www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 1:29 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt sty 28, 2011 4:00 am 
Witam Panstwa :D , przeczytalam tutaj jeden post Ernesta H., ktory mi sie bardzo spodobal, nie wiem czy napisal ich wiecej, wiec nie wiem czy wiecie, ktory jego post chwale !? :)

Scarrlet z Szelka rozmawiaj o tym "Chwala Bogu" na/zamiast dzien dobry, a tu gdzie ja mieszkam na dziendobry albo "sie przeprasza, ze sie zyje", albo "dziekuje sie komus, ze ten ktos zjawil sie przed naszymi oczami". :lol: Tak to mozna chyba ujac !? 8)


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 03, 2011 11:28 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 09, 2007 4:23 pm
Posty: 212
agnieszkas napisał(a):
Witam Panstwa :D , przeczytalam tutaj jeden post Ernesta H., ktory mi sie bardzo spodobal, nie wiem czy napisal ich wiecej, wiec nie wiem czy wiecie, ktory jego post chwale !? :)


Coś tak kiedyś napisałem, coś tam dalej napiszę... Aż się zarumieniłem po przeczytaniu powyższego :oops:

Ale wracając do tematu. Jakiś czas temu zauważyłem jeszcze jedną ciekawą "przypadłość subkulturową" chrześcijan (i mnie to dotyczy :( ) Zauważyliście może, jak chrześcijanie zmieniają się w trakcie modlitwy (szczególnie na głos, przy innych)? Zmienia się nawet ton głosu (taki uduchowiony jest :D ), słownictwo, itp. Tak jakby do Boga nie można było zwrócić się normalnie, po ludzku...

W ogólne "zmiana zachowania" (nie tylko w modlitwie") do dość powszechny problem. Jak napisała szelka:

szelka napisał(a):
Z chrześcijanami, z którymi się spotykam mówimy normalnie. Ponieważ to są prywatne spotkania, w ogóle nie czuję się oceniana i nie filtruję swojego języka, ani oni też nie.


No właśnie, dlaczego inaczej zachowujemy się "w zborze", inaczej na spotkaniach towarzyskich - często wśród tych samych ludzi. Na nabożeństwie jesteśmy "wzniośli, duchowi itp", na spotkaniach towarzyskich normalni. Dlaczego? Wyjaśni mi ktoś...?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 03, 2011 12:24 pm 
Ernest H. napisał(a):
Ale wracając do tematu. Jakiś czas temu zauważyłem jeszcze jedną ciekawą "przypadłość subkulturową" chrześcijan (i mnie to dotyczy :( ) Zauważyliście może, jak chrześcijanie zmieniają się w trakcie modlitwy (szczególnie na głos, przy innych)? Zmienia się nawet ton głosu (taki uduchowiony jest :D ), słownictwo, itp. Tak jakby do Boga nie można było zwrócić się normalnie, po ludzku...

To mi się przypomniało, że Biblia została napisana normalnym językiem, takim, jakim się mówiło na co dzień, a nie jakąś "literacką" albo "biblijną" hebrajszczyzną czy greką. To daje do myślenia :) Oczywiście ludzie w Biblii w mówili do Boga z szacunkiem według ówczesnych standardów, co nie zmienia faktu, że nie były to jakieś literackie formuły albo specjalny język i zestaw słów, których wypada użyć.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 05, 2011 11:30 am 
Offline

Dołączył(a): N sty 18, 2009 10:07 pm
Posty: 445
A co myslicie o okresleniu braterstwo? Np. Dzis na nabozenstwie jest z nami braterstwo Kowalskich z Warszawy. Witajcie! :)

_________________
2Tm 3:16 "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 05, 2011 4:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Gabi napisał(a):
A co myslicie o okresleniu braterstwo? Np. Dzis na nabozenstwie jest z nami braterstwo Kowalskich z Warszawy. Witajcie! :)
Witaj znowu, Gabi! Niestety, określenie "braterstwo" bardziej mi się kojarzy z "braterstwem broni" albo z "braterstwem krwi" niż z małżeństwem wierzących. :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 05, 2011 5:03 pm 
Offline

Dołączył(a): N sty 18, 2009 10:07 pm
Posty: 445
Cytuj:
Witaj znowu, Gabi!

Witam! Nie pisze, ale sledze watki. :)
Cytuj:
Niestety, określenie "braterstwo" bardziej mi się kojarzy z "braterstwem broni" albo z "braterstwem krwi" niż z małżeństwem wierzących.

No wlasnie! :lol:

_________________
2Tm 3:16 "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL