żywego Boga. Jego Słowo jednak się nie zmieniło. Chcesz sie przekonać uwierz, nie uwierzysz, też się przekonasz bo na koniec dnia On i tak sobie odbierze chwałę, żadna w tym nasza zasługa, żadna też niewiara tego nie zmieni.
Jesteś Jego stworzeniem i Jego Słowo dotyczy Cie tak samo jak wierzących. Myślisz że możesz sie przed Nim schować za swoją niewiarą? Ze jeśli w Niego wierzysz to On jest ale jeśli nie to znika? Chodzisz po Jego Ziemi, oddychasz Jego powietrzem, i Jego Duch sprawia, że zlepek materii żyje, myśli, ma świadomość itp. No chyba że masz jakieś wiarygodne wytłumaczenie pochodzenia świata i życia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 28, 2013 6:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
Syn Marnotrawny napisał(a):
- najbardziej jaskrawym przykładem racjonalizacji cudu był przykład szelki ale nie "szydziłem" ze względu na sympatię do uzytkownika :). Po prostu dziwi mnie że nie widzicie absurdalności "umacniania się w wierze" takimi fundamentami.

Dziękuję. Przypuszczam jednak, że nie wyszydziłeś mnie bardziej ze względu na tematykę mojego świadectwa i/lub na tytuł etyka, który masz na swojej wizytówce. Jak to jednak etykietki mają wpływ na nasze zachowanie...
Dlatego, świadoma tego faktu, ja nie nazwę cię szydercą, lecz dokładnie tym, kim sam się nazywasz- Synem Marnotrawnym -w ostrej fazie marnotrawstwa.
Ty zresztą wiesz, że Ojciec na ciebie czeka.

A wracając do mojego świadectwa.
Nie umieściłabym go może w wątku zatytułowanym "Cuda Boże dzisiaj" ale ponieważ autor pytał o najbardziej zaskakującą odpowiedź Boga, to ta była najbardziej zaskakująca. Zapomniałam trochę, że i ty to czytasz i to może być woda na twój młyn :)
Tak się złożyło, że mam więcej świadectw z czyjąś śmiercią w tle- był taki okres w moim życiu po prostu i bardzo mocno wtedy czułam Bożą obecność. Niestety nie jest to do udowodnienia szkiełkiem i okiem, więc i tak nasze rozmowy nie będą kompatybilne.

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 28, 2013 7:19 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
To ja nawet nie mam co się wychylać z moim uzdrowieniem bo mnie Marnotrawny po papiery do doktorów pogoni.Prawie jak w katolicyzmie.Cud musi być udokumentowany . Na a jak widziałam cud to miałam pomrocznośc jasną albo uległam zbiorowej albo indywidualnej histerii.
I tak pomalutku życie zleci.

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 28, 2013 8:14 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
szelka napisał(a):
Dlatego, świadoma tego faktu, ja nie nazwę cię szydercą, lecz dokładnie tym, kim sam się nazywasz- Synem Marnotrawnym -w ostrej fazie marnotrawstwa.
Ty zresztą wiesz, że Ojciec na ciebie czeka.
Szelko, z całym szacunkiem - i być może to jest temat na osobny wątek - żeby być synem marnotrawnym, najpierw trzeba się Ojcu w ogóle urodzić. To nie jest podobieństwo o niewierzących. A nasz Syn Marnotrawny nie jest na etapie "marnotrawienia", tylko lżenia swego Stwórcy. Myślę, że powinien mieć tego świadomość. Na wypadek, gdyby nagle stanął w obliczu śmierci. Jak powiedział pewien były ateista po wyjściu ze stanu śmierci klinicznej: "Ateistą można być siedząc wygodnie w fotelu".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL