www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 9:41 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 02, 2010 12:45 pm 
Offline

Dołączył(a): N sty 18, 2009 10:07 pm
Posty: 445
Cytuj:
Raczej widzę w tych osobach dojrzewające przekonania, które charakteryzują się ciążeniem ku uświęceniu a nie ku legelizmowi.

Na własnej skórze się przekonałam jak cienka może być ta granica między, jak piszesz, ciążeniem ku uświęceniu a legalizmem i mało co tego załamaniem nerwowym nie przypłaciłam. Dlatego dziś wolę się dwa razy zastanowić i sprawę przemyśleć.
Cytuj:
Każdy chyba musi sam sobie uczciwie odpowiadać na pewne pytania, a jak nas ktoś upomina, to trzeba wiedzieć, czy podstawnie, czy nie. A do tego też trzeba samemu ze Słowem Bożym przed Bogiem stanąć.

I tu się zgadzam w 100%.

P.S. Może admin przeniesie gdzieś tą całą polemikę bo rzeczywiście się nam off topic zrobił i to jeszcze w dziale "ogłoszenia".

_________________
2Tm 3:16 "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 02, 2010 2:42 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
...


Ostatnio edytowano Wt lip 27, 2010 9:22 am przez Owieczka, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 02, 2010 4:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Owieczka napisał(a):
Cytuj:
Nie wiem, czy masz taką potrzebę zbadania tematu od nowa, czy w innym aspekcie, czy inną? O Twoich pragnieniach też napisałaś, masz ich świadomość.

Moją potrzebą bylo dowiedzieć się, gdzie i kiedy odbywają się festiwale. A ponieważ zaczęto zadawać pytania, dyskutować, to i ja zaczęlam odpowiadać. Należaloby zapytać tych, którzy zaczęli dyskusję, jakie mają potrzeby.
Cytuj:
Każdy chyba musi sam sobie uczciwie odpowiadać na pewne pytania, a jak nas ktoś upomina, to trzeba wiedzieć, czy podstawnie, czy nie. A do tego też trzeba samemu ze Słowem Bożym przed Bogiem stanąć.

Nie bardzo rozumiem, za co jestem upominana. Za chęć śpiewania na festiwalach? Za to, że w ogóle szukam okazji do tego szukam okazji do tego, aby śpiewać gdzieś jeszcze poza prysznicem? Za to, że nie potrafię się odnaleźć w śpiewaniu wg raz zakreślonego kanonu( dla mnie jest to zwykle odśpiewywanie pieśni i nic ponadto), który nie pozwala na kreatywność?
Poza tym- nie ma w Slowie wytycznych odnośnie form muzycznych. Jeśli ktoś przychodzi do mnie i mówi, że na nabożeństwie nie wolno "śpiewać Duchem", to tego tam nie będzie. Będą tylko próby podciągnięcia pewnych fragmentów mówiących o porządku do uzasadnienia tezy o nie śpiewaniu Duchem...I tak dalej. Biorę Slowo i czytam, i pytam Boga- ale nie znajduję tam żadnych określonych jasnych zasad "to wolno, tego nie wolno". Dlatego napisalam, że każdy, kto ma Ducha musi pytać o te granice, których nie wolno przekroczyć.

I chętnie dowiem się konkretnie, za co się mnie upomina.

Owieczko, Gabi to jest forum dyskusyjne, więc dyskusja jest tu naturalna. I odniesienia w dyskusji też są na tym forum specyficzne. Można też nie dyskutować z innymi, jeśli ktoś nie ma ochoty. Uogólniałam swoje przemyślenia, a często odnosiłam do swoich refleksji dotyczących mojego zmagania się ze swoją cielesnością, bo po odrodzeniu chciałam i chcę się z nią zmagać, a nie koronować, żeby podobać się JHWH. Nie szukam dla siebie usprawiedliwienia w szarej rzeczywistości, w ograniczeniach kościelnych, czyimś legalizmie, poczuciu życiowej krzywdy- ja nie mam takiej optyki na swoje życie, nie mam też potrzeby, żeby dodawać do tego co robię chrześcijański szyld. Chcę żeby JHWH już przyszedł, za Nim tęsknię i o to Go proszę, chcę Go ujrzeć i wysławiam Go dzisiaj, dopóki czekam na tę nadzieję. Wystarcza mi-mam wszystko, co jest mi potrzebne do życia i pobożności: nie ze mnie to przychodzi, mam tego świadomość, Słowo Boże jest żywe, przyjmuje je, zmieniam myślenie, napełnia mnie Duch Św., staję w światłości Boga w wolności, to jest cudowne! Mam łaskę od Zbawiciela: piorę szaty, chcę się uświęcać, nie ma dla mnie nic atrakcyjniejszego, wysławiam Go jak mogę i umiem.
Moją motywacją włączenia się do dyskusji jest chęć pokazania, że to "dla kogo?" lub" dla czego?" śpiewam/gram TEŻ JEST GRANICĄ dla człowieka odrodzonego. Tyle. A jeżeli uważacie, że nie mówię w zgodzie ze Słowem Bożym, to proszę wskażcie mi te miejsca, pouczcie -żeby dać mi szansę i w tym zmienić myślenie na Boże :D

"Gdy sprawiedliwy mnie karze, to jest to łaska, A gdy mnie karci, to jest to jak wyborny olej na głowę, Przed którym głowa moja wzdrygać się nie będzie"[Ps 141:5]

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 02, 2010 6:33 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
...


Ostatnio edytowano Wt lip 27, 2010 9:23 am przez Owieczka, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 02, 2010 7:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Nie bardzo wiedziałam, gdzie umieścić moją prośbę, więc może tutaj.
Chciałoby mi się pośpiewać, bo bardzo to lubię. Niestety, jako bardzo dorosła amatorka nie za bardzo mam okazję sobie naprawdę pośpiewać( w zborze to raczej odśpiewywanie pieśni, wiadomo, to ma inny charakter). Pewnie moje marzenie, żeby założyć duży chrześcijański chór już się nie spełni( trudno o to raczej w małym mieście pozbawionym zboru i w ogóle wierzących ludzi), więc zapragnęłam wykorzystać krotki czas, jaki mi został i troszkę pośpiewać tak, jak umiem i lubię.

Niestety, nie mogę w necie znaleźć żadnych informacji o festiwalach dla amatorów organizowanych przez ewangeliczne zboru( tylko katolickie).
Może ktoś z Was wie, czy są takowe organizowane i gdzie? Byłabym widzięczna za info.

Jedni lubią gotować, inni mają talent do prowadzenia firm, jeszcze inni są nauczycielami Słowa i się w tym spełniają. Ja potrafię tylko śpiewać.

Ja nie wiem gdzie są organizowane festiwale, ale czytam, że dziewczyna lubi śpiewać, jest obdarowana talentem w tym zakresie i chciałaby spróbować usłużyć na jakimś festiwalu ludziom i Panu na chwałę. I co usłyszała? Że coś z jej motywacjami jest nie teges, że festiwale są nie teges, że ma się trzymać daleko od wszystkiego co ma pozór zła.

"Ducha nie gaście"

Wszyscy są super biblijni, proszę Owieczce wyjaśnić, dlaczego nie mogłaby wystąpić na jakimś festiwalu? Oczywiście nikt tego wprost nie napisze.
A ja sobie myślę, że odrodzony muzyk spokojnie może zaśpiewać na festiwalu pieśni chrześcijańskiej nawet jeśli w nagrodę dostanie dyplom i 100zł:)

ps. w odpowiedzi proszę zwłaszcza skupić się na owych 100zł.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 02, 2010 8:52 pm 
Offline

Dołączył(a): N sty 18, 2009 10:07 pm
Posty: 445
To mnie rozbawiłeś Lisie :lol:, zwłaszcza tą stówką :wink: .

Cytuj:
Owieczko, Gabi to jest forum dyskusyjne, więc dyskusja jest tu naturalna. I odniesienia w dyskusji też są na tym forum specyficzne. Można też nie dyskutować z innymi, jeśli ktoś nie ma ochoty.

Tylko, że ja mam wrażenie, że ze mną nikt nie dyskutuje bo jeszcze nie zauważyłam choćby próby odpowiedzi na postawione przeze mnie pytania ale możliwe, ze zwyczajnie nikogo to nie interesuje a więc sama będę musiała szukać odpowiedzi.

Cytuj:
Chcę żeby JHWH już przyszedł, za Nim tęsknię i o to Go proszę, chcę Go ujrzeć i wysławiam Go dzisiaj, dopóki czekam na tę nadzieję. Wystarcza mi-mam wszystko, co jest mi potrzebne do życia i pobożności: nie ze mnie to przychodzi, mam tego świadomość, Słowo Boże jest żywe, przyjmuje je, zmieniam myślenie, napełnia mnie Duch Św., staję w światłości Boga w wolności, to jest cudowne! Mam łaskę od Zbawiciela: piorę szaty, chcę się uświęcać, nie ma dla mnie nic atrakcyjniejszego, wysławiam Go jak mogę i umiem.

Amen siostro! Ja mam podobnie :D .

_________________
2Tm 3:16 "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 02, 2010 10:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Gabi napisał(a):
Tylko, że ja mam wrażenie, że ze mną nikt nie dyskutuje bo jeszcze nie zauważyłam choćby próby odpowiedzi na postawione przeze mnie pytania ale możliwe, ze zwyczajnie nikogo to nie interesuje a więc sama będę musiała szukać odpowiedzi.

Czy chodziło Co o to:

Cytuj:
Czy to coś złego jeśli gram i śpiewam również dla siebie bo to lubię i sprawia mi to przyjemność ? Nikt nie odpowiedział. A mnie to zastanawia. Bo jeśli tak być nie powinno to może to, że do jedzenia wybieram to, co lubię a do ubrania to, co mi się podoba itp. itd. to może też niedobrze. Zresztą podobną sugestię już słyszałam i nie bardzo wiedziałam jak to ugryźć?

Nie ma nic złego w lubieniu czegokolwiek, co samo w sobie nie jest grzechem. Problem polega nie na lubieniu, tylko na tym, czy jeszcze coś lubimy, czy już temu służymy. Żeby wyłapać tę granicę i jej nie przekraczać. Tak myślę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 04, 2010 10:14 am 
Offline

Dołączył(a): N sty 18, 2009 10:07 pm
Posty: 445
Może być i o to. :)
No właśnie... I rozumiem, że to można rozciągnąć na wszystkie aspekty naszego życia bez względu na ich "duchowość".
Czyli mogę np. śpiewać Panu pieśni wykorzystując do tego wszystkie posiadane przeze mnie umiejętności i mogę np. ubierać się tylko w takiej a nie innej kolorystyce, bo to co potrafię, lubię i co mi się podoba samo w sobie złe nie jest, tylko muszę uważać aby nie dać się tym zniewolić tzn. aby moje serce do tego nie lgnęło a co za tym idzie abym nie zaczęła temu służyć, tak?
P.S. Tą granicę, myślę, każde dziecko Boże prowadzone przez Ducha Swiętego, prędzej czy później, rozpozna a przynajmniej powinno.

_________________
2Tm 3:16 "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 04, 2010 2:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Gabi napisał(a):
Czyli mogę np. śpiewać Panu pieśni wykorzystując do tego wszystkie posiadane przeze mnie umiejętności i mogę np. ubierać się tylko w takiej a nie innej kolorystyce, bo to co potrafię, lubię i co mi się podoba samo w sobie złe nie jest, tylko muszę uważać aby nie dać się tym zniewolić tzn. aby moje serce do tego nie lgnęło a co za tym idzie abym nie zaczęła temu służyć, tak?

Wydaje mi się, że o podobnych sprawach rozmawialiśmy już przy okazji dyskusji o makijażach i tym podobnych:

http://www.ulicaprosta.net/forum/viewtopic.php?t=967

Są pewne ramy postępowania opisane w Biblii, ale nie jest ona ani książką kucharską, ani Talmudem z przepisami i komentarzami do każdej możliwej sytuacji. Poza ramy wychodzić nie należy, a Ducha Świętego słuchać trzeba.

Gabi napisał(a):
P.S. Tą granicę, myślę, każde dziecko Boże prowadzone przez Ducha Swiętego, prędzej czy później, rozpozna a przynajmniej powinno.

Niestety, na ogół częściej powinno niż rozpoznaje. Ale jeśli ma szczere serce, to rozpozna. Czasem dopiero "w praniu" okazuje się, jakie są motywacje. Jeśli ktoś dostał od Boga talent, i ma radość w jego rozwijaniu, to po prostu powinien pamiętać, żeby wszystko na chwałę Bożą czynić i właśnie mieć w tym czyste serce. I tyle.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 04, 2010 3:24 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
...


Ostatnio edytowano Wt lip 27, 2010 9:23 am przez Owieczka, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 04, 2010 4:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 7:19 pm
Posty: 142
przekleiłem tę dyskusję tutaj, bo przestała pasować do działu ogłoszenia. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 04, 2010 5:26 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Dziękuję :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 18, 2010 8:18 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
...


Ostatnio edytowano Wt lip 27, 2010 9:24 am przez Owieczka, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 18, 2010 8:52 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Owieczka napisał(a):
Wiecie co...ja już niczego szukać nie będę. A co tam. Mogę śpiewać w domku, dla Pana. I robię to- w wolności, w radości, bez skrępowania, bez strachu, że zaraz ktoś mi powie "nie ta forma". Sprawia mi to radość, a że nie ma komu słuchać...? A może aniołowie słyszą? A już na pewno Bóg. Więc dam sobie z ty wszystkim spokój. A jak Pan będzie chciał mnie użyć, to i dobrze.
W końcu to całe muzykowanie wcale tam takie ważne nie jest, można się bez niego obyć.
Owieczko - i jeszcze ocenią Cię według swoich kryteriów ludzie, którzy mogą nie mieć wspólnych z Tobą priorytetów [bo nie muszą], spośród ludzi śpiewających nie wiadomo do końca o jakim Chrystusie... ekumenizm wyznaniowy jest jak obłęd i choroba zaraźliwa. Szkoda się tak rozdrabniać. Jak masz taki zdrowy stosunek do swojego talentu, potrafisz się obyć bez niego, wiesz komu chcesz tym chwałę oddawać - to nagraj płytę i roześlij wierzącym. Zbudujesz więcej osób. Ja też poproszę, bo bardzo lubię słuchać i uwielbiać JHWH, a niewiele jest osób, które robią to w Duchu i Prawdzie. Wiele jest za to TYLKO pięknych głosów, aranżacji, tekstów [z przekazem podprogowym], tylko brak w tym uwielbiania [właściwej Osoby]. Dlatego zachęcam Cię wysyłaj swoją płytę potrzebującym - 8) [ja mam parę takich wykonawców, a brak im wiele z kunsztu warsztatowego, za to są szczere, dlatego jak do tej pory nie mam wiele do wyboru w słuchaniu].
ps. Myślę, ze niektórzy chętni mogli by nawet wesprzeć koszty.

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 18, 2010 1:15 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Dzięki, Ani. Spróbuję z tą płytą, choć może z tym "talentem" to przesada.
Konkursów nie lubię( w ogóle rywalizacji, porównywania ludzi ze sobą- w końcu każdy usługuje darem, który od Pana otrzymał), kiedyś brałam w nich udział( jako niewierząca i ze dwa razy jako wierząca), a imprezy ekumeniczne są...obrzydliwe.
Ale nagranie płyty...fajna rzecz, będą wakacje, można komuś dać...Spróbuję. Tylko nie ma co liczyć na ambitny aranż, mam małe możliwości( keyboardzik i gitarka), ale zrobię, co się da :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL