www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:57 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 22, 2009 2:37 pm 
Axsanno
Cuda są -nawet w naszych czasach sam byłem świadkiem kilku,
z jednym bratem modliliśmy się w szpitalu o człowieka ,o którym lekarze mówili że nie dożyje rana , nałożyliśmy na niego ręce /jego żona była członkiem naszej jednoty/- człowiek ten żyje już 6 lat
Inny miał niemal od urodzenia epilepsję był w naszej społeczności -nałożyliśmy ręce i już 5 lat nie miał ataków.
Były i inne wydarzenia-ale dziwne ludzie ,których Bóg uratował odeszli ze społeczności i nie interesują się Bogiem /obaj/ natomiast brat który jest alkoholikiem /choroba nie pijaństwo/choć raz na kilka lat potyka się -jednak nie odchodzi.
W służbie Jezusa było tak samo wielu doświadczyło cudów i odeszło zostali ci co potrzebowali Słowa by zyć, nie zdrowi potrzebują lekarza a ci co się zle mają.
Konkludując wydaje się mi Axsanno na podstawie osobistych obserwacji -/często bywam i usługuję w UK/ że przeszkodą do otrzymania owoców jest brak pragnienia wiary.
Ludzie zaspakajają poczucie świętości na konferencjach -coraz większych z coraz większymi znakami na pokaz -na co dzień żyją komercją.
Nie można Bogu służyć i mamonie .
Rosnący dobrobyt i powodzenie materialne ludzi spycha duchowość na margines .
W tym stanie pozorowanie pobożności zwłaszcza przez udawane znaki jest typowym zjawiskiem
pozdrawiam wszystkich


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 22, 2009 3:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Witaj na forum Rysiu

Ponieważ od pierwszego wpisu piszesz o cudach w waszej "jednocie", chciałbym się upewnić, z jakiego one były źródła. Dlatego pozwól, że zadam Ci proste pytanie i oczekuję odpowiedzi "tak" lub "nie" - nieczego więcej, żadnego rozwlekania tematu. Oto moje pytanie:

Czy wyznajesz, że JHWH Zbawiciel [Jeszua] przyszedł w ludzkim ciele jako Mesjasz? [I Jana 4:2-3]

Z góry dziękuję za krótką odpowiedź "tak lub "nie". To mi pomoże zrozumieć, o jakim Jezusie mowa w Twoim poście.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 22, 2009 3:34 pm 
Tak
wszystko co czynie w mowie i uczynku czynię w Imię Pana Jezusa Chrystusa
nakładam ręce namaszczam chorych ze zboru obmywam stopy łamię chleb ,chrzczę wszystko w Imię Mesjasza


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 22, 2009 3:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Płaskowicki Rys napisał(a):
Tak
wszystko co czynie w mowie i uczynku czynię w Imię Pana Jezusa Chrystusa
nakładam ręce namaszczam chorych ze zboru obmywam stopy łamię chleb ,chrzczę wszystko w Imię Mesjasza

Chrzcisz w imię [rzeczywistość] Trójjedynego Boga który istnieje w trzech osobach - czyli zanurzasz w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 22, 2009 3:46 pm 
Jestem jednościowcem
zielonoświątkowcem jedności Boga
Chrzczę w imię Ojca i Syna i Ducha Sw ,które brzmi Pan Jezus Chrystus
czyli chrzczę jak Piotr w dzień rozesłania Ducha


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 22, 2009 5:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Płaskowicki Rys napisał(a):
Chrzczę w imię Ojca i Syna i Ducha Sw, które brzmi Pan Jezus Chrystus

Rysiu, zadam Ci pytanie wprost, bo widzę, że jakiś taki jesteś niewyraźny. Nie bardzo rozumiem to zdanie, bo imię trzech Osób nie brzmi Pan Jezus Chrystus, skoro to On jest jedną z Osób. Czy Ty wierzysz w Trójjedynego Boga?

Jeśli jesteś antytrynitarianinem, to po prostu napisz - nikt Cię tutaj za to nie zabije. Ale nie udawaj kogoś, kim nie jesteś, bo to byłoby niepotrzebne, a nawet nieuczciwe. Jeśli pod pojęciem "jednościowiec" kryje się herezja modalizmu, to przecież masz prawo wierzyć, w co chcesz - to jest wolny kraj. Chcę wiedzieć, z kim mam do czynienia i czy jest moim bratem w tym samym Chrystusie jako jednej z Osób Trójjedynego Boga, czy też mamy dwóch różnych Panów. Na stronie Twojej "jednoty" jest napisane, że jest ona antytrynitariańska - ale ludzie się zmieniają, pokutują i może teraz wierzysz inaczej. A jeśli tak, to się uraduję Twoim wyznaniem.

Apostolska Wspólnota Nowe Jeruzalem uważa z kolei Jezusa za człowieka i uważa arian za swoich poprzedników:

http://nowa-jednota.pl.tl/

Kompletne zamieszanie. To kim jest w końcu dla Ciebie Jezus Chrystus? Jeśli chcesz, możesz odmówić odpowiedzi. Ale się nie zdziw, że będę Cię traktował z pewnym dystansem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 22, 2009 5:25 pm 
Smoku
Dla mnie Jezus jest świątynią ciała w której zamieszkała pełnia Boża
czyli w Jezusie objawił się Bóg YHVH
Boga nikt nigdy nie widział ale Jednorodzony Syn Ten nam Go objawił
Bóg jest Duchem ,który wszystko ogarnia.
On jest i Będzie wszystkim we wszystkim.
Ten wielki Bóg o którym Jezus powiedział Bóg to Duch jest niewidzialny.
Aby dać się poznać swemu stworzeniu -człowiekowi objawia się
W starym testamencie objawiał się posługując najczęściej aniołem YHVH ,w nowym zaś przygotował sobie ciało w którym się objawił ludziom.
Jezus powiada te rzeczy ,które ja czynię nie ja czynię ale Ojciec ,który we mnie mieszka dzieła swoje wykonuje.
Reasumując
Wyznaje że jeżeli chodzi o mnie Jest Jeden Bóg i jeden pośrednik człowiek Jezus Chrystus
W Nim Bóg objawia się w ciele
W Jezusie niewidzialny Bóg daje się poznać widzialnemu światu w pełni Bożej
Słowem Jezus To Bóg YHVH za zasłona ciała
Wierzę że Bóg przyszedł w ciele Jezusa Chrystusa
W Nim świat ze sobą pojednał
Nie dzielę Boga na osoby choć wyznaję że Jeden Bóg objawił się jako Ojciec w niebie
zamieszkał w Synu Jezusie Chrystusie na ziemi i przebywa wśród nas w Duchu SW czyli w swej odwiecznej naturze wszak Bóg to Duch Świety Izraelski
Nie jestem arianinem nie głoszę dwóch osób Bożych,szanuje tylko ich tradycję tolerancji-moi przodkowie byli w 17 wieku arianami i pod kara śmierci musieli "powrócić' do katolicyzmu
Bóg to Duch -nie osoba podobna ludziom
nie jestem więc modalistą bo nie twierdze że Bóg to jedna osoba.
Bóg to Duch -ani jedna osoba ani dwie ani trzy
Jeden Duch w którym jest wszystko
niczego nie ukrywam takie poglądy miałem i na protestantach kiedy rozmawialiśmy i takie prezentuje na biblia.webd
Przyjmuje że mogę zmienić poglądy ale raczej do Słowa a nie od Słowa -Niceję odrzucam to niebiblijna koncepcja
pozdrawiam


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 22, 2009 5:54 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Dziękuję za odpowiedź, choć na moje pytanie "Czy wierzysz w Trójjedynego Boga" wystarczyło odpowiedzieć "Nie". Byłoby krócej. Nie jest to wątek na dyskusję w tych sprawach, więc nie będe jej rozwijał. Powiem tylko, że strasznie to skomplikowane i widzę szereg samozaprzeczeń w Twoim wyznaniu wiary. Gdybyś chciał poznać szczegóły moich spostrzeżeń, możesz śmiało pisać na priva. Wiem, co chciałem wiedzieć. Jeszcze raz dziękuję, różnież za cierpliwość, kulturę i brak agresji.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 22, 2009 6:00 pm 
dziękuję Smoku za grzeczne przyjecie będę pisał na temat i nie prowokował sprzeczek
pozdrawiam


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 22, 2009 9:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Czy ADMIN mógłby może wydzielić osobny temat od wpisów RYS'ia P., bo przyznam, że mam kilka pytań, ala nie dotyczą tego, o czym rozmawiamy w temacie wątku. Mam pytania dotyczące UPC i ruchu "Jesus Only". 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 22, 2009 10:13 pm 
Nie jestem związany z United Pentecostal Church International UPCI
ale z Apostolic World Chrystian Felowship AWCF
więc nic nie napiszę sensownego o tamtej denominacji
pozdrawiam


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 22, 2009 10:21 pm 
Ale oczywiście odpowiem na każde pytanie o ile będę potrafił
pozdrawiam


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 22, 2009 10:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Acha 8) dzięki za info. Tak mi się skojarzyło po "jednościowcu" z "zielonoświątkowcami jedności bóstwa".
Zastanowiło mnie m.in. to, że zgadzając się z zapytaniem Smoka:
S. Wawelski napisał(a):
Czy wyznajesz, że JHWH Zbawiciel [Jeszua] przyszedł w ludzkim ciele jako Mesjasz? [I Jana 4:2-3]


RYS P. napisał(a):
Tak

Zgodziłeś się z faktem, że jedna ze współistotnych sobie, ale nie tożsamych osób Jednego JHWH przyszła na ziemię w ludzkim ciele jako Mesjasz, Syn Boży czyli JHWH Zbawiciel.
A potem napisałeś:
Cytuj:
Chrzczę w imię Ojca i Syna i Ducha Sw ,które brzmi Pan Jezus Chrystus
czyli chrzczę jak Piotr w dzień rozesłania Ducha

To gdzie widzisz jakąś sprzeczność, żeby posłusznie zanurzać tak, jak nakazał Jezus [Mt. 28:16-20]?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 23, 2009 8:58 am 
Ani
nie ma daru nauczyciela więc się nie będę rozpisywał
Chrzczę w Imię Jezusa bo tak rozumieli polecenie Jezusa z Mateusza wszyscy apostołowie.- nie ma tu sprzeczności
Nikt w dziejach nie został ochrzczony inaczej a nawet tych ,którzy byli ochrzczeni chrztem Jana ,Paweł ochrzcił ponownie w Imię Jezusa.
Myślę że Piotr i inni w Dziejach mieli bliższy kontakt z Duchem Sw niż ci ,którzy wiele lat po Jezusie zaczęli powtarzać przy chrzcie polecenie Jezusa zamiast je wykonać i ochrzcić w IMIĘ nie w imiona.Jest tylko jedno Imię zbawienia pod niebem dane ludziom
Co do drugiego pytania różni nas tylko to że ja nie dzielę Boga i uważam że w Jezusie spotkała się z ludzmi pełnia Boża a nie Jego część/druga osoba/
Wyznaję Boga w Jezusie -Jedynego YHVH
który zapowiedział u Izajasza że jest zbawicielem i tak uczynił -zbawił przez Niego świat i nas.
YHVH objawł się w świątyni /za zasłoną ciała Jezusa Chrystusa./
Boga nikt nigdy nie widział ale Jednorodzony /jedyny poczęty z Ducha SW/Syn ten Go nam objawił YHVH zbawiciel to sam YHVH jako zbawiciel
nie widzę w Bogu odrębnych osób dla mnie Bóg jest jeden działa tylko w wielu wymiarach służby -Bóg to Duch a nie osoba podobna ludziom
Zgodziłem się więc z tym co pytał Smok ale chyba inaczej to rozumiem
pozdrawiam


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 23, 2009 10:50 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Co do chrzczenia przez apostołów, to ja nie widzę możliwości, żeby było to sprzeczne z nakazem danym im w Mt.28:16-20. Chyba tutaj się zgodzisz RYS'iu P.?
Nie czytamy po tym nakazie [z Mt.28:19] jakiej formuły chrzcielnej używano więc Twoje wnioski są niepełne.:
Cytuj:
czyli chrzczę jak Piotr w dzień rozesłania Ducha

Piotr [Dz.Ap. 2:38] podaje co należy zrobić, ale wcześniej wyjaśnił o KIM mówi:

"Bracia, wolno powiedzieć do was otwarcie, że patriarcha Dawid umarł i został pochowany w grobie, który znajduje się u nas aż po dzień dzisiejszy. Więc jako prorok, który wiedział, że Bóg przysiągł mu uroczyście, iż jego Potomek zasiądzie na jego tronie, widział przyszłość i przepowiedział zmartwychwstanie Mesjasza, że ani nie pozostanie w Otchłani, ani ciało Jego nie ulegnie rozkładowi. Tego właśnie Jezusa wskrzesił Bóg, a my wszyscy jesteśmy tego świadkami. Wyniesiony na prawicę Boga, otrzymał od Ojca obietnicę Ducha Świętego i zesłał Go, jak to sami widzicie i słyszycie. Bo Dawid nie wstąpił do nieba, a jednak powiada: Rzekł Pan do Pana mego: Siądź po prawicy mojej, aż położę nieprzyjaciół Twoich podnóżkiem stóp Twoich. Niech więc cały dom Izraela wie z niewzruszoną pewnością, że tego Jezusa, którego wyście ukrzyżowali, uczynił Bóg i Panem, i Mesjaszem.[Dz. Ap. 2:29-36]
Skoro zanurzano w IMIE, to stała za TYM IMIENIEM cała rzeczywistość.Imię JHWH Elohim jest jedno ale dotyczy trzech osób.

To z czym się zgodziłeś to fakt, że jedna z osób JEDNEGO JHWH: Syn- Jezus przyszedł w ludzkim ciele na ziemię. Przyszedł ON z woli JHWH-Ojca na ziemie za sprawą JHWH-Ducha Św. Jezus przyszedł jako JHWH który zbawia czyli Mesjasz i Syn Boży. Bo z istoty JHWH jest nierozdzielny przy jednoczesnej rozdzielności każdej z Jego Osób, które nie są tożsame sobie. Mamy w Piśmie wskazówki na temat złożoności JHWH pomagające nam to ogarnąć.

Dlatego jest możliwe m.in. to, ze JHWH-Ojciec i JHWH-Syn są obok siebie "po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga." [Mk 16:19]. Są więc przedstawiani oddzielnie jako osoby:
"I siódmy anioł zatrąbił. A w niebie powstały donośne głosy mówiące: Nastało nad światem królowanie Pana naszego i Jego Pomazańca i będzie królować na wieki wieków!" [Obj. 11:15] i tutaj np."Psalm Dawidowy.Rzekł Pan Panu memu: Siądź po prawicy mojej, Aż położę nieprzyjaciół twoich jako podnóżek pod nogi twoje! Berło mocy twojej ześle Pan z Syjonu: Panuj wśród nieprzyjaciół swoich!(...) Pan po prawicy twojej Zetrze królów w dzień swego gniewu" [Psalm 110:1-2.5]

Podobne wskazówki mamy m.in. w Rodz. 3:22
"I rzekł Pan [JHWH] Bóg [ELOHIM]: Oto człowiek stał się taki jak my: zna dobro i zło. Byleby tylko nie wyciągnął teraz ręki swej i nie zerwał owocu także z drzewa życia, i nie zjadł, a potem żył na wieki!" oraz w Powt.Prawa 6:4
Słuchaj, Izraelu, Pan[JHWH] jest naszym Bogiem [Elohejnu]- Panem [JHWH] jedynym [echad].
Hebrajskie słowo echad jest ZAWSZE w ST używane na określenie jedności złożonej z czegoś/kogoś. Mając to na uwadze, wszędzie gdzie czytamy o "ECHAD" pamiętać należy, że to zwrot informujący dosłownie o złożoności podmiotu określenia [ jak w przypadku JHWH ELOHIM, wody, kiści z winogronami, jednego prawa, małżeństwa] oraz symbolicznej [reprezentanta jednego rodu, plemienia, gatunku zwierzęcego].


Co Ty na to RYS'iu P.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL