www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 2:35 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lis 05, 2010 7:07 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Mowa jest o tym:
czy ZAWSZE źródłem depresji jest grzech?
A co na to Słowo Boże? Ma ktoś poznanie w tej kwestii?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lis 05, 2010 7:50 pm 
Offline

Dołączył(a): So wrz 25, 2010 3:14 pm
Posty: 42
Owieczka napisał(a):
czy ZAWSZE źródłem depresji jest grzech?

Moim zdaniem nie bo przeciez rozne przykre doswiadczenia moga sprowokowac depresje, czy jest grzechem ze ktos np stracil kogos bliskiego albo mial ciezki porod itp? Ale wydaje mi sie ze najbardziej nawet cierpiaca osoba dochodzi do etapu kiedy zaczyna 'wolac z glebokosci' i jesli jest wierzaca i wola do Boga to On odpowie. A jesli nie ma widocznego powodu depresji? Bog zna ten powod bo to jest bardziej choroba duszy nawet jesli przejawia sie w bardzo fizyczny sposob.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lis 05, 2010 7:59 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Jeżeli powodem depresji jest grzech to antydepresanty tego nie wyleczą.
Ja do dzisiaj nie poznałam przyczyn mojej depresji.
Wiem jedno......to było piekło.Prędzej atak demoniczny.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lis 05, 2010 8:47 pm 
sister napisał(a):
Nie przecze, ale czesto lekarze przepisuja jeszcze te starszej generacji. No i caly czas problem skutecznosci, czasem trzeba zmieniac kilka razy leki zanim ktorys zadziala, przy czym zadko dziala na wszystkie objawy. A sporo badan pokazuje efekt placebo. Absolutnie nie jestem za niebraniem lekow w ogole, nikomu bym tego nie doradzala, chce tylko powiedziec ze w przypadku antyd to nauka stojaca za tym jak one dzialaja jest dalej na etapie domyslow.

Oczywiście, masz rację, to jest bardzo złożony problem, chcę tylko powiedzieć, że to nie prawda, że wszystkie leki antydepresyjne są złe. Może też zaznaczę, z jakiego punktu widzenia to wszystko piszę: otóż nie uważam, że albo Bóg, albo lekarstwa. Myślę, że jeśli leczenie farmakologiczne jest w zgodzie z Bożą wolą, to należy się modlić o odpowiedniego lekarza i odpowiednie lekarstwa. Często wybór jest taki - albo zaryzykujesz, albo już nie wstaniesz łóżka. A czasem trzeba działać szybko, inaczej się zawali naukę albo człowieka wyrzucą z pracy.
Cytuj:
Zaufanie jak najbardziej ale zdrowy rozsadek?

Uważasz, że sugerowanie zaufania Bogu jest wbrew zdrowemu rozsądkowi?
Cytuj:
Przemysl farmakologiczny stac na reklame i takie badania ktore maja przekonac o skutecznosci instytucje odpowiedzialne za rejestrowanie nowych lekow.
Kolejna teoria spiskowa?

Myślę, że po części tak. Inaczej lekarstwa jako takie by nie działały, jako efekt zafałszowanych badań i reklamy. Ale jednak większość działa.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lis 05, 2010 9:02 pm 
Jack Son napisał(a):
Uleganie nastrojom może przyczynić się do grzechu. (gimnastykuję się jak mogę...może rzeczywiście nie mam racji). Skąd się biorą zmiany nastrojów? Masz rację, nie tylko z powodu grzechu.
Gdy kobieta przechodzi burzę hormonalną i ulegnie swoim impulsom to moze się zdarzyć, że skrzywdzi swoich bliskich oraz siebie. Jeśli poradzimy sobie z naszymi nastrojami i z bodźcami, to uda nam się nie wpaść w depresję.

Ciesze, się, że jesteś szczery :) Rozwiązaniem problemu grzechu nie jest osiągnięcie pełnej kontroli nad naszymi zmysłami, bo, powtórzę jeszcze raz, nie jest to buddyzm :P
Cytuj:
Natomiast jeśli pojawi się depresja biologiczna związana z narządami wewnętrznymi ciała i nie mamy na to wpływu naszej woli, to musimy starać się z Bożą pomocą aby ten stan jak najszybciej zmienić. Potrzebne jest wsparcie bliskich osób oraz modlitwa i namaszenie olejem/przyjęcie lekarstwa.

Bardzo się cieszę, że pozwoliłeś depresji na to małe odchylenie, aby być biologiczną :)
Cytuj:
Podłożem depresji, która przecież jest stanem długotrwałym, jest trwanie w tym nastroju i poddawanie się mu, a to jest właśnie grzechem. Nie wiem jakie wersety można temu przypisać. Może coś o użalaniu się nad sobą? O pielęgnowaniu złych mysli? O fałszywym obrazie Boga, który nie ma mocy wyrwać nas z łapsk choroby? Muszę pomyśleć.

A powiedz, czy poddawanie się deszczowi, kiedy pada to też grzech? Nie mówiąc już o tym, że Bóg, jako właśnie ten kto tą moc ma, decyduje o tym, jak, kiedy i czy kogoś uzdrowi. Lepiej nie próbować Go zmuszać. Może to Ty masz fałszywy obraz Boga, który ponieważ może, to i musi nas ze wszystkiego uzdrawiać. Pamiętasz, co powiedział apostołowi Pawłowi?
Może dodam jeszcze, że nie rozmawiamy o tym, czy Bóg nie może kogoś uzdrowić tylko o tym czy depresja jest zawsze spowodowana grzechem.
Cytuj:
Nie odbieraj moich słów jak bym stał po drugiej stronie barykady i był Twoim wrogiem. Chcę po prostu zrozumieć coś, o czym mam nikłe poznanie.

Ależ nie zbudowałam żadnej barykady, a jedyne czym możesz ode mnie dostac, to poduszka :)


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lis 05, 2010 9:27 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Myślę, że po części tak. Inaczej lekarstwa jako takie by nie działały, jako efekt zafałszowanych badań i reklamy. Ale jednak większość działa.[/quote]
Scarlett...leki antydepresyjne ..prozaki i cała reszta to najmniej zbadane lekarstwa.Produkują i sprzedaja masowo bo jest na nie olbrzymie zapotrzebowanie.Na każdej ulotce jest informacja,ze działanie do końca nieznane.Znam osoby u których pogłębiły depresję.
Antydepresanty zapisuje się już nawet dzieciom.Na ADHD.Ja mam wrażenie,że wymyśla się już choroby do okreslonych tabletek.
Antydepresanty podaje się tez ludziom rzucającym palenie papierosów.
Najnowszy wynalazek.Znajde Ci nazwę.Skutkiem ubocznym są bardzo realne koszmarne sny.Wszyscy którzy brali ten lek mówili o tym.
No ...przemysl farmaceutyczny popisał się juz szczepionka przeciw tzw.świńskiej grypie.To nie teoria spiskowa tylko jawny kant i igranie z ludzkim zyciem.Tu bogiem jest pieniądz.
Przepraszam za off topa.

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lis 05, 2010 9:40 pm 
Kristino, ale ja pisałam o całym przemyśle farmakologicznym, ogólnie o lekarstwach. Prozac brało się kilkadziesiąt lat temu z tego co wiem, poza tym wierzę, że jest dużo antydepresantów, które działają źle, ale jest też wiele takich, które działają dobrze. Jeszcze raz powtarzam i podkreślam potrzebę modlitwy w tej sprawie.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lis 05, 2010 9:47 pm 
Offline

Dołączył(a): So wrz 25, 2010 3:14 pm
Posty: 42
Scarlett Lloyd napisał(a):
Często wybór jest taki - albo zaryzykujesz, albo już nie wstaniesz łóżka. A czasem trzeba działać szybko, inaczej się zawali naukę albo człowieka wyrzucą z pracy.

No ale niestety antydep tak nie dzialaja, czesto przez pierwsze pare tygodni sytuacja sie nie poprawia a czasem nawet pogarsza.
Scarlett Lloyd napisał(a):
Uważasz, że sugerowanie zaufania Bogu jest wbrew zdrowemu rozsądkowi?

Nie, po prostu nie mam zaufania do antydep. A co do leczenia farmakol to jak najbardziej sie z Toba zgadzam ze jest wazne i Bog nas tez w taki sposob leczy.
Scarlett Lloyd napisał(a):
Inaczej lekarstwa jako takie by nie działały, jako efekt zafałszowanych badań i reklamy. Ale jednak większość działa.

Nie za darmo niestety, a cena czasem jest za wysoka.
kristina napisał(a):
Skutkiem ubocznym są bardzo realne koszmarne sny.

No wlasnie o tym mowie, skutki uboczne sa czesto takie same jak objawy depresji wiec o co chodzi? w jaki sposob to ma niby pomoc? Ja sny koszmarne mialam bez tego. Wymiana jednych objawow na inne?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lis 05, 2010 10:25 pm 
Offline

Dołączył(a): So wrz 04, 2010 6:13 pm
Posty: 35
Scarlett Lloyd napisał(a):
A powiedz, czy poddawanie się deszczowi, kiedy pada to też grzech?

Nie. Grzechem będzie złożeczenie z tego powodu, że mam mokrą głowę i obwinianie całego świata za ten stan rzeczy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lis 05, 2010 11:38 pm 
Jack Son napisał(a):
Nie. Grzechem będzie złożeczenie z tego powodu, że mam mokrą głowę i obwinianie całego świata za ten stan rzeczy.

Nikt tu nie mówi o złorzeczeniu i obwinianiu.To Ty przypisujesz chorym na depresję takie zachowanie z automatu.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lis 05, 2010 11:44 pm 
sister napisał(a):
No ale niestety antydep tak nie dzialaja, czesto przez pierwsze pare tygodni sytuacja sie nie poprawia a czasem nawet pogarsza.

Cytuj:
Nie za darmo niestety, a cena czasem jest za wysoka.

Cytuj:
No wlasnie o tym mowie, skutki uboczne sa czesto takie same jak objawy depresji wiec o co chodzi? w jaki sposob to ma niby pomoc? Ja sny koszmarne mialam bez tego. Wymiana jednych objawow na inne?

Najwidoczniej masz bardzo złe doświadczenia, przykro mi z tego powodu :( Ja mam jak najlepsze, więc pewnie jest tak, że antydepresanty nie są ani tak złe jak Ty twierdzisz, ani tak dobre jak ja twierdzę.
Cytuj:
Nie, po prostu nie mam zaufania do antydep. A co do leczenia farmakol to jak najbardziej sie z Toba zgadzam ze jest wazne i Bog nas tez w taki sposob leczy.

Ale ja Ci nie proponuję zaufania do antydepresantów, tylko do Boga :) Cieszę się, że tu się zgadzamy.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lis 06, 2010 12:07 am 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Ja podobnie ja sister doswiadczyłąm piekła depresji i niemocy antydepresantów ,.
Stąd wątpliwości Scarlett.
Prozac nie jest taki stary.U nas funkcjonuje pod róznymi nowoczesnymi nazwami ale substancja czynna ta sama.
Antydepresanty na początku działania pogłebiają chorobe i może dojśc do tragedii.
Bardzo często zdarza się ,że po prostu trzeba je zmienic na inne.A wątroba siada,ulgi nie ma.
http://leki-informacje.pl/lek/epar/194, ... -5-mg.html.
Antydepresant najnowszej generacji....champix.
Watpliwości mam olbrzymie...bo siostry z depresja szukaja rady,pomocy.Łykaja czasem te leki,czuja sie gorzej,sa rozdarte.
Zamierzam się modlić,i to intensywnie.Wspierac,podnosic.Ale wątpliwosci łykania tych leków zostaja.Nie bardzo wiem co Bóg na to.
Piszcie kochani.Cos moze się wykluje.

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lis 06, 2010 12:21 am 
W porządku, Kristino, rozumiem :) Ja po prostu brałam lekarstwo, które zaczęło działać od razu, nie powodowało żadnych skutków ubocznych i (zapewne z Bożą pomocą) wyleczyło mnie w ciągu roku, nie zostawiając uzależnienia. Dlatego mówię, że to jest możliwe. Domyślam się, że nie wszyscy mieli "tak dobrze" jak ja.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lis 06, 2010 10:24 am 
kristina napisał(a):
Jack.... :evil: w depresji.W DEPRESJI...człowiek - wierzący - nie je, nie śpi, ma lęki, wymiotuje, nie ma zadnych emocji oprócz strachu.
Przerasta go wstanie z łózka i skorzystanie z toalety.Podjęcie decyzji o umyciu włosów to matrix.
A decyzja o przywołaniu starszych jest często poza zasięgiem jego umysłu,woli.
Człowiek wysycha.Wiesz jak pomóc?
Napisz proszę.
JAK POMÓC????


zapytac dana osobe, czasem maja jeszcze na cos ochote np. na loda, zaproponowac spacer, w miare mozliwosci byc z nia, przytulic, trzymac za reke i modlic sie o nia, zaprowadzic do lekarza. Zrobic jej jakas przyjemnosc. Tak robily siostry wobec innej, ktora byla w ciezkiej depresji. Mna zainteresowala sie osoba niewierzaca, zabierala mnie z domu i sluchala.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lis 06, 2010 11:14 am 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Jack...to są dobre,praktyczne rady.Tak robię bo i mnie tak pomagano.I Bóg wyciągnął mnie z tego koszmaru.
Mnie smuci i niepokoi fakt,że wierzący coraz częściej sięgają po antydepresanty,które często zawodzą.
Scarlett...ja bardzo się cieszę,że Ci pomogły.Naprawdę.Ale to rzadkość.Bóg Ci pomógł. :D
Zaprzyjaźnieni ze mną psychiatrzy sami mówią,że to loteria.Często na tych lekach jest się latami.
No i co się dzieje?Depresja staje się jakąś plagą!
Dlatego niech wypowie się kto mądry co Pismo na to.
Czy Dawid miał depresję?
A Salomon?


Ostatnio edytowano So lis 06, 2010 11:53 am przez kristina, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL