www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 10:09 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Przestroga
PostNapisane: So kwi 30, 2011 9:05 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Zapoznałam się ostatnio z artykułem z tej stronki:http://dzisiajwswietlebiblii.blogspot.com/2011/04/smutna-przestroga.html#comments

I szczerze mówiąc, trochę mnie ten tekst zbulwersował. Jestem osobą, która opuściła( no, z jednego została też wyrzucona) dwa zbory z bardzo konkretnych powodów. Z powodu tolerowania grzechu, fałszywych nauczań- a każda taka decyzja kosztowała bardzo wiele zdrowia, nerwów, bólu odrzucenia. To nie były łatwe decyzje.
Z treści tego artykułu można wywnioskować, że ze zborem, w których się jest należy trzymać lojalnie mimo wszystko, owszem, może podzielić się ze swoją opinią, ale zawsze należy być uległym starszym. Skutkiem braku tej uległości, którą autor nazywa "pychą przed upadkiem" są groźne konsekwencje, a przykładem może być niewola nałogu pewnego brata i jego tragiczna , przedwczesna śmierć. Taka postawa zapachniało mi to sekciarstwem...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Przestroga
PostNapisane: So kwi 30, 2011 1:23 pm 
Owieczka napisał(a):
Zapoznałam się ostatnio z artykułem z tej stronki:http://dzisiajwswietlebiblii.blogspot.com/2011/04/smutna-przestroga.html#comments

I szczerze mówiąc, trochę mnie ten tekst zbulwersował. Jestem osobą, która opuściła( no, z jednego została też wyrzucona) dwa zbory z bardzo konkretnych powodów. Z powodu tolerowania grzechu, fałszywych nauczań- a każda taka decyzja kosztowała bardzo wiele zdrowia, nerwów, bólu odrzucenia. To nie były łatwe decyzje.
Z treści tego artykułu można wywnioskować, że ze zborem, w których się jest należy trzymać lojalnie mimo wszystko, owszem, może podzielić się ze swoją opinią, ale zawsze należy być uległym starszym. Skutkiem braku tej uległości, którą autor nazywa "pychą przed upadkiem" są groźne konsekwencje, a przykładem może być niewola nałogu pewnego brata i jego tragiczna , przedwczesna śmierć. Taka postawa zapachniało mi to sekciarstwem...


ja tez 2 dni temu czytalam ten artykol i nie zdziwil by mnie moze gdyby pastor Dawid Wilkerson nie zginal tragicznie, a przeciez chyba wytrwal do konca, prawda ?

ale tak sie jeszcze zastanawiam, co to znaczy, ze w zborze toleruje sie grzech ? i jak ma wygladac to nietolerowanie grzechu ?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Przestroga
PostNapisane: So kwi 30, 2011 1:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
Owieczka napisał(a):
Zapoznałam się ostatnio z artykułem z tej stronki: http://dzisiajwswietlebiblii.blogspot.c ... l#comments

I szczerze mówiąc, trochę mnie ten tekst zbulwersował. Jestem osobą, która opuściła( no, z jednego została też wyrzucona) dwa zbory z bardzo konkretnych powodów. Z powodu tolerowania grzechu, fałszywych nauczań- a każda taka decyzja kosztowała bardzo wiele zdrowia, nerwów, bólu odrzucenia. To nie były łatwe decyzje.
Z treści tego artykułu można wywnioskować, że ze zborem, w których się jest należy trzymać lojalnie mimo wszystko, owszem, może podzielić się ze swoją opinią, ale zawsze należy być uległym starszym. Skutkiem braku tej uległości, którą autor nazywa "pychą przed upadkiem" są groźne konsekwencje, a przykładem może być niewola nałogu pewnego brata i jego tragiczna , przedwczesna śmierć. Taka postawa zapachniało mi to sekciarstwem...


poprawiłem link, ważne aby była spacja bo inaczej jest nieaktywny... ale...

gdybym miał polegać na tych radach, to powinienem, zostać u SJ, a raczej w KrK bo tam od urodzenia byłem przez rodziców, a nawet nie, bo według nauki Islamu, każdy kto się narodzi jest Muzułmaninem, czyli powinienem powrócić do tego co porzuciłem do Islamu...

Dziękuje blogowi za przypomnienie mi jakże "bardzo mądrego" podejścia,... to gdzie jest najbliższy meczet ?

_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6
Obrazek
"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Przestroga
PostNapisane: So kwi 30, 2011 1:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2011 5:10 pm
Posty: 199
Lokalizacja: Lublin, Warszawa, Kraków
Jeśli wiesz coś o Lublinie to na Namysłowskiego :)


:):):)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Przestroga
PostNapisane: So kwi 30, 2011 7:39 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 19, 2010 8:58 pm
Posty: 27
Przeczytawszy ten artykuł nie zgadzam się z jego treścią. Biblia nigdzie nie zachęca do ślepego posłuszeństwa człowiekowi lub ludziom. Być może Brat, którego losy został przytoczone miał rację domagając się usunięcia tych dwóch dwóch sióstr, jego późniejszy upadek w życiu niczego nie przesądza. Tak naprawdę jest to historia z drugiej ręki i nie jest żadnym argumentem w sprawie, do której zachęca autor wspomnianego artykułu. Istnieje w każdym Zborze niebezpieczeństwo, że pojawi się osoba, która będzie podburzała członków Zboru przeciwko Starszym Zboru lub szerzyła nauki niezgodne z Biblią. Jednak jeżeli członkowie hipotetycznego Zboru są dobrze osadzeni w Słowie Bożym to czyż nie odeprą i nie zidentyfikują takich ataków? Może też być tak, że taki człowiek ma rację, wskazuje, że np. inaczej uczy Słowo Boże niż oni nauczają, że owi Bracia się mylą. I co wtedy? Czy też ma siedzieć ze skulonymi uszami i przytakiwać choć może właśnie on w świetle Słowa ma rację? Jest jeden autorytet dla nas wierzących Słowo Boże w nim jest Prawda i z nim mamy konfrontować czy przełożeni jakiegokolwiek Zboru mają rację czy nie. Tak więc każda sytuacja, o której traktuje wspomniany artykuł ma indywidualny wymiar i też indywidualnie musi być traktowana.
:wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL