www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 6:39 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: error
PostNapisane: Wt mar 30, 2010 1:29 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 25, 2010 12:10 pm
Posty: 130
Lokalizacja: Norwegia
post usunięty


Ostatnio edytowano Pn sie 16, 2010 4:40 pm przez Hardi, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 30, 2010 2:32 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Hardi napisał(a):
Co to znaczy nie upodabniac sie do tego swiata :?: Jak widziecie ta sprawe :?:

Od tego trzeba było zacząć, zamiast mnożyć wątki i wojownicze posty w walce o "wolność od zakonu", hehe. Mógłbyś na początek wyjaśnić, jak rozumiesz pojęcie "świat" i dlaczego? Będzie łatwiej rozmawiać.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 31, 2010 10:47 am 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 25, 2010 12:10 pm
Posty: 130
Lokalizacja: Norwegia
Nie, ja nie prowadze zadnej wojny. Ja wiem co to znaczy nie upodoabniac sie do tego swiata, ale widze, ze tutaj ludzie lubia naduzywac tego werstetu aby zanegowac wszystkiemu co im sie nie podoba. W tym wersecie dalej jest napisane o przemienieniu umyslow. Gdy czytam biblie, nauczania Jezusa to widze to tak: nieupodabniac sie do tego swiata to miec inny cele i inne priorytety w zyciu niz ludzie z tego swiata, czyli np. nie biegac za pieniedzmy, nie byc karierowiczem, nie oceniac ludzi po pozorach itd.

_________________
www.przemek-owczarski.blogspot.com
www.youtube.com/user/przemowczarski
www.chomikuj.pl/przemowczarski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 31, 2010 11:45 am 
Hardi napisał(a):
nieupodabniac sie do tego swiata to miec inny cele i inne priorytety w zyciu niz ludzie z tego swiata, czyli np. nie biegac za pieniedzmy, nie byc karierowiczem, nie oceniac ludzi po pozorach itd.

...ale poza tym nie musimy się niczym różnić?
Mogę np. palić trawkę, ale cele mam w porządku, więc wszystko gra?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 31, 2010 4:09 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 25, 2010 12:10 pm
Posty: 130
Lokalizacja: Norwegia
Mowisz jak czlowiek ze swiata, czlowiek prowadzony Duchem Sw. wie jak ma zyc.

Jest rowniez napisane, ze wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pozyteczne, palenie trawki nie ma zadnego pozytku.

_________________
www.przemek-owczarski.blogspot.com
www.youtube.com/user/przemowczarski
www.chomikuj.pl/przemowczarski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 31, 2010 6:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Hardi napisał(a):
Mowisz jak czlowiek ze swiata, czlowiek prowadzony Duchem Sw. wie jak ma zyc.

O ile DAJE SIĘ PROWADZIĆ. Bo nie każdy człowiek posiadający Ducha Świętego jest przez Niego prowadzony. No i nie jest prawdą, że jedynym elementem prowadzenia przez Ducha Świetego jest to, co osobiste. Zbyt często chrześcijanie subiektywnie są prowadzeni przez własną cielesność, ale są przekonani, że to Duch Święty ich prowadzi. "Świat" to nie jest w każdym kontekście "ogół ludzi z tego świata". Świat to również pewien system wartości, mentalność i sposób myślenia, które są powodowane trzema czynnikami: pożądliwością ciał, pożądliwością oczu i pychą żywota [I Jana 2:15-17]. Czasem chrześcijanie niby są oddzieleni dla Boga, ale tak naprawdę robią "oko" do ludzi należących do świata, upodabniając się do nich na różne sposoby. Wygląd zewnętrzny może być jednym z nich. Sposób zachowania również. To, co wewnątrz, w sercu, będzie przekładało się na to, co na zewnątrz.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 07, 2010 9:09 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Ludzie ze świata kierują się egoizmem. Tylko to jest wartościowe i ważne, co służy tylko im. Ale się do tego nie przyznają. Lubią uchodzić za "dobroczyńców", "świętych" i sprawiedliwych. Wspomogli kogoś finansowo? Trąbią o tym przed sobą i chwalą się. Pragną władzy i prestiżu? Ale oczywiście robią to jedynie dla dobra ogółu, są tacy szlachetni. Itp...
Pożądliwość oczu, ciała i pycha życia to faktycznie trzy główne wyznaczniki ich motywacji.
Często słyszę z ust ludzi tego świata i...cielesnych chrześcijan: "ja m a m
swoje p r a w a ". Mam prawo do tego, by robić co chcę, jak chcę, wiara to moja osobista sprawa, czy ja kogoś krzywdzę? Ale to jest oszukiwanie siebie samego.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 07, 2010 10:17 am 
Owieczka napisał(a):
Ludzie ze świata kierują się egoizmem. Tylko to jest wartościowe i ważne, co służy tylko im. Ale się do tego nie przyznają. Lubią uchodzić za "dobroczyńców", "świętych" i sprawiedliwych. Wspomogli kogoś finansowo? Trąbią o tym przed sobą i chwalą się. Pragną władzy i prestiżu? Ale oczywiście robią to jedynie dla dobra ogółu, są tacy szlachetni. Itp...
Pożądliwość oczu, ciała i pycha życia to faktycznie trzy główne wyznaczniki ich motywacji.

Nie trzeba od razu rzucac sie na swiat. Ze pogani tacy i siacy. Nie jestesmy z tego swiata i dlatego osad nie nalezy nam. Nie wiem dlaczego chrzescjianie lubia pokazywac palcem na innych, czuje sie wtedy lepiej? Popatrzmy na siebie wpierw. Wiekszosc z nas peka z dumy.

Owieczka napisał(a):
Często słyszę z ust ludzi tego świata i...cielesnych chrześcijan: "ja m a m
swoje p r a w a ". Mam prawo do tego, by robić co chcę, jak chcę, wiara to moja osobista sprawa, czy ja kogoś krzywdzę? Ale to jest oszukiwanie siebie samego.

Ja mysle ze gdyby nie ty, ten portal bylby martwy.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 07, 2010 10:26 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Żeby wiedzieć, do czego mamy się n i e upodabniać, to trzeba dokonać jakiejś oceny. Oczywiście nie nam sądzić danego człowieka- jeśli nie należy do Pana, to nic nam do niego. Natomiast jakąś tam diagnozę otaczającej nas rzeczywistości można chyba mieć...

Cytuj:
Ja mysle ze gdyby nie ty, ten portal bylby martwy.


E, nie, no bez przesady...Jesteś Ty, jest Agnieszka, jest Smok, jest Scarlett...i paru innych. Trochę się uruchomiłam, bo wreszcie mam więcej wolnego( urlop:)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 07, 2010 10:33 am 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
No waśnie.Bez rzucania się jaki złyjest świat.\
Jacy MY jesteśmy a jacy powinnismy byc.
Ja tak na dobra sprawę nie tak mocno "swiecę".Wprawdzie coraz mniej zalezy mi na dobrach tego świata i coraz bardziej tesknię za Jezusem to duuuzo mi brakuje ,żeby ludzie zauważyli róznicę.
Nie pije nie pale...no i co z tego.jestem jak cymbał bo jeszcze nie mam miosci .Bo nie kocham bliznich jak powinnam .
Bo moje ego jeszcze zyje.
Ale coraz słabsze. :cry:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 07, 2010 10:37 am 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Owieczko...świat jest zły i będzie gorszy.Taką diagnozę Bóg postawił.
Od siebie trzeba zacząć.Ja patrzę na siebie to juz sama nie wiem.
Marzę,żeby Pan Jezus przyszedl jak najszybciej.Bo się chyba boje.Tej pychy,tego ego,tego braku miłosci.Bleeeeee.

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 07, 2010 11:11 am 
kristina napisał(a):
No waśnie.Bez rzucania się jaki złyjest świat.\
Jacy MY jesteśmy a jacy powinnismy byc.
Ja tak na dobra sprawę nie tak mocno "swiecę".Wprawdzie coraz mniej zalezy mi na dobrach tego świata i coraz bardziej tesknię za Jezusem to duuuzo mi brakuje ,żeby ludzie zauważyli róznicę.
Nie pije nie pale...no i co z tego.jestem jak cymbał bo jeszcze nie mam miosci .Bo nie kocham bliznich jak powinnam .
Bo moje ego jeszcze zyje.
Ale coraz słabsze. :cry:


Kryska, Jak ty pieknie piszesz. Trafiasz do mnie mocno! Twoje uwagi w cichosci, milosci sa dla mnie pokarmem duchowym niz te ktore pelne wiedza a milosci zabraklo.
Dzieki.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 07, 2010 11:13 am 
kristina napisał(a):
Owieczko...świat jest zły i będzie gorszy.Taką diagnozę Bóg postawił.
Od siebie trzeba zacząć.Ja patrzę na siebie to juz sama nie wiem.
Marzę,żeby Pan Jezus przyszedl jak najszybciej.Bo się chyba boje.Tej pychy,tego ego,tego braku miłosci.Bleeeeee.


Widze ze, siostro, przygotowujesz swoja lampe dla Jego przyjscia.
Amen, Amen.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 07, 2010 11:16 am 
Owieczka napisał(a):
Żeby wiedzieć, do czego mamy się n i e upodabniać, to trzeba dokonać jakiejś oceny. Oczywiście nie nam sądzić danego człowieka- jeśli nie należy do Pana, to nic nam do niego. Natomiast jakąś tam diagnozę otaczającej nas rzeczywistości można chyba mieć...



Kiedy patrzysz na Jezusa i Jego nasladujesz to nie musisz wiedziec jaki zly jest swiat, tylko jaki wspanialy i doskonaly jest On!!!


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 07, 2010 11:49 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Cytuj:
Kiedy patrzysz na Jezusa i Jego nasladujesz to nie musisz wiedziec jaki zly jest swiat, tylko jaki wspanialy i doskonaly jest On!!!


A nie upodabniajcie się do tego świata,ale się przemieńcie przez odnowienie umysłu swego,abyście umieli rozróżnić,co jest wolą Bożą,co jest dobre,miłe i doskonałe (Rz.12,2)


Żeby rozróżnić, co jest wolą Bożą to trzeba też wiedzieć, co nią nie jest...
Nie upodabniajcie się do świata- czyli d o c z e g o? Pismo wskazuje, jak postępuje świat( np. I Kor. 6.8-10, Rzym.1.290-32, Gal.5.19-21). Jeśli widzę, ze ktoś kradnie i nazwę tego kogoś złodziejem, to nie jest to osąd, tylko stwierdzenie faktu. I wiem, że ja, jako dziecko Boże mam tak nie postępować. Kiedy idę za Panem, to widzę, że ludzie niewierzący są źli, widzę to coraz lepiej. Nie znaczy to, że mam się za lepszą od ludzi, którzy nie znają Jezusa - bo dobrze pamiętam, z jakiego bagna wyszłam i wszystko, co mogę zrobić to modlić się i głosić im ewangelię. Może nie muszę wiedzieć, jak zły jest świat, ale wiem- bo żyję pośród ludzi tego świata i nie da się przed tym uciec. Oczywiście, nie można się na tym skupiać ani wywyższać przez porównanie i tu przyznaję Ci rację:
Cytuj:
nie wiem dlaczego chrzescjianie lubia pokazywac palcem na innych, czuje sie wtedy lepiej? Popatrzmy na siebie wpierw. Wiekszosc z nas peka z dumy.

Jeśli jakiś chrześcijanin "pęka z dumy" bo czuje się lepszy od zepsutego świata, to ma problem. Jednak samo stwierdzenie( i zauważenie), że postępowanie ludzi ze świata jest złe to trochę zbyt mało, żeby oskarżać kogoś o pychę? Nie sądzisz, Makesz?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL