www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:10 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr paź 10, 2012 5:36 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Suchy - w kwestii formalnej :) .Antydepresantami leczy się bardzo długo.Miesiące, lata a nie 4 tygodnie.
Piszesz chyba o benzodiazepinach - lekach uspokajających, przeciw lękowych.
Faktycznie dosć szybko uzależniaja ale jak się naprawdę chce to wychodzi się .
Każdy lek brany długo uzaleznia w jakiś sposób - np leki na wyrównanie ciśnienia.
Masz jakies objawy odstawienne?Fizyczne?Jaki problem z odstawieniem.Jesli chcesz pisz na priv.

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz paź 11, 2012 4:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 21, 2012 12:36 pm
Posty: 19
kristina napisał(a):
Suchy - w kwestii formalnej :) .Antydepresantami leczy się bardzo długo.Miesiące, lata a nie 4 tygodnie.
Piszesz chyba o benzodiazepinach - lekach uspokajających, przeciw lękowych.

Tak, masz 100% racji. Depresję po prostu przemodliłem i przepłakałem, nie przyjmowałem żadnych antydepresantów, natomiast nerwicę, której nabawiłem się w okresie pomiędzy 21-27 lat, leczę tabletkami.
Cytuj:
Faktycznie dosć szybko uzależniaja ale jak się naprawdę chce to wychodzi się .
Każdy lek brany długo uzaleznia w jakiś sposób - np leki na wyrównanie ciśnienia.

Nie trafia do mnie sformułowanie, że jeśli się chce, to się wychodzi. Widziałem ludzi, którzy byli uwalniani z dnia na dzień, nie z jednego nałogu, ale z kilku, hazard, heroina, marihuana, alkohol, nie dlatego, że chcieli, bo to naturalne, że każdy chce, tylko dlatego, że tak potężnie zamanifestował się Duch Święty w życiu tych ludzi.
Nie można ich nawet nazwać nowo narodzonymi w momencie uwolnienia, ci ludzie z którymi się zetknąłem, zostali uwolnieni dzięki modlitwie wierzących.
Proces nowo narodzenia zaczynał się po uwolnieniu od wszelkich zniewoleń.
Cytuj:
Masz jakies objawy odstawienne? Fizyczne? Jaki problem z odstawieniem. Jesli chcesz pisz na priv.

Reszta poszła na PW ;)

Pokój ;)

_________________
Prz 19:11
W cierpliwości zaznacza się roztropność człowieka, a chlubą jego jest, gdy zapomina o krzywdach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz paź 11, 2012 5:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Suchy napisał(a):
Proces nowo narodzenia zaczynał się po uwolnieniu od wszelkich zniewoleń.
Nie trafia do mnie sformułowanie "proces nowo narodzenia". Nie chcę zaśmiecać wątku, więc mam prośbę: Mógłbyś mi jakoś wyjaśnić, o co w tym sformułowaniu chodzi i jakie są jego biblijne podstawy? Może być na priv. Albo w jakimś wątku nawiązującym do nowego narodzenia. Dzięki.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz paź 11, 2012 9:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 24, 2009 12:08 am
Posty: 56
Cytuj:
Nie trafia do mnie sformułowanie "proces nowo narodzenia"

Nie tylko to nie trafia :lol: :lol: :lol:
Ja dobrze rozumiem co to proces nowego narodzenia bo sam tak miałem- nie nawróciłem się od razu tylko stopniowo- w kilka miesięcy i też właśnie w tym czasie Bóg uwolnil mnie od papierosów po modlitwie wierzącego, dlatego rozumiem Suchego i jego sytuację.

Nie wiem dlaczego czasem tak się dzieje ale niektórym "coś"zostaje . Ostatnio słuchamy swiadectw ludzi uwolnionych od alkoholu i np. jedna osoba kilkakrotnie "nawracała" się i ciągle wracała do picia , dopiero kiedy wyznała wszystkie grzechy włączając zabawy wahadełkiem i tym podobne została uwolniona i trwa w Panu do dziś. Znajomy od 3 lat jest wierzący i ma jakby duży natłok myśli mozna powiedzieć niezbyt przyjemnych gdy modli się w myślach, trwa to jakiś czas i nic się nie dzieje tez jest to męczace dla niego. Ja mogę zachęcić do postu to często przynosi dobry skutek.
Szczerze współczuję.

Dla zainteresowanych ciekawy film w tym temacie http://www.youtube.com/watch?v=oRyy4FrRh6Y

_________________
Psalm 1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz paź 11, 2012 10:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 21, 2012 12:36 pm
Posty: 19
Smok Wawelski napisał(a):
sformułowanie "proces nowo narodzenia". Nie chcę zaśmiecać wątku, więc mam prośbę: Mógłbyś mi jakoś wyjaśnić, o co w tym sformułowaniu chodzi i jakie są jego biblijne podstawy? Może być na priv. Albo w jakimś wątku nawiązującym do nowego narodzenia. Dzięki.

Nieprecyzyjnie się wyraziłem.
Nowo narodzenie jest nowo narodzeniem i nie może być procesem, natomiast wzrastanie w wierze jest procesem, budowanie osobistej relacji z Jezusem Chrystusem i jej pogłębianie, poznawanie Pisma Świętego, nauka, i wszystko co ma z tym związek, to proces który trwa całe życie, przynajmniej w moim odczuciu tak jest.
Ci ludzie, którzy zostali cudownie uwolnieni, bo trzeba te wydarzenia w ich życiu rozpatrywać w kategorii cudu, zostali "zaszczepieni."
Dlatego użyłem zwrotu "proces" w odniesieniu do nowo narodzenia, dość niefortunnie z resztą.

Pax.

_________________
Prz 19:11
W cierpliwości zaznacza się roztropność człowieka, a chlubą jego jest, gdy zapomina o krzywdach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz paź 11, 2012 10:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Nie trafiają do mnie sformułowania, które nie wynikają z Biblii. Nawrócenie i nowe narodzenie to dwie różne sprawy. Dlatego właśnie trzeba brać w cudzysłów kolejne "nawrócenia", jeśli nie widać owocu narodzenia na nowo. Nie trafiają do mnie również osobiste doświadczenia ludzi trwających w dobrowolnym grzechu i twierdzących, że właśnie przechodzą "proces nowego narodzenia". "Sam tak miałem" to nie jest żaden argument - zwłaszcza, że w końcu nie wiadomo, czy Ty się stopniowo "nawracałeś", czy stopniowo "rodziłeś na nowo". Całkowite pomieszanie pojęć. A potem ludzie to kupują i żyją w grzechu, wmawiając sobie, że są odrodzeni, tylko "jeszcze nie do końca". Dlatego proszę o jakieś uzasadnienie biblijne, a nie "pan Czesio też tak miał".

Suchy napisał(a):
Nowo narodzenie jest nowo narodzeniem i nie może być procesem, natomiast wzrastanie w wierze jest procesem, budowanie osobistej relacji z Jezusem Chrystusem i jej pogłębianie, poznawanie Pisma Świętego, nauka, i wszystko co ma z tym związek, to proces który trwa całe życie, przynajmniej w moim odczuciu tak jest.
OK, dzięki za sprecyzowanie. Uświęcenie rzeczywiście jest procesem trwającym całe życie. A jego skutki są widoczne na przestrzeni czasu - o ile ono następuje. Dlatego dodajemy jedne rzeczy do drugich, co trwa [II Piotra 1:3-11].


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt paź 12, 2012 10:04 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 24, 2009 12:08 am
Posty: 56
Określenie "sam tak miałem " odnosi sie do tematu dyskusji i wyakzuje współodczucie do tego co Suchy doświadczył.
Określenie proces nowo narodzenia nie jest właściwy ale raczej proces przed nowym narodzeniem-(zaczynam czytac Pismo spotykam wierzących itp to proces którego wynikiem jest nowo narodzenie-proces nawracania) już tak i o to chodzi.
Jednak wierzę , że każda osoba nowo narodzona musi się uświęcać jak zresztą przytoczyłeś 2Pt.1:3-11.

_________________
Psalm 1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt paź 12, 2012 6:43 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
http://www.sfora.pl/Milion-Polakow-jedz ... ach-a48357

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt gru 14, 2012 2:02 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Ostatnio rozgorzała dyskusja czym róznią się tabletki pt antydepresanty od tabletek pt stabilizatory cisnienia, antybiotyki czy też..tabletki hormonalne.
Każda z nich ma długą - bardzo długa listę skutków ubocznych.
Zdania są skrajnie odmienne.Każda z opcji jest oczywiście podparta włą
snym doświadczeniem :roll:

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 25, 2013 11:51 am 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 25, 2010 12:10 pm
Posty: 130
Lokalizacja: Norwegia
Z depresją jest tak, że jest chemiczna (podłoże cielesne) i niechemiczna (podłoże duchowe). Niski poziom kwasu foliowego objawia się depresją, czasami dochodzi do tego jeszcze zaburzenie snu, problemy z koncentracją, stany niepokoju i lęku, itd. więc wystarczyć odpowiednio zadbać o ciało, aby się z tego uwolnić. Znam nie jedną osobę, która dzięki uregulowaniu kwasu foliowego wyszła z depresji. Nie należy wszystkiego uduchawiać jak to robili w średniowieczu, gdyż często winna jest nierównowaga chemiczna organizm. Należy dbać o ciało, porady duszpasterskie nie uregulują tego co się dzieje w ciele, one są dobre na problemy duszy, a nie ciała. :) Zanim ktoś zacznie biegać po psychologach (to odradzam z zasady), czy pastorach itd., niech sobie zrobi zwykłe badania krwi na poziom kwasu foliowego i przy okazji na wszystkie witaminy z grupy B.

_________________
www.przemek-owczarski.blogspot.com
www.youtube.com/user/przemowczarski
www.chomikuj.pl/przemowczarski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So sty 26, 2013 1:25 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Zaburzenia depresyjne typu bezsenność, lęki, wahania nastroju, myśli samobójcze są tez skutkiem ubocznym lekarstw, które maja leczyć inne schorzenia ciała.
O tym były te rozmowy, o których wyżej pisałam.

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 20, 2015 10:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Witajcie! Zapragnąłem włączyć się do dyskusji, gdyż nie dawno odstawiłem Seroxat. Jeśli czytaliście moje wcześniejsze posty. to wiecie że byłem przekonania, że Duch Świety w wierzącym człowieku wystarcza aby zniweczyć wszelką depresję. Niestety nie byłe w pełni obenany z tematem tej choroby. W czerwcu 2014 roku zdjagnozowano u mnie HCV( wirusowe zapalenie wątroby Typu C). Kiedy dowiedziałem sie o tym, zaczęły mnie nachodzić czarne myśli: Dlaczego Bóg wiedząc że się szczerze nawrócę, nie usunął HCV z mojego organizmu. Zaraziłem się najprawdopodobniej 17 lat temu, używając tego samego ''sprzętu'' do iniekcji amfetaminy ze wspólnikiem przestępstwa, za ktore trafiłem do więzienia. Wszpitalu zrobiono badania i wyszło że jestem zdrów. Mój współnik trafił do szpitala więziennego w Potulicach na leczenie z HCV. Kiedy powierzyłem życie Panu Jezusowi, dobre wyniki badań jeszcze bardziej przekonały mnie,że dostaję kolejną szansę od Boga na nowe życie. Ale wirus musiał sie uaktywnić po pół roku i przy badania przed operacją zatok wyszły przeciwciała WZWC. Czarne myśli galopowały: Po co mi śmiertelna choroba, jęśli opiekuję się schorowaną rodziną. czy Bóg nie ma współczucia, że zsyła na i tak doświadczonego człowieka plagę? Dlaczego Bóg nie napomniał mnie , kiedy zwiastowałem setkom ludzi, że zostałem cudownie uzdrowiony z HCV. Męczył mnie też werset: ''Bóg współdziała we wszystkim ku dobremu lub wszystko współdziała ku dobremu'' Słyszałem wcześniej, że pojawił się Biblista, który podważa natchnienie Nowego Testamentu. Był nim Bart D.Erhman. Kupiłem sobie jego''Przeinaczanie Jezusa'', zacząłem czytać i zaczęła się sączyć zółć do duszy. Miewałem gonitwy - oskarżenia na Boga. Dołowałem się psychicznie że miałem zwidy i że zmarnowałem życie na halucynacjach religijnych. Ale pojawiały sie przebłyski dawnych świadectw: Bożej opieki, chrztu w Duchu Świętym i prowadzenia. Na początku jak się modliłem złe samopocucie mijało. Później i modlitwa nie pomagała, więc skierowałem się do psychiatry. Wypisał mi Seroxat. Przez półtorej miesiąca było fajnie. Fale radości jak szedłem na wizytę do doktora lub załatwiać sprawunki. Później zacząłem być senny, a w nocy nie spać. Nie mogąć sobie pozwolić na taki tryb życia, odstawiłem antydepresant. Odstawiałem powoli. ale i tak przez dwa tygodnie miałem kaca jakbym heroinę pomieszał z alkoholem. Mogę tylko powiedzieć, że antydepresanty to wg mnie legalne narkotyki i skutki uboczne zażywania mogą zniszczyć zdrowie. Chciałem się wam zwierzyć, że po tygodniu przyjmowania dostałem SMSa z wesetem:''Ja daję wam pokój, nie tak jak świat daje'' To posłane Słowo usunęło z mej psychiki trzęsiawki i gonitwy myślowe. Mam czasami smutasy, bo po okryciu wirusa wyszło i wodonercze oraz zwyrodnienia w stawach. Ale nauczyłem się wołać w każdej gorzkiej chwili do Pana o pokój i radość w Duchu Świętym. Dziś wiem że jestem w rękach Pana, bo idealne wyniki badań morfologicznych przy 17 latach wirusa C to cud. Jestem też Bogu wdzięczny za Braci i Siostry, które się za mnie modlili. Wasz Tomcio.

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 21, 2015 6:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
Dzięki za świadectwo! Szczególnie mnie dotknęła sprawa tego SMSa, bo właśnie ostatnio widzę, jaką wspaniałą siatkę swoich ludzi ma Pan i jak precyzyjnie są oni "umieszczeni" w miejscu i czasie. Niech ci Bóg błogosławi i zachowa pokój we wszystkich przeciwnościach, a także da swoje rozwiązanie i zaopatrzenie.

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 22, 2015 5:37 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Niech Ci Pan błogosławi, Tomciu. Dzięki za świadectwo. A co do Barta Ehrmana, to w drugim wydaniu książki (paperback) napisał, że żadna z zasadniczych nauk Jezusa nie została przeinaczona w Nowym Testamencie.

Tę informację podaję za Danem Wallace'm:

https://www.youtube.com/watch?v=FyFYXl9jfkE


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt gru 09, 2016 4:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 4:37 am
Posty: 68
Hardi napisał(a):
Zanim ktoś zacznie biegać po psychologach (to odradzam z zasady), czy pastorach itd., niech sobie zrobi zwykłe badania krwi na poziom kwasu foliowego i przy okazji na wszystkie witaminy z grupy B.

Do powyższej, mądrej rady dodam ze swojego doświadczenia - sprawdźcie poziom TSH. Hormon tyreotropowy, produkowany przez przysadkę mózgową, odpowiedzialny za kontrolę hormonów tarczycy. Jego nieprawidłowy poziom może wywoływać zaburzenia lękowe.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL