www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pt mar 29, 2024 2:25 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lut 22, 2012 10:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 7:19 pm
Posty: 142
Tym razem chciałbym napisać coś w imieniu moim i mojej żony, ponieważ w ostatnim czasie dosyć mocno zastanawiamy się nad pewną sprawą:

Na początek dwa linki do poczytania: http://wyborcza.pl/1,91446,11188354,RPD ... _multiline oraz http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/5 ... biegu.html

Wygląda na to, że sprawa jest dosyć poważna. Zapewne na tapetę będą brane kolejne pozycje dotyczące chrześcijańskiego wychowywania dzieci, tym bardziej, że w sprawę zaangażowana jest m.in. znana prawie wszystkim "superniania" Dorota Zawadzka - autorytet dla wielu rodziców w sprawach wychowywania. Jest ona doradczynią społeczną RPD. Na jej facebookowym profilu określiła ona wyjaśnienia wydawcy Vocatio jako SKANDALICZNE, co z kolei wywołuje kolejne komentarze typu: "Tłumaczenia pana z wydawnictwa są tragiczne... Krew mnie zalewa jak słyszę, że to ma cos wspólnego z miłością, albo Biblią (osobiście mi wstyd, że ludzie wierzą, że to jest w Biblii, to jest jakaś kosmiczna nadinterpretacja). Ale rzeczywiście, jakimś sukcesem jest to, że przynajmniej wycofają te książki - szkoda, że się nadal upierają przy swoim."

Wydaje się nam, że jest to początek jakiejś ogromnej nagonki na tych, którzy chcą wychowywać dzieci zgodnie z zasadami Pisma Świętego. Tłumaczenie, że biblijne karcenie nie ma nic wspólnego z przemocą/patologią wywołuje w mediach fale ogromnego oburzenia. Może dojść do tego, że publiczne przyznanie się do stosowania klapsów wobec dziecka (jako metody "ostatecznej", kiedy tłumaczenia nie pomagają, stosowane dla dyscyplinowania dzieci i w miłości, a nie w złości) będzie się wiązało nawet z karą więzienia! Dla nas przykre jest, że ludzie są tak zaślepieni i nie dostrzegają różnicy między klapsem a znęcaniem się nad dzieckiem, wszystko jest wrzucane do jednego worka. Tu wklejam kolejny link do poczytania - kampania "Kocham. Nie daję klapsów. Bo klaps to też bicie" http://stopklapsom.pl/
Ustawa podpisana w sierpniu zeszłego roku dotycząca zakazu bicia dzieci, zamiast faktycznie chronić dzieci krzywdzone, doświadczające agresji i przemocy, w rzeczywistości przysłużyła się do atakowania tych, którzy zajmują chrześcijański punkt widzenia na sprawy wychowania i karności.
A co wy o tym sądzicie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lut 22, 2012 11:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 7:19 pm
Posty: 142
obszerne i ciekawe wyjaśnienia wydawcy Vocatio Piotra Wacławika w sprawie wycofania z obiegu dwóch książek, do poczytania tutaj: http://www.vocatio.com.pl/index.php?rou ... uct_id=277
Jako młodzi rodzice, którym sprawa ta leży na sercu dołączamy się do próśb o modlitwę w tej sprawie i zachęcamy do konkretnego zajęcia stanowiska w tej sprawie. My także jak napisał P. Wacławik "...mamy nadzieję, że powstanie ruch społeczny na rzecz zmiany zapisów w Ustawie z dnia 1 sierpnia 2010 r. tak, by potrafiła ona w mądry sposób chronić rodziny przed rzeczywistymi patologiami, a jednocześnie wspomagać zdrowe, kochające się rodziny, które chcą budować swoje relacje na biblijnych zasadach pełnych miłości, oddania i zdyscyplinowania, i które chcą nauczać swoje dzieci samokontroli i samodyscypliny."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 23, 2012 9:11 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
Zgadzam się z tobą. Problem jest i zmierza dokładnie w kierunku szwedzkim.
Nikogo nie oburzają natomiast szwedzkie książki dla najmłodszych dzieci, które z pewnością wkrótce zaleją nasz rynek- na przykład o rodzinie i jej modelach.
Z drugiej strony myślę, że gdyby nie wyjątkowo niefortunny tytuł- nikt z naszych wielkich opiniotwórczych nie zwróciłby w ogóle uwagi na publikację Vocatio.

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 23, 2012 11:12 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Rzeczywiście, tytuł książki został dobrany fatalnie. W oryginale chodzi o nawiązanie do Przypowieści Salomona 22:6 - w polskich przekładach mamy "wychowuj chłopca" (BW), "wdrażaj chłopca" (BT), "pouczaj młodzieńca" (BWP) lub "ćwicz młodego" (BG). Gdyby tłumacz dobrze znał Biblię, pewnie by skojarzył i rzeczywiście może nie byłoby afery. Tyle ode mnie z punktu widzenia tłumacza.

Z punktu widzenia "eschatologicznego" Offczyk jest moim zdaniem naiwny, podobnie jak sam P. Wacławik. Przecież gołym okiem widać, co się dzieje. Następuje przeorientowanie modelu rodziny i wychowania dzieci w ramach niszczenia judeo-chrześcijańskiego fundamentu moralnego zachodniej cywilizacji. Największą rolę w tym dziele grają media, naukowcy (np. ewolucjoniści i psychologowie) i inni lobbyści, którzy doprowadzają małymi krokami do zmiany prawa w takim kierunku, jak w Szwecji. Oczywiście, doprowadzi to do katastrofy, bo musi. A chrześcijanie (ci biblijnie wierzący) będą postrzegani jako przeszkoda na drodze do "nowego, wspaniałego świata", w którym człowiek sam ustala standardy dobra i zła. Przeszkoda, którą trzeba będzie usunąć.

Zauważyłem, że Piotr Wacławik bardzo dbał o poparcie hierarchii kościoła rzymsko-katolickiego dla swojej działalności. Dlatego na przykład wszystkie interlinie są wydane w ramach "prymasowskiej serii biblijnej". Ciekaw jestem, czy hierarchia krk odwdzięczy się teraz wydawnictwu, zajmując jakieś stanowisko w tej konkretnej sprawie. Przydałoby się, ale to może być krok politycznie niepoprawny.

Jeśli powstanie ruch, który będzie chciał odwrócić tendencję do "upaństwowienia dzieci", to się przyłączę. Ale ogólnie nie zawrócimy Wisły kijem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 23, 2012 11:49 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 15, 2010 5:19 pm
Posty: 89
Cytuj:
Przecież gołym okiem widać, co się dzieje. Następuje przeorientowanie modelu rodziny i wychowania dzieci w ramach niszczenia judeo-chrześcijańskiego fundamentu moralnego zachodniej cywilizacji


zgadzam się,hmmmm.... skąd inspiracja do np.tego typu zakazów:



http://www.tvn24.pl/0,1735480,0,1,obrze ... omosc.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 23, 2012 12:12 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 6:01 pm
Posty: 37
Lokalizacja: Opole
Smok Wawelski napisał
Cytuj:
Ciekaw jestem, czy hierarchia krk odwdzięczy się teraz wydawnictwu, zajmując jakieś stanowisko w tej konkretnej sprawie. Przydałoby się, ale to może być krok politycznie niepoprawny.

Jeśli powstanie ruch, który będzie chciał odwrócić tendencję do "upaństwowienia dzieci", to się przyłączę. Ale ogólnie nie zawrócimy Wisły kijem.

Z tego co czytam w komentarzu internauty do linkowanego artykułu GP wynika, że krk stanowisko zajął dawno temu, bo już podczas Soboru Watykańskiego II, i jest ono postępowe jak nasze obowiązujące prawo, tylko że jeszcze bardziej, choćby dlatego że starsze.
Jeśli to prawda, to konsekwentnie należałoby się raczej spodziewać złajania wydawcy przez hierarchów, niz wsparcia z ich strony.
Książek nie czytałem, ale wnioskując z rabanu jaki podniósł się wskutek publikacji, podzielam potrzebę jakiejś reakcji opozycyjnej do postępującej paranoi.
Szczególnie wobec porażającego zobojętnienia tzw. społeczeństwa :?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 23, 2012 1:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 7:19 pm
Posty: 142
Smok Wawelski napisał(a):
...Z punktu widzenia "eschatologicznego" Offczyk jest moim zdaniem naiwny, podobnie jak sam P. Wacławik. Przecież gołym okiem widać, co się dzieje...


Absolutnie się tutaj nie zgadzam, bo jestem świadomy spraw właśnie z pktu widzenia eschatologii i to co widzę wywołuje u mnie (tak mi się wydaje) jak najbardziej właściwe reakcje, tzn przynagla mnie do coraz mocniejszego wzdychania: "przyjdź już wreszcie Panie Jezu i zabierz nas stąd". Natomiast tak po prostu jako rodzic zastanawiam się, że mądre wychowanie moich dzieci nie będzie łatwe...
pozdrawiam i dziękuję za odzew. Liczę na więcej...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 23, 2012 3:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Off_czyk napisał(a):
Absolutnie się tutaj nie zgadzam, bo jestem świadomy spraw właśnie z pktu widzenia eschatologii i to co widzę wywołuje u mnie (tak mi się wydaje) jak najbardziej właściwe reakcje, tzn przynagla mnie do coraz mocniejszego wzdychania: "przyjdź już wreszcie Panie Jezu i zabierz nas stąd". Natomiast tak po prostu jako rodzic zastanawiam się, że mądre wychowanie moich dzieci nie będzie łatwe... pozdrawiam i dziękuję za odzew. Liczę na więcej...
Naiwność, o której napisałem, nie dotyczy Twojego oczekiwania na przyjście Pana - to jest jak najbardziej słuszne i godne pochwały. Moje słowa o naiwności dotyczyły "utworzenia ruchu społecznego na rzecz zmiany zapisów w Ustawie z dnia 1 sierpnia 2010 r. tak, by potrafiła ona w mądry sposób chronić rodziny przed rzeczywistymi patologiami, a jednocześnie wspomagać zdrowe, kochające się rodziny, które chcą budować swoje relacje na biblijnych zasadach" - obawiam się, że prędzej Biblia zniknie z półek jako książka nawołująca do bicia dzieci, niż ktokolwiek pozwoli nam wychowywać dzieci na biblijnych zasadach.

Ponieważ państwo z definicji nie może rodzić dzieci, a dzieci są potrzebne państwu, żeby miał kto tworzyć produkt krajowy brutto, służyć w wojsku i pracować na emerytury, to ktoś może wpaść na genialny pomysł, żeby dzieci "uwłaszczyć". Czyli rodzice będą rodzić, a państwo zajmie się ich wychowaniem i będzie przejmowało prawa rodzicielskie w przypadku, gdyby rodzicom przyszło do głowy wychowywanie dzieci wbrew ideologii głoszonej przez państwo. Jakakolwiek by ona nie była.

Witamy w Nowym Porządku Światowym.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 23, 2012 5:10 pm 
Offline

Dołączył(a): So wrz 25, 2010 3:14 pm
Posty: 42
Upaństwowienie dzieci jest już niestety rzeczywistością w Szwecji i Anglii. Serio zaryzykowalibyście że opieka społeczna odbierze wam dzieci i podjęlibyście walkę z systemem?? Przyznalibyście się do dawania klapsów? To jest na prawdę realna groźba, mam na myśli że państwo odbiera dzieci a rodziców uznaje za fanatyków czy innych 'nieprzystosowanych' co nie rokuje nadziei, że je jeszcze kiedyś zobaczą. Pomyślcie o dzieciach które, pomijając rozmiar takiej tragedii dla nich, nie będą mieć raczej drugiej szansy na chrześcijańskie wychowanie. Takie rzeczy już sie dzieją, codziennie. Ja bym siedziała cicho w tej sprawie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 23, 2012 7:23 pm 
Offline

Dołączył(a): N sty 18, 2009 10:07 pm
Posty: 445
Aż mnie ciary po plecach przeszły...

_________________
2Tm 3:16 "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 23, 2012 7:36 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Cytuj:
Upaństwowienie dzieci jest już niestety rzeczywistością w Szwecji i Anglii. Serio zaryzykowalibyście że opieka społeczna odbierze wam dzieci i podjęlibyście walkę z systemem?? ...

Takie rzeczy już sie dzieją, codziennie. Ja bym siedziała cicho w tej sprawie.

Eeeeee ... nooooo. Nie wiem ?
Protestować, bo są szanse na zmiany, czy raczej siedzieć cicho, bo i tak nic nie wskóram. Ludzie to się naprawdę zaczyna dziać, za wychowywanie dzieci zgodnie z Biblią, dzieci są odbierane i to przez kogo, przez Państwo, to przecież Babilon nam się robi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 23, 2012 9:14 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 7:19 pm
Posty: 142
pozwolę sobie dorzucić jeszcze mały cytacik ze strony: http://stopklapsom.pl/artykuly/zdejmijm ... -ksiegarni

"...Przekonajmy wydawców instrukcji bicia dzieci do wycofania tych książek ze sprzedaży.
Przekonajmy Oficynę Wydawniczą Vocatio do wycofania ze sprzedaży książek Mądra miłość
i Jak trenować dziecko?, a wydawnictwo Pojednanie – do wycofania poradników Klucz do serca twojego dziecka i Wychowanie dziecka wg Pisma Świętego.
Przekonajmy wszystkie wydawnictwa chrześcijańskie, które w swojej ofercie mają poradniki zalecające bicie dzieci (czyli, w myśl obowiązującego od 1 sierpnia 2010 roku zakazu stosowania kar cielesnych, nawołujące do popełnienia przestępstwa) do wycofania tych książek ze sprzedaży.

Ale bez agresji i gróźb. Spokojnie i uprzejmie. Niech to nie będzie bojkot, atak ani nakaz, lecz uprzejma prośba. Prośba samych czytelników, którzy nie życzą sobie takich książek w ofercie żadnego wydawnictwa. Zwłaszcza – chrześcijańskiego.

Przypomnijmy wydawcom, że Bóg wcale nie każe bić dzieci, i nie można traktować dosłownie biblijnych słów o rózdze (choćby dlatego, że chcąc to robić, musielibyśmy również kamienować krnąbrnych synów, do których nie przemawia nawet rózga). Przypominajmy, że Jezus nie tylko nie bił dzieci ani nie polecał bicia, ale kochał dzieci i wstawiał się za nimi.

Nagłaśniajmy sprawę. Piszmy do wydawnictw. Polecajmy akcję (i wydarzenie na Facebooku) znajomym i pokażmy wydawcom, jak wiele osób chce zdjąć instrukcje bicia dzieci z półek księgarni..."

Przepraszam za długą wklejkę, ale po prostu nie mogłem się powstrzymać.
Czas zaopatrzyć się w niektóre wartościowe książki chrześcijańskie, bo za jakiś czas mogą zniknąć z półek sklepowych.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 23, 2012 9:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
To sie naprawde dzieje, ja jestem przerazona i wlosy staja mi deba na glowie!! Donosy, sledzenie, zglaszanie policji... Jak przyjdzie zyc normalnie na tym swiecie za jakies 10-20 lat?

Znacie przypadek z Zielonej Góry?

http://tiny.pl/hj3bg

_________________
Poznanie nadyma.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 23, 2012 9:36 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz cze 02, 2005 7:44 pm
Posty: 269
Myślę, że warto zajrzeć:

http://gosc.pl/doc/789339.Szwedzki-model-katastrofy

_________________
None but Jesus...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 23, 2012 10:19 pm 
Offline

Dołączył(a): So wrz 25, 2010 3:14 pm
Posty: 42
Bardzo mądre rady udzielone przez tą panią adwokat. Znalazłam gdzieś nowszy artykuł, z którego wynika,że została ona odsunięta od prowadzenia tej sprawy przez sędziego http://barbara-pytel.suite101.com/swede ... ld-a256102

Off_czyk napisał(a):
Ale bez agresji i gróźb. Spokojnie i uprzejmie. Niech to nie będzie bojkot, atak ani nakaz, lecz uprzejma prośba.


Czyli sugeruje się, że to własnie chrześcijanie są ta stroną agresywną i gwałtowną. Wygląda to wszystko na powolne ale konsekwentne nakreślanie 'rysopisu' wroga publicznego nr 1 - chrześcijanina fundamentalistę


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL