www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:24 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lut 24, 2012 6:39 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Cytuj:
... że ... Biblię należy odczytywać dosłownie albo, że planety rządzą ich życiem ...

I znowu "skuteczny" spsób argumentacji. Wszyscy ( no prawie, ale chodzi mi o zasadę ) wiedzą, że planety nie rządzą naszym życiem. Jest to zdanie prawdziwe, oczywiste, namacalne itp. ale ilu z ludzi potrafi przeciwstawić się i powiedzieć, że Biblia to jest 100 % Słowo Boże ?
Ilu ludzi nie zacznie mówić, że owszem Biblia to jest Słowo Boże, ALE tak nie do końca. No generalnie tak, ALE są wyjątki no bo np. czy mamy kamienować naszych krnąbrnych synów, że tak nawiąże do wcześniejszej mojej wypowiedzi.
Ilu będzie w stanie zaprotestować - nawet w swoim umyśle - i powiedzieć, że jedno ww. fałszywe zdanie nie jest żadnym argumentem do wyciagania wniosku o drugim zdaniu. To zdanie jest manipulacją, która dla wielu jest pułapką.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr mar 07, 2012 8:53 am 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Na pierwszej stronie www.onet.pl

"Bij. W imię Boga"
Poza biciem rózgą, unieruchamianiem, przyciskaniem do podłogi, jest np. pociąganie małego dziecka za włosy, a także razy elastyczną linijką po rękach. Gdzie znajdują się takie "porady"?

I oczywiście odpowiednie zdjęcie.

http://tygodnik.onet.pl/32,0,73959,rozg ... tykul.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr mar 07, 2012 10:26 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Widziałem i czytałem. Wpisałem swój komentarz na forum pod artykułem i ciekaw jestem, czy ktoś go przeczyta. Nawet jeśli nikt nie odpowie, to i tak warto, bo media robią ludziom przysłowiową wodę z mózgu. Może ktoś się zastanowi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 18, 2012 7:02 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
http://www.poznajpana.pl/?p=20867

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lut 12, 2016 12:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 7:40 am
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław
krótki artykuł http://agaidzieciaki.blog.pl/2016/01/29 ... -wszystko/ ...co mnie smuci to nie dotyczy to tylko rodziców niewierzących, ja często wykończona jestem spotkaniami z wierzącymi młodymi rodzicami którzy mają małe dzieci :(

_________________
"Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem." księga Micheasza 6.8


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL