www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn cze 17, 2024 5:09 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 06, 2009 4:00 pm 
itur napisał(a):
Tratarata... fotomontaz! :lol:
Nie, nie jestem pielegniarka :D

Mi, mnie tam rybka czy Ty sie malujesz, czy nie, naprawde. Nie raza mnie umalowane chrzescijanki (oczywiscie z wyczuciem), nie wywyzszam nieumalowanych chrzescijanek. Przeciez widzisz, ze ja sobie dworuje kapke i nabijam sie :wink: Ale poniewaz nie maluje sie, to jasne, ze bardziej bede po tej stronie niemalujacych sie, no nie? :wink:
Pozdrawiam wszystkie stworzenia "mniej doskonale" :lol:


Ehh, nie wiem ile masz lat itur, ale brzmisz trochę eee dziecinnie. Po co to dworowanie? Utrudnia tylko dyskusję. Wszystko Ci jedno? Jeszcze nie dawno "wypraszałaś sobie" to co uważam o niepomalowanych kobietach. Ciekawa jestem co robisz z włosami. Nosisz warkocz do pasa?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 06, 2009 4:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
O matko i corko!! Gdzie ja jestem?? Mi, widzialas usmieszek na koncu "wypraszania sobie"? Mi, Ty mi za to brzmisz za powaznie :-) Jest jakis zakaz zartowania na forum, bo nie doczytalam w regulaminie :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 06, 2009 4:26 pm 
itur napisał(a):
O matko i corko!! Gdzie ja jestem?? Mi, widzialas usmieszek na koncu "wypraszania sobie"? Mi, Ty mi za to brzmisz za powaznie :-) Jest jakis zakaz zartowania na forum, bo nie doczytalam w regulaminie :roll:


O ojcze z synem! A to mi akurat w ogóle nie o to chodzi! Żartować jest fajnie o ile się tego nie robi zamiast odpowiadać na pytania i nawiązywać merytorycznie do tego co padło w poprzednich wypowiedziach......


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 06, 2009 4:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
No, ja sam jestem ciekaw, czy itur farbuje włosy...

Admina prosiłbym, żeby tę niezwykle cenną dyskusję Sióstr naszych wydzielił jako osobny wątek, bo patrząc na tytuł wątku raczej nie można będzie się zorientować, o co chodzi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 06, 2009 4:34 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Przeciez Ci odpowiedzialam, ze nie jestem pielegniarka. Czy to takie wazne w temacie?? A nie rozumiem Twojego pytania o stan moich wlosow na glowie?? A do czego to komu potrzebne? A moze mam jeszcze napisac czy gole sie pod pachami??? czy depiluje wlosy na nogach??? a moze (o zgrozo!) wasika pod nosem... :lol: :mrgreen: Ciekawskich zapraszam na priva :P
A i tak murem stoje po stronie niepomalowanych!!! :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 06, 2009 4:38 pm 
itur napisał(a):
Przeciez Ci odpowiedzialam, ze nie jestem pielegniarka. Czy to takie wazne w temacie?? A nie rozumiem Twojego pytania o stan moich wlosow na glowie?? A do czego to komu potrzebne? A moze mam jeszcze napisac czy gole sie pod pachami??? czy depiluje wlosy na nogach??? a moze (o zgrozo!) wasika pod nosem... :lol: :mrgreen: Ciekawskich zapraszam na priva :P
A i tak murem stoje po stronie niepomalowanych!!! :lol:

Ależ możesz sobie nawet stać po stronie naturalnie nieumytych :lol: Dobrze, rozumiem, po prostu nie masz włosów, więc nie ma o czym mówić :D Nie wiedziałam że to są wszystko dla Ciebie takie tajne informacje. Ale zważywszy na pomysły CBŚu lepiej rzeczywiście uważać!


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 06, 2009 4:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Smok Wawelski napisał(a):
No, ja sam jestem ciekaw, czy itur farbuje włosy...

Admina prosiłbym, żeby tę niezwykle cenną dyskusję Sióstr naszych wydzielił jako osobny wątek, bo patrząc na tytuł wątku raczej nie można będzie się zorientować, o co chodzi.


Tak, tak... niech.... admin wydzieli :wink:

No dobra, masz Smoczysko, bo nie wytrzymasz chyba jak sie nie dowiesz... Nie, nie farbuje wlosow!!! Bo nie musze, bo nie siwieje, bo mi sie moj naturalny kolor podoba... Nie z powodow ideologicznych...
Jakies w zwiazku z tym wnioski? Po co te informacje, bo ja nie kapuje?? :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 06, 2009 4:49 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Wiesz ITUR ja byłam zwyczajnie ciekawa z powodu tego co pisałam do Cię stronę wcześniej, a ciekawa byłam po ideologiźmie JARTURA, który zaczął się ujawniać w temacie jego pojęcia pobożności kobiet jakoś od tego momentu:
http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtop ... luje#26345

Ale ni w ząb nie pojmuję Jego logiki, że duchowość niemalujących się i nie ozdabiających nie miała już przełożenia na zwykły przywilej jakim jest nakrywanie się mężatek w zgromadzeniu o którym JEST NAPISANE [w przeciwieństwie do tego, co suponował JARTUR o malowaniu i ozdobach, a czego NIE MA NAPISANEGO]. To tyle o motywach moich pytań, które Ci zadawałam w tym temacie. Prawdę mówiąc ulgę czuję, że nie ideologicznie do tego podchodzisz i że w TYM TEMACIE Ci się chce i jest to na Twoją głowę 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 06, 2009 4:52 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Oj, dziewczyny...( mam nadzieję, że Admin wydzieli i nie pogoni za off topy :wink: )
Myślę, że kwestii "malowania" się( twarzy, włosów, paznokci i Bóg wie czego jeszcze :roll: ) nie wolno tworzyć "zakazów". Każdy musi do pewnych rzeczy dojrzeć sam i nie wolno nikogo z tego powodu potępiać( chyba, ze przegina).
Osobiście przestałam farbować włosy, stało się to po pewnym duchowym doświadczeniu, ale to jest moje osobiste przekonanie...Farbowania włosów i malowanie twarzy nie postrzegam w kategorii grzechu, ale...od jakiegoś czasu zupełnie nie czuję potrzeby,aby się w to bawić...Coś tam się w głowie przewartościowało...Co nie zmienia faktu, że przez lata, już jako wierząca włosy farbowałam. Teraz wydaje mi się to pozbawione sensu i znaczenia. Nikt mi nie kazał. Nikt nie zabraniał. Po prostu- przeszła mi na to ochota. Czas spędzony u fryzjera nie jest już dla mnie "czasem dla siebie". Raczej ...marnowaniem czasu na słuchanie najświeższych, światowych ploteczek i innych bzdur. Ciągle jestem wśród ludzi tego świata i słyszę to samo, do zboru mam daleko i jeżdżę rzadko, rzadko mogę rozmawiać z wierzącymi i modlić się z nimi...Może stąd niechęć( coraz większa) do przebywania wśród ludzi tego świata.Bo żeby oni jeszcze chcieli słuchać Dobrej Nowiny! Ale nie...Tak więc omijam zakłady fryzjerskie i im podobne. Tchnie z nich próżnością, pustką, nic tam nie ma...Jak już muszę gdzieś być, to muszę. Z własnej woli w takie miejsca...po co mam chodzić?
A farby dodatkowo niszczą włosy i kosztują. Szkoda pieniędzy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 06, 2009 4:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Ani, czyli nie chcialas mi wbic szpili w tamtym poscie? Bo jakos tak odebralam... ze nie chcialo mi sie nawet odpowiadac. Przepraszam... :oops:
Tak, nie kieruje tu mna "ideologia" :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 06, 2009 5:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
itur napisał(a):
No dobra, masz Smoczysko, bo nie wytrzymasz chyba jak sie nie dowiesz... Nie, nie farbuje wlosow!!! Bo nie musze, bo nie siwieje, bo mi sie moj naturalny kolor podoba... Nie z powodow ideologicznych...
Jakies w zwiazku z tym wnioski? Po co te informacje, bo ja nie kapuje?? :roll:

No, rzeczywiście pęknę, jak się nie dowiem. :wink: A co do włosow, to wrócimy do tematu, kiedy zaczniesz siwieć. Wtedy najczęściej teoria jest weryfikowana przez życie. Tymczasem zostawiam siostry, życząc owocnej dyskusji. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 06, 2009 5:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Ok, wrocimy jak Bog da, tylko zebys sie nie zdziwil :wink: Bo nie zamierzam biegac do farbowania w wieku 70 lat! :lol:
A tak w ogole to siwe wlosy to jakas ujma, hanba, wstyd??


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 06, 2009 5:09 pm 
Owieczka napisał(a):
Oj, dziewczyny...( mam nadzieję, że Admin wydzieli i nie pogoni za off topy :wink: )
Myślę, że kwestii "malowania" się( twarzy, włosów, paznokci i Bóg wie czego jeszcze :roll: ) nie wolno tworzyć "zakazów". Każdy musi do pewnych rzeczy dojrzeć sam i nie wolno nikogo z tego powodu potępiać( chyba, ze przegina).
Osobiście przestałam farbować włosy, stało się to po pewnym duchowym doświadczeniu, ale to jest moje osobiste przekonanie...Farbowania włosów i malowanie twarzy nie postrzegam w kategorii grzechu, ale...od jakiegoś czasu zupełnie nie czuję potrzeby,aby się w to bawić...Coś tam się w głowie przewartościowało...Co nie zmienia faktu, że przez lata, już jako wierząca włosy farbowałam. Teraz wydaje mi się to pozbawione sensu i znaczenia. Nikt mi nie kazał. Nikt nie zabraniał. Po prostu- przeszła mi na to ochota. Czas spędzony u fryzjera nie jest już dla mnie "czasem dla siebie". Raczej ...marnowaniem czasu na słuchanie najświeższych, światowych ploteczek i innych bzdur. Ciągle jestem wśród ludzi tego świata i słyszę to samo, do zboru mam daleko i jeżdżę rzadko, rzadko mogę rozmawiać z wierzącymi i modlić się z nimi...Może stąd niechęć( coraz większa) do przebywania wśród ludzi tego świata.Bo żeby oni jeszcze chcieli słuchać Dobrej Nowiny! Ale nie...Tak więc omijam zakłady fryzjerskie i im podobne. Tchnie z nich próżnością, pustką, nic tam nie ma...Jak już muszę gdzieś być, to muszę. Z własnej woli w takie miejsca...po co mam chodzić?
A farby dodatkowo niszczą włosy i kosztują. Szkoda pieniędzy.


Też uważam, że do pewnych rzeczy trzeba dojrzeć, bo zakazy nie poskutkują. Strasznie mnie to Twoje duchowe doświadczenie ciekawi...

Co do farbowania - farbowałaś u fryzjera? :shock: Nie szkoda Ci było czasu i pieniędzy? Najprościej farbować samej w domu. I to nie prawda, że farby niszczą włosy i kosztują. To są dane z poprzedniej epoki. Pamiętam jak mi babcia mówiła "Nie maluj się dziecko tak wcześnie, bo sobie twarz zniszczysz". 50 lat temu to by się tak rzeczywiście skończyło, ale teraz to wręcz przeciwnie. Są szampony koloryzujące bez amoniaku (np. L'Oreal Casting Creme Gloss) i są farby porządne już od dychy.

Matko, ale merytorycznie biblijna dyskusja :P


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 06, 2009 5:11 pm 
itur napisał(a):
Ok, wrocimy jak Bog da, tylko zebys sie nie zdziwil :wink: Bo nie zamierzam biegac do farbowania w wieku 70 lat! :lol:
A tak w ogole to siwe wlosy to jakas ujma, hanba, wstyd??


Nie, to po prostu brzydkie


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 06, 2009 5:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Dla jednych brzydkie, dla innych niekoniecznie. Pierwsi niech sie farbuja, jak nie moga na siebie w lustrze patrzec, drudzy niech sobie nosza srebro na glowie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL