www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 9:24 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Schizofrenia
PostNapisane: N lut 13, 2011 9:01 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt paź 01, 2010 5:12 pm
Posty: 9
Chciałabym poruszyć temat schizofrenii, znam opinię lekarzy na temat tej choroby .
A chciałabym poznać opinię ze strony chrześcijan ,czy choroba może mieć podłoże duchowe?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N lut 13, 2011 10:14 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Witaj Bożenko.
Trochę czytałam na temat schizofrenii i znałam trzech schizofreników. Wiem, że nie wiadomo do końca, co wywołuje tę chorobę. Lekarze się sprzeczają, jedni wierzą, że to wirus, inni winią środowisko, jeszcze inni mówią o genach, są tacy, którzy wierzą w uszkodzenie mózgu.
Byłam świadkiem napadu w ostrej schizofrenii i wyglądało to rzeczywiście jak opętanie( a byłam wtedy jeszcze osobą niewierzącą). Druga osoba nie mogła uczestniczyć
w modlitwach- bo zaczynały się urojenia. Inaczej wyglądała schizofrenia w przebiegu prostym- taka bardziej przewlekła( wycofanie, zamknięcie w sobie, brak okazywania uczyć, brak kontaktu emocjonalnego z innymi ludźmi itp.).
Czy schizofrenia może mieć podłoże duchowe? Moim zdaniem jak najbardziej. Ale trzeba być ostrożnym w stawianiu diagnozy "opętany". Trzeba mieć poznanie duchowe, dar rozpoznawania duchów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lut 15, 2011 12:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 15, 2010 5:19 pm
Posty: 89
Witam cię Bożenko,
wiem na pewno, że zespół pewnych zachowań i stanów ,określany pezez medycynę jako schizofrenia,ma w określonych przypadkach podłoże duchowe. W takich przypadkach może pomóc tylko ten,który jest "Panem,Bogiem duchów wszelkiego ciała" (4Moj.27:16), bo medycyna nie przywróci zdrowych zmysłów,może najwyżej stłumić objawy choroby.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL