www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pt maja 10, 2024 3:23 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 20, 2010 10:06 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Jezus jest obrazem Bpga.
Płakał nad łazarzem, "rozrzewnił się" w duchu, patrzył z miłością na bogatego młodzieńca, złościł się na kupców w świątyni...jawi mi się obraz człowieka umiejącego okazywać swoje emocje...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 21, 2010 11:36 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Bo też miłość agape nie polega na całkowitym braku emocji. Chodzi o to, że emocje nie są jej fundamentem i dlatego miłość agape jest trwała. Objawy związane z emocjami są jak najbardziej normalne, a Pan Jezus był w pełni Osobą Boga i w pełni człowiekiem. Jego zachowanie nie charakteryzowalo się jednak dominacją uczuć jako czynnika wiodącego w Jego życiu. Jego wypowiedzi nie był zestawem "emoticonek" i całusków, tylko konkretem wypowiedzianym w Duchu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 21, 2010 12:05 pm 
jak bardzo brakuje nam tego Ducha ! wszystkim ! bo "calusek" i "emotikonka" wcale nie musi byc, az taka cielesna, a mina "konia" duchowa.

"Pozdrowcie sie nawzajem pocalunkiem swietym" (2Kor 13,12a)


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 21, 2010 12:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 06, 2010 3:07 pm
Posty: 119
Lokalizacja: dolnośląskie
Zastanawia mnie fakt,że zakłada się tu na forum,że wszyscy są dojrzali "w wierze"...

Przecież samo Pismo zachęca nas do tego abyśmy:
"A słabego w wierze przyjmujcie, nie wdając się w ocenę jego poglądów.
Jeden wierzy, że może jeść wszystko, słaby zaś jarzynę jada.
Niechże ten, kto je, nie pogardza tym, który nie je, a kto nie je, niech nie osądza tego, który je; albowiem Bóg go przyjął.
Kimże ty jesteś, że osądzasz cudzego sługę? Czy stoi, czy pada, do pana swego należy; ostoi się jednak, bo Pan ma moc podtrzymać go.
Jeden robi różnicę między dniem a dniem, drugi zaś każdy dzień ocenia jednakowo; niechaj każdy pozostanie przy swoim zdaniu.
Kto przestrzega dnia, dla Pana przestrzega; kto je, dla Pana je, dziękuje bowiem Bogu; a kto nie je, dla Pana nie je, i dziękuje Bogu.
Albowiem nikt z nas dla siebie nie żyje i nikt dla siebie nie umiera;
Bo jeśli żyjemy, dla Pana żyjemy; jeśli umieramy, dla Pana umieramy; przeto czy żyjemy, czy umieramy, Pańscy jesteśmy.
"Rzym. 14.1-14.8

Czy jeśli ktoś jest "psiałpsiółkowaty",lub trochę "krzywo" pojmuje troskę o miasto to nie jest dobrym chrześcijaninem?

_________________
"Pocieszajcie,pocieszajcie mój lud,mówi wasz Bóg!"
Iz.40,1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 21, 2010 12:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Róża napisał(a):
Czy jeśli ktoś jest "psiałpsiółkowaty", lub trochę "krzywo" pojmuje troskę o miasto to nie jest dobrym chrześcijaninem?

Odpowiedziałem na post Owieczki o Panu Jezusie i Jego emocjach. On nie był "psiapsiółkowaty" i miłość "agape" taka nie jest. Nikt nie twierdzi, że osoby "psiapsiółkowate" lub "krzywo" pojmujące troskę o miasto są "złymi" chrześcijanami. Można być chrześcijaninem infantylnym, można być niedojrzałym, można być oszukanym, a nawet można być chrześcijaninem zwiedzionym - i to wszystko nie oznacza, że w takim stanie należy trwać [Hebr. 5:12-14 i inne]. Mamy się miłować i w miłości mówić sobie prawdę, bo jesteśmy członkami jedni drugich [Ef. 4:25]. Dlatego ja nie potępiam tego, co powyżej, ale zachęcam do wzrostu, aby móc budować innych, którzy sami są niedojrzali. Z upływem czasu ludzie coraz bardziej głupio wyglądają w krótkich spodenkach i w piaskownicy. Co nie oznacza, że po wyjściu z piaskownicy mamy się stać grobowo poważni - możemy na przykład nadal lubić "Porwanie Baltazara Gąbki" albo "Kubusia Puchatka". :)

Samo Pismo nie zachęca nas wcale, żebyśmy pozostawali przy swoim zdaniu we wszystkich sprawach i nie można traktować Rzym. 14:1-8 mówiącego o jarzynach, czystości potraw i święceniu dni jako usprawiedliwienia dla wszystkiego, co chcemy obronić lub usprawiedliwić.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 21, 2010 2:07 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
zjadło....posta....


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 21, 2010 2:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 06, 2010 3:07 pm
Posty: 119
Lokalizacja: dolnośląskie
kristina napisał(a):
zjadło....posta....


Co zjadło ? :)

Napisz nowy Krysiu :)

_________________
"Pocieszajcie,pocieszajcie mój lud,mówi wasz Bóg!"
Iz.40,1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 21, 2010 3:21 pm 
Smok Wawelski napisał(a):
...Z upływem czasu ludzie coraz bardziej głupio wyglądają w krótkich spodenkach

i kto to mowi !? :lol:
:wink:
...ale oczywiscie zachecaj nas do dojrzalosci, Drogi Smoku, zachecaj! :D

„Głoś Słowo, bądź w pogotowiu w każdy czas, dogodny czy niedogodny, karć, grom napominaj z wszelką cierpliwością i pouczaniem.” Drugi List Ap. Pawła do Tymoteusza 4:2.

Niech Pan Cie w tym blogoslawi ! :)

ps.
Elendil napisał(a):
... Zacytowałaś Agnieszko owoce Ducha.


Elendil, mialam juz wczesniej napisac i to nie po to, by sie czepiac , tylko podobno roznica ma znaczenie; zacytaowalam nie owoce Ducha, a Owoc Ducha, a pozatym to dziekuje rowniez za Twoj post.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 21, 2010 4:45 pm 
mysle, ze pasuje do tematu watku;

http://www.youtube.com/watch?v=41ZkaJyFeeg


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 21, 2010 4:51 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 06, 2010 3:07 pm
Posty: 119
Lokalizacja: dolnośląskie
Smoku,pytałam tak...retorycznie bardziej :)

Nie chciałabym aby ktoś miał odczucie,że się go neguje ze względu na inne przekonania.
Rozumiem jak najbardziej Twą argumentację natomiast zastanawiam się jak naprawdę jestem przez np Ciebie odbierana kiedy modlę się o Bożą interwencję w sprawie zapraszania do mojego miasta czarowników i szamanów...
I tak mi się jakoś ten fragment nasunął...czy nie mogę pozostać "przy swoim",a Ty przy "swoim" patrzeniu na tą sprawę?...
Tym bardziej,że czułabym się winna gdybym nic nie zrobiła biernie przypatrując się wydarzeniom(przecież i tak większość pójdzie do piekła...więc nich robią co chcą?) :(
Ale coś co nie wypływa z przekonania podobno grzechem jest...(Rz 14:23)
Jak mam się "wytłumaczyć" przed Bogiem,że nie pomodlę się bo Smok i Ani_Isza uważają,że to zwiedzenie...a mnie nie do końca przekonali i czuję,że mam cos zrobic w tej kwestii...

Przepraszam,że tak wsadzam "kij w mrowisko"...ale nie daje mi to spokoju..
Najwyżej znów mi się "oberwie"... :(

P.S.Nie oczekuję akceptacji całkowitej...raczej "pozostania przy własnym zdaniu" bez osądzania drugiej strony.

_________________
"Pocieszajcie,pocieszajcie mój lud,mówi wasz Bóg!"
Iz.40,1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 21, 2010 5:49 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Róża napisał(a):
Nie chciałabym aby ktoś miał odczucie, że się go neguje ze względu na inne przekonania. Rozumiem jak najbardziej Twą argumentację natomiast zastanawiam się jak naprawdę jestem przez np Ciebie odbierana kiedy modlę się o Bożą interwencję w sprawie zapraszania do mojego miasta czarowników i szamanów... I tak mi się jakoś ten fragment nasunął... czy nie mogę pozostać "przy swoim", a Ty przy "swoim" patrzeniu na tą sprawę?...

Mamy punkt odniesienia, którym jest Biblia. Korzystajmy z niego w dyskusji. Przecież ja Ci niczego nie zamierzam i nie mogę zabronić - najwyżej możemy porozmawiać, co i dlaczego jest zgodne ze standardem obiektywnym, którym jest Biblia, a co i dlaczego nie jest zgodne. Na pewno możemy zostać "przy swoim" w sprawach spożywania jarzyn, czystości pokarmów oraz śeięcenia określonych dni. Czyli w sprawach, które są zewnętrzne, a nie duchowe. Rzym. 14 nie jest jednak "z gumy" i nie można go wykorzystywać jako "parawan" do osłony wszystkiego, czego nie umiemy uzasadnić biblijnie - nawet, jeśli chodzi o sprawy duchowe.

Róża napisał(a):
Tym bardziej, że czułabym się winna gdybym nic nie zrobiła biernie przypatrując się wydarzeniom (przecież i tak większość pójdzie do piekła... więc nich robią co chcą?) :(

Trzeba im głosić Ewangelię i modlić się o to, żebyśmy mieli taką możliwość. Nie znajduję w Biblii wskazówek na temat urządzania protestów, pochodów, wieców i innych tego typu działań. Jeśli je widzisz w Biblii, to mi je tam pokaż. Tutaj mamy takie zasady, że korzystamy z Bożego objawienia i romawiamy na jego podstawie.

Róża napisał(a):
Ale coś co nie wypływa z przekonania podobno grzechem jest...(Rz 14:23) Jak mam się "wytłumaczyć" przed Bogiem, że nie pomodlę się bo Smok i Ani_Isza uważają,że to zwiedzenie... a mnie nie do końca przekonali i czuję, że mam cos zrobic w tej kwestii...

"Dobrze jest nie jeść mięsa i nie pić wina ani nic takiego, co by twego brata przyprawiło o upadek. Przekonanie, jakie masz, zachowaj dla siebie przed Bogiem. Szczęśliwy ten, kto nie osądza samego siebie za to, co uważa za dobre. Lecz ten, kto ma wątpliwości, gdy je, jest potępiony, bo nie postępuje zgodnie z przekonaniem; wszystko zaś, co nie wypływa z przekonania, jest grzechem" [Rzym. 14:21-23]

Czy ten fragment może służyć do relatywizacji dowolnych przekonań? Czy możemy mieć dowolne przekonanie na dowolny temat i traktować je jako równorzędne z dowolnym innym przekonaniem? Co jest punktem odniesienia dla naszych przekonań?

Porozmawiajmy o tym, jakie jest źródło naszego przekonania i o czym jest tekst, do którego nawiązujesz wyrywając jeden werset z kontekstu. Nie traktuję tego jako "wsadzanie kija w mrowisko", ale myślę, że taka rozmowa może być przydatna. Twoje pytanie rónież nie jest takie retoryczne, jeśli się sprawie przyjrzeć uważniej. No i nie widzę, żeby ktoś tutaj kogoś "osądzał" - najwyżej mamy różne poglądy w tej kwestii. Sprawa takiej a nie innej postawy w sprawie zapraszania kogoś do naszego miasta nie stanowi i naszym zbawieniu czy potępieniu. Natomiast nasze przekonania nie powinny wypływać z "czucia", bo to stanowczo zbyt mało. Szanuję Cię, oczekując budującej i merytorycznej wymiany zdań. Nie "oberwie Ci się" absolutnie. Postaraj się tylko wziąć Słowo Boże i na jego podstawie konkretnie uzasadnić swoje poglądy w omawianej kwestii. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 21, 2010 5:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 06, 2010 3:07 pm
Posty: 119
Lokalizacja: dolnośląskie
Smok Wawelski napisał(a):
Nie znajduję w Biblii wskazówek na temat urządzania protestów, pochodów, wieców i innych tego typu działań. Jeśli je widzisz w Biblii, to mi je tam pokaż.


Czemu mam Ci pokazywać coś o wiecach,pochodach i protestach skoro tego nie robimy?
Spotykamy się na modlitwie i uwielbieniu...chcemy prosić o Bożą ochronę i interwencję.
Nie chcemy szamanów modlących się i wzywających "swoje" duchy w tym miejscu...zwłaszcza kiedy robią to publicznie.

_________________
"Pocieszajcie,pocieszajcie mój lud,mówi wasz Bóg!"
Iz.40,1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 21, 2010 7:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Róża napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Nie znajduję w Biblii wskazówek na temat urządzania protestów, pochodów, wieców i innych tego typu działań. Jeśli je widzisz w Biblii, to mi je tam pokaż.

Czemu mam Ci pokazywać coś o wiecach,pochodach i protestach skoro tego nie robimy?

Bo napisałaś wcześniej:

Róża napisał(a):
Wtórne pogaństwo... może i tak, skoro nie protestujemy na zapraszanie okultystów.. Nie czujesz się współodpowiedzialny za takowy stan rzeczy Smoku?


Róża napisał(a):
Spotykamy się na modlitwie i uwielbieniu... chcemy prosić o Bożą ochronę i interwencję. Nie chcemy szamanów modlących się i wzywających "swoje" duchy w tym miejscu... zwłaszcza kiedy robią to publicznie.

Ja rozumiem, że nie chcecie. Czy uważasz, że Kościół jest w stanie odwrócić to, co jest zapowiedziane jako nieuchronna tendencja w czasach ostatecznych? Czy jeśli Kościół będzie się modlił wystarczająco gorliwie, to proroctwa Jezusa i Pawła o czasach ostatecznych się nie wypełnią? Ludzie nie pójdą za naukami demonów? Zaklinacze będą obchodzić nasze miasta z daleka? Tak się tylko pytam i prosiłbym o odpowiedź na podstawie Pisma w miarę możliwości...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 21, 2010 7:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 06, 2010 3:07 pm
Posty: 119
Lokalizacja: dolnośląskie
A skąd wiesz,że to już czas,żeby się nie wstawiać?...
Od śmierci Jezusa minęło 2 tys lat...już wtedy niektórzy uważali,ze Jezus zaraz przybędzie...
Już w prywatnej rozmowie zadałam komuś pytanie:

Czy jakby Twój niewierzący mąż/żona zapragnął/ła w ramach pobłogoslwienia Waszego mieszkanka zaprosić czarownika to co byś
zrobił/a?

Nie protestowałbyś?

Ja tu mieszkam!Tu jest mój dom...dlaczego nie mam prawa zrobić czegoś w tej sprawie?...
Bo to już czasy ostateczne?

_________________
"Pocieszajcie,pocieszajcie mój lud,mówi wasz Bóg!"
Iz.40,1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 21, 2010 7:27 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Nie rozumiem zupełnie dlaczego łaczysz gorliwą modlitwę o....nie wypełnienie sie proroctw?
Zapętliłeś Smoku.Modlimy się Przyjdż Panie Jezu i to jak najszybciej.
Ale też mamy się modlić o władze np.żebyśmy mogli spokojne zycie wieść.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL