www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 7:33 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 243 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Problem
PostNapisane: Cz lut 10, 2011 1:47 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Cytuj:
Czy przyczyną jest to, że w wyniku błędnej teologii Kościół przestał zabiegać o dary i nie ma darów, czy w wyniku braku darów Kościól doszedł do przekonania, że przeminęły? Osobiście stawiam na to pierwsze, i uważam, że jest na to poparcie w Biblii, bo zabieganie o dary było częścią nauczania apostolskiego [I Kor. 14:1-5]. Ostrzeżenia o zasmucaniu [Ef. 4:30] i gaszeniu Ducha również [I Tes. 5:19] No i przeczytajmy werset I Kor. 12:31 -


Również stawiam na to pierwsze. Dogrzebywałam się więcej informacji, niż te oficjalnie podawane w różnych zborach niecharyzmatycznych lu niby- charyzmatycznych i zawsze było to samo- ludzie nie chcieli darów, nie wierzyli w nie, nie zabiegali o nie, nie mieli w ogóle takich potrzeb.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Problem
PostNapisane: Cz lut 10, 2011 3:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
jartur napisał(a):
Smok
Cytuj:
Bracia, przeczytajcie dokładnie to, co Elendil napisał na ten temat, bo wydaje mi się, że macie trochę "spóźniony zapłon". Elendil nie twierdzi, że Paweł pisze w czasie przeszłym, tylko że to, o czym pisze, wypełniło się już w historii Kościoła po śmierci apostołów, którzy założyli fundament. Czyli z naszego punktu widzenia "nastało to, co pełne", zatem "proroctwa, języki i wiedza ustały".
a inni apostołowie ? przecież było ich więcej niż dwunastu..? a zwrot że byli nauczycielami i prorokami odnosi sie też tylko do tych dwunastu co zakładali fundament?
Z Listu do Efezjan wynika, że byli apostołowie, którzy założyli fundament Kościoła [Ef. 2:20] i otrzymali objawienie doktrynalne nieznane wcześniej [I Kor. 4:15-18; I Kor. 15:51-52; Ef. 3:4-6] i rozwinięcie objawienia danego prorokom ST [Dan. 12:4; por. Obj. 22:10]. Tak byli traktowani przez Kościół od samego początku. Istnieli inni wysłannicy [apostolos to po prostu wysłannik], ale nie pełnili już tej samej funkcji, co oni. Dlatego nauczanie apostolskie to jest nauczanie tych, którzy widzieli Pana (autorzy listów Jakub Młodszy i Juda również) i otrzymali szczególne posłannictwo. Etap zakładania fundamentu w sensie nauczania i przygotowania świętych do budowania Kościoła został zakończony z chwilą ich śmierci - dlatego określenie "nauka apostolska" lub "tradycja apostolska" dotyczy wyłacznie ich nauczania.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Problem
PostNapisane: Cz lut 10, 2011 3:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
Owieczka napisał(a):
Cytuj:
Czy przyczyną jest to, że w wyniku błędnej teologii Kościół przestał zabiegać o dary i nie ma darów, czy w wyniku braku darów Kościól doszedł do przekonania, że przeminęły? Osobiście stawiam na to pierwsze, i uważam, że jest na to poparcie w Biblii, bo zabieganie o dary było częścią nauczania apostolskiego [I Kor. 14:1-5]. Ostrzeżenia o zasmucaniu [Ef. 4:30] i gaszeniu Ducha również [I Tes. 5:19] No i przeczytajmy werset I Kor. 12:31 -


Również stawiam na to pierwsze. Dogrzebywałam się więcej informacji, niż te oficjalnie podawane w różnych zborach niecharyzmatycznych lu niby- charyzmatycznych i zawsze było to samo- ludzie nie chcieli darów, nie wierzyli w nie, nie zabiegali o nie, nie mieli w ogóle takich potrzeb.


Kiedy czytam świadectwa z różnych zakątków świata, to obserwuję takie zjawisko:
Im mniej udogodnień cywilizacyjnych i powiedzmy umownie zarastania tłuszczem, tym większe wydaje się pole i sposób działania Ducha Świętego tak jak byśmy chcieli je widzieć, czyli wprost.

Tak jak gdyby wycofywał się On tam, gdzie nie jest niezbędny...

W krajach, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane ludzie potrafią stawić się na modlitwę w określonym miejscu i czasie prowadzeni tylko i wyłącznie przez Ducha, bez żadnego innego sygnału. My mamy komórki itd.

Świadectwa uzdrowień płyną na przykład z Ukrainy czy Białorusi w o wiele większej liczbie, niż z USA, które mają najlepszą (chyba) opiekę medyczną na świecie.

W ciężkich więzieniach ludzie są przyprowadzani do Boga i przekonywani do ewangelii jakoś o wiele prościej niż eleganccy biznesmeni, a choćby i zwykli zjadacze chleba.

Czyżbyśmy potrzebowali przede wszystkim tego "ubóstwa duchowego", o którym mówił Jezus w kazaniu na górze, żebyśmy zostali błogosławionymi/szczęśliwymi według Jego rozumienia?
I czym ono naprawdę jest? Głodem Boga?

Inna sprawa, że pozwolenie na "wysyp darów" w kościele jest też związany z wyrzeczeniem się pewnej kontroli ze strony "władzy" nad tym, co się będzie działo. Trzeba po pierwsze bardzo "demokratycznie" patrzeć na kościół, a po drugie mieć autentyczną wiarę, że nie będą w nim miały miejsca cielesne odloty. Należałoby wiec pozwolić, żeby języki były tłumaczone, proroctwa osądzane, a uzdrowienia medycznie weryfikowalne. Dlatego pewnie widzimy niechęć do wchodzenia w to w ogóle u jednych i ostre przegięcia, zakończone naginaniem faktów do teorii u drugich.

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Problem
PostNapisane: Cz lut 10, 2011 5:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 01, 2005 3:24 pm
Posty: 308
Smok
Cytuj:
Etap zakładania fundamentu w sensie nauczania i przygotowania świętych do budowania Kościoła został zakończony z chwilą ich śmierci - dlatego określenie "nauka apostolska" lub "tradycja apostolska" dotyczy wyłącznie ich nauczania.

ok a jak sie to ma do darów Ducha a zwłaszcza do języków i proroctwa..przecież wynika na podstawie słowa, że po apostołach była kontynuacja posługiwania darami w kościele ?
Osobiście uważam, że nauczanie o tym ze dary przeminęły, albo ze chrzest w Duchu, to to samo co narodzenie na nowo jest potwornie niebezpieczne i krzywdzące, dla tych którzy taka naukę szerzą (bo mi to żadnej krzywdy nie robi)..widziałem już sporo przypadków ludzi, którzy tak oszukani, po jakim czasie nie mając mocy do świętości i pobożności odchodzili do świata..smutne ale prawdziwe.Na szczęście spotkałem tez osoby, które jednak odrzucały te fałszywe nauczanie i ich życie od razu się zmieniało, nabierało blasku i świadectwa, wręcz powiem wam działo sie to często już po chrzcie w Duchu Świętym....ale widzę jak ciężko takim osobom wejść w tą obietnice i ile warowni w umyśle potrafi się nagromadzić, to aż strach :shock:

_________________
"Teologia bez przeżycia, jest jak wiara bez uczynków"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Problem
PostNapisane: Cz lut 10, 2011 8:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
jartur napisał(a):
Smok
Cytuj:
Etap zakładania fundamentu w sensie nauczania i przygotowania świętych do budowania Kościoła został zakończony z chwilą ich śmierci - dlatego określenie "nauka apostolska" lub "tradycja apostolska" dotyczy wyłącznie ich nauczania.
ok a jak sie to ma do darów Ducha a zwłaszcza do języków i proroctwa... przecież wynika na podstawie słowa, że po apostołach była kontynuacja posługiwania darami w kościele?
Na podstawie Słowa nie wynika, że po apostołach była kontynuacja posługiwania darami w Kościele. To wynika z historii. Na podstawie Słowa nie może wynikać, że coś było po śmierci apostołów, bo ostatnie księgi Słowa napisali sami apostołowie. Może natomiast wynikać, że określone nauczania na temat charyzmatów dotyczą Kościoła w ogólności.

jartur napisał(a):
Osobiście uważam, że nauczanie o tym ze dary przeminęły, albo ze chrzest w Duchu, to to samo co narodzenie na nowo jest potwornie niebezpieczne i krzywdzące, dla tych którzy taka naukę szerzą (bo mi to żadnej krzywdy nie robi)... widziałem już sporo przypadków ludzi, którzy tak oszukani, po jakim czasie nie mając mocy do świętości i pobożności odchodzili do świata.. smutne ale prawdziwe.
A nie widziałeś ludzi, którzy przeżyli chrzest Duchem Świętym, a potem poszli do świata? Sam chrzest Duchem nie jest gwarancją skutecznego uświęcenia i nie pójścia do świata. Podobnie jak chrzest wodny. Moc do świętości i pobożności nie pochodzi od chrztu Duchem - ona jest dana w Chrystusie [II Piotra 1:2-3]. Głoszenie Ewangelii z mocą i budowanie Ciała Chrystusowego w mocy, to osobna kwestia. Moim zdaniem Pan Jezus do dzisiaj chrzci Duchem Świętym i ogniem, z czego należy korzystać. Ale nie popadajmy w straszenie kogokolwiek, że jeśli nie przeżył chrztu Duchem, to może pójść do świata.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Problem
PostNapisane: Cz lut 10, 2011 8:40 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 01, 2005 3:24 pm
Posty: 308
Smok:
Cytuj:
A nie widziałeś ludzi, którzy przeżyli chrzest Duchem Świętym, a potem poszli do świata? Sam chrzest Duchem nie jest gwarancją skutecznego uświęcenia i nie pójścia do świata

no w tym problem że nie widziałem, pewnie.. widziałem tych, którym wmówiono że jak mówią jedno zdanie w obcym języku, to już są ochrzczeni Duchem, ale tacy to byli tylko przelotem i tyle ich potem widziano.

nie mam nic do nikogo kto nie doświadczył Chrztu Duchem Św. ale dlatego przestrzegam, bo sam byłem wcześniej oszukiwany, to tak wygląda po krótce.
Smok:
Cytuj:
Na podstawie Słowa nie może wynikać, że coś było po śmierci apostołów, bo ostatnie księgi Słowa napisali sami apostołowie

Starego Testamentu nie pisali apostołowie, a już tam czytamy, ze będzie czas, gdy Duch Święty zostanie wylany na wszelkie ciało..więc apostołowie też pisali o czasach gdzie inne rzeczy będą się wypełniać, podczas gdy oni już będą spoczywać w pokoju..czy nie tak ?

_________________
"Teologia bez przeżycia, jest jak wiara bez uczynków"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Problem
PostNapisane: Cz lut 10, 2011 10:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
jartur napisał(a):
Smok:
Cytuj:
Na podstawie Słowa nie może wynikać, że coś było po śmierci apostołów, bo ostatnie księgi Słowa napisali sami apostołowie
Starego Testamentu nie pisali apostołowie, a już tam czytamy, ze będzie czas, gdy Duch Święty zostanie wylany na wszelkie ciało..więc apostołowie też pisali o czasach gdzie inne rzeczy będą się wypełniać, podczas gdy oni już będą spoczywać w pokoju... czy nie tak ?
W sumie masz rację. 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Problem
PostNapisane: Cz lut 10, 2011 10:38 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Ano Szelko,fakt.Mamy komórki,banki,szpitale.
Czasem mam wrażenie ,że chrześcijanie stoja na dwóch łódkach.Troszke świata,troszke mocy Bożej.
I marketing zborowy.I zarządzanie.I statuty.I festiwale.
Brak nam determinacji,prostoty wiary,głodu Słowa.

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Problem
PostNapisane: Pt lut 11, 2011 12:37 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 01, 2005 3:24 pm
Posty: 308
Obj. 2:19-20
19. Znam uczynki twoje i miłość, i wiarę, i służbę, i wytrwałość twoją, i wiem, że ostatnich uczynków twoich jest więcej niż pierwszych.
20. Lecz mam ci za złe, że pozwalasz niewieście Izabel, która się podaje za prorokinię, i naucza, i zwodzi moje sługi, uprawiać wszeteczeństwo i spożywać rzeczy ofiarowane bałwanom.
(BW)
ja to rozumiem następująco, poprawcie mnie jeśli coś pokiełbaszę :D
jest to jeden z listów do Kościoła i tyczy się przyszłości mówi on i ostrzega ze pojawi się jakaś służba kobiet na której czele stanie Jezabel (bo nie sądzę, aby to chodziło o jedną namaszczoną zwodzicielkę) będzie tą służbę cechować prorokowanie, lecz użyte to będzie jako pułapka , aby wprowadzić zwiedzenie w kościele (nie całym na szczęście)
to będzie coś w rodzaju odrodzenia sie kultu, lecz niestety w Kościele Bożym (patrz na Izebel ze starego testamentu)

teraz pytanie: czy można spodziewać sie podobnego działania jak w starym testamencie, ze pojawią sie prorocy (a może prorokinie)Baala w kościele Bożym?
nikt nigdy w pojedynkę nie działa, lecz zazwyczaj stoi na czele jakiegoś ugrupowania lub mas.

następna rzecz która mnie zastanawia:
Obj. 2:21-25
21. I dałem jej czas, aby się upamiętała, ale nie chce się upamiętać we wszeteczeństwie swoim.
22. Toteż rzucę ją na łoże, a tych, którzy z nią cudzołożą, wtrącę w ucisk wielki, jeśli się nie upamiętają w uczynkach swoich.
23. A dzieci jej zabiję; i poznają wszystkie zbory, że Ja jestem Ten, który bada nerki i serca, i oddam każdemu z was według uczynków waszych.
24. Wam zaś, pozostałym, którzyście w Tiatyrze, wszystkim, którzy nie macie tej nauki, którzyście nie poznali, jak mówią, szatańskich głębin, powiadam: Nie nakładam na was innego ciężaru;
25. Trzymajcie się tylko mocno tego, co posiadacie, aż przyjdę.

(BW)
z powyższego wersetu wynika jasno ze chodzi o fałszywe nauczanie, które ma na celu zwieść i wybranych wprowadzając ich w społeczność z demonami

dla mnie istotne jest właśnie to podobieństwo do wydarzeń ze S.T. jak Eliasz musiał wręcz uciekać przed kobieta Izebel
przyjrzyjcie sie tak w skrócie telegraficznym wydarzeniom :
1 Król. 16:30-32
30. Lecz Achab, syn Omriego, postępował w oczach Pana gorzej niż wszyscy jego poprzednicy.
31. Niczym to jeszcze było, że chodził w grzechach Jeroboama, syna Nebata, lecz ponadto pojął on za żonę Izebel, córkę Etbaala, króla Sydonu, i służył Baalowi, i oddawał mu pokłon,
32. I wzniósł ołtarz Baalowi w świątyni Baala, którą zbudował w Samarii.

(BW)
1 Król. 18:4
4. Gdy bowiem Izebel kazała tępić proroków Pana, Obadiasz zgromadził stu proroków, ukrył ich po pięćdziesięciu w pieczarach i żywił ich chlebem i wodą.
(BW)
1 Król. 18:19
19. Poślij tedy teraz i zgromadź do mnie całego Izraela na górze Karmel oraz owych czterystu pięćdziesięciu proroków Baala i czterystu proroków Aszery, którzy jadają u stołu Izebel.
(BW)
1 Król. 21:23-26
23. A o Izebel powiedział Pan tak: Psy pożrą Izebel przy posiadłości w Jezreel.
24. Kto z ludzi Achabowych umrze w mieście, tego pożrą psy, a kto umrze na polu, tego rozdziobią ptaki niebieskie.
25. Nie było doprawdy takiego jak Achab, który by tak się zaprzedał, czyniąc to, co złe w oczach Pana, do czego przywiodła go Izebel, jego żona.
26. Postępował nader ohydnie, chodząc za bałwanami, podobnie jak to czynili Amorejczycy, których Pan wypędził przed synami izraelskimi.
(BW)
mamy tu narodziny i upadek kultu demonicznego który pojawił sie w S.T i ja widzę odrodzenie sie tego kultu ale tym razem w kościele ..czy się mylę?, mówi sie ze to chodzi o KK.. ale mi to jakoś nie pasuje

_________________
"Teologia bez przeżycia, jest jak wiara bez uczynków"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Problem
PostNapisane: Pt lut 11, 2011 1:27 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Powoli i spokojnie. 8)

Listy do 7 zborów zostały napisane do konkretnych 7 kościołów w konkretnych 7 miastach za czasów apostoła Jana i to są adresaci bezpośredni tych listów. Dlatego szczegóły dotyczące konkretnych miejsc, osób i grup (tron szatana, Antypas, kłamcy podający się za Żydów, Jezebel itp.) należy odnosić do adresatów bezpośrednich. Cały Kościół Powszechny jest adresatem pośrednim tych listów. Dlatego znaczenie tych listów dla nas należy interpretować co do zasady, a nie co do szczegółu. W konkretnym zborze w Tiatyrze najprawdopodobniej była konkretna niewiasta Izebel podająca się za prorokinię, której tamci ludzie mieli się strzec. Co do zasady, Kościół powinien się strzec kobiet, które nauczają w sensie wykładania Słowa Bożego [didasko] (bo to jest zabronione w I Tym. 2:11-12), podają się za prorokinie i zwodzą wierzących w kierunku bałwochwalstwa. O ile w Tiatyrze najwyraźniej dosłownie spożywano rzeczy ofiarowane demonom w sensie kultowym, to co do zasady oznacza to uprawianie duchowego nierządu - nawet w sensie "ekumenicznym" (patrz kolacyjki Izraelitów z Moabitkami zasugerowane przez Bileama - IV Mojż. 25:1-3). Nie musi chodzić o prorokinie Baala, ponieważ historia Izraela ma nam służyć ku ogólnemu pouczeniu i ostrzeżeniu dla przykładu [I Kor. 10:11]. Zresztą, Baal znaczy "Pan", dlatego Izraelitom zdarzało się mówić do Boga "Baalu mój", co znaczy tyle, co "Panie mój", ale serce jest skierowane do obcych bogów [Oz. 2:18]. Dlatego trzeba uważać, jakiego Jezusa się wzywa, bo to nie jest wszystko jedno [II Kor. 11:1-4]. Dlatego osoby nie uznające Jezusa jako JHWH-Zbawiciela nie są naszymi braćmi i bratanie się z nimi jest duchowym wszeteczeństwem, a nie przejawem miłości i otwartości.

A teraz druga rzecz, która Cię zastanawia:

Jeśli chodzi o adresatów bezpośrednich, należy rozumieć ten tekst dosłownie, z jednym zastrzeżeniem - ponieważ "dzieci" w tym tekście to "tekna", a nie "sperma", chodzi raczej o duchowe dzieci tej kobiety, czyli po prostu o jej zwolenników. Kościół w Tiatyrze, jak wszyscy chrześcijanie wszystkich czasów, żył w przekonaniu, że Pochwycenie Kościoła może nastąpić w każdej chwili - dlatego "aż przyjdę" oznacza "aż przyjdę po Kościół". Co do zasady, możliwa i dla mnie najbardziej sensowna jest taka interpretacja, że Kościół ma unikać zwiedzeń i zwodzicieli, trzymając się tego, co posiada, aż do Pochwycenia. Zwodziciele zostaną po Pochwyceniu na ziemi i zostaną wtrąceni w wielki ucisk razem z niewierzącymi - świadczyłby o tym fragment Obj. 3:10 (interlinia) oraz nawiązanie do Ery Mesjańskiej w końcówce listu do Tiatyry [Obj. 2:26-28].

jartur napisał(a):
mamy tu narodziny i upadek kultu demonicznego który pojawił sie w S.T i ja widzę odrodzenie sie tego kultu ale tym razem w kościele ..czy się mylę?, mówi sie ze to chodzi o KK.. ale mi to jakoś nie pasuje
Kościół czasów ostatecznych w swojej większości przeobrazi się w Wielką Wszetecznicę o charakterze ekumenicznym ze stolicą w Rzymie. Dlatego Jan tak bardzo się zdumiał widząc to, co mu anioł pokazał w Obj. 17:6. Prawdziwy Kościół najwyraźniej zejdzie do podziemia, będzie prześladowany (tego nie wyklucza doktryna o Pochwyceniu Kościoła) i typologicznie można ten tekst o Jezebel tak zrozumieć moim zdaniem. Proroków Baala mamy już dzisiaj mnóstwo, a ich opis znajdziemy w Jer. 23:11-40. Dość dokładny, prawda? Już dzisiaj mamy prześladowania prawdziwych proroków w Kościele,a lud woli kłamliwe sny i wizje pochodzące z ich własnych serc od Słowa Bożego.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Problem
PostNapisane: Pt lut 11, 2011 6:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 01, 2005 3:24 pm
Posty: 308
No właśnie mam to na myśli, taka podmianę, która zdominuje prawdziwy kościół i nie pozwoli mu normalnie funkcjonować, taki klon który będzie fałszywką ..podobnie było, czy nadal jest w Chinach, gdzie ustanowiono kościół państwowy, aby ten prawdziwy zdyskredytować i sprowadzić do nielegalnego, aby można było go prześladować
bo jak Władze Chińskie nie mogły go kontrolować to mogą go prześladować i robią to po dziś dzień.

Smok:
Cytuj:
Kościół czasów ostatecznych w swojej większości przeobrazi się w Wielką Wszetecznicę o charakterze ekumenicznym ze stolicą w Rzymie. Dlatego Jan tak bardzo się zdumiał widząc to, co mu anioł pokazał w Obj. 17:6. Prawdziwy Kościół najwyraźniej zejdzie do podziemia, będzie prześladowany


W takim razie, gdyby kościół miał zejść do podziemi, to też musiałby się podzielić, bo stan obecny wskazuje właśnie na świeckość, która coraz bardziej zastępuje duchowość..i nie wiem sam, czy gdy przyjdzie co do czego, to będzie miał kto zejść do podziemi ?
a jeśli tak, to rzeczywiście będzie to garstka, aż chce się zacytować słowa :czy gdy przyjdzie Syn człowieczy zastanie wiarę
Łuk. 18:8
8. Powiadam wam, że szybko weźmie ich w obronę. Tylko, czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
(BW)
Sytuacje ratuje jeszcze obfite wylanie Ducha Świętego na kościół, bo to by zapewniło pokutę i powrót do Słowa i wtedy rzeczywiście moim zdaniem przebudzony kościół zszedł by do podziemia, czyli tak jak się zaczęło życie pierwszych chrześcijan, którzy spotykali się po domach tak by się skończyło..choć kto wie może to już się dzieje ze trwa odłączanie się od wszetecznicy i od tego co nieczyste przed Bogiem.

_________________
"Teologia bez przeżycia, jest jak wiara bez uczynków"


Ostatnio edytowano So lut 12, 2011 3:09 pm przez jartur, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Problem
PostNapisane: Pt lut 11, 2011 7:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
jartur napisał(a):
No właśnie mam to na myśli, taka podmianę, która zdominuje prawdziwy kościół i nie pozwoli mu normalnie funkcjonować, taki klon który będzie fałszywką ..podobnie było, czy nadal jest w Chinach, gdzie ustanowiono kościół państwowy, aby ten prawdziwy zdyskredytować i sprowadzić do nielegalnego, aby można było go prześladować bo jak Władze Chińskie nie mogły go kontrolować to mogą go prześladować i robią to po dziś dzień.
W Chinach jest jeszcze gorzej. Oczywiście, że kościół państwowy łatwiej kontrolować, więc władze zorganizowały coś takiego. Jakiś czas temu mieliśmy kontakt z braćmi z Chin. Mówili, że Kościół podziemny cieszył się jednością dopóki nie przyjechali... amerykańscy apostołowie. Podmiana nie musi polegać wyłącznie na działaniach państwowych - może być i będzie efektem duchowego zwiedzenia. Teologia Królestwa (Kingdom Now) czyli Dominionizm nauczana w ramach tzw. Nowej Reformacji Apostolskiej, podobnie jak Kościół świadomy celu i progrm P.E.A.C.E Ricka Warrena zakładają połączenie sił Kościoła z władza świecką na drodze do ustanowienia Królestwa Bożego na ziemi (zanim przyjdzie Pan Jezus).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Problem
PostNapisane: So lut 12, 2011 3:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 01, 2005 3:24 pm
Posty: 308
Smok:
Cytuj:
W Chinach jest jeszcze gorzej. Oczywiście, że kościół państwowy łatwiej kontrolować, więc władze zorganizowały coś takiego. Jakiś czas temu mieliśmy kontakt z braćmi z Chin. Mówili, że Kościół podziemny cieszył się jednością dopóki nie przyjechali... amerykańscy apostołowie. Podmiana nie musi polegać wyłącznie na działaniach państwowych - może być i będzie efektem duchowego zwiedzenia. Teologia Królestwa (Kingdom Now) czyli Dominionizm nauczana w ramach tzw. Nowej Reformacji Apostolskiej, podobnie jak Kościół świadomy celu i progrm P.E.A.C.E Ricka Warrena zakładają połączenie sił Kościoła z władza świecką na drodze do ustanowienia Królestwa Bożego na ziemi (zanim przyjdzie Pan Jezus).


a wiec wynika z tego ze nawet kościół podziemny może zostać zwiedziony? czyli tym braciom wymknęło się to z pod ich przewodnictwa i prowadzenia ..to jest zatrważające ! ale tez ma odniesienie do słowa:
Dz.Ap. 20:29-30
29. Ja wiem, że po odejściu moim wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając trzody,
30. Nawet spomiędzy was samych powstaną mężowie, mówiący rzeczy przewrotne, aby uczniów pociągnąć za sobą.
(BW)
Mat. 7:14-15
14. A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują.
15. Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, wewnątrz zaś są wilkami drapieżnymi!
(BW)
Dali się uśpić i stracili czujność, kiedyś niestety doświadczyłem czegoś podobnego, tyle ze na własnym podwórku :( i w skali micro.

jakie antidotum na to zastosować ? zabronić, nie wpuszczać za kazalnice nikogo z zachodu.. macie jakieś pomysły?
co myślisz Smoku ? może masz coś sprawdzonego.. co twoją społeczność chroni przed zwiedzeniem z zewnątrz jak i od wewnątrz..
Pozdrawiam
ps. najlepiej jak by był opatentowany jakiś wykrywacz zwiedzeń. :idea:

_________________
"Teologia bez przeżycia, jest jak wiara bez uczynków"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Problem
PostNapisane: So lut 12, 2011 4:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 15, 2010 5:19 pm
Posty: 89
Witam,
Zbór do którego należę (KECh),nie jest charyzmatyczny,ale jest w nim kilka osób ochrzczonych Duchem Świętym.
Jedną z tych osób jest pastor.
W Dziejach Ap.czytam:"Dlatego oświadczam przed wami w dniu dzisiejszym,że nie jestem winien niczyjej krwi;
nie uchylałem się bowiem od zwiastowania wam całej woli Bożej"
(Dz.Ap.20;26-27)
Czy o człowieku,który świadomie nie głosi pełnej nauki o Duchu Św,można powiedzieć,że uchyla się od zwiastowania całej woli Bożej? Nie daje mi spokoju zwłaszcza początek wersetu.... "nie jestem winien niczyjej krwi.."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Problem
PostNapisane: So lut 12, 2011 5:22 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
jartur napisał(a):
jakie antidotum na to zastosować? zabronić, nie wpuszczać za kazalnice nikogo z zachodu.. macie jakieś pomysły? co myślisz Smoku? może masz coś sprawdzonego.. co twoją społeczność chroni przed zwiedzeniem z zewnątrz jak i od wewnątrz..
Pozdrawiam
ps. najlepiej jak by był opatentowany jakiś wykrywacz zwiedzeń. :idea:
Nie wpuszczać za kazalnicę ludzi nie sprawdzonych i nie poleconych przez Pana - szczególnie tych, którzy sami siebie zalecają [II Kor. 10:12]. Miłować prawdę z całego serca i zapłacić każdą cenę, żeby przy niej trwać oraz nie mieć umiłowania w nieprawości [II Tes. 2:10-12]. Jak mawiał Atanazy, nie ma takiej możliwości, żeby dobrze interpretować Słowo Boże, jeśli się nie ma czystego serca przed Bogiem. Dlatego nauczycieli powinno być niewielu [Jak. 3:1], bo "parcie na kazalnicę" to jeszcze nie wszystko. Bez charyzmatu nauczania nawet najlepsze wykształcenie według ciała nie wystarczy. A wykrywaczem zwiedzeń jest prawidłowo interpretowane Słowo Boże.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 243 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 59 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL