www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 9:46 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jalmuzna
PostNapisane: N sie 14, 2011 2:48 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Ciekawe poznac jakie macie stanowisko w tej sprawie - dawac, nie dawac, ile, komu itp.? To znaczy wiadomo ze wpierw sie troskamy o braci, ale tutaj tez sa rozne pytania, chocby takie jak czy wszystkich, kto tak sie mieni za braci uwazamy i podobne... Z drugiej strony Pismo w pewnym momencie jest dosc surowe "co im nie uczyniliscie, to Mi nie uczyniliscie, idzcie precz w ogien wieczny"...

A co sie tyczy swiatowych to tu w ogole wielka niewiadoma... Oszusci, aferzysci, wyludzacze, rozne korporacje co to w tym chyba najgorsi itp.itp.itp. - ale co wobec tego, nie dawac wcale czy jak, bo sie zlapalam na takich myslach wlasnie, patrzac na te rozne akcje wszedzie, w kazdym aeroporcie, na kazdej ulicy, w kazdym niemalze sklepie... i tak myslalam sobie, ze wyludzaja...

Nawet jechalam w autobusie miedzynarodowym, to na przystanku wlazla pewna pani z przygotowanymi dokumentami i zdjeciem dziewczynki i zaczela placzliwym glosikiem sepic kase na operacje niby w Kijowie. Od razu gdy wlazla tak wlasnie pomyslalam, ze czlowiekowi rzetelnemu nie przyszlo by do glowy w ten sposob wykorzystywac nieszczescie i sepic kase, ale tez sie zastanawiam, czy ja aby zawsze mam racje w takim stanowisku...

Mi samej co prawda za bardzo sie nie przelewa, ale jednak sie staram dawac proszacym chocby po malu, chocby troche bilonu - ale raczej tym, co sedza na asfalcie, a nie tym co w bialych spodniach i bluzeczkach wytapetowane laza po autobusom miedzynarodowym i pociagam (wiadomo, podrozni sa przy kasie, wiec wszedzie ich pelno)... Omijam tez akcje, typu Carytas i podobne...
Ale jezeli sie myle, to czy to przypadkiem nie bedzie grzechem, gdy tak brzydko mysle o nich...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jalmuzna
PostNapisane: Pn sie 15, 2011 7:12 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
taaa... i tu nikt nie chce mnie rozgrzeszyc*... to ide na herbatke...

* w sensie, ze poklepac po ramieniu z uspokajajacym "i dobrze, Axanko, wszyscy wyludzacze, nic im nie dawaj, aferzystom jednym"...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL