www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:58 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N gru 13, 2009 10:57 pm 
Nie wiem, czy to jest aż powód, żeby zakładać nowy temat, ale nie wiem, gdzie to wsadzić.
Piotr w swoim pierwszym liście pisze pozdrowienia od kościoła w Babilonie. Było to oczywiście często interpretowane jako pozdrowienia z Rzymu ;) ale dobrze znanym faktem jest, że w Babilonii istniała bardzo aktywna diaspora żydowska. Kefas był posłany do Żydów [Ga. 2:7-8] z Dobrą Nowiną, w związku z czym wnioskuję, że w końcu dotarł i do rzeczonej Babilonii. I teraz pytanie: czy jesteśmy w posiadaniu jakichś informacji o tej wspólnocie, o której Piotr pisze? Co wiemy w ogóle o wspólnotach Żydów wierzących w Mesjasza pierwszych wieków? Wiemy na pewno tyle, że po poganizacji Kościoła zanikły, ale co się w nich działo, gdy istniały?

Myślę sobie też, że ciekawą rzeczą są kościoły tradycyjne dalej obchodzące szabat i praktykujące obrzezanie [Ortodoksyjne Kościoły Koptyjski, Erytrejski i Etiopski] - czyżby miały korzenie żydowskie, z których tyle pozostało?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL