www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 5:30 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lut 14, 2011 5:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 01, 2005 3:24 pm
Posty: 308
Smok
Cytuj:
Nie wpuszczać za kazalnicę ludzi nie sprawdzonych i nie poleconych przez Pana - szczególnie tych, którzy sami siebie zalecają [II Kor. 10:12]. Miłować prawdę z całego serca i zapłacić każdą cenę, żeby przy niej trwać oraz nie mieć umiłowania w nieprawości [II Tes. 2:10-12]. Jak mawiał Atanazy, nie ma takiej możliwości, żeby dobrze interpretować Słowo Boże, jeśli się nie ma czystego serca przed Bogiem. Dlatego nauczycieli powinno być niewielu [Jak. 3:1], bo "parcie na kazalnicę" to jeszcze nie wszystko. Bez charyzmatu nauczania nawet najlepsze wykształcenie według ciała nie wystarczy. A wykrywaczem zwiedzeń jest prawidłowo interpretowane Słowo Boże.

Masz racje, ale to nie wszystko moim zdaniem.
Zwiedzenie nie tylko przychodzi przez samo nauczanie, często przychodzi przez myśli, które okłamują nie społeczność lecz pojedynczą osobę, zazwyczaj wprowadzając w samo potępienie i depresję..nauczanie w świetle słowa to jedno, a nauczenie zastosowania słowa praktycznie to drugie..chyba istotne jest wytworzyć w każdym coś w rodzaju szczepionki przeciwko kłamstwom diabelskim, które mogą zwieść umysł doprowadzając do upadku, czy choroby nie ciała lecz ducha.
Cytuj:
Dlatego nauczycieli powinno być niewielu [Jak. 3:1], bo "parcie na kazalnicę" to jeszcze nie wszystko. Bez charyzmatu nauczania nawet najlepsze wykształcenie według ciała nie wystarczy.

zgadza sie ale i nie ma doskonałych nauczycieli bez uchybień, tak jak nie ma doskonałych społeczności.
charyzmat nauczania to raz a grzeszna natura to dwa..i dlatego wszystko należy sprawdzać czy tak sie rzeczy maja ..a jak sprawdzać jeśli coś jest tak zawiłe, że aż niezrozumiałe?
a jak wyglądało nauczanie Pana Jezusa i pierwszych uczniów ? może więcej było praktyki niż teorii ? wiecie, chodzili z Nim, patrzyli i się uczyli..

_________________
"Teologia bez przeżycia, jest jak wiara bez uczynków"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Problem
PostNapisane: Wt lut 15, 2011 9:34 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
jartur napisał(a):
Zwiedzenie nie tylko przychodzi przez samo nauczanie, często przychodzi przez myśli, które okłamują nie społeczność lecz pojedynczą osobę, zazwyczaj wprowadzając w samo potępienie i depresję..nauczanie w świetle słowa to jedno, a nauczenie zastosowania słowa praktycznie to drugie..chyba istotne jest wytworzyć w każdym coś w rodzaju szczepionki przeciwko kłamstwom diabelskim, które mogą zwieść umysł doprowadzając do upadku, czy choroby nie ciała lecz ducha.
No to musimy odróżnić zwiedzenie i skażenie myśli pochodzące z błędnego nauczania od oszustwa grzechu w życiu indywidualnym, bo kłamstwa diabelskie w życiu danej osoby mogą być niezależne od nauczania. Miłowanie Boga całym sercem, z całej duszy i całym umysłem, a także myślenie o tym, co duchowe zamiast o tym, co cielesne, są świetnymi szczepionkami. Problem polega na tym, jak wprowadzać je w życie.

jartur napisał(a):
Wawelski napisał(a):
Dlatego nauczycieli powinno być niewielu [Jak. 3:1], bo "parcie na kazalnicę" to jeszcze nie wszystko. Bez charyzmatu nauczania nawet najlepsze wykształcenie według ciała nie wystarczy.
zgadza sie ale i nie ma doskonałych nauczycieli bez uchybień, tak jak nie ma doskonałych społeczności. charyzmat nauczania to raz a grzeszna natura to dwa..i dlatego wszystko należy sprawdzać czy tak sie rzeczy maja ..a jak sprawdzać jeśli coś jest tak zawiłe, że aż niezrozumiałe? a jak wyglądało nauczanie Pana Jezusa i pierwszych uczniów ? może więcej było praktyki niż teorii ? wiecie, chodzili z Nim, patrzyli i się uczyli..
Dobre nauczanie polega na tym, że wykład jest zrozumiały, a nie zawiły i niezrozumiały. Sprawdzanie nauk w Pismach nie było czymś skomplikowanym dla Berejczyków [Dz. Ap. 17:10-12], więc nie musi być dla nas. Nauczanie Pana Jezusa polegało na nauczaniu, podobnie jak nauczanie apostołów. A świadectwo życia było spójne z ich nauczaniem. Nie można zastąpić jednego drugim. Teologia bez przeżycia jest jak wiara bez uczynków, ale przeżycie bez teologii jest jak uczynki bez wiary. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Problem
PostNapisane: Wt lut 15, 2011 1:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 01, 2005 3:24 pm
Posty: 308
Smok
Cytuj:
No to musimy odróżnić zwiedzenie i skażenie myśli pochodzące z błędnego nauczania od oszustwa grzechu w życiu indywidualnym, bo kłamstwa diabelskie w życiu danej osoby mogą być niezależne od nauczania.

istotnie ale to też zwiedzenie będzie, bo każde kłamstwo i oszustwo prowadzi do zwiedzenia, ale może sie czepiam samego terminu zwiedzenie..choć wygląda na to ze to głębszy temat. :?
o widzisz oszustwo grzechu to mógłby być ciekawy temat. :idea:
1 Moj. 3:13
13. Wtedy rzekł Pan Bóg do kobiety: Dlaczego to uczyniłaś? I odpowiedziała kobieta: Wąż mnie zwiódł i jadłam.
Tutaj było działanie szatana i to bezpośrednie, bo rozmawiał z kobietą, nie powstrzymało jej to co mówił Bóg, że z tego drzewa zakazał jeść i ostrzegał przed śmiercią..przecież wtedy jeszcze nie miała grzesznej natury, a mimo to nie umiała sie powstrzymać, no co ciekawe dała sie okłamać, zwieść, nie używa się słowa "okłamał" tylko zwiódł
Mat. 24:4-5
4. A Jezus odpowiadając, rzekł im: Baczcie, żeby was kto nie zwiódł.
5. Albowiem wielu przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Jam jest Chrystus, i wielu zwiodą.
tutaj jest to o czym rozmawialiśmy lub zaczęliśmy zwiedzenie personalne, gdzie ktoś będzie sie podawał za kogoś kim nie będzie tak jak pisałeś Smoku o fałszywych Apostołach i fałszywych mesjaszach..co tez mnie zastanowiło ze Pan Jezus mówi w Imieniu jego przyjdą..a wiec nie tylko będą sie utożsamiać z Jezusem, ale tez wykorzystywać Naukę jego ..aby zwieść ..czy to dobrze rozumiem? patrząc na obecny stan kościoła (czy to jeszcze kościół ?) widać faktycznie zwiedzenia wszelkiej maści..
Rzym. 7:10-11
10. A ja umarłem i okazało się, że to przykazanie, które miało mi być ku żywotowi, było ku śmierci.
11. Albowiem grzech otrzymawszy podnietę przez przykazanie, zwiódł mnie i przez nie mnie zabił.

2 Kor. 11:3
3. Obawiam się jednak, ażeby, jak wąż chytrością swoją zwiódł Ewę, tak i myśli wasze nie zostały skażone i nie odwróciły się od szczerego oddania się Chrystusowi.

czy tutaj zwiedzenie jest tożsame ze skażeniem ?

1 Tes. 3:5
5. Dlatego i ja, nie mogąc tego dłużej znieść, wysłałem go, aby się dowiedzieć o wierze waszej, czy aby czasem nie zwiódł was kusiciel, a praca nasza nie poszła na marne.

ten werset pokazuje ja łatwo można wypaść z właściwego kierunku tesaloniczanie, galacjanie, koryntianie itd. wszędzie ostrzeżenia przed zwiedzeniem a i tak mają one miejsce i to coraz więcej tego...
Obj. 19:20
20. I pojmane zostało zwierzę, a wraz z nim fałszywy prorok, który przed nim czynił cuda, jakimi zwiódł tych, którzy przyjęli znamię zwierzęcia i oddawali pokłon posągowi jego. Zostali oni obaj wrzuceni żywcem do jeziora ognistego, gorejącego siarką.
tu widzę zwiedzenie poprzez znaki i cuda ..no ale to nie odnosi sie do kościoła.

_________________
"Teologia bez przeżycia, jest jak wiara bez uczynków"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lis 15, 2011 6:15 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
http://www.chrzescijanin24.pl/ze-wiata/ ... ommentForm

Jak to oceniacie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lis 16, 2011 10:17 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
No cóż, szkoda, że linkowany przez Ciebie portal zajmuje się promocją i obroną zwiedzenia, zamiast obroną przed zwiedzeniem.

Oto email, jaki otrzymałem w tej sprawie:

"Czy informacje na temat tego że jednak pastor Rick Warren przejawia dziwną i niezrozumiałą dla nas postawę duchową wobec islamu są jedynie plotką, pomówieniem lub nieścisłością?

Zobacz sam, czy te dowody to pomówienie ze strony świata chrześcijańskiego, czy może idą za tym jakieś konkretne przyczyny i wydarzenia, może jednak wynikają z jego pewnej postawy, tego co głosi, tego w co brnie, głębiej i głębiej...

Jeden z projektów Saddleback Church, kościół RW to Plan Daniela (Daniel Challenge). Ciekawy dosyć, ale sprawdź na stronie Kościoła jakich specjalistów zatrudnił do monitorowania postępów. No cóż, o bardzo dziwnej duchowości. Sprawdź dr. Amena, dr. Hymana i co proponują w swojej praktyce lekarskiej. O ile oczywiście zależy nam na „czystości” naszej wiary, bez włączania praktyk wschodnich jak joga, medytacja, reiki itp. które są formą MODLITWY DO BOGÓW HINDUIZMU (powie ci to każdy Hinduista – nie ma jogi bez oddawania czci bogom hinduskim).

Nie nam oceniać działalność SPOŁECZNĄ pastora Warrena, zapewne jest ona chwalebna i wiele czyni dobrego. Podobnie jak Matka Teresa z Kalkuty i wiele innych organizacji charytatywnych o charakterze religijnym czy świeckim.

Chrislam? Załączam filmik z wypowiedzią pastora, w której nazywa Muzułman swoimi braćmi. Oczywiście możesz na siłę próbować tłumaczyć jego zachowanie, sugerując, że miał akurat hip-hopową wenę i muzułmanina nazwał swoim ZIOMALEM i BRACHEM, ale do tego użył by zupełnie innego wyrażenia, na przykład w stylu BRO, poza tym cały kontekst rozmowy nawet w najmniejszy sposób nie wskazuje na to. To trochę chyba za daleko, Koran jest anty-Chrystusowy z założenia. Dla nas chrześcijan nie ma mowy o jakiejkolwiek „wspólnocie duchowej” z muzułmanami, nazywanie ich braćmi sugerowałoby wspólnotę, której dopóki nie nawrócą się na chrześcijaństwo – PO PROSTU NIE MA, ale TO NIE ZNACZY ŻE MAMY OD NICH SIĘ ODWARACAĆ I UCIEKAĆ a na ich widok pluć.

Na stronie beliefnet

http://blog.beliefnet.com/news/2011/10/ ... zz1cxfYxVB b

jest artykuł o Chrislamie. No cóż, jest tam mały niuans, który potwierdza niestety zasadność zarzutów, chociaż na pozór wygląda to niewinnie, a mianowicie modlitwa na inauguracji Prezydenta Obamy:

„Did Warren really pray in the “name of Isa?” Here is how he closed his prayer at the Obama Inaguruation:
I humbly ask this in the name of the one who changed my life, Yeshua, Isa, Jesus [Spanish pronunciation],
Jesus, who taught us to pray …

Warren then led everyone in the Lord’s Prayer. So, has he embraced “Chrislam?” Warren responds flatly that
the assertions "are completely incorrect, based on believing 2nd hand false rumors instead of finding out the
facts before speaking up. ‘Only a fool believes all he hears’ (Proverbs 14:15)"

Przypowieści 14:15
bw- Prostak wierzy każdemu słowu, lecz roztropny zważa na swoje kroki.
bt- Naiwny ufa każdemu słowu, przemyślny rozważa swe kroki.
bg- Prostak wierzy każdemu słowu; ale ostrożny zrozumiewa postępki swoje.
bjw- Prostak wierzy każdemu słowu: chytry rozważa kroki swoje.
kjv- The simple believeth every word: but the prudent man looketh well to his going.

Niby nic, ktoś myślałby, że w tym szeregu to kolejna transkrypcja hebrajskiego imienia Jeszua, tak jak Jesus czy [hesus]. Ale te transkrypcje dotyczą tej samej osoby z Nowego Testamentu. Zapytaj jakiegokolwiek Muzułmanina co znaczy „Isa”. Odpowie ci, że jest to postać z Koranu, syn Maryji, tylko prorok, który podobnie jak Mahomet został zabrany do nieba, ALE NIE UMARŁ I NIE ZMARTWYCHWSTAŁ BO NIE BYŁO ŻADNEGO UKRZYŻOWANIA, chociaż tak twierdzą ludzie księgi (chrześcijanie), którzy mylą się w tym strasznie i muszą się nawrócić na islam albo wylądują w piekle.

Oczywiście Isa nie jest Synem Bożym bo w Koranie jest napisane, że Allach nie ma syna! Isa z Koranu to nie jest to ta sama osoba co Jezus z Nowego Testamentu, czy zatem powinniśmy modlić się w imieniu tej osoby? Sam sobie odpowiedz……

Tak wyglądała nasza autentyczna rozmowa z muzułmanami, którym trzeba było wyjaśnić od początku całą Ewangelię i rolę Jezusa, nie koranicznego Isy w dziele odkupienia ludzkości"

************************

Od siebie podaję link do filmu z wypowiedzią Ricka Warrena (załączonego w mailu), w której nie tylko widać jego ekumeniczne zaangażowanie w "cele milenijne ONZ", ale również słychać, że nazywa muzułmanów swoimi "braćmi".

http://www.4shared.com/video/ldy8G79P/R ... Agend.html

Swoja drogą, Warren w charakterystyczny dla siebie sposób cytuje POŁOWĘ WERSETU Przyp. Sal. 14:15, która pasuje mu do jego teorii. Druga połowa już go ie interesuje, a powinien ja sobie wziąć do serca i zważać na swoje kroki. Ponieważ zważam na swoje kroki, jakoś nie wierzę słowu Warrena - zwłaszcza, gdy widzę i słyszę z jego ust słowa o "ekumenicznym planie pokojowym dla świata".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lis 16, 2011 10:46 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Wiesz o wiele więcej ode mnie, dziękuję :D
Twoja odpowiedź to masa argumentów dla tych, którzy bronią Warrena- będą mi potrzebne, bo jesteśmy trochę atakowani przez zwolenników tego...eee..trendu, czy jak to zwać. Mi się nie podobała sama obrona Warrena, najpierw argumenty typu "jestem pastorem 4 pokolenia z taką wieeelką usługą"( a cóż to za argument?), a potem mówienie, że nie da się nawrócić naszych wrogów , należy się najpierw zaprzyjaźnić, bo jako nasi przyjaciele to oni prędzej przyjmą Chrystusa( ?)- a przecież przyjaźń ze światem to wrogość wobec Boga. Powoływanie się na "Jezusa przyjaciela grzeszników"- to stary wybieg i zupełnie dla mnie nietrafiony znów argument, bo Jezus szedł do tych, którzy źle się mieli, a celnicy i grzesznicy świadomi byli swej grzeszności, szli za Nim, faryzeusze zaś mieli się za usprawiedliwionych i chcieli Pana zdyskredytować( nadając Mu ten przydomek). Jest też w jego wypowiedzi subtelna nutka...nienawiści do tzw. legalistów chrześcijańskich( czyli do nas, chwała Bogu!), którzy "przekręcają jego słowa", przecież dla niego Biblia jest nieomylna....no cóż. Pewnie dlatego garściami czerpie z parafrazy Petersona w swoich książkach, które przekłamują treści biblijne...

W każdy razie dzięki za długą i wyczerpującą wypowiedź. W żaden sposób nie jestem zwolennikiem ani tego portalu, ani Ricka Warrena.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lis 16, 2011 10:46 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Niechcący dwa razy wysłałam


Ostatnio edytowano Śr lis 16, 2011 10:47 am przez Owieczka, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lis 16, 2011 12:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
"Nie chodźcie w obcym jarzmie z niewiernymi; bo co ma wspólnego sprawiedliwość z nieprawością albo jakaż społeczność między światłością a ciemnością? Albo jaka zgoda między Chrystusem a Belialem, albo co za dział ma wierzący z niewierzącym? Jakiż układ między świątynią Bożą a bałwanami? Myśmy bowiem świątynią Boga żywego, jak powiedział Bóg: Zamieszkam w nich i będę się przechadzał pośród nich, I będę Bogiem ich, a oni będą ludem moim. Dlatego wyjdźcie spośród nich i odłączcie się, mówi Pan, i nieczystego się nie dotykajcie; A ja przyjmę was I będę wam Ojcem, a wy będziecie mi synami i córkami, mówi Pan Wszechmogący" [II Kor. 6:14-18]

Rick Warren chodzi w jednym jarzmie z wyznawcami innych bogów, z politykami, z gwiazdami rocka i z kim się tylko da. Pan Jezus głosił grzesznikom upamiętanie, Ewangelię i Królestwo Boże, a nie ekumenię i pokój urządzony przez ludzi. Dlatego powoływanie się na Jego postępowanie wobec grzeszników jest po prostu fałszem i przewrotnością w ustach każdego, kto świadomie postępuje inaczej niż On.

"Jeśli świat was nienawidzi, wiedzcie, że mnie wpierw niż was znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat miłowałby to, co jest jego; że jednak ze świata nie jesteście, ale Ja was wybrałem ze świata, dlatego was świat nienawidzi. Wspomnijcie na słowo, które do was powiedziałem. Nie jest sługa większy nad pana swego. Jeśli mnie prześladowali i was prześladować będą; jeśli słowo moje zachowali i wasze zachowywać będą. A to wszystko uczynią wam dla imienia mego, bo nie znają tego, który mnie posłał" [Jan 15:18-21]

Świat kocha Ricka Warrena, ponieważ on pokazuje światu chrześcijaństwo bez przekonywania o grzechu, sprawiedliwości i sądzie. To, co on robi, zmierza ku ekumenicznej duchowości Antychrysta, a ślepi chrześcijanie w ogóle tego nie widzą. Ale jeśli ktoś staje się przyjacielem świata i tłumaczy to postawą Pana Jezusa w stosunku do grzeszników, to czeka go ostry obłęd [II Tes. 2:9-10], ponieważ Bóg "z czystym okazuje się czysty, a z przewrotnym postępuje przewrotnie" [Ps. 18:27].


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lis 16, 2011 12:24 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Pozwolę sobie tylko na małą refleksję jeszcze...Patrzę na to i mam wrażenie, że na moich oczach dzieje się wielkie odstępstwo Kościoła...I aż ogarnia mnie strach. Ostatnio wszystko przyspiesza, wielu zwodzicieli jest w zborach, tak wielu, że naprawdę można się pogubić. Ale to zwiedzenie( "warrenowskie" mówiąc w skrócie) jest w moim osobistym odczuciu jakieś..szczególnie niebezpieczne. Takie śliskie, dobrze brzmi, ludzie promujący takie nauczania uchodzą za miłych, gościnnych, wydających owoc Ducha
( przynajmniej pozornie), dużo mówi się o miłości, pomocy bliźniemu...ale też coraz większy nacisk jest na posłuszeństwo przywódcom, na lojalność wobec organizacji kościelnych, członkostwo( świadome :roll: - jakby wcześniej wszyscy chrześcijanie nie byli świadomi swej tożsamości w Chrystusie). Wymaga się od członków płacenia dziesięcin, więcej pieniędzy , jest presja na większe zaangażowanie w działania o charakterze społecznym. Ludzie zaczynają posługiwać się dziwnymi jak dla mnie pojęciami: nie chrzest Duchem , a "nasiąknięcie Duchem" , rozwijanie pasji, potencjału, samorealizacja, Bóg który ma na względzie nasze marzenia, zachęcanie do medytacji nad Słowem, kolejne poziomy rozwoju duchowego i obszary błogosławieństwa, nie grzech, a "chybienie celu", głębsza świadomość tego i owego..Jakieś to mechaniczne, jakby ktoś usiłował wrzucić człowieka do jakiejś maszyny, która go przemieli i stosownie ustawi.Do tego wielki akcent na "zero krytyki". Dziwi mnie też agresja ze strony tych, którzy tak dużo mówiąc o miłości utopiliby w łyżce wody "zapyziałych legalistów z ich małych zatęchłych kościółków"( coś w tym stylu).
Mam przekonanie, że mam się trzymać od tego tak daleko, jak to możliwe. I boli mnie to, że tak wielu w to wierzy, idzie za tym...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lis 16, 2011 1:55 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Zgadza się. Na naszych oczach dzieje się Wielkie Odstępstwo Kościoła, które jest jednym ze znaków zbliżającego się Dnia Pańskiego, czyli wylania gniewu Bożego na mieszkańców Ziemi [II Tes. 2:1-4]. Ono jest coraz bardziej subtelne z jednej strony, a z drugiej ma coraz większy zasięg. Trzymaj się od tego jak najdalej. To, co jest ogłaszane jako wzrost wpływu Kościoła na społeczeństwa w ramach "nowej ewangelii społecznej", odbywa się kosztem tego, co jest istotą działania Ducha Świętego w świecie - czyli przekonywania o grzechu, sprawiedliwości i sądzie [Jan 16:8]. Czyli Kościół sprzeniewierza się działaniu Ducha Świętego pod pozorem dotarcia do niewierzących.

Owieczka napisał(a):
"nasiąknięcie Duchem", rozwijanie pasji, potencjału, samorealizacja, Bóg który ma na względzie nasze marzenia, zachęcanie do medytacji nad Słowem, kolejne poziomy rozwoju duchowego i obszary błogosławieństwa, nie grzech, a "chybienie celu", głębsza świadomość tego i owego.. Jakieś to mechaniczne, jakby ktoś usiłował wrzucić człowieka do jakiejś maszyny, która go przemieli i stosownie ustawi. Do tego wielki akcent na "zero krytyki". Dziwi mnie też agresja ze strony tych, którzy tak dużo mówiąc o miłości utopiliby w łyżce wody "zapyziałych legalistów z ich małych zatęchłych kościółków" (coś w tym stylu).
Agresja jest dowodem, że ci, którzy nie zachowują Słowa, zachowują się tak samo jak świat, który nienawidzi Pana i również nie zachowuje Jego Słowa. To, co wymieniłaś, jest po prostu rozmywaniem i redefinicją pojęć biblijnych. Pozory pobożności przy braku jej mocy. Pozorne owoce i dążenie do zaspokojenia własnych pożądliwości, własnych pasji, własnych ambicji, własnej wielkości. A wszystko w imieniu Jezusa, oczywiście.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lis 16, 2011 5:09 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Read this devotion online: http://www.worldchallenge.org/pl/node/1 ... devo-email Polecam bo na temat.

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lis 16, 2011 9:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2011 5:10 pm
Posty: 199
Lokalizacja: Lublin, Warszawa, Kraków
S Wawelski, Owieczko, wybaczcie,
ale kocham was!
Lepiej mi się myśli po waszych wpisach, człowiek nie czuje się taki wyobcowany. Brakuje też wpisów Ani Iszy ( publicznie przepraszam Cię Ani, teraz już nawet trochę boje się napisać :( ) ale dobrze że wy jesteście:)

K.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lis 17, 2011 11:33 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Koriel, nawet nie wiesz, jaką radość sprawił mi ten Twój wpis i jak mi to było potrzebne...Niech Ci Bóg błogosławi!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lis 17, 2011 1:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Popatrzcie i posłuchajcie, JAKIEGO CELU są świadomi ci, którzy razem z Rickiem Warrenem zbawiają świat ekumenicznie i po ludzku. Oto końcowy fragment panelu dyskusyjnego, (podczas którego RW nazwał muzułmanów swoimi braćmi) zorganizowanego wspólnie z Tony Blairem, który POŁOŻYŁ FUNDAMENT (słuchajcie uważnie) oraz przedstawicielami różnych religii. Dla "nieanglatych" przetłumaczyłem tę krótką wypowiedź:

http://www.4shared.com/video/tkLpCs_y/W ... _The_.html

Tony Blair:
... Obawiam się, że kończy nam się czas... ten Pan tutaj... a potem pani za nim.

Rabin z Holandii:
Jestem rabinem z Holandii i jestem tutaj tylko dlatego, że zostałem uratowany pewną katoliczkę, która była Niemką, w 1943 roku w Holandii. I teraz słyszę i wiem, że potrzebujemy siebie nawzajem. Wszystkie społeczności religijne. Potrzebujemy siebie nawzajem. Ciąży na nas niezwykła odpowiedzialność... jak dziś rano mówiono o CELACH ROZWOJU MILENIJNEGO... lecz RAZEM Z BONO I ALEM GOREM jestem również przekonany, że jedynie walka z ubóstwem i ochrona Ziemi...

Musimy iść ramię w ramię, i jak powiedział Al Gore, musimy wprowadzić ten podatek od emisji dwutlenku węgla... musimy dobrowolnie się opodatkować... musimy zrobić tak wiele w celu chronienia wszelkiego życia...

I jedynym sposobem jest ZMIANA SERCA... a jedyną metodą zmiany serca... teraz... jest STAWIENIE CZOŁA EKSTREMISTOM we wszystkich wspólnotach religijnych i wspólna praca, SŁUCHAJĄC CICHEGO GŁOSU BOGA W CELU PRZEMIANY ZIEMI W RAJ.


Pełny film można obejrzeć tutaj:
http://watcherslamp.blogspot.com/2008/0 ... on-co.html

Przetłumaczony fragment znajduje się między 55 a 57 minutą. Skóra cierpnie...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lis 17, 2011 1:59 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
To jest tak bardzo smutne.
Czasami mam wrażenie,że jestem jakimś dziwadłem..bo coraz więcej ludzi .nawet chrześcijan."razem wspólnie buduja,głoszą, ida,walcza,jednocza sie.A ja coraz samotniejsza :(
Jakie to piękne dla uszu.Ten marketing religijny, to braterstwo ludzi. :(

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL