www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:08 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 03, 2009 9:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Henryk napisał(a):
Jeden wniosek mi się nasuwa, że Maria urodziła Boga. Bardzo ciekawie brzmi, mając na uwadze, że umysł ludzkie nie może ogarnąć nieskończoności co dopiero ciało. Więc nie dziwię się, że co niektórzy ją czczą jako Bogurodzicę, gdyż to wyczyn nad wyczyny. Tak „nie heretycka” teoria, wydała swój owoc zrywany w Lourdes, Częstochowie, itp szkoda że aż tak kwaśny, że nie do przełknięcia

Znów błądzisz. Maria urodziła Mesjasza, który dzięki inkarnacji odwiecznego Syna Bożego stał się RÓWNIEŻ Synem Człowieczym. W ten sposób Ojciec wprowadził Pierworodnego na świat [Hebr. 1:6]. Syn Boży, który był w postaci Bożej od wieczności, zstąpił na świat i przyjął postać ludzką, stając się w pełni człowiekiem [Flp. 2:5-8], pozostając w pełni Bogiem [Jan 8:58], lecz rezygnując z niektórych Boskich atrybutów, jakie posiadał od zawsze, przyjąwszy postać sługi. Określenie "theotokos" (matka Boga) jest nieprecyzyjne i zostało wprowadzone w roku 431 jako dogmat, a owocem tego braku precyzji jest kult maryjny, który nie ma z Biblią nic wspólnego i jest herezją. Krótko mówiąc, słusznie sprzeciwiasz się czemuś, czego się tutaj nie głosi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 04, 2009 6:47 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
Dlaczego błądzę Smoku?. Przecież takie światłe kardynalskie umysły to przyjmują jako prawdę, po tym jak do oficjalnej nauki katolickiej włączono dogmat o ‘Trójcy’, a w nicejskim symbolu wiary ogłoszono Jezusa Bogiem, więc drzwi na kłamstwo zostały otwarte aby dogmatem o "theotokos" otworzyć je bardziej. Przecież każdy z pozostałych dogmatów jest siebie wart , czyżby ten był wyjątkiem , chyba nie bo prawda jest prawdą nie trzeba na siłę jej forsować. A Twoje wyjaśnienie jest ciekawe samo w sobie. Jak potrzeba to Pana Jezusa czynisz człowiekiem a jak jest to niewygodne, to hyc i wyciągamy królika z kapelusza A taki królik w biologii to chimera powstaje np. wskutek podwójnego zapłodnienia komórki jajowej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 04, 2009 9:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Błądzisz z powodów, które podałem powyżej. Gdybyś czytał Biblię zamiast filozofować, to może sam byś doszedł do tego, dlaczego błądzisz. Prawdy nie trzeba forsować, bo ona wynika z nauczania Biblii przytoczonego powyżej, a Twoja argumentacja nie ma żadnego poparcia w Biblii, jak widzę. Została Ci już tylko taktyka kojarzenia argumentów adwersarzy z kardynałami, ale to nie jest merytoryczne. Sam próbujesz forsować kłamstwo zaprzeczające Biblii w sposób jawny, co zostało już wykazane. Fakt, że Jezus jest w pełni Bogiem i w pełni człowiekiem, nie został przeze mnie wymyślony. Natomiast rozważanie Wcielenia w kategoriach wyłącznie biologicznych nie tylko jest dowodem braku znakomości Pisma, ale prymitywizmu myślenia. Na tym forum dyskutujemy na podstawie Biblii, a nie widzimisię Henryka. Więc jeśli chcesz dyskutować, odnoś się do argumentacji biblijnej przy pomocy argumentacji biblijnej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 8:21 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Ew.wg.św.Jana 1:1-18
1 Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.
2 Ono było na początku u Boga.
3 Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało.
4 W nim było życie, a życie było światłością ludzi.
5 A światłość świeci w ciemności, lecz ciemność jej nie przemogła.
6 Wystąpił człowiek, posłany od Boga, który nazywał się Jan.
7 Ten przyszedł na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy przezeń uwierzyli.
8 Nie był on światłością, lecz miał zaświadczyć o światłości.
9 Prawdziwa światłość, która oświeca każdego człowieka, przyszła na świat.
10 Na świecie był i świat przezeń powstał, lecz świat go nie poznał.
11 Do swej własności przyszedł, ale swoi go nie przyjęli.
12 Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego,
13 Którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga.
14 A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy.
15 Jan świadczył o nim i głośno wołał: Ten to był, o którym powiedziałem: Ten, który za mną idzie, był przede mną, bo pierwej był niż ja.
16 A z jego pełni myśmy wszyscy wzięli, i to łaskę za łaską.
17 Zakon bowiem został nadany przez Mojżesza, łaska zaś i prawda stała się przez Jezusa Chrystusa.
18 Boga nikt nigdy nie widział, lecz jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, objawił go

_________________
Znalazłem Prawdę !!!
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie (Jana 14,6).
www.tiqva.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 8:10 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
Smok Wawelski napisał(a):
Twoja argumentacja nie ma żadnego poparcia w Biblii, jak widzę.
Oczywiście Twoja jest oparta tylko i wyłącznie na Biblii i jest jedynie słuszna . To jest typowe dla każdego de nominacyjnego myślenia u nas jest prawda nigdzie poza nami. Ale dzięki Bogu prawda jest w Panu Jezusie. Wykazałem w oparciu o historię katolicyzmu jak łatwo można zejść na bezdroża i dojść do Manowcowa. Różnimy się co do miejsca gdzie ta droga miała swój początek. Myślę że powinieneś cofnąć się jeszcze o jeden most.
Smok Wawelski napisał(a):
Fakt, że Jezus jest w pełni Bogiem i w pełni człowiekiem, nie został przeze mnie wymyślony
Właśnie ten most zbudowano w Nicei. „Dogmat nicejski, mówi wyraźnie o tym, że Bóg jest jeden w trzech osobach i jedna z tych osób dla nas i dla naszego zbawienia przyjęła ciało z Maryi Dziewicy i stała się człowiekiem. Dlatego orzeczenie dogmatyczne Soboru Nicejskiego musiało znaleźć jakąś egzemplifikację w roku liturgicznym w formie ważnego święta. Podobny proces dokona się później w 431 r. po Soborze Efeskim, kiedy będą powstawały konkretne święta poświęcone Matce Chrystusa ze względu na dogmat efeski.”
poszukiwacz prawdy napisał(a):
A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas
Zapewne nie rozumiesz czym jest Słowo [pisane czy mówione], jeżeli twierdzisz, że miało jakieś cieło wcześniej nim zamieszkało pośród nas dwa tysiące lat temu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 9:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
"I słowo [logos] ciałem [sarks] stało się [ginomai]i rozbiło namiot [eskenases-dosłownie byłby to czasownik odrzeczownikowy "roznamiociło się", ale jaśniej powiedzieć: "rozbiło namiot"] wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę jako jednorodzonego od Ojca, pełen łaski i prawdy" [Jan 1:14 interlinia]

Logos ginomai [stało się, zaistniało, pojawiło się, przyszło] jako "sarks" [jako ciało człowieka], rozbijając wśród ludzi swój namiot. Taki sam "ziemski namiot" miał też Paweł, a pisał o swoim ludzkim ciele [ciele człowieka, z hebrajskiego- "basar"]:

"Wiemy bowiem, że jeśli ten namiot [skenos], który jest naszym ziemskim mieszkaniem, się rozpadnie, mamy budowlę od Boga, dom w niebie, nie rękoma zbudowany, wieczny. Dlatego też w tym doczesnym wzdychamy, pragnąc przyoblec się w domostwo nasze, które jest z nieba, jeśli tylko przyobleczeni, a nie nadzy będziemy znalezieni. Dopóki bowiem jesteśmy w tym namiocie [skenei], wzdychamy, obciążeni, ponieważ nie chcemy być zewleczeni, lecz przyobleczeni, aby to, co śmiertelne, zostało wchłonięte przez życie" [2 Kor. 5:1-4]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 9:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Od pierwszego "mostu" jaki zaistniał, czyli od pierwszej z Ksiąg tworzących TORĘ, JHWH jest pokazywany CZŁOWIEKOWI jako "echad" ["JEDNOŚĆ ZŁOŻONA"]. TY, HENRYKU, PRÓBUJESZ UDAWAĆ, ŻE TEN "MOST" NIE ISTNIEJE.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 11:04 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Cytuj:
Zapewne nie rozumiesz czym jest Słowo [pisane czy mówione], jeżeli twierdzisz, że miało jakieś cieło wcześniej nim zamieszkało pośród nas dwa tysiące lat temu.

Słowo ( Logos) to Bóg .Wcześniej było w łonie Ojca . Ono przyszło na ziemię . Narodził sie człowiek Jezus. Bóg stał sie widzialny . Słowo przybrało postać człowieka - stało sie ciałem .

1 list św.Jana 1:1-2
1 Co było od początku, co słyszeliśmy, co oczami naszymi widzieliśmy, na co patrzyliśmy i czego ręce nasze dotykały, o Słowie żywota -
2 A żywot objawiony został, i widzieliśmy, i świadczymy, i zwiastujemy wam ów żywot wieczny,który był u Ojca, a nam objawiony został -


Henryku masz szansę na uzyskanie zbawienia póki żyjesz . Bóg chce aby wszyscy byli zbawieni . Dlatego teraz jest czas łaski i zbawienia .
Uwierz w Pana Jezusa a będziesz zbawiony .
Wierzysz w to kłamstwo w które kiedyś ja wierzyłem . Chwała Bogu że mnie z tego wyrwał a i ciebie może wyrwać także .
Prawda to Jezus Chrystus zmartwychwstały . Król królów i Pan Panów .
Będę się modlił o ciebie tak jak kiedyś modlono sie o mnie .

_________________
Znalazłem Prawdę !!!
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie (Jana 14,6).
www.tiqva.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 06, 2009 11:07 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Henryk napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Twoja argumentacja nie ma żadnego poparcia w Biblii, jak widzę.

Oczywiście Twoja jest oparta tylko i wyłącznie na Biblii i jest jedynie słuszna. To jest typowe dla każdego de nominacyjnego myślenia u nas jest prawda nigdzie poza nami. Ale dzięki Bogu prawda jest w Panu Jezusie. Wykazałem w oparciu o historię katolicyzmu jak łatwo można zejść na bezdroża i dojść do Manowcowa. Różnimy się co do miejsca gdzie ta droga miała swój początek. Myślę że powinieneś cofnąć się jeszcze o jeden most.

Ja argumentuję na podstawie Biblii, a Ty na moje argumenty biblijne przestałeś odpowiadać już jakiś czas temu. Słowo Boże mówi, że Jezus jest Bogiem i człowiekiem, a Ty czytasz tylko te fragmenty, które mówią o Jego człowieczeństwie, próbując nie widzieć tych, które mówią o Jego Boskości oraz tych, które mówią o złożonej jedności Boga i Osobach JHWH. Katolicyzm nie ma tutaj nic do rzeczy, bo ja Ci nie próbuję wmówić żadnego dogmatu, tylko podaję nauczanie Pisma. Myślę, że sam powinieneś cofnąć się do początku i uznać to, co jest napisane w całej Biblii, a nie tylko w tej części, która jest wygodna dla Twoich założeń.

Henryk napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Fakt, że Jezus jest w pełni Bogiem i w pełni człowiekiem, nie został przeze mnie wymyślony
Właśnie ten most zbudowano w Nicei. „Dogmat nicejski, mówi wyraźnie o tym, że Bóg jest jeden w trzech osobach i jedna z tych osób dla nas i dla naszego zbawienia przyjęła ciało z Maryi Dziewicy i stała się człowiekiem. Dlatego orzeczenie dogmatyczne Soboru Nicejskiego musiało znaleźć jakąś egzemplifikację w roku liturgicznym w formie ważnego święta. Podobny proces dokona się później w 431 r. po Soborze Efeskim, kiedy będą powstawały konkretne święta poświęcone Matce Chrystusa ze względu na dogmat efeski.”

Czy mógłbyś wskazać, w którym miejscu mojej argumentacji powoływałem się na Sobór Nicejski? Jeśli nie, to przestań dyskutować z katolicyzmem i kultem maryjnym, a zacznij ze mną. Albo skończ i wstydu sobie samemu oszczędź.

Henryk napisał(a):
poszukiwacz prawdy napisał(a):
A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas

Zapewne nie rozumiesz czym jest Słowo [pisane czy mówione], jeżeli twierdzisz, że miało jakieś cieło wcześniej nim zamieszkało pośród nas dwa tysiące lat temu.

Słowo zawsze było u Boga i było Bogiem [Jan 1:1] - Jednorodzonym Bogiem w łonie Ojca [Jan 1:18]. Dokładnie Synem Bożym [Hebr. 1:8-10]. Było Bogiem równym Ojcu i było w postaci Bożej [Flp. 2:5-8] zanim zstąpiło na ziemię [Jan 3:13]. Nie miało wcześniej ciała, ponieważ ciałem się stało wtedy, gdy zamieszkało wśród nas. To się nazywa Wcielenie, Henryku. I proszę, nie udawaj głupka, bo to już jest niesmaczne.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 06, 2009 7:25 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
Słowo to elementarna część mowy. Jego pisanym odpowiednikiem jest wyraz. Za pomocą słów określamy wszelkie pojęcia rzeczywiste i abstrakcyjne, także myślimy na ogół słowami. Wiele słów składa się na mowę. [ za wikipedją ] Otóż to Słowo poprzez proroków znalazło się na kartach Biblii Lk 24:25 Br "Wtedy On powiedział do nich: O niemądrzy! Jakże trudno uwierzyć wam w to wszystko, co mówili prorocy." (26) Czyż nie tak właśnie miał cierpieć Mesjasz, żeby potem wejść do swej chwały? (27) I rozpoczynając od Mojżesza, poprzez wszystkich proroków wyjaśniał im, co było o Nim we wszystkich Pismach. Jeżeli twierdzicie że to Słowo miało swą fizyczność inną niż zapisaną w Starym Testamencie, nim się Pan Jezus narodził to bym chciał wiedzieć jakie to było ciało anielskie, człowiecze może astralne? Tak to Słowo było Boże bo wypowiedział je Najwyższy niech jego Imię będzie błogosławione. I tak jest do dziś .aż do przyjścia Pana ponownie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 06, 2009 8:14 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Henryk napisał(a):
Jeżeli twierdzicie że to Słowo miało swą fizyczność inną niż zapisaną w Starym Testamencie, nim się Pan Jezus narodził to bym chciał wiedzieć jakie to było ciało anielskie, człowiecze może astralne? Tak to Słowo było Boże bo wypowiedział je Najwyższy niech jego Imię będzie błogosławione. I tak jest do dziś .aż do przyjścia Pana ponownie.

Bóg, który jest jednością złożoną [Adonai Echad], jest duchem i przed wcieleniem żadna z Osób (z Synem włącznie) nie miała żadnego ciała. Natomiast Osoby istniały od wieczności, komunikowały się ze sobą (Ojciec uwielbiał Syna przed powstaniem świata - Jan 17:5) i JHWH sam o sobie mówił "Ten Bogowie" [JHWH Elohim]. Syn Boży, który był w postaci Bożej przed zstąpieniem na ziemię [Flp. 2:5-8] jest nazywany Słowem, a co do swej istoty jest Bogiem, a nawet Stwórcą i tak mówi o Nim Pismo [Jan 1:1,18; Hebr. 1:8-10; Iz. 48:12-16; Ps. 110:1,5-7 i inne]. Wcieleniu uległa Osoba zwana Słowem, a nie wyraz wypowiedziany przez Ojca. Henryku, wygląda na to, że nadal udajesz głupka, bo nie wierzę, żebyś takich rzeczy nie rozumiał.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 07, 2009 8:02 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Skoro tak , to powiedz mi Henryku kim był Jezus Chrystus zanim przyszedł na ziemię : Bogiem-stwórcą czy stworzeniem Bożym ?.

Pismo Święte wyraźnie mówi że Syn Boży był zanim świat powstał . Poniższe wersety wskazują na to wprost .
Ewangelia św. Jana 17:5
A teraz Ty mnie uwielbij, Ojcze, u siebie samego tą chwałą, którą miałem u ciebie, zanim świat powstał.


Filipian 2:5-8
5 Takiego bądźcie względem siebie usposobienia, jakie było w Chrystusie Jezusie,
6 Który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu.
7 Lecz wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom; a okazawszy się z postawy człowiekiem,
8 Uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci i to do śmierci krzyżowej.

_________________
Znalazłem Prawdę !!!
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie (Jana 14,6).
www.tiqva.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 07, 2009 1:30 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
poszukiwacz prawdy napisał(a):
Skoro tak , to powiedz mi Henryku kim był Jezus Chrystus zanim przyszedł na ziemię : Bogiem-stwórcą czy stworzeniem Bożym ?.

Pismo Święte wyraźnie mówi że Syn Boży był zanim świat powstał . Poniższe wersety wskazują na to wprost .
Ewangelia św. Jana 17:5
A teraz Ty mnie uwielbij, Ojcze, u siebie samego tą chwałą, którą miałem u ciebie, zanim świat powstał.


Filipian 2:5-8
5 Takiego bądźcie względem siebie usposobienia, jakie było w Chrystusie Jezusie,
6 Który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu.
7 Lecz wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom; a okazawszy się z postawy człowiekiem,
8 Uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci i to do śmierci krzyżowej.
Zanim Pan Jezus przyszedł na ziemię był słowem proroczym zapowiadanym Mesjaszem kołem ratunkowym z Bożej strony dla ludzi, dlatego Stworzyciel wszystkiego Ojciec mógł powołać ludzi wiedząc że szatan ich zwiedzie ale szatan się przeliczył nie uwierzył że człowiek z krwi i kości, który urodzi się w wyznaczonym mu czasie będzie w stanie wypełnić Słowo w wierze i żyć pod Prawem w czasie swej służby jako sprawiedliwy zasługując przez to na błogosławieństwo a nie na przekleństwo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: re
PostNapisane: So lut 07, 2009 3:15 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2005 2:43 pm
Posty: 367
,, Wiem teraz, że wy wszyscy, wśród których po drodze głosiłem królestwo, już mnie nie ujrzycie. (26) Dlatego oświadczam wam dzisiaj: nie jestem winien niczyjej krwi, (27) bo nie uchylałem się tchórzliwie od głoszenia wam całej woli Bożej. (28) Uważajcie na samych siebie i na całe stado, nad którym Duch Święty ustanowił was biskupami, abyście kierowali Kościołem Boga, który On nabył własną krwią. (29) Wiem, że po moim odejściu wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając stada" Dz20.28

Henryku jestes mistrzem w robieniu uników, ale nie w dosłownym rozumieniu tekstu.
Jahwe-Zbawiciel czyli Jezus , nabył Kościół własna krwią.
Powiem szczerze mnie zawsze uderzala malosc teologii uniformitarnej.
Otóz Abraham nie wzbrania sie zlozyc ofiary ze swojego syna, a Jahwe musi wysylac zastepce. Wlasciwie ten zastepca to nie wiadomo kto - niezdefiniowane slowo prorocze, madrosc , aniol ,archaniol, brat szatana, stworzenie boze, bog jak bog tego swiata itp.
Zamaist normalnie odczytac tekst, zrozumiec koncepcje zlozonej jednosci Boga, robisz uniki.
Pozostalo by jeszcze dodac, ze sluzysz nie tylko dwom bogom i dwom panom, ale takze czcisz dwa imiona (Jhwh i Jezusa), no i jeszcze jest kilka duchow (Boży, Chrystusowy i Pański).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: re
PostNapisane: So lut 07, 2009 5:03 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
tomasz napisał(a):
Powiem szczerze mnie zawsze uderzala malosc teologii uniformitarnej.
Gratuluję podjęcia się oceny, ale pierwsze śliwki bywają robaczywkami. Udało się wygnać „heretyków ”, dlatego potop szwedzki nie był w stanie ruszyć góry herezji w Częstochowie, z czego idąc Twoim tokiem myślenia i oceny powinieneś być zadowolony.
Do Polski unitarianizm dotarł na początku lat 60. XVI wieku. W latach 1562-1563 wyznający go bracia polscy, stworzyli własny zbór, tzw. zbór reformowany .. Przykładowo jedynym wyznaniem, które nie wzięło udziału w konfederacji warszawskiej w 1573 roku, (którą to można określić jako wewnętrzny pokój pomiędzy wszystkimi wyznaniami-podpisał ją nawet jeden biskup katolicki), byli właśnie bracia polscy. Ostatecznym skutkiem było wygnanie arian z Polski w 1658 roku. Osiedlili się oni w Holandii,
Potop szwedzki – szwedzki najazd na Polskę w 1655 w czasie II wojny północnej (1655-1660). Formalnie skończył go pokój w Oliwie zawarty w 1660
tomasz napisał(a):
Zamaist normalnie odczytac tekst, zrozumiec koncepcje zlozonej jednosci Boga, robisz uniki.
Przecież dogmatu o trójcy nikt nie rozumie, nie wiesz że to wielka nieprzenikniona tajemnica.


Ostatnio edytowano So lut 07, 2009 5:47 pm przez Henryk, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL