www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 1:18 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N lip 03, 2011 3:37 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Jaką Ewangelię głosi członek neo-katechumenatu? Jakiego Jezusa? Prawdziwego czy Eucharystycznego? Ja nie twierdzę, że tacy ludzie nie mogą się narodzić na nowo - sam narodziłem się na nowo będąc jeszcze w krk i Duch mnie prowadził już wtedy. A ponieważ mnie prowadził, to... wyprowadził mnie z krk. Wtedy nie musiałem już oszukiwać sam siebie, a także przestała mi być potrzebna "mądrość i poznanie w poruszaniu się w tych strukturach", bo moje "tak" zaczęło być "tak", a moje "nie" zaczęło być "nie". Życie w obłudzie to jest "gotowanie żaby" i kończy się duchową śmiercią, jeśli człowiek w porę się nie obudzi. Bo Duch daje sygnały, że nie można być jednocześnie posłusznym Jego Słowu i słowu krk wraz z jego tradycją i całym pozostałym bagażem. A tzw. "prywatny katolicyzm" po prostu nie istnieje - jest tylko próbą usprawiedliwienia własnego nieposłuszeństwa Bogu.

Porównywanie dobrze żyjących odrodzonych katolików ze źle żyjącymi odrodzonymi protestantami też nie ma sensu i posiada walor jedynie propagandowy. Odrodzony katolik "gotujący żabę" i protestant równie nieposłuszny Słowu Bożemu, choć w innych kwestiach, skończą po prostu tak samo.

Jeśli kogoś Pan stawia w krk, żeby głosił Ewangelię, to niech czyniąc uczniami chrzci - inaczej jest nieposłuszny nakazowi głoszenia Ewangelii. Jeśli nie chrzci dlatego, żeby nie narażać siebie i innych z powodów strategicznych, to ja się pytam, gdzie coś takiego czytamy w Biblii? Oczywiście można molestować kilka wyrwanych z kontekstu wersetów typu "być Żydem dla Żyda", ale to nie zwalnia z obowiązku posłuszeństwa wobec Wielkiego Nakazu Misyjnego W JEGO CAŁOŚCI.

Człowiek cytowany przez Ciebie najwyraźniej nie widzi istoty sprawy. I sam projektuje grzechy protestantów, żeby bronić swoich tez. Poza tym, nie odróżnia instytucji krk od odrodzonych ludzi będących jej członkami. Zgadzam się, że Pan Jezus nie dzieli ludzi na wyznania, tylko na odrodzonych i nieodrodzonych. Jego Słowo każe wyjść spomiędzy ludzi, którzy mienią się braćmi, a żyją w grzechu [I Kor. 5:9-13] - bez względu na to, czy są to katolicy czy protestanci. Nie widzę powodu, dla którego odrodzeni katolicy mieliby pozostawać w ramach struktur jawnie wypaczających Słowo Boże i mających rzeczywiście historycznie udowodniony owoc zaprzeczający Ewangelii. Podobnie jest ze środowiskami protestanckimi.

Stwierdzenie, że "Pan ma dla każdego inną drogę" jest trochę naciągane, bo droga jest jedna. I raczej wąska niż szeroka. Próba deprecjonowania doktryn również jest nieporozumieniem, bo Słowo Boże mówi dokładnie co innego. Zbawiony człowiek powinien być nauczany właściwej doktryny i nie jest wszystko jedno, co usłyszy i czym się karmi. Takie hasła anty-doktrynalne służą jedynie większemu zwiedzeniu.

Zgadzam się, że wielu protestantów żyje w grzechu i czują się lepsi od katolików, ponieważ zostali usprawiedliwieni z łaski bez pośrednictwa sakramentów. Poczucie lepszości nie jest niczym właściwym i nie wszyscy protestanci je mają. Nieprawdą jest jednak twierdzenie "poza tym prawie każdy protestant gdy się nawraca, otrzymuje extra bonus w jedynozbawczym pakiecie swojej denominacji" - o ile wiem, jedynie sekty są jedynozbawcze i w żadnym kościele ewangelicznym jedynozbawczości się nie naucza. W przeciwieństwie do krk, który postrzega siebie jako jedyny prawdziwy kościół (patrz deklaracja "Dominus Iesus").

Podsumowując, uważam że Twój rozmówca został po prostu nie tyle "odkręcony", co "przekręcony" i wcale nie jestem pewien, czy aby jego rozum (jak sam to określa) nie został wyprany dwa razy, tylko w "przeciwnych kierunkach". Prymitywny anty-katolicyzm dolewa tutaj oliwy do ognia i takie pranie znacznie ułatwia, bo jest anty-świadectwem. Do tego dochodzi błędne przekonanie, że przy nowym narodzeniu można sobie darować nauczanie, bo przecież Pana Boga ono nie interesuje. Otóż interesuje, i to bardzo. Do tego stopnia, że tylko posłuszeństwo temu nauczaniu zapewnia budowanie domu na skale zamiast na piasku.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N lip 03, 2011 6:06 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Wyslalam mu linka... teraz chyba sie obrazi na mnie na amen :(

Smoku, dziekuje Ci bardzo za dobry wyklad...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N lip 03, 2011 6:50 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Axanna napisał(a):
Wyslalam mu linka... teraz chyba sie obrazi na mnie na amen :(

Smoku, dziekuje Ci bardzo za dobry wyklad...

A dlaczego na ciebie ? Na Wawelskiego, bo to on napisał :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N lip 03, 2011 6:52 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
hehe, no w sumie masz racje, ale ja to rozpietalam... Poza tym sama probowalam mu dukac podobnie, tylko nie tak madrze..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lip 04, 2011 12:38 am 
Cytuj:
Prymitywny anty-katolicyzm dolewa tutaj oliwy do ognia i takie pranie znacznie ułatwia, bo jest anty-świadectwem.
Wlasnie!


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lip 04, 2011 8:08 am 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Cytuj:
Wlasnie!

Zalezy kto co uwaza za "prymitywny antykatolicyzm", bo z tego co wiem, to niektorzy tutaj gorliwie bronia na przyklad udzial w akcji breloczkow, reklamujacych "eucharystycznego Jezusa", ktorego ponoc katolicy sie "nie wstydza", choc powinni... - w sumie czymkolwiek mozna mydlic oczy, ze to czy tamto, to "prymitywny antykatolicyzm"... na korzysc ekumenicznego humanizmu... prawda agnieszkas?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lip 04, 2011 8:36 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Prymitywny anty-katolicyzm bazuje na niewiedzy lub bardzo ograniczonej wiedzy o doktrynie katolickiej, na poczuciu wyższości w stosunku do "katoli", na agresji i szyderstwie zamiast merytorycznej rozmowy. Jest to domena Świadków Jehowy i protestanci niepotrzebnie wchodzą w tę sama manierę, głosząc katolikom przede wszystkim złą nowinę o krk zamiast dobrej nowiny o zbawieniu w Jezusie Chrystusie przez wiarę i z łaski. Nic dobrego z niego nie wynika, bo przecież nawet porzucenie fałszywych wierzeń samo w sobie nie daje zbawienia. Jeśli człowiek się nawróci i narodzi na nowo, to sam Duch Święty zacznie go wprowadzać w prawdę zgodną ze Słowem Bożym - o ile on sam pozwoli się Duchowi prowadzić. Najczęściej tacy ludzie sami zaczynają zadawać pytania rodzące się w wyniku czytania Biblii i ogólnie nie ma sensu rzucać się na nich z odpowiedziami na pytania, których jeszcze nie zadali. A każdy pojedynczy przypadek należy traktować oddzielnie - tak jak Pan Jezus to czynił.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lip 04, 2011 8:40 am 
o to chodzi, o to chodzi !


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lip 04, 2011 8:43 am 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Jezeli ktos slepo wierzy w klamstwo, to chyba wypada go uswiadomic, ze wierzy wlasnie w klamstwo? Bo jak uwierzy w prawde, skoro uwaza, ze ma prawde? Co zlego w tym, ze ktos (bez agresji) sprobuje rzucic swiatlo na to w co wierzy? pokazac roznice pomiedzy Prawda a tym czemu naucza krk?

Zazwyczaj gdy katolikowi powiesz dobra nowine, ze "Jezus umarl za twoj grzech, uwierz" - to odpowie przeciez ze wierzy jak najbardziej i co dalej? Powiesz "ochrzcij sie" - odpowie przecie ze jest ochrzczony...

Moim zdaniem dobre jest to:
Cytuj:
A każdy pojedynczy przypadek należy traktować oddzielnie

Mysle podobnie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lip 04, 2011 8:44 am 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
agnieszkas napisał(a):
o to chodzi, o to chodzi !

o co Ci chodzi?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lip 04, 2011 8:55 am 
Axanna napisał(a):
agnieszkas napisał(a):
o to chodzi, o to chodzi !

o co Ci chodzi?
o to chodzi, ze zgadzam sie ze Smokiem i ze uwazam, ze dobrze odpowiedzial czym jest prymitywny antykatolicyzm.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lip 04, 2011 8:59 am 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
agnieszkas napisał(a):
Axanna napisał(a):
agnieszkas napisał(a):
o to chodzi, o to chodzi !

o co Ci chodzi?
o to chodzi, ze zgadzam sie ze Smokiem i ze uwazam, ze dobrze odpowiedzial czym jest prymitywny antykatolicyzm.

Z tego co wiem, na ten temat nie masz takiego samego zdania jak Smok i dobrze o tym wiesz... U Ciebie bowiem wszystko jest "agresja" i "prymitywny antykatolicyzm" - wszystko co sie sprzeciwia ekumenicznym akcjom na przyklad, bo ponoc Pan "poruczyl ci sluzbe pojedniania" - w ten chyba sposob bronisz te akcje?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lip 04, 2011 9:10 am 
prosze bys sie zajela tematem watku i soba, a nie mna i pozwolila bym moje zdanie wyrazala sama. Ok ? na dalsze Twoje zaczepki nie odpowiadam, wybacz, bo UP to nie magiel.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lip 04, 2011 9:15 am 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
To nie sa zadne zaczepki. Smok wcale nie uwaza, ze kazde antyekumeniczne jakniecie jest "prymitywnym antykatolicyzmem", Ty natomiast tak, wiec Towje "o to chodzi" stawia sprawe w falszywym swietle.

Ja Cie tylko prosze, bys nie przybierala roznych postaw w zaleznosci od sytuacji, bo Ci pasuje, bo wprowadzasz zamet i niewlasciwe zrozumienie... Swoje poglady wyrazalas otwarcie i publicznie, wiec sie do nich odnioslam.
Cytuj:
prosze bys sie zajela tematem watku i soba

ja sie zajmuje wlasnie tematem watku, co do ktorego co wnioslas? procz falszywego w sumie "zgadzam sie ze Smokiem"...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sie 20, 2013 9:32 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Aż napiszę, bo ostatnio miałam okazję zetknąć się z pastorem ewangelicznej wspólnoty głoszącym, że "dobry katolik jest lepszy niż zły protestant"- czyli miałam do czynienia z tą propagandą, o której Smok pisał w swoim poście...Jestem w szoku, bo słyszeć o tym, że ktoś tak myśli, a zetknąć się z tym to jednak dwie różne rzeczy. Ma to swoje konsekwencje w postaci szerzenia postaw ekumenicznych: zachęcania ludzi wierzących do udziału w katolickich akcjach( jak ta z księdzem Bashaborą na stadionie narodowym), marszach "dla Jezusa", utwierdzania ludzi odrodzonych z Ducha do pozostania w obrębie KRK( i doprowadzanie ich do stanu "ugotowanej żaby")...coś strasznego. No i odrzucania tych, którzy przed tym ostrzegają, czyli tworzenie podziałów.
Zaczynam myśleć o tej grupie ewangelicznych chrześcijan, że zwiedzenie, w którym siedzą od lat spowodowało głoszenie przez nich innej ewangelii. Oni nie mogą już znieść prawdy i walczą z samym Bogiem( tym samym z tymi, którzy są z Boga)- nie widząc tego. Słowo Boże przestało być dla nich autorytetem...i wszystko przekręcają- inaczej definiują wiarę( jako gotowość do czynienia cudów tylko), inaczej definiują miłość( w sposób humanistyczny), głoszą rzeczy sprzeczne ze Słowem( uwalniają np. wierzących od demonów różnie je nazywając, tworząc ich kategorie, a nawet tworząc 'szkoły uwalniania'- z całymi procedurami, trochę to przypomina katolickie egzorcyzmy, mówiąc, że zbawiony=uzdrowiony z wszelkiej choroby i obwiniając chorych - że nie umieli "utrzymać" uzdrowienia czy mieli za mało wiary, by je przyjąć itp..).Każdego, kto myśli inaczej- nienawidzą i słowo nienawiść jest tu jak najbardziej na miejscu.
Chętnie łączą się z katolikami- a nie widzą, że katolicyzm( nie piszę tu o pojedynczych ludziach) ich po prostu zdepcze i to "merdanie ogonem" w kierunku KRK nic im nie da, prawdziwe oblicze tej organizacji będzie ujawnione wcześniej czy później.
I widzę, że takie postawy stają się coraz bardziej powszechne, coraz więcej zborów/Kościołów przyjmuje je i następuje dalszy ciąg "przesiewu"...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL